Працівники «Алтин» залишилися без гроша

Скільки людей залишилися без роботи в зв'язку з закриттям мережі магазинів «Алтин» в Петербурзі? Що з заводом підприємства, який базувався на обвідному каналі? І якою була реакція конкурентів ринку ювелірних виробів, на якому терпить крах розкручений бренд «Алтин»? Кореспондент «Фонтанки» розбирався в ситуації. Скільки людей залишилися без роботи в зв'язку з закриттям мережі магазинів «Алтин» в Петербурзі

shops.gorodovoy.spb.ru

Поки газети тиражують жалісну історію видного члена «Єдиної Росії», віце-президента холдингу «Алтин» Антоніни Бабосюк, що втратили роботу співробітники ходять на співбесіди і надзвонюють з питань працевлаштування в інші ювелірні магазини. За приблизними підрахунками «Фонтанки», в результаті ліквідації підприємства і магазинів холдингу роботи позбулися кілька сотень петербуржців. Втім, деякі конкуруючі фірми на роботу колишніх «алтиновцев» прийняти готові.

Двері магазинів "Алтин" на Садовій і Невському закриті з дня початку обшуків. Зникли з вулиць міста і розповсюджувачі рекламних листівок. Як повідомив кореспонденту "Фонтанки" один з промоутерів конкуруючого ювелірного магазину «585», «ось уже близько тижня до магазину« Алтин »на Садовій з ранку під'їжджають силовики і до пізнього вечора там працюють».

На петербурзькому заводі "Алтина", який працював на обвідному каналі в будівлі колишньої фабрики «Червоний трикутник», знята навіть вивіска. Немає ніяких розпізнавальних знаків. Однак, як вдалося переконатися, у вікнах підприємства, як і в магазинах «Алтин», світло горить. Коли кореспондент «Фонтанки» поцікавився у стоїть неподалік чоловіки, що ж сталося з підприємством, останній відповів питанням на питання: «З якою метою цікавитеся?». «Всі магазини, заводи« Алтин »закриті. Зараз усередині заводу нікого немає, і там ви нічого нового не дізнаєтеся! »- таким чином перервавши подальші розпитування, чоловік стрімко попрямував в сторону заводу киргизької компанії, сховавшись за прохідний, про щось перекинувся кількома словами з охоронцем, який в свою чергу поспішив закрити двері.

Через пару хвилин до будівлі під'їхала сіра іномарка, з якої вийшли двоє молодих людей. На питання наївної дівчини, яка "хотіла мамі купити золоті сережки, прийшла, а заводу-то і немає", вони відповіли строго і конкретно. «Підприємств« Алтин »більше не існує. Вони всюди ліквідовані. Силовими органами Російської Федерації були проведені відповідні заходи », - категорично заявив молодий чоловік в чорному. «Що стосується працівників, то бог знає, де вони тепер! Зараз майже нікого не залишилося », - додав другий.

Сліди співробітників "Алтина" вдалося відшукати в інших ювелірних компаніях міста.

За словами менеджера по кадрам мережі ювелірних салонів-магазинів «Русское золото» Олени Ніколенко, до них вже звернулося близько шести чоловік, звільнених раніше з підприємства Бабосюк. «В основному свої послуги пропонують продавці. Зараз ми розглядаємо їх резюме. Вони дзвонять, приходять на співбесіди. Можливо, когось ми і візьмемо на роботу. Ми ж прекрасно розуміємо, що консультанти, продавці в цій історії з «Алтин» не вирішують нічого. Все буде залежати від професійних якостей кандидатів », - заявила Ніколенко. На думку представника «Русского золота», «колишні співробітники« Алтин »абсолютно не в курсі події. Про те, що трапилося їм відомо рівно стільки, скільки відомо кожному із засобів масової інформації ».

Співробітник ЗАТ «Ювелір-Карат», який не побажав назвати своє ім'я, повідомив про те, що в надії на працевлаштування до них вже зверталося кілька колишніх працівників «Алтин». «Нам відомо, що ніякої провини на цих бідних продавців не лежить. Думаю, одні будуть продовжувати прозванивать все ювелірні магазини, інші ж, швидше за все, просто підуть з ювелірки », - поділився своїми припущеннями представник компанії. У відділах кадрів «Російських самоцвітів» і «Адамас» повідомили, що до них на співбесіди «Алтинцев» поки не приходили.

Прес-секретар Міської інспекції праці в Санкт-Петербурзі Марія Мартьянова в свою чергу розповіла, що «13 жовтня 2009 року в Державну інспекцію праці в місті Санкт-Петербурзі звернувся співробітник ТОВ« Алтин »за консультацією з питання примусу роботодавцем до звільнення за власним бажанням. Яка звернулася були роз'яснені його права, норми трудового законодавства, порядок дій ».

За словами Мартьянова, «ситуація з ТОВ« Алтин »знаходиться на контролі Державної інспекції праці з метою недопущення вчинення роботодавцем порушення трудових прав працівників організації. В інспекції працюють 5 інформаційно-консультаційних пунктів. Якщо звернуться працівники ТОВ «Алтин» співробітниками інспекції праці будуть дані необхідні консультації та роз'яснення відповідно до Трудовим Кодексом РФ ».

За приблизними розрахунками, які спробувала зробити «Фонтанка», без роботи могли залишитися близько чотирьохсот петербуржців, раніше працювали в мережі і на підприємстві «Алтин», а також поширювали листівки. Відзначимо лише, що розрахунки проводилися в порівнянні з компанією «Ювелір-Карат», що нараховує 10 магазинів в Петербурзі і Ленінградській області, в кожному з яких, в залежності від розміру ювелірного салону, працюють близько 15-20 чоловік в маленьких і 30-40 в великих. На заводі підприємства працюють 250 робітників плюс 70 чоловік в центральному офісі, тобто, за приблизними підрахунками, в середньостатистичному ювелірному холдингу Північної столиці працюють 650 чоловік.

Холдинг «Алтин» також входить в список чорних роботодавців Петербурга на сайті blackjob.spb.ru . Ще в 2007 році покупці, потенційні працівники підприємства били на сполох, обговорюючи відсутність проб на товарах, повністю чорну заробітну плату, підроблені дипломи про вищу освіту. «Хто що скаже з приводу якості товару в даній лохотронські ювелірної мережі? Цікаво було б почути постраждалих! Продають якусь лабуду без проби (це повинно бути кримінальним злочином, особливо, якщо це - підробка, або золото низької проби, а не 585, як пишуть на ціннику). Що це за мафію тут розвели! », - обурювався два роки тому Гість.

Інтернет-користувач під ніком Холодець писав тоді про те, що «киргизька компанія в Пітері -« відмивання грошенят », а дівчина, що проходила співбесіду в« Алтин », ділилася своїми враженнями, які, втім, по загальному настрою мало відрізнялися від інших. «Мене зацікавила вакансія керуючої магазину Алтин, коли вони тільки з'явилися, послужний список у мене хороший, але вищої освіти немає. Менеджер по персоналу порадила мені купити диплом - і вони мене беруть на роботу. Питання: досвід він або є, або його немає; для чого потрібно липове вища - для відповідності з пунктами? »- дивувалася тоді вона.

Залишилися на волі представники менеджменту киргизької компанії тримають глуху оборону. На дзвінки «Фонтанки» в центральному офісі, що знаходиться в Москві, ніхто не відповів. Частина зазначених на офіційному сайті «Алтин» телефонів просто відключена.

Втім, сьогодні на сайті компанії в оновлених новинах з'явилося «Офіційне звернення до ЗМІ» , В якому «Алтин» звинувачує в своїх неприємностях конкурентів. «На сьогоднішній день конкуренти не можуть запропонувати споживачеві високого рівня обслуговування при відносно низьких цінах. І догляд «Алтин» з російського ринку для них, безумовно, економічно вигідний », - йдеться в заяві холдингу. Зі звернення також випливає, що звинувачувати Антоніну Бабосюк щонайменше «некоректно», оскільки вона «була обличчям компанії і займалася піаром, рекламою, підбором кадрів і благодійністю». Про рядових працівниках компанії у повідомленні не говориться ні слова.

Нагадаємо, 9 жовтня Лефортовський суд Москви за клопотанням ФСБ видав санкцію на арешт генерального директора «Алтин» Валентини Шадріної. Гендиректор «Алтин» підозрюється в контрабанді. Пізніше суд санкціонував арешт віце-президента холдингу Антоніни Бабосюк і керівника пітерського заводу Володимира Фенькова, за деякими даними, її чоловіка. За словами прес-секретаря Лефортовський районного суду міста Москви Наталії Бехтерева, «попередня дата суду невідома». «Поки обрано лише запобіжний захід. Ведуться слідчі дії ».

Довідка:

Ювелірні заводи «Алтин» спеціалізувалися на виробництві прикрас з платини, золота і срібла зі вставками з дорогоцінних і напівкоштовних каменів. Компанія була заснована в 1990 році в Киргизстані. Для проектування і будівництва заводу, налагодження устаткування і технологічних процесів запрошували фахівців Німеччини, Італії, мають великий досвід в організації подібних виробництв в Європі. Загальна площа виробничих приміщень ювелірного заводу «Алтин» в Киргизстані становить понад 4 000 кв. метрів.
У 2005 році ювелірний завод «Алтин» був організований в Росії, в Санкт-Петербурзі. Завод площею понад 6 тисяч кв. м розташувався на території підприємства «Червоний трикутник», заснованого ще в 1894 році.
Гіпермаркети «Алтин» є також в Казахстані і Об'єднаних Арабських Еміратах.
За деякими даними, які наводять ЗМІ, власником ТОВ «Ювелірний холдинг« Алтин »в Москві і ТОВ« Ювелірний завод «Алтин» і ТОВ «Алтин-Голд" в Санкт-Петербурзі є Володимир Фенько. Віце-президенту компанії Антоніні Бабосюк, яка є обличчям компанії, належить ТОВ «Гіпермаркет золота« Алтин »(магазин на Кузнецькому мосту).
Компанія «Алтин» - володарка 61 золотої медалі «Знака якості ХХI століття".
За підсумками щорічного Всеукраїнського конкурсу «100 кращих товарів Росії» ювелірний завод «Алтин» отримав титул однієї з кращих компаній-виробників в Росії, ставши золотим лауреатом в номінації «Вироби народних і художніх промислів» і володарем трьох дипломів за високу якість.

Олександра Гармажапова, «Фонтанка.ру»

Скільки людей залишилися без роботи в зв'язку з закриттям мережі магазинів «Алтин» в Петербурзі?
Що з заводом підприємства, який базувався на обвідному каналі?
І якою була реакція конкурентів ринку ювелірних виробів, на якому терпить крах розкручений бренд «Алтин»?
Коли кореспондент «Фонтанки» поцікавився у стоїть неподалік чоловіки, що ж сталося з підприємством, останній відповів питанням на питання: «З якою метою цікавитеся?
«Хто що скаже з приводу якості товару в даній лохотронські ювелірної мережі?
Питання: досвід він або є, або його немає; для чого потрібно липове вища - для відповідності з пунктами?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация