Прапор Росії

  1. [ правити ] Мнемоніка
  2. [ правити ] Використання
  3. [ правити ] Міфи про російському прапорі
  4. [ правити ] Міф: Триколор ні буде державним прапором
  5. [ правити ] Міф: Росія вікорістовує «Власовській» прапор
  6. [ правити ] Міф: Росії слід повернути імперський / радянський прапор
  7. [ правити ] Рекорди з російським прапором

Державний прапор Росії - поряд з гербом і гімном є одним з головних національних символів Росії .

Прапор являє собою три рівновеликих смуги білого, синього і червоного кольорів, зверху вниз, співвідношення сторін полотнища - 2: 3. При вертикальному підвішуванні кольору повинні розташовуватися в тому ж порядку зліва направо (цей же принцип використовується при написанні букв RUS кольорами національного прапора).

Федеральний конституційний закон № 1 «Про Державний прапор Російської Федерації» містить в статті 1 опис прапора РФ:

Стаття 1.

Державний прапор Російської Федерації є офіційним державним символом Російської Федерації. Державний прапор Російської Федерації являє собою прямокутне полотнище з трьох рівновеликих горизонтальних смуг: верхньої - білого, середньої - синього і нижньої - червоного кольору. Відношення ширини прапора до його довжини 2: 3. Багатобарвний малюнок Державного прапора Російської Федерації поміщений в додатку до цього Федеральному конституційному закону.

З урахуванням даного тексту, а також опублікованого малюнка прапора видно, що точної регламентації кольорів прапора РФ в законодавстві немає. Найчастіше при виготовленні прапора використовують нефарбований білий (#FFFFFF), простий синій (Pantone 286C ≈ # 0039A6), простий червоний (Pantone 485C ≈ # D52B1E). [1]

[ правити ] Мнемоніка

Існують різні мнемонічні формули для запам'ятовування порядку кольорів російського прапора:

  • Формула моряків: Бесіку (Білий-Синій-Червоний).
  • Формула програмістів: мова програмування Бейсік [2]
  • Формула автомобілістів: гальмівна рідина БСК.
  • Формула пасажирів метро: безконтактна смарт-карта (БСК).
  • Формула фанатів Баскова: баски.
  • Формула конспірологів: КДБ (Червоний-Блакитний-Білий, від низу до верху).
  • Формула теплофізиків: вогонь, вода, пар (знизу-вгору).
  • Формула алкоголіків: горілка біла, небо синє, рожа червона, життя прекрасна!
  • Формула ЛГБТ: зверху білі, знизу червоні, а між ними - блакитні.
  • Формула червоноармійців: зверху на високому березі - білі з кулеметом, нижче - Урал, синя річка, і в ній тоне Чапаєв - червоний командир.
  • Формула селян 1812 року: бо-ся-ки (білий-синій-червоний) - російські, і з-ба-ки (синій-білий-червоний) - французи. Це відомий історичний курйоз часів Вітчизняної війни і вторгнення наполеонівської армії в Росію. Російський і французький прапори мають однакові кольори, розрізняючи лише розташуванням смуг (горизонтальних і вертикальних) і порядком чергування квітів. Оскільки прапори вивішувалися як доведеться - горизонтально чи вертикально - то щоб не сплутати своїх і чужих, в народі були вироблені прості правила запам'ятовування кольорів.

Існує багато інтерпретацій значення кольорів прапора Росії.

Загальні якості (геральдика та інші тлумачення):
██ - благородство, відвертість, чистота;
██ - вірність, чесність, бездоганність і цнотливість;
██ - мужність, сміливість, великодушність і любов.

субстанції:
██ - сніг, повітря;
██ - вода;
██ - кров, вогонь, земля.

Пристрій світу:
██ - хмари / світ гірський (божественний) / видиме небо;
██ - небо / видиме небо / вода;
██ - земля.

Московський пейзаж:
██ - хмари;
██ - небо;
██ - Червона площа.

Трійця:
██ - Батько / Святий Дух;
██ - Син;
██ - Святий Дух / Батько.

Головні церковні свята [3] :
██ - Господні свята (білий - колір Бога);
██ - Богородичні свята (синій - колір Богородиці);
██ - Великдень (червоний - колір мучеництва і воскресіння).

Три чесноти:
██ - Віра (в Бога);
██ - Надія (на порятунок);
██ - Любов (сильніша за смерть).

Свята Русь:
██ - Білорусь;
██ - Україна;
██ - Росія.

Географія Росії:
██ - Північ Росії: тундра, льоди і снігу;
██ - Середня Росія: річки і озера, «Блакитна тайга» ;
██ - Південь Росії: субтропіки, степи і гори.

Народи Росії:
██ - фінно-угорські та самодийские народи;
██ - тюркські і монгольські народи;
██ - слов'яни.

Режими правління:
██ - монархія;
██ - демократія;
██ - комунізм.

[ правити ] Використання

Прапор використовується на суші і на морі, держструктурами і громадянами. У ВС РФ і ВМФ РФ свої прапори. Проте, російські військові частини в місцях своєї дислокації зобов'язані піднімати російський прапор.

Федеральні служби Росії можуть засновувати свої емблеми і прапори на російському прапорі. Іншим російським організаціям використовувати російський прапор для цього заборонено.

Якщо прапор РФ вивішується разом з кількома прапорами суб'єктів РФ, то прапор РФ розташовується по центру. Якщо кількість прапорів парне, то прапор РФ вивішується лівіше центру. При цьому прапор Росії не може бути менше за інших прапорів, а також не може висіти нижче інших прапорів.

З 2008 року законом допускається будь-шанобливе використання прапора Росії приватними особами. [1]

До XVII століття часу на Русі не було офіційного державного прапора, але фактично його в різний час замінювали військові прапори: двозубі і трикутні стяги, витягнуті по довжині. Імовірно, стяги вперше були введені в X столітті князем Святославом після розтрощення Хазарського каганату.

+1668. Перший біло-синьо-червоний прапор Росії був затверджений в 1668 році царем Олексієм Михайловичем як корабельне прапор першого вітчизняного вітрильного корабля західноєвропейського типу - фрегата «Орел» . Порядок квітів і точний дизайн прапора невідомий, він міг бути триколором або хрестовим. Але очевидно, що кольори були запозичені з голландського прапора. Імовірно це було біле полотно, з широким синім хрестом, з двома протилежними червоними кутами і двома протилежними білими кутами. Указ, даний царем Сибірському наказом про виділення матерії на корабельні прапори датується 9 (19) квітня 1668 року.

24 квітня (4 травня) 1669 року. Вийшов указ про зображення на прапорах «Орла» власне орлів (мабуть, гербових ). Детальніше - див. # Міф: Петро I скопіював прапор у Голландії .

6 (16) серпня 1693 року. Під час плавання Петра I в Білому морі з на чолі Біломорсько флотилії військових кораблів, побудованих їм в Архангельську, на 12-гарматної яхті «Святий Петро» вперше було піднято «прапор царя Московського» - зшите з флагдука полотнище розміром 4,6x4,9 метрів, складається з трьох горизонтальних рівновеликих смуг білого, синього і червоного кольорів , із золотим двоголовим орлом посередині. Це найстаріший зберігся російський прапор - він знаходиться в Центральному військово-морському музеї в Санкт-Петербурзі (Інвентарний номер 10556).

Жовтень 1699 року. Петро I створює малюнок прапора з синім косим Андріївським хрестом - Андріївський прапор, незабаром почав використовуватися на військових судах, в тому числі з 1700 року у вигляді Кейзер-прапора, також створеного Петром (синій Андріївський хрест з білими краями на білому хресті на червоному полотнищі) .

1703 рік. Не пізніше 1 (12) травня 1703 року, коли була взята шведська фортеця Нієншанц (на місці майбутнього Петербурга), Петро I затвердив Царський штандарт - жовте полотнище з двоголовим чорним орлом, що тримає морські карти із зображенням Білого, Каспійського і Азовського морів, до яких після взяття Нієншанца додалося ще й Балтійське море. У послепетровскій період на Царському штандарт почав зображуватися тільки чорний орел на жовтому (золотом) фоні.

20 (31) січня 1705 року. Петро I своїм указом «Про прапори на торгових річкових суднах» встановив в якості торгового звичний триколор з біло-синьо-червоним порядком квітів квітами. Відомо, що Петро сам накреслив зразок і визначив порядок горизонтальних смуг і розпорядився, щоб даний прапор піднімався на всіх торгових судах країни.

13 (24) січня 1720 року. Петро I в артикулі 6 Статуту морського затвердив наступне:

Який мають прапор Російські торгові кораблі. - Кораблі торгові Російські винні мати прапор смугастої трьох кольорів: білий, синій, червоний.

Андріївський прапор в тому ж статуті був затверджений в якості військово-морського.

17 (28) серпня 1731 року. Указом Сенату, затвердженому Ганною Іванівна, в сухопутної армії в ужиток була введена чорно-жовто-біла гама, поширена в німецьких державах (в цей період німці грали велику роль при російському дворі). Спочатку ця гамма була представлена ​​у вигляді білих і чорних кокард з золотим шиттям. Біло-синьо-червоний прапор, Андріївський прапор і Царський штандарт з двоголовим орлом залишилися головними символами країни.

+1742. До коронації Єлизавети Петрівни створено нове Державне прапор Російської імперії, що має вигляд з жовтого полотнища із зображенням на обох сторонах чорного двоголового орла в оточенні овальних щитків з 31 гербом, що символізують згадані в імператорської титулатурі царства, князівства і землі. Дане прапор було створено на основі гербового прапора Петра I 1696 року , Виконаному в старих традиціях (червоний стяг із золотим двоголовим орлом), а також на основі гербового прапора Олексія Михайловича 1669 року, на якому вперше були зображений не тільки двоголовий орел, а й герби та емблеми підвладних Московському Царю царств і земель.

1815. Чорно-жовто-білі прапори почали використовуватися в святкові дні по закінченні Великої Вітчизняної війни та остаточної перемоги над Наполеоном.

11 липня 1858 року. Олександр II своїм указом затвердив чорний, жовтий і білий як кольори першого офіційного національного прапора Російської Імперії.

28 квітня (10 травня) 1883 року. Після довгих суперечок істориків про те, яким повинен бути прапор країни Олександр III в 1883 році оголосив біло-синьо-червоний прапор цивільним, мабуть, через широкого де-факто використання, а попередній чорно-жовто-білий став використовувався тільки в якості штандарта імператорського прізвища, і аж до 1896 року застосовувався досить широко.

9 (21) травня 1896 року. Біло-синьо-червоний прапор остаточно встановлено в якості національного наказом по Військовому відомству № 102 по Головному штабу «Про прийняття до керівництва визначення малюнка і кольору Російського Національного прапора», а також циркуляром Головного інтендантського Управління № 28 1896 року про те, що прапори « повинні заготовляти натомість перш заготовлених чорно-оранжево-білих встановленого національного біло-синьо-червоного кольору ». 14 (26) травня 1896 року в коронації Миколи II замість чорно-жовто-білих прапорів в якості національного почали використовуватися практично виключно біло-синьо-червоні прапори, хоча старі прапори ще можна було спостерігати і після цього. Рішення про зміну національного прапора було прийнято ще 29 квітня (11 травня) 1896, однак опубліковано рівно два роки по тому.

12 серпня 1914 року. Міністерством внутрішніх справ був введений додатковий прапор. До триколора додали золотий квадрат із зображенням державного орла, який символізував єднання царя з народом.

1917. Під час Лютневої революції широко використовувалося червоний прапор, але 25 квітня 1917 року в Юридичному нараді було запропоновано залишити в якості національного прапора біло-синьо-червоне полотно, так як даний прапор не має династичних емблем і може вважатися прапором нової Росії. А після Жовтневої революції нова влада стали використовувати червоний прапор з символами Р. С. Ф. С. Р. які розшифровували як Російська Соціалістична Федеративна Радянська Республіка. [2]

1923 рік. Прапором країни стало червоне полотно з схрещеними серпом і молотом жовтого кольору в верхньому лівому куті над ними і п'ятикутною зіркою такого ж кольору. Даний прапор протримався 68 років до розпаду СРСР. Один з варіантів цього прапора, поставлений 1 травня 1945 року на даху будівлі рейхстагу в Берліні, є символом Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні і має офіційний статус Прапора Перемоги.

22 серпня 1991 року. після розвалу СРСР не було ніяких суперечок про те, до якого прапору повертатися. Надзвичайна сесія Верховної Ради РРФСР прийняла постанову вважати офіційним символом Росії триколор. 1 листопада 1991 року прапор був офіційно затверджений З'їздом народних депутатів, відповідні зміни були внесені до чинної тоді Конституції РРФСР.

11 грудня 1993 року. Рішення про використання триколора в якості державного прапора було затверджено на тимчасовій основі Президентом РФ Борисом Єльциним . У порівнянні з версією прапора від 1991 року було змінено відтінок синього кольору на прапорі, а також змінені його пропорції з 1: 2 на 2: 3. [3]

20 серпня 1994 року. Підписано указ про встановлення нового свята і місцях постійного проживання прапора. День Державного прапора Російської Федерації з цього дня щорічно відзначається 22 серпня. [4]

25 грудня 2000 року. Володимир Путін остаточно затвердив федеральний конституційний закон «Про Державний прапор Російської Федерації». [5]

  • Перший прапор Царства Російського (1668, передбачуваний вид)

  • Перший прапор Царства Російського (1669, передбачуваний вид)

  • Військово-морський прапор Росії (1720-1918, 1992 - т.ч.)

  • Прапор Російської Імперії (1858-1883)

  • Прапор Російської Імперії (1883-1917, з 1883 - цивільний, з 1896 - національний; раніше, з 1720 року - прапор російського торгового флоту)

  • Прапор Російської Імперії для приватного використання (1914-1917) - символ єднання Царя з народом

  • Прапор Радянського Союзу

  • Прапор Росії з 1 листопада 1991 по 11 грудня 1993

  • Чинний прапор Російської Федерації

Білий, синій і червоний вважаються панслов'янськими квітами і присутні на прапорах багатьох слов'янських країн, які в XIX - початку XX століття при здобутті незалежності моделювали свої прапори на основі російського.

Біло-синьо-червоний:

Біло-червоно-синій:

Синьо-біло-червоний:

Червоно-біло-синій:

Червоно-синьо-білий:

[ правити ] Міфи про російському прапорі

[ правити ] Міф: Петро I скопіював прапор у Голландії

Насправді біло-синьо-червоний прапор з'явився ще при Царя Олексія I Михайловича , батька Петра I , І при створенні прапора Олексій I спирався на зразки прапорів всіх головних північноєвропейських морських держав того часу.

Триколор мав ходіння в Росії ще до поїздки Петра в Голландію в 1697-1698 рр. Більш того, ще до народження Петра I в Росії було відомо дане поєднання кольорів - воно використовувалося на штандарті першого російського фрегата - корабля «Орел» (1669 рік), де вжили рівну кількість білої, синьої і червоної матерії (точний дизайн прапора невідомий - це міг бути триколор або хрест, що використовувалися на прапорах морських держав того часу).

Дійсно, в будівництві «Орла» брали участь голландські майстри, які вплинули на вибір прапора: Цар Олексій Михайлович запитав голландців про те, які корабельні прапори в їх країні, і ті розповіли про червоно-біло-синьому прапорі. Згідно зі збереженими документами, на прапор «Орла» була відпущена червона, біла і синя матерія. Також, згідно з указом Олексія Михайловича, на корабельних прапорах наказувалося зображати орлів. Не виключено, що орли були єдиною відмінністю тодішнього прапора Росії від голландського.

Однак відомо, що для Олексія Михайловича було окремо підготовлено «Письмо про зачінаніі знак і прапорів або прапорів», де були наведені зображення знаків біблійних 12 колін Ізраїлевих, а також прапори морських держав - Великобританії, Данії, Швеції і Нідерландів - всі ці прапори, крім голландського, мали хрестової дизайн. Так що швидше за все Олексій Михайлович, як глибоко віруючий християнин, вибрав хрестової дизайн (гіпотетично, це був синій хрест з червоними і білими полями), або, по крайней мере, поміняв порядок кольорів у триколоре (в цьому випадку прапор «Орла» був дуже схожий на нинішній президентський штандарт РФ).

[ правити ] Міф: Триколор ні буде державним прапором

Офіційно твердження триколора в якості національного прапора було оголошено в наказі по військовому відомству № 102 з 1896 року:

«За височайшим повелінням для розглядів питання про Російському національному прапорі, було зібрано, під головуванням генерал-ад'ютанта Посьета, особлива нарада з представників від Імператорської академії наук і міністерств: закордонних та внутрішніх справ, морського, фінансів і юстиції. Нарада це, ознайомившись з усіма відносяться до питання законоположеннями і історичними документами, прийшло до одноголосного переконання, що прапор біло-синьо-червоний має повне право називатися Російським, або національним, і кольору його білий, синій і червоний іменуватися державними [...] Прапор біло -сині-червоний повинен бути єдиним для всієї Імперії, не виключаючи і Фінляндії.

За всеподданнейшем доповіді про се Його Імператорським Високістю Генерал-Адміралом, Государ імператор, в 29 день квітня, Височайше повеліти зволив: оголосити тепер же, що національним прапором повинен шануватися у всіх випадках прапор біло-синьо-червоний і інші прапори допускалися бути не повинні.

Про такий найвищої Волі, повідомленої в відклікання керуючого Морський міністерством від 1 цього травня № 6537, оголошено по військовому відомству для керівніцтва в належно випадки ». [6]

[ правити ] Міф: Росія вікорістовує «Власовській» прапор

По-перше, сучасний державний прапор Росії НЕ БУВ офіційнім прапором Російської Візвольної Армії (РОА) - Цю роль віконував Андріївський прапор , Який БУВ до революції військово-морська прапором России. Прімітно, что спочатку А.Н. Родзевич (творець сімволікі РОА) Хотів використовуват білий, синій и червоний кольори, но все 9 ескізів були відхілені Альфредом Розенбергом (рейхміністр Східних окупованіх територій) - в результате одобрения получил варіант білого прапора з Андріївськім хрестом, запропонованій генералом Федором Малішкін [4] . Але при цьому солдати РОА все одно носили німецькі відзнаки і прапор Вермахту і тільки в 1945 році прапор Вермахту було замінено на біло-синьо-червоний прапор з Андріївським хрестом, який був заснований за Петра I ( зображення ) [5] . Триколор використовувався неофіційно і тому рідко - найбільш відомі випадки це паради в Пскові 1 943 (використовувала 1-а Гвардійська бригада РОА) [7] і Мюнзінгене 1945 (1-а дивізія РОА) [8] років, а також на празькому засіданні КОНР 14 листопада 1944 року [9] [10] .

По-друге, розробка символіки РОА почалася лише в 1943 році і була пов'язана зі спробою зіграти на націоналізмі. З 1943 року німці зняли заборону для національних формувань на використання ненімецької військової символіки. Набагато дане рішення німців було пов'язано зі спробою переломити хід війни в свою користь шляхом розіграшу національної карти. Як вже говорилося, в 1945 році РОА змінили прапор Вермахту на власне - фактично це зміцнило незалежний від Вермахту статус цієї армії. Власна символіка була і в інших формування радянських колабораціоністів - наприклад, одним з варіантів прапора дивізії СС "Галичина" був жовто-синій прапор зі свастикою в білому колі ( зображення ), Який використовувався на параді 1943 року під Львові на честь створення дивізії [6] . Пояснювалася така зухвалість досить просто - дозволити використовувати національні прапори (которве не були військової символікою) міг навіть не Гітлер, а дрібніший начальник начебто рейхкоміссара, тим більше, що прапор - видатковий товар, його, на відміну від прапора, вручати не обов'язково.

По-третє, подібна ситуація під час Другої світової війни мала місце не тільки в СРСР / Росії. Невелика аналогія: режим Віші у Франції використовував французький триколор, винайдений в роки Великої Французької Революції, але чомусь серед французів немає людей, які незадоволені життям під "вішистським прапором". Так само немає людей, які закликають видаляти свастику з пам'яток старовини - хоча б тому, що фашистської є не кожна свастика, а лише її чотирикінцевий варіант з кінцями, спрямованих в право, а сама свастика повинна знаходиться в білому колі і повернута на 45 °.

[ правити ] Міф: Росії слід повернути імперський / радянський прапор

На тлі ностальгії по СРСР і Російської Імперії часто звучать думки про необхідність зміни національного прапора Росії - монархісти і російські націоналісти ратують за повернення імперського триколора (чорно-жовто-білий), комуністи за повернення червоного прапора СРСР. Частим аргументом в цьому питанні є вказівка ​​на використання російського триколора російськими колаборантами і зрадниками під час ВВВ.

Однак існують більш вагомі причини не змінювати біло-синьо-червоний триколор на інший прапор, як-то:

  • Кольори біло-синьо-червоного національного прапора беруть свій початок з часів Радянського Царства, коли вони були введені Олексієм I, і з часів становлення Російської Імперії, коли Петро I встановив порядок кольорів. І хоча прапор не був офіційним символом держави, але він використовувався на всіх торгових судах Росії і символізував країну за кордоном понад два століття - це самий долгоіспользуемий російський прапор в історії.
  • Бійці РОА хоч і билися проти радянських військ під триколором, але придумали його не власними, а просто використовували все той же прапор Російської Імперії, фактично виступаючи за повалення існуючого ладу і повернення до монархії. Іншими словами, цей прапор символізував не їхня рух, а російську монархію, до якої вони прагнули.
  • Використовувати чорно-жовто-білі кольори в національному прапорі, як того дотримуються прихильники вітчизняної монархії, також представляється нерозумним з тієї простої причини, що даний прапор був відвернуть ще при процвітаючою Імперії на користь існуючого триколора. Та й біло-синьо-червоні кольори в Росії кілька старше, ніж чорно-жовто-білі, запозичені, до того ж, з німецької символіки.
  • Міняти прапор на червоне полотно в даний час теж безглуздо, так як Радянського Союзу більше немає, як і комуністичного ладу. При цьому прапор СРСР досить часто використовується, навіть на офіційних заходах, таких як Парад Перемоги, але символізує він Прапор Перемоги.
  • Варто також відзначити, що події в 1991-1993 рр., Відбувалися також під іншим прапором, кольори якого, як і співвідношення сторін, значно відрізняються від сучасного, а чинний російський прапор був затверджений тільки в 1993 році. Тому можна сміливо сказати, що нинішній триколор до розпаду СРСР прямого відношення не має.
  • Сучасний російський триколор має набагато більш приємну і менш «агресивну» колірну гаму, ніж радянський або чорно-жовто-білий прапори.
  • Сучасний російський прапор набагато більш зручний і вигідний в плані дизайнерської роботи з ним (більше квітів, ніж в радянському; зручніші для роботи зі світлотехнікою кольору; зручніше для використання і нанесення символіки вболівальниками; зручніше для фарбування неба на авіашоу).
  • Сучасний російський прапор має родинні зв'язки з безліччю інших прапорів, створених під його впливом , Що вельми цікаво з культурної точки зору і є додатковим приводом для гордості.
  • Сучасний російський прапор має найбільш різноманітний і вдалий символізм , Що відображає безліч аспектів російської культури і світосприйняття.

Разом: існуючий прапор символізує все історичні етапи історії нашої Батьківщини, найбільш вдалий в художньому і символічному плані, найбільш зручний і цінний як бренд, і міняти його на будь-якій іншій не має сенсу.

[ правити ] Рекорди з російським прапором

  • 2 серпня 2007 року в ході експедиції Арктика 2007 російські вчені на батискафах «Мир-1» і «Мир-2» занурилися на дно океану в районі Північного полюса для взяття проб грунту і встановили на глибині 4261 метр прапор Росії, виготовлений з титану.
  • 7 липня 2013 року жителі Владивостока , Яких налічувалося майже 27 тис., Перебуваючи на Золотому мосту по команді підняли вгору сині, білі і червоні прапорці утворивши російський прапор, довжина якого склала 707 метрів. Роком раніше на тому ж мосту через бухту Золотий Ріг, в день Конституції Російської Федерації , Близько 50 машин білого, синього і червоного кольору утворили собою прапор Російської Федерації.
  • 10 червня 2015 року найбільший збірний прапор Росії з окремих полотен, загальною площею понад 2000 кв м розгорнули в Москві на Поклонній горі. [11]
  • 13 жовтня 2016 року у Ельбрусі розгорнули найбільший прапор Росії - розміром 960 кв м, довжина - 40 метрів, ширина - 24 метри. [12]
Державний прапор Росії - поряд з   гербом   і   гімном   є одним з головних   національних символів   Росії

Російський прапор на дні Північного полюса (2007)

Російський прапор на дні Північного полюса (2007)

Прапор України з автомобілів в Омську (2014 року)

  1. Знак «приблизно дорівнює» (≈) нагадує: світиться монітор з гамма-кривої неможливо прирівняти до відбиває друкованої продукції, із змішуванням фарб, колірної метамерією, Розтиск та іншими особливостями друкарського процесу.
  2. Назва простого мови програмування, що походить від англ. «Basic English», піджин на основі англійської мови.
  3. Див. Кольори богослужбових облачень
  4. Свен Штеенберг Генерал Власов. М .: Ексмо, 2005. // Переклад з англійської - А. Колін
  5. Хоффманн Й. Історія власовської армії.
  6. Період окупації. частини колабораціоністів

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация