Позбавлення прав за алкогольне сп'яніння в РФ в 2019 році

  1. Повернення посвідчення водія після позбавлення за алкогольне сп'яніння
  2. Нові правила повернення прав
  3. Необхідні документи
  4. термін відновлення
  5. Покрокова інструкція по отриманню ВУ
  6. Якщо термін дії закінчився під час вилучення прав
  7. Якщо водія позбавили прав в іншому регіоні
  8. Дострокове відновлення водійських прав

Кожен водій напевно знайомий з непорушним правилом: якщо плануєш сьогодні управляти машиною, про алкоголь необхідно забути. Але незважаючи на це, кількість автомобілістів, спійманих в нетверезому стані, все ще залишається значним. Саме тому позбавлення прав за алкогольне сп'яніння в 2019 році залишається головною мірою адміністративної відповідальності. А з огляду на небезпеку, яку представляє для оточуючих водій «під градусом», оскаржити призначене судом покарання буде майже неможливо.

Повернення посвідчення водія після позбавлення за алкогольне сп'яніння

Повернення посвідчення водія після позбавлення за алкогольне сп'яніння

Що робити, якщо забрали права за п'янку? Якщо судова ухвала поки ще не вступило в законну силу, є шанс спробувати його оскаржити шляхом подачі апеляційної скарги. Якщо ж відведений для цього десятиденний термін вже закінчився, то доведеться чекати закінчення покарання. Можна спробувати повернути посвідчення і раніше, але навряд чи це вийде.

Заява про повернення можна подавати в будь-який зручний час - за тиждень або навіть за місяць до закінчення всього терміну покарання. Попередня подача заяви потрібна для того, щоб до моменту закінчення дії покарання воно вже було розглянуто.

Нові правила повернення прав

Як отримати права після позбавлення за п'янку в 2019 році? Якщо громадянин вперше стикається з подібною процедурою, то він напевно буде відчувати деякі складності при підготовці документів, а також при дотриманні інших необхідних етапів. В цілому порядок повернення виглядає таким чином:

  • подача заяви;
  • підготовка документів;
  • проходження медкомісії;
  • складання теоретичного іспиту.

Необхідно врахувати, що забрати права після позбавлення через алкогольне сп'яніння можна буде лише після сплати всіх наявних штрафів. Звертатися із заявою необхідно в той управління, куди здавалося посвідчення.

Необхідні документи

Які документи потрібні для отримання прав після позбавлення за п'янку? Щоб в управлінні ДАІ не виникли претензії, знадобиться надати:

  • загальногромадянський паспорт;
  • копію рішення суду;
  • документ про вилучення прав;
  • документ про здачу іспиту на знання правил дорожнього руху;
  • медичну довідку встановленої форми;
  • Заява.

Подача заяви допускається не тільки у звичайній формі, а й через сайт ГИБДД, шляхом заповнення онлайн-форм на сторінці розділу «Вступ звернень громадян».

термін відновлення

Повернення прав після позбавлення за алкогольне сп'яніння можливий лише після того, як водій виконає всі вимоги ГИБДД, що стосуються документів і здачі теоретичного іспиту, що підтверджує знання ПДР. Як правило, безпосередня видача вилученого раніше посвідчення відбувається через день-два після розгляду поданої заяви.

Покрокова інструкція по отриманню ВУ

Покрокова інструкція по отриманню ВУ

Деякі водії не можуть у визначенні черговості дій в процедурі повернення прав. Через це іноді трапляються проблеми, коли громадянин подає заяву про видачу документа, але воно не затверджується, оскільки автомобіліст не здав іспит на знання правил дорожнього руху або ще не підготував медичну довідку. В результаті втрачається час і проходить ще як мінімум тиждень-два до того, як водій отримає на руки своє водійське посвідчення.

Порядок отримання прав після позбавлення за п'янку вимагає виконання наступних дій.

  1. Починати процедуру повернення найкраще зі здачі іспиту. Записатися на його проходження можна навіть без відвідування управління ДІБДР. Таку можливість надає онлайн-сервіс держпослуги.
  2. Склавши іспит, необхідно подбати про отримання медичної довідки. Медкомісія після позбавлення прав за пиятику проводиться в поліклініці. Після відвідин профільних лікарів довідка завіряється печаткою і підписом керівника медичного закладу.
  3. Отримання посвідчення водія після позбавлення неможливо без погашення всіх наявних штрафів ГИБДД. Врахуйте, що при розгляді поданої заяви уповноважений співробітник Державтоінспекції перевірить наявність штрафів та недоїмок по базі даних. Водій значно заощадить час, якщо заздалегідь упевнитися у відсутності заборгованості через офіційний сайт ГИБДД.
  4. Після того, як всі документи будуть готові, можна подавати заяву. Зробити це можна в місцевому управлінні ДАІ.

Читаємо також:
Скільки коштує заміна прав
Відновити права при втраті

Якщо термін дії закінчився під час вилучення прав

Якщо водія позбавили прав за пиятику, алгоритм дій досить простий. Але як бути, якщо під час зберігання вилучених прав термін їх дії закінчився? Подібний випадок цілком може статися, адже згідно з нинішніми нормами, дію водійських прав обмежується 10 роками.

Закінчення строку дії посвідчення водія автоматично робить цей документ недійсним. Відповідно, неможлива його видача після закінчення призначеного судом покарання.

Проте, сама по собі проблема не така складна, як здається. Процедура відновлення дії прав майже нічим не відрізняється від звичайного порядку отримання документа після закінчення терміну позбавлення. Єдина відмінність полягає в тому, що доведеться заплатити держмито за оформлення нового бланка посвідчення. Зрозуміло, громадянина також чекає здача теорії після позбавлення прав і проходження медкомісії.

Якщо водія позбавили прав в іншому регіоні

Позбутися водійських прав власник автомобіля може не тільки в рідному місті, а й в іншому регіоні. Все залежить від того, де відбулося порушення ПДР. І, звичайно ж, засідання суду буде відбуватися саме в тому районі, де сталося порушення.

Існує два способи, як забрати права після позбавлення за п'янку в іншому регіоні. У першому випадку громадянин може приїхати в те місто, де він здавав посвідчення, і пройти процедуру повернення документа вже на місці. Другий спосіб передбачає подачу заяви (поштою або через форму запиту на сайті ГИБДД) з проханням переслати права за місцем свого проживання.

Видача ВУ після позбавлення прав вимагає отримання медичної довідки встановленого зразка. Її можна оформити в районній поліклініці. Після того, як права будуть переслані в управління ДІБДР міста, в якому проживає їх власник, він має право їх повернути згідно з описаною вище процедурою.

Дострокове відновлення водійських прав

Дострокове відновлення водійських прав

Не знаючи, як заперечити позбавлення водійських прав за п'янку, багато громадян не вирішуються подавати апеляцію на рішення суду першої інстанції. Крім того, іноді для подачі апеляційного клопотання просто немає, оскільки суди до п'яних водіїв найменш прихильні.

Відмова від апеляції не означає, що громадянин втратив можливість повернути своє водійське посвідчення раніше терміну. Повернути права після позбавлення можна буде достроково, якщо подати в суд відповідне клопотання після закінчення здебільшого раніше призначеного покарання. Рішення про скасування або скорочення терміну позбавлення прав приймається судом за результатами розгляду поданої заяви. Однак потрібно відразу зазначити, що громадянам, спійманим через п'яну їздою за кермом, навряд чи варто розраховувати на дострокове повернення прав.

Читаємо також:
Перевірка прав по базі ГИБДД

Коли можна міняти права до закінчення терміну вилучення? Формально в законодавстві така процедура не описана. Тому громадянин має право подати заяву про продовження або заміні посвідчення в будь-який зручний для нього час. Але не варто відкладати заміну прав до закінчення призначеного покарання. Краще це зробити за місяць до його закінчення.

Але як бути, якщо під час зберігання вилучених прав термін їх дії закінчився?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация