Пряма лінія з Володимиром Путіним: основні моменти

Сьогодні, 16 квітня, пройшла щорічна пряма лінія з Володимиром Путіним. Вашій увазі основні моменти спілкування президента з народом.

Текстова онлайн-трансляція Урал56.Ру:


Оренбурзьку область на прямій лінії з Володимиром Путіним представить вчений Раміль Рахматуллін. Творця біокожі в столицю запросила адміністрація Президента.


Раміль Рахматуллін

Гості займають свої місця в студії в очікуванні початку прямої лінії з президентом.

Число питань і звернень від громадян Росії, які надійшли на пряму лінію з президентом РФ Володимиром Путіним, перевищила два мільйони.


Володимир Путін почав пряму лінію.
Зателефонувати на гарячу лінію можна з будь-якої точки Росії по телефону 8-800-200-40-40. Питання в вигляді SMS і MMS-повідомлень приймаються безкоштовно на номер 0-40-40.

Оренбурзький вчений Раміль Рахматуллін, творець біокожі ще до початку прямої лінії дав коментар в ефірі Першого каналу.

Раміль Рахматуллін вважає, що «в Оренбуржье сьогодні величезний розрив між наукою і промисловістю», він розробив проект, в якому пропонує підтримувати наукову діяльність промисловістю, шляхом фінансової підтримки наукових стартапів. Питання про це він планує поставити сьогодні президенту.

Володимир Путін почав пряму лінію з традиційного питання - які підсумки року? Президент відзначив кілька моментів:


- Приєднання Криму і Севастополя;

- Робота в складних економічних умовах;

- Переможна Олімпіада в 2014 році в Сочі;

- Ми також зіткнулися з певними зовнішніми обмеженнями, що сповільнило наш зростання в деякій мірі, але він є;

- Вдалося не допустити розкручування спіралі інфляції;

- Реальний ВВП зріс на 0,6 відсотка - невеликий, але все-таки зростання;

- Оновлено рекорд видобутку нафти - 525 мільйонів тонн;

- Зібрано один з найбагатших врожаїв зернових - 105,3 мільйона тонн;

- Негативним сигналом стало скорочення капіталовкладень малого бізнесу - воно просіло на 5,2 відсотка;

- Хороші результати в житловому будівництві. Рекордний за всю історію РФ результат - 82 мільйони квадратних метра житла;

- Виросла народжуваність скоротилася смертність.


Володимир Путін про економіку: - Заробітна плата підросла, але в цілому доходи населення скоротилися через інфляцію в 11,4%.

Володимир Путін про санкції: - Справа не в санкціях, а в тому, як нам в своїй країні виходити на більш досконалий рівень управління процесами. Справа не в санкціях, у нас в останні роки зростала заробітна плата, і відбулася корекція. Це елемент оздоровлення економіки, і створення умов для її подальшого розвитку. Нам не те, що терпіти треба, а використовувати ситуацію, щоб виходити на нові рубежі розвитку. Якби не було санкцій, ми б не ввели такі заходи.

На прес-конференції в кінці 2014 року президент зазначив, що для відновлення економіки буде потрібно два роки.


Володимир Путін:

- Може бути це станеться швидше. На початку року ми думали, що спад виробництва буде істотним. Але цього не сталося. До березня рівень промислового виробництва становить 99,4%. Треба зробити все, щоб позитивна динаміка збереглася.
Кирило Клейменов: - Складається відчуття, що всі чекають «відскоку» цін на нафту, і в цьому головна економічна стратегія. Володимир Путін: - Це надмірно критична оцінка діяльності уряду. Звичайно, уряду знадобилося час, щоб зрозуміти, що і як робити. План прийнятий в кінці грудня 2014 року, і він зараз запускається. План масштабний, його фінансування 2,3 трильйона рублів, з них 900 млрд. На підтримку банківської системи - кровоносної системи економіки. 100 млрд. рублів на авіабудування, понад 80 млрд. на підтримку ринку праці і так далі. Проиндексировали пенсії. Сказати, що вже зовсім нічого не робиться, несправедливо. Уряд обрав правильний напрямок.

Уряд закінчив роботу над антикризовим планом, зараз завдання - реалізувати його в життя.

Кирило Клейменов: -

Які нові загрози можуть виникнути в цьому році для нашої країни?
Володимир Путін: - Якщо ми будемо зберігати стійку внутрішньополітичну ситуацію, то нам ніякі погрози не страшні.
Олексій Кудрін, екс-міністр фінансів: - Перший ваш президентський термін супроводжувався щорічним зростанням економіки в 7%, а ось нинішній буде супроводжуватися в середньому зростанням в 1,5%. Це нижче, ніж економічне зростання в світі. Частка РФ в світовій економіці буде зменшуватися. Ми в технічному плані будемо відставати від світу. Це негативно вплине і на стан обороноздатності. Коригувань тут недостатньо. Що ви зробили, щоб ми могли створити нову модель зростання?

Володимир Путін: - Треба виходити з реалій сьогоднішнього дня, рецепти відомі - потрібно створювати кращі умови для роботи бізнесу, для приватних інвестицій, необхідно удосконалювати кредитно-грошову політику і систему управління, роботу правоохоронної сфери та судової системи. Все це необхідно. Ми все-таки робимо зусилля в цьому напрямку. Очі бояться - руки роблять.

До речі, перед прес-конференцією Путін взяв два дні «тиші», повідомив прес-секретар президента Дмитро Пєсков. Протягом двох днів Володимир Путін вивчав надіслані росіянами питання, провів кілька зустрічей з керівниками профільних відомств, щоб освіжити інформацію по найбільш актуальним темам.

Олексій Кудрін:

- Президія президентської ради працює занадто мляво. Стратегія 2020 року - це всього лише проект.

Володимир Путін: - Стратегія 2020 року - це орієнтир, який ніхто не відміняв. На практиці здійснити завжди складніше, ніж просто про це говорити. Потрібно прагнути, щоб рівень заробітної плати підростав до рівня продуктивності праці.

SMS-питання про імпортозаміщення: - Чому після введення антісанкцій ми замість розвитку імпортозаміщення купуємо у тих же країн товари, тільки не прямо, а через «друзів»?
Володимир Путін: - Якщо це так, то ми намагаємося з цим боротися. Але головне підтримати зростання власного сільського господарства, щоб витіснити імпортні товари.

Питання з села Степанова Костромської області про те, куди йдуть гроші, які виділяють для підтримки сільського господарства. Володимир Путін розповів про заходи підтримки, які здійснюються.

Село Степанова. Сподіваємося, неповним своїм складом.

Питання задає фермер Джон. Він з 1997 року громадянин Росії. Його ферма ще жодного разу не приносила прибуток. Meduza пише: «У нього, до речі, дуже крута зелена сорочка».
Питання задає фермер Джон
Джон

Джон про фермерське господарство: - У мене великий молочний бізнес. Після відомих конфліктів собівартість зросла. У нас немає грошей на розвиток, немає прибутку. Я 15 років працював в цій сфері і не можу розвивати бізнес. За статистикою здається, що все добре. Вибачте, це не так. Вибачте мене, якщо моє запитання різкий. Але у мене п'ять дітей, я люблю Росію. Я повинен бути впевнений в їх майбутньому. Чи вірите ви в статистику, яку вам надають? Або вони брешуть, тому що бояться?
Володимир Путін: - У кожній країні є претензії до статистики, але я довіряю тим цифрам, які мені дають. Я говорив, що закупівельні ціни на молоко зараз нижче собівартості, і це створює проблему. Питання в тому, що зробити, щоб поліпшити ситуацію. Один з цих кроків - збільшення субсидування ставок по кредитах в оборотний капітал. Все-таки ви стільки років займаєтеся сільським господарством і продовжуєте це робити. А якщо все було так погано, все б лопнуло, але воно ж працює ...
Meduza: - Я довіряю статистикою, відповідає Путін. І він знає, що закупівельні ціни на молоко нижче собівартості. Але що з цим робити, все одно не дуже зрозуміло. Аргумент ще у Путіна залізний: Раз ви цим займаєтеся, значить не все так погано ... Це вже рівень «Ну раз у вас доріг немає, значить і машина вам не потрібна».

На попередній прес-конференції було питання про вятский квас, тепер про костромське молоко. Як знайти покупця і отримати прибуток фермерам, як продавати у великих містах, запитують мешканці села Степанова. Володимир Путін: - У місцевої влади є побоювання щодо відкриття ринків, тому що торговельні мережі починають туди скидати прострочені товари. Але ви говорите про конкретні речі, ми вам допоможемо. Я поговорю з губернатором.
Ректор МДІМВ Анатолій Торкунов про Іран: - Кажуть, немає перешкод для постачання комплексів С-300 в Іран. Але люди висловлюють побоювання, що це завадить угодою «шістки» з Іраном, і в цілому ускладнить ситуацію на Близькому Сході. Хотілося б дізнатися, що ви про це думаєте?

Володимир Путін: - Ми підписали контракт ще в 2007 році 2010 році операція була припинена через проблеми навколо іранської ядерної програми. Але сьогодні іранські партнери демонструють більшу гнучкість і бажання досягти компромісу. Угода вже досягнуто, питання лише в деталях. Якщо хтось побоюється, що ми приступили до обміну санкцій, то, мабуть, колеги не знають, що поставка таких систем не входить в санаційний список ООН.

Володимир Путін про держслужбу: - Ми намагаємося тримати зарплату на рівні, щоб на держслужбу приходили і залишалися професіонали. До ЦБ РФ у мене немає питань, можна, звичайно, його покритикувати, але в цілому його робота ефективна.

Володимир Путін про валютну іпотеку:

- Іпотеку в валюті доцільніше брати тим, хто отримує зарплату у валюті. Він не піддає себе ризику курсової різниці.


Валютним позичальникам президент допомагати не збирається, але уряд може про це подумати.
Глава держави проте зазначив, що прийнято рішення стимулювати іпотечне кредитування в новобудовах, щоб давати поштовх будівництву.

В цьому році вперше можна було посилати президенту mms-повідомлення. Володимиру Путіну надіслали 43 тис. Mms-повідомлень від запрошень на чай до серйозних речей.

Одні попросили, щоб Путін як верховний головнокомандувач наказав чоловікові подруги, військовому у відставці, дозволити купити собаку. Щоб він просто сказав «Борис, ти не правий».

Володимир Путін: - Ви поставили мене в скрутне становище. Борис може з повною підставою сказати, ти давай-ка сам у себе розберися спочатку, а потім командуй. І буде правий. Тим більше він у відставці. Давайте просто попросимо його, щоб він дозволив купити собаку.

Володимир Путін

спростував слова Петра Порошенка «Забирай Донбас, він мені не потрібен»:

- Ні, він цього не говорив. Ми обговорювали проблеми, економіку. Це все викладено в Мінських домовленостях.

Володимир Путін про ситуацію на Україні:

- Я вважаю, що сьогоднішнє керівництво України робить багато помилок, і результати будуть негативними, але це вибір президента і уряду.
Володимир Путін: - Я взагалі вважаю, що українці і росіяни - це один народ. У кого-то інша думка. Ми в першу чергу допомагаємо людям, українському народові. Ми зацікавлені, щоб українська економіка вийшла з кризи. І у нас непроста ситуація, а там вкрай погана.

Марія Ситтель

Ірина Хакамада про загибель Бориса Нємцова:

- Як ви ставитеся до того, як триває слідство?


Володимир Путін: - Він був різко опозиційно налаштований, хоча відносини у нас були добрі. Я вважаю, що ця трагічна і ганебне явище. На наступний день слідству вже були відомі імена виконавців. Треба віддати належне нашим спеціальним органам, це об'єктивні дані. Чи вдасться вийти на замовників і чи є вони? Я поки що не знаю.

Володимир Путін на питання Ірини Хакамади про присутність російських військ на Україні, про який нібито знав Борис Нємцов:

- Кажу прямо і відверто: російських військ на Україні немає. Про це найкраще сказав начальник генштабу української армії, заявивши, що вони не воюють з Росією.

Ірина Хакамада

Володимир Путін: - Ми не збираємося відроджувати імперію, в чому нас постійно звинувачують, у нас немає імперських амбіцій, але забезпечити гідне життя російським людям, які проживають за кордоном, ми можемо.

Пряме включення з міста Гуково, Ростовська область. Готель, де живуть біженці з України.
Сева, 4 роки: - Луганськ розбомбили, коли ми були в Севастополі.

Данила: - У мене в Луганську залишилася бабуся, однокласники. Скучив. Хочу всім передати привіт. Друзям, бабусі, дідусеві, татові.

Президент за перші дві години прямої лінії відповів на близько 27 питань.

Головний редактор «Независимой газети» задав три питання: 1. - Назвіть умови, за яких можливе нормалізувати відносини із Заходом. 2. - Які заходи державної політики проти націоналізму ви вважаєте позитивними? 3. - Чи вважаєте проблему патріотизму та ксенофобії актуальною для нашої країни?


Володимир Путін: 1. - Не ми псували відносини із Заходом. Завжди виступаємо за нормальні відношення. Найголовніша умова - це повага до Росії.
2. З націоналізмом боролися і завжди будемо боротися.
3. Ви поставили на одну дошку патріотизм і ксенофобію, а це абсолютно різні речі, не плутайте божий дар з яєчнею.

Трагічні новини з Києва. Тільки що повідомили, що застрелений український письменник і журналіст Олесь Бузина. Він не раз брав участь у передачах на російських каналах, був частим гостем «Недільного вечора» з Володимиром Соловйовим.

Олесь Бузина в ефірі «Недільного вечора»

Полковник у відставці Віталій Колесов, ветеран Великої Вітчизняної війни запитує, у нас є союзники, союзники в боротьбі з відроджуються націоналізмом?



Володимир Путін: - Треба дивитися на загрози сьогоднішнього дня: тероризм, ксенофобія, злочинність. У зв'язку з цим у нас багато держав-союзників.

Марія Ситтель:

- А вороги наші хто?

Володимир Путін: - Ми велика країна, країна з великими природними ресурсами. Бути нашими ворогами і друзями однаково почесно. Ворогів я вже назвав: терористи, організована злочинність. Ми нікого ворогами не вважаємо. Маю на увазі учасників світової спільноти.

Професор Михайло Мягков: - Багато лідерів не приїдуть на наше свято Перемоги. Може, і не варто звертати на це увагу? Зрештою, це наше свято. Зрештою, ми їх звільняли. Це їх неповагу до ветеранів. Чи не приїдуть - і не приїдуть. Як ви вважаєте, якою має бути адекватна реакція на такі рішення?

Володимир Путін: - Це вибір кожного політичного діяча, вибір країни, яку він представляє. Хтось сам не хоче, а кому-то вашингтонський обком не дозволяє. Це стидно. Але ми завжди будемо до чужого вибору ставитися з повагою. Ми будемо вітати бажання віддати данину пам'яті борцям з фашизмом. Нехай самі вирішують, ми відзначаємо своє свято.

Олексій Венедиктов, головний редактор радіостанції «Ехо Москви»:

- Ви знаєте, люди несуть квіти, ікони, російські прапори на місце вбивства Бориса Нємцова, але їх викидають, вважаючи сміттям. Також не дозволяють поставити пам'ятну табличку на цьому місці. Може, ви вплинете на це.

Володимир Путін вважає, що встановлення пам'ятної таблички в пам'ять Бориса Нємцова є прерогативою московської влади, він не бачить нічого страшного в тому, що до місця його загибелі носять квіти.

На космодромі «Східний» цікавляться, коли виплатять всі гроші робітникам: - Ми в 2012 році прийшли на будівництво космодрому і побудували одні з основних об'єктів. Але компанія опинилася на межі банкрутства. Ми не отримували зарплати чотири місяці.

Антон Тюрішев, робочий, який будує космодром «Східний» запропонував президенту доповідати про ситуацію на місці. Домовилися: Антон Іванович тепер контролюватиме всі на місці, а Путін з Москви.

- Ми обов'язково доб'ємося повної виплати заробітної плати та продовження вашої роботи на об'єкті, - сказав Путін.

Володимир Путін про підвищення вартості ОСАЦВ:

- Підняття вартості ОСАГО - вимушений захід. Рішення було прийнято Центральним Банком. 11 років не корегували цю ставку. Зросли ціни на запчастини. Зросла і вартість платежів за страховку. Речі ці потрібно робити вчасно, тоді не буде різких стрибків.


Уповноважений з прав підприємця Борис Титов озвучив побажання змінити весь підхід до малого бізнесу.

Володимир Путін: - Давайте конкретні завдання ставити, у нас залишаються кошти, спрямовані на підтримку малого бізнесу, так давайте спочатку доведемо хоча б це до підприємців, ніж братися за нові механізми.

Школярі просять замінити ЄДІ на традиційний іспит по квитках.
Володимир Путін: - Є як мінуси, так і плюси ЄДІ. Кількість молодих талановитих людей з провінції, що надходять у великі вузи, зросла - це радує. Але є і проблеми. Ми намагаємося коригувати існуючі мінуси. Наприклад, повернули твір. У деяких вузах дозволили проводити додаткові вступні випробування, враховуючи результати на конкурсах і олімпіадах. Згоден, що система потребує поліпшення.

Чотирирічний хлопчик з Нальчика запитав, скільки спить Володимир Путін, а то він дуже хоче стати президентом, але любить поспати.

Володимир Путін відповів ухільно: - У тебе Вийди! Судячі по твоєму настрою. А то, що ти любиш спати, це добре, значить, ти будеш здоровим президентом.

Катерина, Ярославська область: - Чи правда, що МОЗ хоче відмовитися від імпортних ліків? Мені здається, що це неправильно. Наші ліки не такі якісні.


Володимир Путін: - МОЗ не збирається відмовлятися від імпортних ліків.

Дівчинка з ДЦП попросила у Володимира Путіна тренажер. Президент пообіцяв вирішити питання

Володимир Путін про пенсійну реформу:

- Не думаю, що правила змінюються часто. Просто схема не дуже зрозуміла людям і вимагає роз'яснення. Один з мотивів введення такої системи - прив'язати пенсійні доходи до результатів трудової діяльності людини. Що стосується пенсійного віку. У 2008 році трансферт федерального бюджету в пенсійну систему становив 1,49 трлн рублів. У наступному році він склав 2,7 трлн - це три відсотки ВВП країни. Звідки було взяти ці гроші? Їх потрібно буде забрати з інших видів витрат, наприклад, з оборонки.

Володимир Путін заспокоїв багатьох, запевнивши, що підвищення пенсійного віку не буде:

- У нас зростає середня тривалість життя. Це зростання має великі темпи, ніж ми навіть розраховували. Це пов'язано з поліпшенням медицини, рівня життя, зменшення алкоголізму, табакокруенія і так далі. Чи готові ми до того, щоб зараз різко підвищити пенсійний вік? Я вважаю, що ні. У нас росте тривалість життя, але для чоловіка - це 65,5 року. Це що значить, вибачте за просту мову, відпрацював - в дерев'яний макінтош - і поїхав, чи що?

Солідарні з Meduza: - Пора задуматися про те, коли це все закінчиться. Рекорд поки у Путіна - 4 години 48 хвилин. У минулому році пряма лінія тривала 3 години 56 хвилин. Ми дивимося вже 3:40. Хотілося б орієнтуватися на минулий рік.

Чому такі жорсткі заходи відносно питання виїзду дільничних поліцейських за кордон? Вони ж точно ніяку таємницю не розкриють.

Володимир Путін: - Рішення обговорювалося на засіданні Радбезу. Це позиція відомства в чому. Звичайно, дільничні не є носіями секретів. Якщо рішення приймається стосовно співробітників правоохоронних органів, то воно застосовується до всіх з них без винятків. Коли людина працює в правоохоронних органах, він може надавати певний інтерес для інших держав. Але міра виглядає надмірною, згоден.

Якою ви бачите Росію своєї мрії? Так звучало одне з останніх питань прямої лінії:
Володимир Путін: - Процвітаючої ...

Останнє запитання: - Навіщо проводиться пряма лінія?

Володимир Путін: - Це найпотужніший інструмент зворотного зв'язку і в той же час інструмент донести позицію влади з багатьох питань.

Всього на пряму лінію надійшло понад 3 млн. Звернень - це рекорд. Президент спілкувався з населенням 3 години 55 хвилин.

Що ви зробили, щоб ми могли створити нову модель зростання?
Чи вірите ви в статистику, яку вам надають?
Або вони брешуть, тому що бояться?
Хотілося б дізнатися, що ви про це думаєте?
Чи вдасться вийти на замовників і чи є вони?
Які заходи державної політики проти націоналізму ви вважаєте позитивними?
Чи вважаєте проблему патріотизму та ксенофобії актуальною для нашої країни?
Може, і не варто звертати на це увагу?
Як ви вважаєте, якою має бути адекватна реакція на такі рішення?
Звідки було взяти ці гроші?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация