Повний АТАСС: чи отримає головний аеропорт країни Бориспіль нормальне сполучення з Києвом?

При під'їзді до   аеропорту Бориспіль   перед пасажирами відкривається новий термінал D

При під'їзді до аеропорту Бориспіль перед пасажирами відкривається новий термінал D. Такого масштабу будівель в аеропортах українські авіапасажири ще ніде не бачили в своїй країні. Однак поки він будується, і всі рейси обслуговуються далі - в терміналі B і F.

Раніше привокзальна площа перед чинним терміналом B лякала страшними будками таксі і ігровими автоматами. З недавнього моменту ці пережитки лихих 90-х, що залишалися в Борисполі протягом багатьох років, прибрані. Напередодні підготовки до Євро 2012 в аеропорту почали наводити візуальний порядок.

Пощастило і диспетчерській вежі, плитку на якій не оновлювали, напевно, з моменту здачі терміналу в експлуатацію в 1965 році. Зараз авіапідприємство веде активні роботи по її облагороджування.

Зараз авіапідприємство веде активні роботи по її облагороджування

Пасажири також не в накладі. Якщо раніше подорожуючим внутрішніми авіарейсами доводилося користуватися терміналом А, який більше скидався на автостанцію в українському райцентрі, то тепер вони вилітають і прилітають через реконструйований термінал B.

Однак слабким місцем аеропорту Бориспіль був і залишається транспорт ... Транспорт в Київ. З радянських часів лінію аеропорт-столиця обслуговували автобуси Політ. Катаються вони на цій ділянці і зараз, ось тільки власник автобусів - приватний.

Якщо на початку 2000-х років пасажирів доставляли відносно нові автобуси Volvo, з зростанням пасажиропотоку і часом власник розширював парк з а рахунок Еталонів, Богданов і іншої транспортної китайської живності, так типовою для маршруток, але не для головною іміджевою лінії країни між головним аеропортом Україна і столицею.

Якістю послуг Польоту обурювалися не тільки пасажири. Навіть колишній директор аеропорту Борис Шахсуваров назвав сервіс, що надається компанією АТАСС (оператор Польоту) - "базаром". За 10 років в Борисполі змінилося, напевно з 10-к директорів, однак незмінним залишався він - всемогутній АТАСС. Час минав, автобуси перетворювалися на купу металу, ціна проїзду росла, незмінним залишалося одне - рівень сервісу.

Зазивають в мегафон колоритні бабусі, ще більш колоритні кондуктори, що збирають данину під час посадки. Відстань між кріслами в автобусах, ймовірно, менше, ніж в російській малолітражці Ока. Сміття, бруд, прокурені салони і обшарпані сидіння - список достоїнств Польоту ака АТАСС можна продовжувати.

Восени 2011 року від терміналу F почав курсувати безіменний конкурент Польоту на більш зручних автобусах, в яких був навіть кондиціонер. Але конкуренція тривала недовго. Через кілька тижнів конкурент пропав, і монополія АТАСС настала знову.

Кілька місяців тому відбувся ребрендинг Польоту: його перейменували в skyBus. Наївні пасажири подумали, що напередодні Євро єдиний оператор на лінії аеропорт - столиця нарешті зрозумів, що необхідно вкладати гроші в сервіс, а не вичавлювати з маршруту максимум, поки є така можливість. Але сподівання виявилися марними: всередині все ті ж обшарпані салони, все ті ж кондуктори, все та ж бруд.

Але сподівання виявилися марними: всередині все ті ж обшарпані салони, все ті ж кондуктори, все та ж бруд

Ребрендинг по-українськи: той же сервіс, але з яскравими наклейками

Таким чином, вкладаючи мільйони в поліпшення інфраструктури, аеропорт Бориспіль має велику ложку дьогтю, яка псує всю бочку з медом.

Призначення на маршрут аеропорт - Київ виконує Київська державна облдержадміністрація, яку очолює який призначається Президентом людина. Зміна Президентів ніяк не поміняла перевізника на маршруті. АТАСС як був, так і залишається єдиним оператором на лінії.

Якийсь рояль з кущів викотився в серпні минулого року, коли уряд схвалив проект законопроекту "Про внесення змін до статті 7 Закону України про автомобільний транспорт".

Він передбачає передачу прав на організацію перевезень між столицею і найбільшим аеропортом країни від Київської обласної державної адміністрації - Київської міської державної адміністрації (КМДА), тобто потенційним перевізником на лінії може стати Київпастранс на нових автобусах, які підприємство сотнями закуповує на кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку.

Однак в Раду законопроект надійшов тільки в грудні, а в лютому його направили на повторне друге читання. Найімовірніше, що до літа закон може і не бути прийнятий і підписаний Президентом, а це значить що і далі маршрутом буде завідувати Київська облдержадміністрація, а перевезення виконувати Політ.

Безумовно, від збільшення трафіку під час Євро 2012 АТАСС отримає непогані бонуси у вигляді короткочасного збільшення прибутку, але навряд чи це позитивно вплине на імідж України і головного аеропорту країни. Тому пасажирам і далі доведеться насолоджуватися комфортом проїзду в маршрутках Польоту і радіти, що їх ще не почали возити штабелями в вантажівках.


Цитування цього матеріалу дозволено тільки за умови активного гіперпосилання, не закрите для для пошукових систем, на www.avianews.com



Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация