прапор Чехії

  1. Перебуваючи в Празі, скористайтеся можливістю і вирушайте подивитися Відень, столицю сусідньої Австрії....

Прапор сучасної Чехії - прямокутне полотнище з двох горизонтально розташованих смуг однакового розміру, до яких у краї древка доданий трикутник. Верхня - білого кольору, нижня - червоного, а трикутник - синього. Цей же прапор був державним в Чехію, Словаччину, де його прийняли в цій іпостасі 30 березня 1920 року. Кольори, за деякими версіями, символізують, відповідно, миролюбність і чисті помисли чеського народу; пролиту патріотами кров за рідну землю; безхмарне мирне небо над країною.

Кольори, за деякими версіями, символізують, відповідно, миролюбність і чисті помисли чеського народу;  пролиту патріотами кров за рідну землю;  безхмарне мирне небо над країною

Цікавий факт, який вказує на національні особливості Чехії: виявляється, власний стяг в країні з'явився тільки в минулому столітті. При тому, що чеська державність бере свій початок ще з Х століття. Тоді замість стягів використовувалися червоний і білий «земельні кольору», в які фарбували військові прапори, солдатська уніформа, а також багато значущих будівлі. У XIX столітті вже почали з'являтися деякі варіанти двосмугового прапора (верхньої білої та нижньої червоної). На початку ж ХХ століття неофіційно (як то кажуть, в народі) були популярні так звані гербові прапори. Вони були червоного кольору і містили зображення білого лева. У листопаді 1918 року першим офіційним прапором новоствореного Чехословацької держави стало біло-червоне полотнище. Воно було один в один як прапор сучасної Польщі. Саме такий прапор мала Богемія (королівство Чехія) , Ліквідована в тому ж році з розпадом Австро-Угорщини. Його урочисто підняли над будинком Томаша Масарика , Майбутнього президента нової країни. Але незабаром була утворена комісія, якій доручили доопрацювати державну символіку, і прапор в тому числі. В результаті прийняли один з варіантів триколірний прапор, запропонованих членом комісії Ярославом курс, в якому всім відомий синій трикутник вершиною сягає середини прапора. Співвідношення ж довжини і ширини прапора було традиційним, як в більшості держав - 3: 2.

10 жовтня 1938 року набули чинності мюнхенські угоди, згідно з якими Судетську область (вона була населена переважно етнічними німцями) приєднали до нацистської Німеччини. Словаччині була надана номінальна незалежність, а на решті території країни 15 березня 1939 року гітлерівці утворили Протекторат Богемії і Моравії , Залежне від рейху маріонеткову державу. Як прапора затвердили триколор на зразок нинішнього російського прапора. З тією різницею, що смуги червоного і синього кольорів знаходилися в іншому співвідношенні. 13 травня 1945 року ця «держава» наказала довго жити. Незалежність Чехословаччини була відновлена. А з нею відновили в правах і національний прапор. 1 січня 1993 роки він став державним символом вже незалежної Чехії.

Перебуваючи в Празі, скористайтеся можливістю і вирушайте подивитися Відень, столицю сусідньої Австрії. Зробити це дуже легко, і Вам буде достатньо одного дня, що дуже зручно, якщо у Вас мало часу, але Ви хочете побачити багато интресном. Більше інформації на - з Праги до Відня екскурсія .

MegaTour cz + Google + author

читати інші новини | перейти на головну www.megatour.cz

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация