Прапор Нової Зеландії

  1. Історія прапора
  2. Референдуми про зміну прапора
  3. Національний прапор маорі
  4. Використання прапора

Нова Зеландія придбала свій прапор не так давно. Будучи колонією Великобританії країна використовувала англійське прапор, і тільки на початку 20 ст. придбала свій відмітний державний знак.

Прапор Нової Зеландії - це полотно глибокого синього кольору Прапор Нової Зеландії - це полотно глибокого синього кольору. Вгорі зліва розташований британський Юніон Джек, а праворуч - чотири п'ятикутні зірки червоного кольору, що повторюють сузір'я Південного Хреста. Воно перевершує по яскравості всі інші сузір'я в південній півкулі і здавна використовувалося в навігації.

Назва «Юніон Джек» носить прапор Великобританії. Він є складною комбінацією звичайного червоного хреста і двох діагональних білого і червоного хрестів. Фон у цього прапора синій. Всі англійські колонії, в тому числі і Нова Зеландія, вказували на своїх знаменах приналежність до Британської Імперії за допомогою нанесення угорі ліворуч Юніон Джека.

Новозеландський стяг дуже легко сплутати з австралійським. Головною відмінністю цих прапорів один від одного є зірки. На прапорі Австралії їх більше (не чотири, а шість), і вони білого кольору семи- і п'ятикутні.

Історія прапора

Прапор об'єднаних племен (1834 - 1840)

Довгий час корінні племена, що населяли територію країни, не мали власного прапора. З необхідністю його створення маорі зіткнулися лише в 19 ст., Коли один з їхніх торговельних кораблів з двома вождями місцевих племен було затримано в Сіднеї за пересування в австралійських державних водах без прапора на борту. Це було порушенням британського закону, який вимагав наявність прапора на кожному судні для позначення його приналежності.

Тоді навесні 1834 г. 25 вождів племен маорі зібралися в поселенні Вайтанги для того, щоб затвердити прапор своєї країни. З трьох запропонованих варіантів було вибрано білий прапор з нанесеним по центру червоним георгіївським хрестом, у верхній лівій частині якого знаходився ще один червоний хрест з чотирма білими восьмикутний зірками на синьому тлі. У ходу прапор об'єднаних племен був до 1840 р, а зараз він піднімається на флагштоку в Вайтанги щороку в день підписання маорі і британцями договору про колоніальний статус Нової Зеландії.

Юніон Джек (1840 - 1902)

Підписана в 1840 р угоду Вайтанги передавало Великобританії право управління Новою Зеландією в обмін на захист англійської корони і надання маорі прав і привілеїв британських підданих. Від Англії договір підписав капітан Вільямом Гобсоном, який став згодом першим губернатором нової колонії. З боку корінних жителів під угодою підписалися 40 вождів місцевих племен. Прапор об'єднаних племен на флагштоках змінив, британський прапор Юніон Джек.

Сучасний прапор Нової Зеландії (1902 - по наст. Час)

У 1869 р тодішній губернатор країни Джордж Боуін звернувся до лейтенанта військово-морського флоту Англії Альберту марки з проханням створити морський прапор держави, під яким би ходили новозеландські суду. До цього на кормі вивішували Юніон Джек з буквами NZ для ідентифікації колонії.

Маркем представив губернатору макет прапора з Юніон Джеком і зірками Південного Хреста на синьому тлі Маркем представив губернатору макет прапора з Юніон Джеком і зірками Південного Хреста на синьому тлі. Спочатку він дійсно використовувався виключно на кораблях, але з часом став офіційним прапором держави, що було зафіксовано указом уряду країни в 1902 р

Референдуми про зміну прапора

Пропозиції змінити головний національний символ періодично висувалися починаючи з 1970х рр., І навіть були проведені два референдуму. Уряд запропонував громадянам взяти участь в конкурсі на створення ескізу нового прапора. Всього було отримано 10000 макетів з усієї країни, з яких відібрали п'ять кращих і винесли на голосування в 2015 р Жителі віддали перевагу варіанту з срібним папороттю і зірками Південного Хреста на чорно-синьому тлі. Зображення папороті присутнє в багатьох ескізах, тому що він за місцевими звичаями символізує оновлення, початок нового життя і бурхливе зростання.

Однак на другому референдумі в 2016 р більшість новозеландців проголосувало за діючий прапор Однак на другому референдумі в 2016 р більшість новозеландців проголосувало за діючий прапор.

Національний прапор маорі

Цей прапор не носить статус державного, але є символом країни, що доповнює основний прапор Нової Зеландії. Тіно-рангатіратанга, як його називають самі маорі, що розвівається поруч з основним прапором країни, зміцнює відносини між корінними жителями і нащадками європейців, які знайшли на цій далекій землі свою другу батьківщину.

Прапор маорі розділений на дві частини: верхню чорну і нижню червону. Посередині полотна проходить біла горизонтальна лінія зі спіраллю кору.

Спіраль кору дуже шанована у маорі Спіраль кору дуже шанована у маорі. Вона дає початок листу папороті, і по доданнях, символізує настання нового етапу в житті, надії на майбутнє і гармонійний розвиток.

Офіційно прапор маорі був визнаний в 2009 році і може вивішуватися поруч з державним прапором Нової Зеландії Офіційно прапор маорі був визнаний в 2009 році і може вивішуватися поруч з державним прапором Нової Зеландії.

Використання прапора

Коли державний прапор Нової Зеландії приспущено, ніякі інші прапори не можуть майоріти над ним Коли державний прапор Нової Зеландії приспущено, ніякі інші прапори не можуть майоріти над ним. Якщо флагшток один, то синій новозеландський прапор повинен бути вивішений вище чорно-червоного прапора маорі, в «знак поваги держави, уряду і народу Нової Зеландії». Якщо флагштоків кілька, то державний прапор майорить на крайньому лівому флагштоку, а прапор маорі на сусідньому на однаковій висоті. Державний прапор ніколи не можна вивішувати в розірваному стані. Старі прапори просто спалюють.

Прапор Нової Зеландії глибоко символічний і пізнаваний у світі. І хоча до цих пір час від часу виникають дискусії про його заміну, громадяни країни відносяться до своїх національних емблем з глибокою повагою.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация