Прапори країн світу

Енциклопедія державних прапорів країн світу

Енциклопедія державних прапорів країн світу. Прапори представлені в алфавітному порядку.

Кожна існуюча в нашому світі країна має свій власний символ, який відрізняє її від інших. Цим символом є прапор - затверджений офіційно основний атрибут державності. На прапорах ніколи не присутні зайві або випадкові елементи - все використані смуги, кольору, деталі, співвідношення сторін несуть особливу смислове навантаження, розповідаючи нащадкам про великого для цієї країни подію, наприклад, об'єднання територій, перемоги у війні, прийняття нового віросповідання або політичного порядку . У багатьох країнах місцевий житель рідко може описати зовнішній вигляд герба своєї держави, або ж проспівати офіційний гімн, а ось людина, яка не знає малюнка і основних кольорів прапора, навряд чи знайдеться. Найчастіше, прапори країн формуються під час певних процесів. На даний момент історично визначено два типи формування. Перший являє собою вивчення історичних літописів і легенд про державу, геральдики правителів і місцевостей для визначення загальних обґрунтованих емблем та символів народів, що проживають на даній території. Цей тип названий історичним формуванням. Другий - це кардинально новий погляд на формування державної символіки. Це означає, що в процесі створення прапора використовуються раніше ніде не згадуються символи і емблеми, що демонструють сучасний стан держави за політичним, соціальним і економічним параметрам. При цьому другий тип не є повною відмовою від минулого держави, так як ключові моменти історії все ж можуть бути використані в процесі формування нового прапора, хоча і не в якості головних акцентів.

Перші прапори світу з'явилися понад три тисячі років тому і брали найрізноманітніші форми, які сучасній людині напевно б здалися дивними і навіть дивними. Наприклад, за часів правління Чингісхана офіційним прапором армії воїнів вважався кінський хвіст, який прив'язували до держаків копій. Стародавні єгиптяни вважали прапорами статуетки, що зображують пантеон богів, закріплені на верхівках пік, а також прикрашені кількома кольоровими стрічками. Такі прототипи прапорів використовувалися для того, щоб в розпал битви полководці могли зорієнтуватися в тому, де і скільки солдатів розташоване на поле.

На даний момент прапори країн світу мають досить чітке офіційне визначення. Державним прапором може вважатися полотно різних форм з нанесеним на нього зображенням символіки, малюнків, герба або смуг різних кольорів і форм. Офіційне затвердження прапора відбувається на державному рівні. Найчастіше на прапорі присутній також і герб країни. Він розміщується у верхній або центральній частині полотна, поєднуючись з іншими зображеннями. Часи йшли, з'явилася необхідність позначити певними символами не тільки ворогуючі армії, а й держави, які з'являлися настільки стрімко. Саме в цей момент було введено поняття державного прапора, вид якого також встановлювався на рівні країни. Визначалося абсолютно все - розміри, зображення, колірна гамма. Всі ці елементи ретельно обговорюються і в разі схвалення використовуються для створення ескізів державних прапорів.

Простіше кажучи, в сучасному світі прапори державні є офіційною символікою країни. Їх вивішують на державних установах і спорудах органів влади. Спрощені варіанти можуть використовуватися всі громадяни країни, які бажають виказати свою повагу державі і його символіці, продемонструвати свій патріотизм і любов до Батьківщини.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация