Пожежна безпека в готелях: нові і старі вимоги

  1. Вимоги до пожежної безпеки
  2. Схема розміщення переносних вогнегасників
  3. Зміни в Правилах пожежної безпеки
  4. Відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки
  5. Пожежна безпека на підприємстві

Останнім часом люди подорожують взимку не рідше, ніж влітку. А з настанням новорічних і різдвяних свят особливо популярним стає відпочинок на гірськолижних курортах. Тому власникам готелів та інших відповідальних осіб необхідно належним чином підготуватися до прийому відвідувачів, перш за все подбавши про пожежну безпеку. За порушення Правил пожежної безпеки передбачена не тільки адміністративна, а й кримінальна відповідальність.

Зміст статті

Вимоги до пожежної безпеки

У разі недотримання персоналом готелю правил пожежної безпеки (Таке недотримання може не тільки бути навмисним, але і допускатися з необережності або внаслідок дій або бездіяльності персоналу готелю) відпочиваючий повинен перш за все звернутися до керівника готелю, а якщо відповідальна особа не усуне порушення - в Державну службу з надзвичайних ситуацій (далі - ГСЧС).

Вимоги до пожежної безпеки в будівлях для тимчасового проживання людей (сюди входять не тільки готелі, але й гуртожитки, мотелі, кемпінги, санаторії, будинки та бази відпочинку, профілакторії) прописані в Правилах пожежної безпеки в Україні , Затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ від 30.12.2014 №1417 (далі - Правила), а саме в розділі 5 розділу VI.

Відповідно до цих Правил адміністрація готелю повинна знайомити всіх жителів з основними вимогами пожежної безпеки (під розпис). У кожному номері або в кожній кімнаті будинку для тимчасового проживання на видному місці повинен розміщуватися план евакуації з відповідного поверху, в якому вказується:

  • конкретний номер або конкретна кімната;
  • евакуаційні виходи і шляхи руху до них;
  • місця розміщення вогнегасників і ручних пожежних сповіщувачів.

Схема розміщення переносних вогнегасників

Схема розміщення переносних вогнегасників

Крім того, вивішується пам'ятка про дії на випадок пожежі і правила пожежної безпеки (інформація надається на двох мовах: українською та англійською).

Читайте також:   Приклади текстів мовних повідомлень системи оповіщення про пожежу та керування евакуацією людей в будинках та спорудах Читайте також: Приклади текстів мовних повідомлень системи оповіщення про пожежу та керування евакуацією людей в будинках та спорудах

Законодавством передбачено, що в готелях повинно здійснюватися цілодобове чергування персоналу. Черговий повинен мати при собі ключі від усіх дверей евакуаційних виходів і справний ліхтар. Відповідальна особа зобов'язана знати, як викликати відповідні служби в разі виникнення пожежі і як діяти в такій ситуації. Крім того, всі працівники готелю проходять обов'язкові інструктажі з пожежної безпеки , Так як під час евакуації людей їх дії повинні бути узгодженими і ефективними.

Зміни в Правилах пожежної безпеки

Наказом Міністерства внутрішніх справ від 31 липня 2017 року № 657 були внесені зміни в Правила. Стосуються вони, зокрема, і розділу VI, в якому прописані основні вимоги пожежної безпеки до будівель для тимчасового проживання людей.

Читайте у свіжому № 6 Довідника

Пункт 5.6 Правил був викладений в такій редакції: «Черговий персонал готелів та готельних комплексів з кількістю місць для проживання 50 осіб і більше, а також мешканці цих об'єктів повинні бути забезпечені засобами індивідуального захисту органів дихання для саморятування людей під час пожежі в цілях організації евакуації людей у ​​разі виникнення пожежі ».

Читайте на порталі

Правилами передбачено також ряд заборон, пов'язаних з пожежною безпекою в готелях. Зокрема, не дозволяється влаштовувати в номерах складські приміщення , А також майстерні, де можуть використовуватися пожежонебезпечні речовини і матеріали. Також не можна здавати їх в оренду під такі приміщення. Крім того, в номерах забороняється користуватися електронагрівальними приладами - для цього адміністрація готелю повинна виділити спеціальні місця.

Також в готелях, кемпінгах і мотелях повинні бути обладнані спеціальні місця для куріння. Кодексом про адміністративні правопорушення (ст. 175-1) передбачено штраф від 3 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за куріння в не передбачених для цього місцях.

Відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки

За порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки та за використання пожежної техніки та засобів пожежогасіння не за призначенням встановлений штраф у розмірі від 0,5 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо такі порушення здійснять посадові особи, розмір цього штрафу складе від 2 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пожежна безпека на підприємстві

За порушення вимог пожежної безпеки передбачена не тільки адміністративна, а й кримінальна відповідальність. Зокрема, якщо такі порушення приведуть до виникнення пожежі, що спричинило тяжкі наслідки (матеріальний в великому розмірі, загибель людей і т.д.), по ст. 270 Кримінального кодексу України винних осіб можуть позбавити волі на термін від 3 до 8 років.

У будь-якому випадку посадові особи ГСЧС проводять ретельну перевірку і в разі виявлення порушень звертаються до суду, який після розгляду справи залучає винних до відповідальності, передбаченої законом.

гарячі статті


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация