Позбавлення за 3 порушення - правда чи ні на 2019 рік?

  1. Що трапилося?
  2. Чи це правда?
  3. Коли набуде чинності?
  4. Як доведете?
  5. Що за новий закон 2018 роки?
  6. Що за порушення входять в список?
  7. Одне і те ж порушення або різні?
  8. Скільки часу має пройти між порушеннями?
  9. Як буде працювати на практиці?

відкрити зміст

За лютий 2018 року відбулося понад 9 тисяч ДТП, в яких загинуло трохи більше 850 чоловік - обидва числа повільно, але впевнено збільшуються. Не дивно, що відомства періодично виступають з новими ініціативами щодо поліпшення дорожньої ситуації. Нововведенням став і новий закон, який передбачає позбавлення прав за 3 порушення ПДР водіями (читати як позбавлення за три штрафу).

На жаль, основні сили в скороченні числа ДТП у ДАІ спрямовані тільки на посилення покарань, а не поліпшення дорожніх умов. Але факт залишається фактом. Чи правда введуть новий закон чи ні, давайте розбиратися!

Що трапилося?

Не так давно ЗМІ захлеснула інформація про введення нового закону - позбавлення прав на термін в 1 рік за 3 повторних штрафу. Джерелом інформації всюди виступає керівництво ГИБДД, яке нібито пропонує поповнити 12 главу КпАП, що відповідає за покарання в дорожньому русі, новою статтею - 12.38, яка як раз і буде передбачати позбавлення за 3 систематичних порушення ПДР.

Але це не бальна схема позбавлення прав, а саме за 3 повторних штрафу.

Але це не бальна схема позбавлення прав, а саме за 3 повторних штрафу

Чи це правда?

Так. Але тільки частково. Даний законопроект, дійсно, розроблявся і вносився на обговорення в Держдуму ... Але ще у відносно далекому 2016 році.

30 травня 2016 року було розроблено відповідний текст законопроекту про зміни в КоАП зі штрафами. це план закону №3639п-П9 . І він пережив етап першого читання. Але на цьому і зупинився. На сьогодні, 08 Липня 2019 року новий закон про позбавлення прав за 3 порушення ще не вступив в свою законну силу. Тобто проект ФЗ сьогодні поки ще не діє і чекає другого читання, а прав за три повторних порушення не позбавляють.

Вас також зацікавить:

Коли набуде чинності?

Це поки не відомо. Федеральні закони за загальними правилами проходять 3 читання, між якими може пройти досить довгий час. Як у випадку вище знадобилося 2 роки між першим і другим читанням.

Друге читання зміни до КпАП за частиною позбавлення за 3 штрафу за непідтвердженою інформацією з тих же ЗМІ планується навесні 2018 року, і тоді його або приймуть, або відхилять, або відправлять на доопрацювання.

І тільки після третього читання новий закон спочатку повинен буде опублікуватися в офіційних ЗМІ уряду і тільки потім він вступає в силу після призначеного часу (звичайного від 10 днів до декількох місяців). Тобто, навіть якщо закон про позбавлення за 3 порушення буде прийнятий, то вступить в силу він не раніше літа 2018 року.

Як доведете?

Сам факт невступу в силу проекту ФЗ можна досить легко довести. Спробуйте пошукати на одному з офіційних порталів уряду офіційне опублікування Федерального закону:

І Ви не знайдете його серед опублікованих, тому він на стадії розгляду.

Крім того, актуальну інформацію показує відомий багатьом сайт "Консультант Плюс". Так, серед редакцій Адміністративного кодексу є одна, яка очікує вступу в силу, але ні в ній, ні в чинній редакції інформацію про позбавлення прав за 3 систематичних порушення ПДР Ви не знайдете .

Що за новий закон 2018 роки?

Як ми вже зазначили вище, проект вводить нову статтю 12.38 (зараз в 12 чолі КоАП 37 статей). Новий закон в його сьогоднішньої варіації передбачає позбавлення прав на 1-1,5 року за 3 і більше штрафу за однаковим порушення - тобто якщо водій порушить ПДД і піддасться покаранню за допомогою одного з порушення 3 і більше разів.

При цьому, не будуть вважатися штрафи, виписані камерами автоматичної фіксації. А якщо водій вже позбавлений прав на момент притягнення його до позбавлення, то замість останнього буде призначений штраф від 10 до 30 тисяч рублів .

Зверніть увагу, позбавлення буде не за 4-е порушення ПДР, а саме по результату 3 порушень.

Офіційне формулювання проекту ФЗ:

Порушення правил експлуатації, використання транспортного засобу і керування транспортним засобом відповідного виду, передбачені частинами 3 - 7 статті 12.9, частинами 1 і 3 статті 12.10, частинами 1 і 3 статті 12.12, частиною 2 статті 12.13, частинами 2 і 3 статті 12.14, частинами 4 і 5 статті 12.15, частиною 2 статті 12.16, статтею 12.18 справжнього Кодексу, особою, підданих три і більше разів адміністративному покаранню за вчинення зазначених адміністративних правопорушень, за винятком випадків фіксації адміністративних правопорушень працюючими в автомати зації режимі спеціальними технічними засобами, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобами фото- і кінозйомки, відеозапису, тягне позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного року до півтора років або накладення адміністративного штрафу на осіб, які не мають права керування транспортними засобами, в розмірі від десяти тисяч до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Що за порушення входять в список?

Отже, піддатися позбавлення права керування доведеться за такі порушення Правил:

  1. перевищення швидкості на 40 км / год і більше (В тому числі повторні - частини з 3 по 7 ст. 12.9 КоАП),
  2. порушення проїзду через ж / д шляху (Ч.1 і 3 ст. 12.10),
  3. проїзд на червоний (жовтий) сигнал світлофора (Ч.1 і 3 ст. 12.12),
  4. якщо не поступитися дорогу (Ч.2 ст. 12.13 та ч.3 ст. 12.14),
  5. заборонені розворот і задній хід (Ч.2 ст. 12.14),
  6. заборонений виїзд на "зустрічку" (Ч.4 і 5 ст. 12.15),
  7. заборонений поворот ліворуч або розворот (Ч.2 ст. 12.16)
  8. неуступленіе дороги пішоходу (Ст. 12.18).

Одне і те ж порушення або різні?

З тексту формулювання нового закону в поточному його вигляді випливає, що водій може піддатися позбавлення за 3 будь-яких порушення з перерахованих вище. Але, ймовірно, це недоробка закону, і до моменту вступу в силу цей момент допрацюють, так як задумка була спочатку про 3 однакових покарання.

Наприклад, якщо Ви в перший раз попалися за непропуск пішохода , На другий раз - за перевищення швидкості , А на третій - за проїзд на червоний , То, якщо закон залишиться без змін, після червоного Вас можуть позбавити прав. А ось якщо друге порушення - перевищення - було зафіксовано на камеру автофіксації, то позбавлення вже не буде, так як штрафи з камер не підпадають під лішенческіе порушення ПДР.

Ще дещо корисне для Вас:

Скільки часу має пройти між порушеннями?

Між кожним з трьох залучень повинен пройти 1 рік після повної оплати штрафу або закінчення терміну позбавлення прав. Це випливає з терміна "Покарати" в формулюванні закону вище.

згідно зі статтею 4.6 КоАП, особа вважається підданим покаранню протягом іменного вищевказаного розрахунку терміну . У народі це називають "повторністю" порушення. Більш детально Ви можете ознайомитися в спеціальної статті про терміни повторності з прикладами .

Більш детально Ви можете ознайомитися в   спеціальної статті про терміни повторності з прикладами

Як буде працювати на практиці?

За фактом, автоматично позбавляти прав Вас ніхто не буде. І піддаватися позбавлення, найімовірніше, буде далеко не кожен такий водій, як це працює на 2019 рік з статтею 20.25 за несвоєчасну оплату штрафу .

Як приклад, інспектор ДПС зупиняє водія на дорозі і при перевірці по базі штрафів встановлює, що цей водій піддавався повторно 3 рази вищевказаним покарань (а співробітники ГИБДД бачать в тому числі сплачені штрафи). Після він складає протокол, збуджуючи тим самим справу за обговорюваної статті 12.38 і передає справу до суду (справи по позбавленням прав розглядають тільки судді).

Тобто позбавлення за 3 порушення буде саме після факту третього штрафу, і то, якщо Вас зупинять на дорозі інспектори. Малоймовірно, що справа порушуватиметься в межах ГИБДД просто за списком таких водіїв.

Що трапилося?
Чи це правда?
Коли набуде чинності?
Як доведете?
Що за новий закон 2018 роки?
Що за порушення входять в список?
Одне і те ж порушення або різні?
Скільки часу має пройти між порушеннями?
Як буде працювати на практиці?
Що трапилося?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация