прапори армії Росії

  1. Структура Збройних Сил РФ Управління Збройними Силами здійснюється міністром оборони через ...
  2. Бойовий прапор військової частини
  3. Штандарт Міністра оборони РФ
  4. Прапор Міністерства оборони РФ

Структура Збройних Сил РФ

Управління Збройними Силами здійснюється міністром оборони через Міністерство оборони РФ .

Російські Збройні Сили мають трьохвидову структуру. Виділяють три види Збройних Сил:

У складі кожного виду ЗС присутні кілька родів військ.

Роду сухопутних військ:

Роду повітряно-космічних сил:

  • Космічні війська ВКС ВС РФ (До 2011 окремий рід військ КВ, в 2011-2015 рр - Війська повітряно-космічної оборони)
  • Бомбардувальна авіація;
  • Штурмова авіація;
  • Винищувальна авіація;
  • Розвідувальна авіація;
  • Військово-транспортна авіація;
  • Авіація спецпризначення;
  • військова ППО (Зенітні ракетні війська, радіотехнічні війська);
  • Спеціальні війська:

Роду військово-морського флоту:

Деякі роду військ не входять в один з видів ЗС, в Російській армії це окремі роди військ:

Свої символи також мають:

Своя символіка є також у Військових округів, армій, флотів та інших формувань, а також у конкретних частин збройних сил: полків, бригад, бойових кораблів .

Військовий геральдичний знак-емблема ВС РФ

Указом №46 від 27 січня 1997 року Президент Росії затвердив новий "військовий геральдичний знак-емблему ВС РФ". Ним став золотий (або срібний) двоголових орел під короною, що тримає в руках символи військової могутності (меч) і світу (лавровий вінок). На грудях орла в щиті зображення вершника, що вражає списом дракона. Прообразом емблеми став знак, яка вживалася російською армією на початку 19 століття. Нова емблема повинна замінити збереглися після розпаду СРСР знаки Радянської Армії - червону зірку з серпом і молотом. Емблему розробив авторський колектив: Ю.В.Абатуров, І.С.Сметанніков, Р.І.Маланічев задовго до офіційного затвердження (близько серпня 1993 року). У Положенні про емблему говориться наступне:

"6. Зображення емблеми Збройних Сил Російської Федерації поміщається в порядку, визначеному Міністром оборони Російської Федерації на:

  • бойових прапорах (штандарти) військових частин;
  • прапорах (прапори прапорах) і вимпели кораблів і суден Військово-Морського Флоту;
  • прапорах видів Збройних Сил Російської Федерації;
  • прапорах (штандарти) посадових осіб Міністерства оборони Російської Федерації;
  • відзнаки та знаки розрізнення військовослужбовців Збройних Сил Російської Федерації;
  • нагородному зброю ".

Бойовий прапор військової частини

У 1990-х роках Державної Герольд розглядався проект бойового прапора частини, створеного на основі національного триколірний прапор. Подібна практика поширена в арміях багатьох країн Європи. Але пізніше в якості основного прообразу бойового прапора стали розглядатися російські полкові знамена зразка 1857 року.

П.К.Корнаков. Історія створення знаменною системи Збройних Сил Російської Федерації. \\ Матеріали міжнародного вексіллологіческого симпозіуму In HocSigno Vinces - 2015 СПб 2017 р

Наказом Міністра оборони РФ від 22 квітня 1998 р N 185 затверджена Тимчасова інструкція про порядок вручення, зберігання, утримання, виготовлення, ремонту, заміни та здачі, а також передачі Бойового Прапора при реорганізації (ліквідації) військової частини "

...

У липні 2000 року Геральдичний рада при президенті РФ підготував і затвердив проект указу про нагородному Георгіївському прапора для особливо відзначилися в бойових діях частин. Про результати невідомо ... Швидше за все, тоді нічого з цього не вийшло. Однак позжнее все гвардійські частини стали отримувати "георгіївські" прапори.

У вересні 1999 року в Москві відбулася науково-практична Військово-геральдична конференція, на якій були обговорені запропоновані проекти бойових прапорів. На цій конференції виступив генерал С.Б.Іванов і повідомив про бажання ветеранів ВС бачити в символіці Збройних сил червоний прапор. У вересні 1999 року в Москві відбулася науково-практична Військово-геральдична конференція, на якій були обговорені запропоновані проекти бойових прапорів

Наказом Міністра оборони РФ № 276 від 30 травня 2000 року "Про церемоніальних прапорах роти Почесної варти" були затверджені церемоніальні прапори родів військ для роти почесної варти за зразком, розробленим Державною Герольд.

"" Церемоніальний прапор Сухопутних військ роти Почесної варти є квадратне полотнище розміром 130 х 130 см білого кольору, в центрі якого зображено військовий геральдичний знак - емблема Сухопутних військ. По кутах полотнища зображені промені червоно-синього цвста, що сходяться до центру. Ширина променів у зовнішнього краю полотнища дорівнює 1/4 довжини сторони прапора. Ширина емблеми Сухопутних військ дорівнює 2/3 довжини сторони флага.На зворотному боці прапора відтворюється його лицьова сторона в дзеркальному відображенні ".

"" Церемоніальний прапор Військово-повітряних сил роти Почесної варти є квадратне полотнище розміром 130 х 130 см блакитного кольору, в центрі якого зображено військовий геральдичний знак - емблема Військово-повітряних сил. Від центру до кутів і кромок прапора -14 розходяться жовтих променів, що мають форму конуса, ширина яких у крайок становить 1/12 довжини сторони прапора. Розташування променів: 4 - до кутів прапора, 2-по поперечної його осі і інші - в проміжках між ними. Ширина емблеми прапора Військово-повітряних сил дорівнює 2/3 довжини сторони прапора. На зворотному боці прапора відтворюється його лицьова сторона в дзеркальному відображенні ".

"" Церемоніальний Військово-Морський прапор роти Почесної варти є квадратне полотнище розміром 130 х 130 см білого кольору з двома діагональними смугами синього кольору шириною, рівною 1/10 довжини сторони прапора. У центрі прапора зображений військовий геральдичний знак - емблема Військово-Морського Флоту. Ширина емблеми Військово-Морського Флоту дорівнює 2/3 довжини сторони прапора. На зворотному боці прапора відтворюється його лицьова сторона в дзеркальному відображенні ".

За даними Л. Токаря

У 2001 році Генеральний штаб МО РФ підготував свій варіант проекту Указу про бойових прапорах військових частин.

У 2006 році за проектами Герольдії було створено і затверджено бойовий прапор Президентського полку Служби коменданта Московського Кремля ФСО. Мабуть, цей документ послужив своєрідним "каталізатором" процесу, і до грудня 2006 року вид Бойового прапора був затверджений.

П.К.Корнаков. Історія створення знаменною системи Збройних Сил Російської Федерації. \\ Матеріали міжнародного вексіллологіческого симпозіуму In HocSigno Vinces - 2015 СПб 2017 р П

Новий вид Бойового прапора військової частини затверджений Указом президента РФ В.Путіна від 18 грудня 2006 року №1422 (Затверджені Положення про Бойовий прапор військової частини, опис типового зразка Бойового прапора військової частини та малюнки типового зразка Бойового прапора військової частини. Передбачено, що федеральні органи виконавчої влади, в яких передбачена військова служба, до 1 січня 2010 року затвердять описи і малюнки бойових знамен військових частин і забезпечать їх виготовлення і вручення. Відповідно визнано таким, що втратив чинність розділ "Бойовий Прапор військової частини" Статуту внутрішньої служби Збройних Сил Російської Федерації, затвердженої го Указом Президента Російської Федерації від 14 грудня 1993 року №2140. Згідно тексту положення опис типового зразка Бойового прапора військової частини виглядає наступним чином:

"Бойовий прапор військової частини (далі - Бойовий прапор) складається з двостороннього полотнища, древка, навершя, скоби, підтікання, тасьми з китицями і знаменних цвяхів. В комплект з Бойовим прапором також входять орденські стрічки (для гвардійських військових частин - георгіївські знаменне стрічки) , панталер і знаменний чохол.
На лицьовій і зворотній сторонах полотнища - прямий, рівнокінцевого хрест з кінцями, що розширюються. Малюнок полотнища різниться в залежності від приналежності військової частини:
в Збройних Силах Російської Федерації - білий хрест з чорною облямівкою і помаранчевими кутами між кінцями хреста, кути одно розділені чорною смугою (у військових частинах Військово-Морського Флоту - синій діагональний хрест на білому полотнищі);
у внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації - краповий хрест з білими кутами між кінцями хреста;
у військах цивільної оборони - помаранчевий хрест з блакитними кутами між кінцями хреста;
у Федеральній службі охорони Російської Федерації і в Службі спеціальних об'єктів при Президенті Російської Федерації - волошковий хрест із золотистою облямівкою і білими кутами між кінцями хреста;
в інженерно-технічних військових формуваннях і дорожньо-будівельних військових формуваннях при Федеральному агентстві спеціального будівництва - темно-синій хрест з білими кутами між кінцями хреста.
На лицьовій стороні полотнища Бойового прапора, в центрі хреста, - круглий червоний медальйон, обрамлений золотавим (сріблястим) лавровим вінком з розвівається стрічкою в нижній частині. У медальйоні - головна фігура Державного герба Російської Федерації: золотистого (сріблястого) кольору двоголовий орел, який підняв вгору розпущене крила. Орел увінчаний двома малими коронами і - над ними - однією великою короною, з'єднаними стрічкою. У правій лапі орла - скіпетр, у лівій - держава. На грудях орла, в червоному щиті, - срібний (білий) вершник у синьому плащі на сріблястому (білому) коні, що вражає сріблястим (білим) списом чорного перекинутого навзнак і зневаженого конем дракона.
На зворотному боці полотнища Бойового прапора, в центрі хреста, - круглий червоний медальйон, обрамлений золотавим (сріблястим) лавровим вінком з розвівається стрічкою в нижній частині. У медальйоні - знаменна емблема військової частини (в Збройних Силах Російської Федерації в верхній частині вінка - емблема Збройних Сил Російської Федерації).
У кутах лицьового та зворотного боків полотнища Бойового прапора - круглі медальйони, обрамлені золотавими (сріблястими) лавровими вінками з розгорнутими стрічками в нижній частині. У медальйонах - емблеми видів Збройних Сил Російської Федерації, родів військ Збройних Сил Російської Федерації, інших військ, служб, органів.
Полотнище Бойового прапора квадратне, зі стороною 130 см, з запасом для кріплення до древка за кольором хреста на полотнище (для Військово-Морського Флоту запас білого кольору).
Діаметр медальйона, обрамленого вінком, в центрі полотнища - 1/2 ширини полотнища, ширина гілки вінка - 1/15. Діаметр медальйона, обрамленого вінком, в кутку полотнища - 1/4 ширини полотнища, ширина гілки вінка - 1/20.
Ширина решт хреста - 1/2 ширини полотнища.
Держак Бойового прапора дерев'яне, круглого перетину, забарвлене в темно-коричневий колір. Діаметр древка - 4 см, довжина - 270 см.
Навершя металеве, золотисте (сріблясте), у вигляді прорізного списи з рельєфним зображенням головної фігури Державного герба Російської Федерації. Висота навершя - 20 см.
Для гвардійських військових частин - навершя у вигляді двоголового орла з розправленими крилами. На грудях орла - загострений донизу щит зі штоком, висхідним до корони. На щиті - вершник, що вражає списом дракона. В лапах орел стискає лавровий вінок і перуни. Орел сидить на кулі, прикріпленому до декоративно оформленої циліндричної втулці. Висота навершя - 24 см.
Скоба металева, у вигляді прямокутної пластини золотистого (сріблястого) кольору, на якій викарбувані написи, що вказують на основні етапи історії військової частини (найменування та привласнені відмінності із зазначенням дат).
Підтік металевий, золотистий (сріблястий), у вигляді усіченого конуса висотою 9 см.
Тасьма з галуну сріблястого кольору, обшита по краях чорними та помаранчевими нитками. Кисті на тасьмі - з ниток сріблястого, чорного і оранжевого кольорів.
Капелюшки знаменних цвяхів золотисті (сріблясті) ".

Використаний малюнок Т.Шевякова

Введення нових прапорів здійснювалося згідно Наказом Міністра оборони РФ № 200 від 28 травня 2007 року "Про заходи щодо реалізації в Збройних Силах Російської Федерації Указу Президента Російської Федерації від 18 грудня 2006 № тисячі чотиреста двадцять дві« Про Бойовому прапорі військової частини » [Змін .: 2010 року № 321; 2013 р № 292]

Ще в своєму виступі перед військовими 23 лютого 2003 року міністр оборони Росії обіцяв повернути на військові прапори червону зірку, а в травні 2003 року президентом В.Путіним в Державну Думу був внесений до законопроекту про зміну Прапора Збройних Сил РФ (проект готувався Військово-геральдичної службою МО). Згідно з текстом проекту Закону:

"Стаття 2. Прапор Збройних Сил Російської Федерації складається з двостороннього полотнища, древка з навершием, зі скобою і з підтікання.
Полотнище прапора прямокутне, червоного кольору, з каймою червоного кольору. Полотнище прапора і облямівка обшиті золотистої тасьмою.
На лицьовій стороні полотнища, в центрі, - головна фігура Державного герба Російської Федерації: золотий двоголовий орел, який підняв вгору розпущене крила. Орел увінчаний двома малими коронами і - над ними - однією великою короною, з'єднаними стрічкою. У правій лапі орла - скіпетр, у лівій - держава. На грудях орла, в червоному щиті, - срібний вершник у синьому плащі на срібному коні, що вражає срібним списом чорного перекинутого навзнак і зневаженого конем дракона. У кутах полотнища - золотиста контурна п'ятипроменева зірка. У каймі - золотистий плетений орнамент.
На зворотному боці полотнища, в центрі, - військовий геральдичний знак - емблема Збройних сил Російської Федерації: золотий двоголовий орел з розпростертими крилами. У правій лапі орла - меч, в лівій - лавровий вінок. На грудях орла - щит, увінчаний короною. На щиті, на червоному полі, - вершник, що вражає списом дракона. У кутах полотнища - золотиста контурна п'ятипроменева зірка. У каймі - золотистий плетений орнамент. Орнамент переривається написом: у верхній частині облямівки - "ОТЕЧЕСТВО", в нижній частині облямівки - "БОРГ ЧЕСТЬ". Написи виконані золотистими літерами, стилізованими під старослов'янський шрифт.
Ширина полотнища - 130 см, довжина - 170 см, з запасом для кріплення до древка, виготовленим з тканини червоного кольору.
Багатобарвний малюнок прапора Збройних сил Російської Федерації поміщений в додатку 1 до цього Федеральним законом ".

Як і слід було очікувати, запропонований президентом Федеральний закон РФ "Про внесення змін до Федерального закону" Про прапора Збройних Сил Російської Федерації, прапора Військово-Морського Флоту, прапорах інших видів Збройних Сил Російської Федерації і прапорах інших військ "прийнятий Державною Думою 6 червня 2003 року , схвалений Радою Федерації 25 червня 2003 року, підписаний президентом 4 липня 2003 року і отримав №91-ФЗ.

пізніше, Федеральним законом від 27 липня 2010 року №223-ФЗ , Найменування федерального закону від 29 грудня 2000 року була змінена: замість "Про прапора Збройних Сил Російської Федерації, прапора Військово-Морського Флоту, прапорах інших видів Збройних Сил Російської Федерації і прапорах інших військ" він став називатися: "Про прапора Збройних Сил Російської Федерації , прапора Військово-Морського Флоту, прапорах інших видів Збройних Сил Російської Федерації і прапора внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації "

згідно із затвердженим Указом Президента Російської Федерації від 9 листопада 2001 р № 1308 "Про порядок використання прапора Збройних Сил Російської Федерації і прапора Військово-Морського Флоту" порядку:

"... прапор Збройних Сил Російської Федерації використовується при проведенні в Збройних Силах Російської Федерації урочистих заходів за рішенням Міністра оборони Російської Федерації;
... використання прапора Збройних Сил Російської Федерації і прапора Військово - Морського Флоту в інших випадках здійснюється за рішенням Президента Російської Федерації ".

Штандарт Міністра оборони РФ

22 лютого 1999 року президент Єльцин вручив Міністру оборони І.Д.Сергееву особистий штандарт. Сам Штандарт затверджений наказом Міністра оборони №166 від 30 квітня 1997 року .

Полотнище штандарта квадратне, білого кольору. У центрі кожної сторони полотнища в медальйоні червоного кольору - емблема Збройних Сил Російської Федерації. Медальйон облямований золотим вінком з лаврових і дубових листків. Від центру до кутів кожного боку полотнища розходяться промені синьо-червоного кольору: синього кольору - до бічних краях полотнища, червоного - до верхнього і нижнього. Ширина променів по краях полотнища дорівнює 1/4 його ширини. Ширина вінка дорівнює 2/3 ширини полотнища. Розмір сторони полотнища (без бахроми) - 130 см.

Фото штандарта вип. Я.Рощупкіним для статті В.Гундорова в "Червоній зірці", 3 квітня 2001 року.

Гундорова в Червоній зірці, 3 квітня 2001 року

26 грудня 1998 року Наказом № 581 "Про заснування Вимпела Міністра оборони Російської Федерації за мужність, військову доблесть і високу бойову виучку" Міністр оборони РФ І.Сергєєв затвердив Вимпел Міністра оборони Російської Федерації за мужність, військову доблесть і високу бойову виучку. Цей вимпел є нагородою військовим колективам за досягнення, показані при виконанні завдань Міністра оборони Росії, за відмінності в ході бойової підготовки. Опис вимпела:

"Вимпел складається з полотнища, древка и навершя.
Полотнище Вимпел квадратних, білого кольору, віготовляється з складеної вдвічі тканини плательной. У центрі лицьова боці полотнища -військово геральдичність знак - емблема Збройних Сил Російської Федерации. За краях полотнища - Прямі Гілки з лаврового и дубового листя. За Кутах полотнища зображені Промені синьо-червоного кольору, что сходяться до центру и закінчуються на відстані 1/3 Довжина полотнища від зовнішнього краю. Ширина променів у зовнішнього краю полотнища дорівнює 1/6 ширини полотнища. Полотнище обшито бахромою, біле поле полотнища обрамлено кантом. Бахрома і кант золотистого кольору.
На лицьовій стороні полотнища над емблемою - напис великими літерами: «ВИМПЕЛ», під військовим геральдичним знаком - символом Збройних Сил Російської Федерації - напис малими літерами в два рядки: «Міністра оборони Російської Федерації».
На зворотному боці полотнища малими літерами - скорочена дійсне найменування військової частини, прописними літерами: «ЗА МУЖНІСТЬ, ВІЙСЬКОВУ ДОБЛЕСТЬ І висока бойова виучка» і рік нагородження.
Розмір сторони полотнища Вимпела (без бахроми): по висоті і ширині - 70 см.
Держак Вимпела дерев'яне, круглого перетину, діаметром 38 мм, довжиною 2,5 м, темно-коричневого кольору, розгвинчуватися, лаковане.
Навершя золотистого кольору, являє собою плоский прорізний наконечник з рельєфним зображенням всередині Державного герба Російської Федерації.
Держак кріпиться на спеціальній металевій підставці з круглою підставою, в центрі якої укріплений циліндричний стрижень для древка. Діаметр основи - 40 см, висота підставки - 30 см.
Вимпел прикріплюється до наконечника за допомогою шовкового крученого шнура золотистого кольору, з'єднаного з металевим стрижнем, вставленим у верхню частину Вимпела ".

Зміни до наказу про вимпел Міністра оборони вносилися наказом МО РФ № 174 в 2013 році.

наказом Міністра оборони Російської Федерації від 6 березня 2006 року №85 "Про заснування почесного перехідного призу Міністерства оборони Російської Федерації для суворовських військових, нахімовських військово-морських, військово-музичних училищ і кадетських, морських кадетських, музичних кадетських корпусів Міністерства оборони Російської Федерації" заснований почесний перехідний приз Міністерства оборони Російської Федерації "Кращому училищу (кадетського корпусу) Міністерства оборони Російської Федерації". Опис вимпела:

"Вимпел складається з полотнища, древка з підтікання, навершя, скоб, шнурів з китицями і спеціальних цвяхів.
Полотнище Вимпела виготовляється з складеної вдвічі тканини плательной, квадратне, білого кольору. По краях полотнища - прямі гілки з лаврового і дубового листя. По кутах полотнища зображені промені синьо-червоного кольору, що сходяться до центру і закінчуються на відстані 1/3 довжини полотнища від зовнішнього краю. Ширина променів у зовнішнього краю полотнища дорівнює 1/4 ширини полотнища. Полотнище обшито бахромою золотистого кольору.
На лицьовій стороні полотнища в центрі - емблема Збройних Сил Російської Федерації (далі - емблема). Ширина емблеми дорівнює 2/3 ширини полотнища. Над емблемою - напис великими літерами: «ВИМПЕЛ», під емблемою - напис малими літерами в два рядки: «Міністерства оборони Російської Федерації».
На зворотному боці полотнища в центрі - напис великими літерами в п'ять рядків: «КРАЩЕ училища (кадетські корпуси) МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ».
Розмір сторони полотнища (без бахроми) по висоті і ширині - 90 см.
Держак Вимпела дерев'яне, темно-коричневого кольору, розгвинчуватися, лаковане, завдовжки 250 см, круглого перетину, діаметром 4 см. Держак встановлюється на спеціальній підставці з круглим підставою і пристосуванням для кріплення до підлоги. Діаметр основи - 40 см, висота підставки - 25 см.
На держаку Вимпела кріпляться скоби золотистого кольору (висота - 5 см, довжина - 12,5 см) з написом назви училища (кадетського корпусу) і року нагородження.
Навершя древка - з металу золотистого кольору у вигляді об'ємної стилізованої емблеми. Підтік і сполучна трубка на держаку - з металу золотистого кольору.
Полотнище Вимпела закріплено на держаку у нижнього краю навершя за допомогою шовкового крученого шнура золотистого кольору, з'єднаного з дерев'яним стрижнем. До кінців стержня кріпляться шнури з китицями. Полотнище до стрижня прибивається цвяхами з круглими капелюшками золотистого кольору ".

Наказом Міністра оборони Російської Федерації від 21 квітня 2005 р №140 "Про перехідному Вимпел і Почесну грамоту Міністра оборони Російської Федерації для заохочення переможців конкурсу серед суб'єктів Російської Федерації на кращу підготовку громадян Російської Федерації до військової служби, організацію та проведення призову на військову службу" заснований Перехідний Вимпел Міністра оборони Російської Федерації "Переможцю конкурсу серед суб'єктів Російської Федерації на кращу підготовку громадян Російської Федерації до військової служби, орг цію і проведення призову на військову службу ". Опис вимпела:

"Вимпел складається з полотнища, древка з підтікання, скоби і навершя.
Полотнище Вимпела виготовляється з складеної вдвічі тканини плательной, квадратне, білого кольору. По краях полотнища - прямі гілки з лаврового і дубового листя. По кутах полотнища зображені промені синьо-червоного кольору, що сходяться до центру і закінчуються на відстані 1/3 довжини полотнища від зовнішнього краю. Ширина променів у зовнішнього краю полотнища дорівнює 1/4 ширини полотнища. Полотнище обшито бахромою, біле поле полотнища обрамлено кантом, по кутах полотнища - кисті на шовкових кручених шнурах. Бахрома, кант, пензлі й шнури - золотистого кольору.
На лицьовій стороні полотнища в центрі - емблема Збройних Сил Російської Федерації (далі - емблема). Ширина емблеми дорівнює 2/3 ширини полотнища. Над емблемою - напис великими літерами: «ВИМПЕЛ», під емблемою - напис малими літерами в два рядки: «Міністра оборони Російської Федерації».
На зворотному боці полотнища в центрі - напис малими літерами: «Переможцеві конкурсу серед суб'еьстов Російської Федерації на лучтую підготовку громадян Російської Федерації до військової служби, організацію та проведення призову на військову службу».
Розмір сторони полотнища (без бахроми) по висоті і ширині - 90 см.
Держак Вимпела дерев'яне, темно-коричневого кольору, розгвинчуватися, лаковане, завдовжки 250 см, круглого перетину, діаметром 4 см. Держак встановлюється на спеціальній підставці з круглою підставою. Діаметр основи - 40 см, висота підставки - 25 см.
На держаку Вимпела кріпиться скоба золотистого кольору (висота - 5 см, довжина - 12,5 см) з написом найменування суб'єкта Російської Федерації і року нагородження.
Навершя древка - з металу золотистого кольору у вигляді об'ємної стилізованої емблеми. Підтік і сполучна трубка на держаку - з металу золотистого кольору.
Полотнище Вимпела закріплено на держаку у нижнього краю навершя за допомогою шовкового крученого шнура золотистого кольору, з'єднаного з дерев'яним стрижнем. Полотнище до стрижня прибивається цвяхами з круглими капелюшками золотистого кольору ".

Прапор Міністерства оборони РФ

21 липня 2003 року президент В.Путін підписав Указ №821 "Про військовому геральдичному знаку-емблемі і прапорі Міністерства оборони Російської Федерації ". Цим указом офіційні описи емблеми і прапора міністерства. Документи про прапор МО вступили в силу після опублікування в" Российской газете "7 серпня 2003 року, №156 (3270). Офіційний опис прапора Міністерства оборони Російської Федерації:

"Прапор Міністерства оборони Російської Федерації являє собою прямокутне двостороннє полотнище. Малюнок лицьового та зворотного боків полотнища однаковий і являє собою чотирикутний хрест білого кольору з кінцями, що розширюються і з равноразделеннимі червоно-синіми кутами (між кінцями хреста). Червоні половини кутів примикають до вертикальних кінців хреста .
У центрі полотнища зображений військовий геральдичний знак - емблема Міністерства оборони Російської Федерації.
Відношення ширини прапора до його довжини - два до трьох. Відношення ширини емблеми до довжини прапора - один до двох.

Опис знака:

"Срібний, увінчаний короною двоголовий орел з розпростертими крилами. У правій лапі орла - меч, в лівій - дубовий вінок. На грудях орла - червоний, трикутний, витягнутий донизу щит зі штоком, висхідним до корони. В поле щита - вершник, що вражає списом дракона ".

повідомлення М.В.Ревнівцева

Положення про військове геральдичному знаку-емблемі і прапорі Міністерства оборони Російської Федерації затверджено наказом Міністра оборони РФ від 14 листопада 2003 р №399 "Про затвердження Положення про військове геральдичному знаку - емблемі і прапорі Міністерства оборони Російської Федерації і Положення про прапори військ і військових формувань Збройних Сил Російської Федерації ".

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация