Позиція (хореографія)

  1. Історія
  2. Виконання балетних позицій
  3. позиції ніг
  4. позиції рук
  5. Див. також
  6. посилання
  7. Уривок, що характеризує Позиція (хореографія)

Матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії

Цей термін має також інші значення див. позиція .

Позиція - основне положення ніг і рук в хореографії .



Історія

Розвиваючись, класичний балет створив свою школу, що базується на основних позиціях, службовців опорою і початком для всіх інших балетних па.

Вважається, що першим хореографом , Почали створювати термінологію балету, був П'єр Бошан , Вчитель танців французького короля Людовика XIV . Ці розробки ставилися до XVII століття. Французька балетна школа, що стала найпершим професійним балетним училищем (в 1661 році - Академія музики, в 1672 році - танцювальна академія при Королівської Академії музики, почала створювати балетну термінологію і визначила основні позиції балету, стали згодом класичними. Завдяки цьому основні терміни класичного балету, спочатку італійські, закріпилися в балетній лексиці на французькій мові і використовуються в такому вигляді аж до нашого часу. Вважається, що першим   хореографом   , Почали створювати термінологію балету, був   П'єр Бошан   , Вчитель танців французького короля   Людовика XIV

П'ять основних позицій ніг ​​в балеті вперше були визначені П'єром Рамо (1674-1748), французьким танцівником, викладав танці при дворі іспанської королеви Марії Луїзи Савойської , Потім при дворі французької королеви Марії Лещинской ) В його книзі «Майстер танців» (Le Maître à danser) в 1725 році. Книга двічі перевидавалася - в 1734 і 1748 роках, а в 1744 році була переведена на англійську мову під назвою The Dancing-Master, автор перекладу John Essex.

Виконання балетних позицій

Саме результат з класичних основних позицій забезпечує для артиста правильне виконання па, допомагаючи в створенні граціозності і виразності танцю. З основних позицій утворюється безліч інших танцювальних положень [1] . Балетні позиції виконуються в положенні стоячи, при цьому всі м'язи зібрані, живіт втягнутий, сідниці підібрані, постава пряма. З виконання позицій в повільному темпі починається навчання хореографії. У класичному балеті все позиції ніг шикуються виворотного , En dehors фр. - «назовні»), при цьому ноги повинні бути вивернуті по всій своїй довжині, починаючи з стегон і закінчуючи стопами.

позиції ніг

П'ять «відкритих» позицій класичного танцю строго регламентовані і виконуються при гранично виворотність положенні ніг П'ять «відкритих» позицій класичного танцю строго регламентовані і виконуються при гранично виворотність положенні ніг. У всіх позиціях вага тіла розподіляється рівномірно на обох ногах.

I позиція

П'яти разом, носки нарізно, ступні стикаються п'ятами і розгорнуті носками назовні, утворюючи на підлозі пряму лінію.

II позиція

Стопи розведені в сторони і розташовані на одній прямій лінії, відстань між п'ятами дорівнює довжині стопи або перевищує її.

III позиція

Одна нога розташовується попереду інший, ступні прилягають одна до одної, при цьому п'ята однієї ноги стикається з серединою ступні інший (тобто одна стопа наполовину закриває іншу). III позиція широко використовується в історико-побутовому танці, також з цієї позиції починається вивчення азів класичного танцю: поступово, з розвитком виворотності і зміцненням м'язів, учні переходять до виконання рухів з V позиції.

IV позиція

Одна нога розташовується попереду інший, при цьому п'ята однієї ноги знаходиться навпроти носка іншої; відстань між стопами дорівнює довжині стопи або перевищує її. У західній школі ця позиція позначається як IV схрещена (croisé), на відміну від IV відкритої, при виконанні якої обидві п'яти знаходяться на одній лінії. Одна нога розташовується попереду інший, при цьому п'ята однієї ноги знаходиться навпроти носка іншої;  відстань між стопами дорівнює довжині стопи або перевищує її

V позиція

Одна нога розташовується попереду інший, ступні щільно прилягають один до одного, при цьому п'ята однієї ноги стикається з носком інший. Ця позиція також називається sus-sous фр. - "над під").

У XX столітті педагог і балетмейстер Серж Лифар К: Вікіпедія: Статті без джерел (тип: не вказано) [Джерело не вказано 1611 днів] почав використовувати для положень стоп такі позначення, як шоста і сьома позиції:

VI позиція

П'яти разом, стопи стикаються внутрішньою стороною. Ця невиворотно позиція також позначається як паралельна або I пряма.

VII позиція

Широка IV позиція, виконана на полупальцах, пальцях або стоячи на підборах. Існує два варіанти VII позиції - в залежності від того, права або ж ліва нога знаходиться попереду.

Крім виворотність (відкритих) класичних позицій, існують вибудовуються з них прямі (паралельні) і закриті позиції, які широко використовуються в академічному характерному, народно-сценічному і сучасному танці.

позиції рук

Основна позиція рук: кисть рук розслаблена, великий з вказівним пальці паралельні, решта зближені, але при цьому вільні, чи не впритул.

Переклади рук з позиції в позицію в координації з напрямком погляду і нахилом голови називаються port de bras (від фр. porter - носити, переносити).

Французька балетна школа користувалися сім'ю позиціями рук в закруглені ( фр. arrondi) і подовженому ( фр. allongé) вигляді. Вони визначалися так:

  • Перша позиція рук: руки опущені вниз і округлені, долоні спрямовані вгору.
  • Друга позиція рук: руки з першої позиції плавно піднімаються до рівня живота, плечі вільно опущені вниз.
  • Третя позиція рук: руки з другої позиції плавно піднімаються вгору над головою, кисті зберігають балетну позицію.
  • Четверта позиція: одна рука в другій позиції (на рівні живота), інша рука в третій позиції (над головою).
  • П'ята позиція: одна рука у третій позиції, інша - пряма, трохи в стороні від корпусу.
  • Шоста позиція: одна рука залишається біля корпусу, інша плавно опускається вниз, в другу позицію.
  • Сьома позиція: обидві руки розведені в сторони, утворюючи від ліктя до зап'ястя півколо.

Крім цієї класичної французької методики (7 позицій) італійський педагог і балетмейстер Енріко Чекетті визначав наступні позиції рук:

  • Перша позиція: округлені руки на рівні стегон (торкаючись пачки ).
  • Друга позиція: руки розведені в сторони під кутом вниз і вперед, долонями вперед. Лікті розташовані трохи нижче плечей, зап'ястя трохи нижче, ніж рівень ліктів. Проміжна позиція між першою і другою позиціями називається полувторая позиція (фр .: demi-seconde).
  • Третя позиція: одна рука в першій позиції, інша в полувторой (demi-seconde).
  • Четверта позиція: існує дві четверті позиції; 1) четверта позиція передня (en avant): одна рука в другій позиції, інша в п'ятій позиції вперед (en avant); 2) четверта позиція вгору (en haut): одна рука в другій позиції, інша в п'ятій позиції вгору (en haut).
  • П'ята позиція: округлення рук до овальної форми. Є п'ята позиція вниз (en bas); вперед (en avant) - позиція відповідає російської і французької першої позиції; вгору (en haut) - позиція відповідає російської третій позиції).

Агрипина Ваганова в своїй фундаментальній для російської балетної школи праці « Основи класичного танцю »Визначала всього три основні позиції рук:

  • I - округлені руки підняті на рівні діафрагми;
  • II - розведені в сторони на рівні плечей;
  • III - підняті над головою.

Ця схема в три позиції рук є основною в сучасному вітчизняному класичному балеті.

Класичний балет таким чином сучасними словниками визначається виходячи з основних п'яти позицій ніг ​​і трьох позицій рук [1] [2] .

Див. також

Напишіть відгук про статтю "Позиція (хореографія)"

Примітки

  1. 1 2 [Dic.academic.ru/dic.nsf/bse/121789/%D0%9F%D0%BE%D0%B7%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%8F Велика радянська енциклопедія. Позиція (в балеті)]
  2. [Www.krugosvet.ru/enc/kultura_i_obrazovanie/teatr_i_kino/BALET.html Енциклопедія Кругосвет]

посилання

[Www.youtube.com/watch?v=S5HwZJQ8NuA Позиції рук], [www.youtube.com/watch?v=1fSa3ESmA1s позиції ніг], [www.youtube.com/watch?v=NdL-dQAE4vk координація позицій рук та ніг] - відео-словник Королівського балету (Лондон).

Уривок, що характеризує Позиція (хореографія)

П'єр продовжував розповідати далі. Коли він розповідав про страту, він хотів обійти страшні подробиці; але Наташа вимагала, щоб він нічого не пропускав.
П'єр почав було розповідати про Каратаєва (він уже встав з-за столу і ходив, Наташа стежила за ним очима) і зупинився.
- Ні, ви не можете зрозуміти, чому я навчився у цього безграмотного людини - дурника.
- Ні, ні, говорите, - сказала Наташа. - Він десь же?
- Його вбили майже при мені. - І П'єр став розповідати останнім часом їх відступу, хвороба Каратаєва (голос його тремтів безперестанку) і його смерть.
П'єр розповідав свої пригоди так, як він ніколи їх ще не розповідав нікому, як він сам з собою ніколи ще не згадував їх. Він бачив тепер начебто нове значення у всьому тому, що він пережив. Тепер, коли він розповідав все це Наташі, він відчував те рідкісне насолоду, яку дають жінки, слухаючи чоловіка - не розумні жінки, які, слухаючи, намагаються або запам'ятати, що їм кажуть, для того щоб збагатити свій розум і при нагоді переказати то ж або приладнати розповідається до свого і повідомити скоріше свої розумні промови, вироблені в своєму маленькому розумовому господарстві; а то насолода, яке дають справжні жінки, обдаровані здатністю вибирання і всмоктування в себе всього найкращого, що тільки є в проявах чоловіки. Наташа, сама не знаючи цього, була вся увага: вона не пропускала ні слова, ні коливання голоси, ні погляду, ні здригання м'яз особи, ні жесту П'єра. Вона на льоту ловила ще не висловлене слово і прямо вносила в своє розкрите серце, вгадуючи таємний сенс всієї душевної роботи П'єра.
Княжна Марія розуміла розповідь, співчувала йому, але вона тепер бачила інше, що поглинало всю її увагу; вона бачила можливість любові і щастя між Наташею і П'єром. І в перший раз прийшла їй ця думка наповнювала її душу радістю.
Була третя година ночі. Офіціанти з сумними і строгими особами приходили зміняти свічки, але ніхто не помічав їх.
П'єр скінчив свою розповідь. Наташа блискучими, жвавими очима продовжувала наполегливо і уважно дивитися на П'єра, як ніби бажаючи зрозуміти ще щось інше, що він не висловив, може бути. П'єр в сором'язливо і щасливому сумні зрідка поглядав на неї і придумував, що б сказати тепер, щоб перевести розмову на інший предмет. Княжна Марія мовчала. Нікому в голову не приходило, що третій годині ночі і що пора спати.
- Кажуть: нещастя, страждання, - сказав П'єр. - Так якби зараз, цієї хвилини мені сказали: хочеш залишатися, ніж ти був до полону, або спочатку пережити все це? Заради бога, ще раз полон і кінське м'ясо. Ми думаємо, як нас викине зі звичної доріжки, що все пропало; а тут тільки починається нове, хороше. Поки є життя, є і щастя. Попереду багато, багато. Це я вам кажу, - сказав він, звертаючись до Наташі.
- Так, так, - сказала вона, відповідаючи на зовсім інше, - і я нічого б не бажала, як тільки пережити все спочатку.
П'єр уважно подивився на неї.
- Так, і більше нічого, - підтвердила Наташа.
- Неправда, неправда, - закричав П'єр. - Я не винен, що я живий і хочу жити; і ви також.
Раптом Наташа опустила голову на руки і заплакала.
- Що ти, Наташа? - сказала княжна Мар'я.
- Нічого нічого. - Вона посміхнулася крізь сльози П'єру. - Прощайте, пора спати.
П'єр встав і попрощався.
Княжна Марія і Наталка, як і завжди, зійшлися в спальні. Вони поговорили про те, що розповідав П'єр. Княжна Марія не говорила своєї думки про П'єра. Наташа теж не говорила про нього.
- Ну, прощай, Марі, - сказала Наташа. - Знаєш, я часто боюся, що ми не говоримо про нього (князя Андрія), як ніби ми боїмося принизити наше почуття, і забуваємо.
Княжна Марія важко зітхнула і цим зітханням визнала справедливість слів Наташі; але словами вона не погодилася з нею.
- Хіба можна забути? - сказала вона.
- Мені так добре було нині розповісти все; і важко, і боляче, і добре. Дуже добре, - сказала Наташа, - я впевнена, що він точно любив його. Від цього я розповіла йому ... нічого, що я розповіла йому? - раптом почервонівши, запитала вона.
- П'єру? О ні! Який він прекрасний, - сказала княжна Мар'я.
- Знаєш, Марі, - раптом сказала Наташа з пустотливою посмішкою, якої давно не бачила княжна Мар'я на її обличчі. - Він став якийсь чистий, гладкий, свіжий; точно з лазні, ти розумієш? - морально з лазні. Правда?
- Так, - сказала княжна Мар'я, - він багато виграв.
- І сюртучок коротенький, і стрижене волосся; точно, ну точно з лазні ... тато, бувало ...
- Я розумію, що він (князь Андрій) нікого так не любив, як його, - сказала княжна Мар'я.
- Так, і він особливий від нього. Кажуть, що дружні чоловіки, коли зовсім особливі. Повинно бути, це правда. Правда, він зовсім на нього не схожий нічим?
- Так, і чудовий.
- Ну, прощай, - відповідала Наташа. І та ж пустотлива усмішка, як би забувши про все, довго залишалася на її обличчі.
П'єр довго не міг заснути в цей день; він взад і вперед ходив по кімнаті, то насупившись, вдумуючись у що то важке, раптом знизуючи плечима і здригаючись, то щасливо посміхаючись.
Він думав про князя Андрія, про Наташу, про їхню любов, і то ревнував її до минулого, то дорікав, то прощав себе за це. Було вже шостій годині ранку, а він все ходив по кімнаті.
«Ну що ж робити. Якщо вже не можна без цього! Що ж робити! Значить, так треба », - сказав він собі і, поспішно роздягнувшись, ліг в ліжко, щасливий і схвильований, але без сумнівів і вагань.
«Треба, як не дивно, як не неможливо це щастя, - треба зробити все для того, щоб бути з нею чоловіком і дружиною», - сказав він собі.
П'єр ще за кілька днів перед цим призначив в п'ятницю день свого від'їзду в Петербург. Коли він прокинувся, в четвер, Савельич прийшов до нього за наказами про укладання речей в дорогу.
«Як в Петербург? Що таке Петербург? Хто в Петербурзі? - мимоволі, хоча і про себе, запитав він. - Так, що то таке давно, давно, ще до того, як це сталося, я навіщо то збирався їхати в Петербург, - згадав він. - Чому ж? я і поїду, може бути. Який він добрий, уважний, як все пам'ятає! - подумав він, дивлячись на старе обличчя Савельїча. - І яка усмішка приємна! »- подумав він.
- Що ж, все не хочеш на волю, Савельич? - запитав П'єр.
- Навіщо мені, ваше сіятельство, воля? При покійного графі, царство небесне, жили і при вас образи не бачимо.
- Ну, а діти?
- І діти проживуть, ваше сіятельство: за такими панами жити можна.
- Ну, а спадкоємці мої? - сказав П'єр. - Раптом я одружуся ... Адже може трапитися, - додав він з мимовільною посмішкою.
- І наважуюся доповісти: добру справу, ваша світлість.
«Як він думає це легко, - подумав П'єр. - Він не знає, як це страшно, як небезпечно. Занадто рано або занадто пізно ... Страшно! »
- Як же зволите наказати? Завтра зводите їхати? - запитав Савельич.
- Ні; я трошки відкладу. Я тоді скажу. Ти мене вибач за клопоти, - сказав П'єр і, дивлячись на усмішку Савельїча, подумав: «Як дивно, однак, що він не знає, що тепер немає ніякого Петербурга і що перш за все треба, щоб вирішилося то. Втім, він, мабуть, знає, але тільки прикидається. Поговорити з ним? Як він думає? - подумав П'єр. - Ні, після коли небудь ».
За сніданком П'єр повідомив княжні, що він був вчора у княжни Марії і застав там, - можете собі уявити кого? - Наталі Ростову.
Княжна вдала, що вона в цьому звістці не бачить нічого більш незвичайного, як в тому, що П'єр бачив Анну Семенівну.
- Ви її знаєте? - запитав П'єр.
- Я бачила княжну, - відповідала вона. - Я чула, що її сватали за молодого Ростова. Це було б дуже добре для Ростові; кажуть, вони зовсім розорилися.

Com/watch?
Com/watch?
Com/watch?
Він десь же?
Так якби зараз, цієї хвилини мені сказали: хочеш залишатися, ніж ти був до полону, або спочатку пережити все це?
Що ти, Наташа?
Хіба можна забути?
Нічого, що я розповіла йому?
П'єру?
Він став якийсь чистий, гладкий, свіжий; точно з лазні, ти розумієш?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация