Позитивне виховання. З книги Джона Грея «Діти з небес»

Сьогодні ми хочемо познайомити вас з книгою Джона Грея «Діти з небес».

Для того щоб розробити дієві методи виховання дітей автору книги знадобилося близько тридцяти років: «Протягом шістнадцяти років, даючи консультації дорослим, які страждали від проблем в особистому житті і у взаєминах з оточуючими, я отримав прекрасну можливість з'ясувати, які з застосованих до них в дитинстві методів не дали позитивних результатів. Потім, протягом наступних чотирнадцяти років батьківства, я розробив і застосував на практиці інші, нові методи виховання. Дієвість цих методів підтвердилася не лише на прикладі моїх дітей, але і в тисячах інших сімей ». У книзі детально описується запропонована автором система позитивного виховання, заснована на любові і співпраці, а не на вимогах, погрози і покарання. Використовуючи методи позитивного виховання, в дитині можна без праці розвинути такі якості: вміння прощати інших і себе, вміння ділитися, вміння чекати здійснення своїх бажань, почуття власної гідності, терпіння, завзятість, повагу до оточуючих і до себе, дух співробітництва, чуйність, впевненість в своїх силах, здатність бути щасливим.
Отже, про що ж ми дізнаємося з цієї книги:
1. Про Любові
«Найважливіше у вихованні - любити дітей і віддавати їм час і сили. Однак, хоча любов - найголовніше, це ще далеко не все. Якщо батьки не розуміють особливих потреб своєї дитини, то не можуть в повній мірі дати йому те, що потрібно сучасним дітям. Буває, що батьки щедро дарують любов своєму чаду, але не так, як це було б найбільш корисно для його розвитку. »

2. Про те, що сучасні діти не такі, як раніше, а значить старі принципи виховання вже не працюють і пора шукати нові.

«Світ навколо нас змінився - змінилися і діти. Виховання, засноване на страху, більше не надає на них належного впливу. Старі, засновані на залякуванні методи насправді лише послаблюють батьківський контроль. Загроза покарання тільки налаштовує дітей проти батьків і спонукає їх до бунту. Крик або удар вже не допомагають встановити контроль над дитиною, але просто вбивають в ньому бажання слухати і співпрацювати. Батьки прагнуть до більш повноцінному спілкуванню з дітьми, щоб підготувати їх до напруженої сучасного життя, але, на жаль, до сих пір використовують при цьому застарілі методи виховання. Загроза покарання тільки налаштовує дітей проти батьків і спонукає їх до бунту.

У минулі часи покарання використовувалося для того, щоб зламати свавільного дитини.Можливо, цей метод дозволяв добиватися від дітей слухняності в минулому, але не зараз.Нині діти набагато спокуси і розумніше, ніж раніше.Вони розуміють, коли батьки поводяться нечесно і образливо, і не схильні терпіти це.Вони обурюються і бунтують.А найголовніше, покарання і загрози перекривають канали спілкування між вами.Замість того щоб сприяти вирішенню проблеми, батьки стають її частиною ».

Багато батьків розуміють, що старі, засновані на покаранні методи не працюють, але іншого шляху не знають. Вони утримуються від покарань, але це теж не приносить бажаних результатів. Виховання, засноване на вседозволеності, не дає дітям батьківського контролю, в якому вони потребують. Варто поступитися дюйм свого впливу, і вони відрізають у вас цілу милю. Діти швидко вчаться використовувати свою свободу для того, щоб маніпулювати дорослими.
«Якщо дитині дозволяють використовувати сильні негативні почуття і істерики для досягнення своїх цілей, він швидко бере батьків під контроль. Якщо дитина управляє батьками, сам він стає некерованим. Значною мірою це породжує у дітей ті ж проблеми, що і застарілі методи виховання.
В наші дні діти найкраще вчаться поважати оточуючих не завдяки страху, але за допомогою наслідування. Діти завжди запрограмовані на наслідування батькам. Їх розум сприймає картинки і записує їх з тим, щоб повторювати і імітувати все, що ви говорите і робите. Наслідування і співпрацю для дітей - найважливіші механізми навчання.
Якщо батьки виявляють повагу до оточуючих, поступово вчаться поважати інших і діти. Якщо батьки вміють поводитися спокійно і добродушно зі скандалить малюком, він теж поступово навчається залишатися спокійним і добродушним, коли його захльостують сильні емоції ».
«Якщо для того, щоб відновити контроль над дитиною, ви його б'єте, малюк вчиться, що при втраті контролю над ситуацією потрібно вести себе агресивно. Мені не раз доводилося бути свідком того, як мати відважує синові ляпас зі словами: «Не смій бити свого братика!» Вона хоче, щоб він відчув те ж саме, що і брат, проте биття тут абсолютно порочне метод. Удар, отриманий від матері, тільки зміцнює схильність малюка битися і вести себе агресивно.
Згодом, не отримуючи бажаного, він автоматично дає вихід гніву за допомогою якої прямої, або прихованої агресії. Хоча в минулому шльопанці і удари надавали належне вплив на дітей, тепер вони призводять тільки до відповідної реакції ».

3. Виявляється, що:
• Дитина не навчиться прощати, якщо йому прощати нікого.
• Дитина не розвине в собі терпіння або вміння чекати здійснення своїх бажань, якщо завжди відразу надавати йому все, чого він хоче.
• Дитина не навчиться приймати власні недоліки, якщо все навколо нього бездоганні.
• Дитина не навчиться співпрацювати, якщо все завжди відбувається так, як хочеться йому.
• Дитина не розвине свій творчий потенціал, якщо за нього все будуть робити інші.
• Дитина не навчиться співчуття та поваги до оточуючих: якщо він не бачить, що інші люди теж відчувають біль і переживають невдачі.
• Дитина не розвине в собі відвагу і оптимізм, якщо йому не доведеться зіткнутися віч-на-віч з неприємностями.
• Дитина не розвине в собі завзятість і силу, якщо все дається легко.
• Дитина не навчиться виправляти свої помилки, якщо йому невідомі труднощі, невдачі і промахи.
• Дитина не розвине в собі почуття власної гідності і здорову гордість, якщо не буде долати перешкоди і досягати чогось.
• Дитина не розвине в собі самодостатність, якщо йому не знайоме почуття ізоляції і неприйняття.
• Дитина не розвине в собі цілеспрямованість, якщо у нього немає можливості протистояти авторитету і / або домагатися бажаного ».

• Дитина не розвине в собі цілеспрямованість, якщо у нього немає можливості протистояти авторитету і / або домагатися бажаного »

4. П'ять принципів позитивного виховання:
1. Відрізнятися від інших - нормально.
2. Здійснювати помилки - нормально.
3. Виявляти негативні емоції - нормально
4. Хотіти більшого - нормально.
5. Висловлювати свою незгоду - нормально, але пам'ятай, що мама і тато - головні.

5. Альтернатива покаранню - заохочення. Приклади заохочень:
• Якщо ти, не зволікаючи, збереш іграшки, у мене залишиться час, щоб зіграти з тобою в карти.
• Якщо ти допоможеш мені прибрати у тебе в кімнаті, у мене залишиться час пограти з тобою.
• Якщо ми зараз разом наведемо тут порядок, то зможемо потім разом помалювати.
• Якщо ти підготуєш шкільний одяг на завтра, у нас вранці залишиться час для десерту.
• Якщо ти швидко одягнешся, ми зможемо після школи зайти в кафе.
• Чим швидше ти зберешся, тим швидше ми повернемося додому.
• Якщо ти перестанеш базікати, ми зможемо разом вигуляти собаку.
• Якщо ти негайно заберешся в машину, я знайду час, щоб ввечері пограти з тобою в м'яч.
• Якщо ти послухаєш, то пізніше я зроблю для тебе то то і то то.
• Якщо ти зараз же візьмешся за домашнє завдання, ми зможемо ввечері влаштувати чаювання.
• Якщо ти доїси овочі, то я куплю торт до вечері.
• Якщо ти зараз же сядеш обідати, після обіду ми зможемо поспівати разом.
• Якщо ти зараз підеш додому, то пізніше зможеш пограти в улюблену гру ».

6. А так же в книзі дані докладні пояснення, що робити якщо:
- дитина приховує свої помилки
-не говорить правди
-ставити для себе планку занадто низько
-грубіт дорослим
-захищати, виправдовуючи свої помилки і звалюючи свою провину на інших.

Ключові слова:
- виховання дітей

Статті на цю тему

  • Місце поліуретанової ліпнини в сучасних житлових інтер'єрах

    Дизайнери інтер'єру часто використовують в своїх проектах художню ліпнину з поліуретану. Вона є одночасно декоративним елементом і інструментом, необхідним для маскування недоліків ремонту або невеликих похибок обробки. Розглянемо основні види і способи застосування ліпнини з поліуретану в сучасних інтер'єрах, виконаних в різних стилях.

  • Місія: набратися сил і зарядитися позитивом!

    Як важко жінці з дітьми, зрозуміє лише жінка з дітьми. Адже в більшості випадків мами не скаржаться. Чи не скаржаться на втому, на поганий настрій, на відсутність сил ... На те, що діти зовсім не виправдовують надії і що глянсове материнство в реальності зовсім блищить чистотою і не пахне смачними пирогами. Швидше вічно розкиданими іграшками, незробленими уроками і брудним посудом в раковині ...

  • 12 табу щодо виховання своєї дитини

    1. Ніколи не кажіть своїй дитині, що він поганий, нікчемний, дурний, невдаха, розмазня. Навіть якщо ви самі в це вірите - дитині ні до чого знати про те, що вас він розчарував. Чи не програмуйте його на те, що у нього нічого не вийде. Замінюйте образливі висловлювання на «некмітливий, незібраний, невихований» і т.п. 2. Не ставте себе і дитину в певні ким то (або вами) рамки. Приймайте його таким який він є. Навіть якщо в 10 років він досі ....

  • Синдром емоційного вигоряння. Що це?

    Синдром емоційного вигорання зустрічається у людей, які тривалий час знаходяться поруч з хворими людьми, інвалідами, маленькими дітьми. З тими, хто слабкий і вразливий. Постійне відчуття стресу на тлі цього і призводить до синдрому ЕВ. Сьогодні ми розглянемо, як синдром ЕВ проявляється у жінок, які виховують маленьких дітей. І особливо у випадках, коли тато відсутня і не поділяє тяготи виховання разом з мамою. У такому випадку жінка змушена нести всю навантаження на самоті і рано чи пізно це починає підточувати нервову систему і психіку ...

  • Чарівні альбоми Олени Оліневіч

    Олена Оліневіч в ручну виготовляє дуже красиві альбоми, які можна використовувати в якості щоденників по догляду за дитиною або ведення вагітності. Дивлячись на її роботи, розумієш, що пам'ять про те, що там записано точно збережеться на довгі роки. А такий подарунок напевно не залишить байдужими ваших близьких. Але ж можна спробувати виготовити щось подібне власними руками! Якісний щоденник, будь-яка тканина, біжутерія, стрічки, квіти, листівки, будь-які аксесуари в якості декору, ножиці, клей і трохи уяви!

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь ласка, зареєструйтеся або авторизуйтесь!

Що це?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация