Правила проведення річниці смерті (1 рік)

  1. Відвідування церкви і кладовища
  2. поминальний обід

Річниця смерті (1 рік) - траурна дата. У цей день рідні та близькі покійного людини збираються для того, щоб пом'янути його. За традицією зібралися згадують про добрі справи, які померлий чоловік встиг зробити за життя, діляться своїми спогадами один з одним, висловлюють співчуття близьким родичам.

На річницю смерті людини прийнято влаштовувати поминки. Про проведення траурного заходу повідомляється тільки тим людям, яких родичі покійного бажають бачити за поминальним столом. Перш ніж провести поминки, родичам покійного людини необхідно:

  1. Завчасно повідомити близьких людей про наближення траурної дати.
  2. Вибрати заклад (кафе або їдальню) для проведення поминок або організувати поминальний стіл в домашніх умовах.
  3. Напередодні проведення поминок ще раз обдзвонити запрошених і дізнатися, хто збирається прийти.

Порційні страви рекомендується зробити трохи більше заявленої кількості гостей. Це необхідно в разі, якщо на поминки прийде Незапрошення далекий родич або колега покійного. Не варто приділяти велику увагу оформленню приміщення, де буде проходити поминальна трапеза. Досить поставити на чільне місце фотографію поминають людину, перетягнену траурною стрічкою чорного кольору.

Досить поставити на чільне місце фотографію поминають людину, перетягнену траурною стрічкою чорного кольору

Правила проведення річниці смерті

Поминки 1 рік - важлива дата, але не варто запрошувати занадто багато людей. Переважно, якщо серед запрошених будуть близькі родичі і ті люди, яких померла людина любив за життя. Але не варто відмовляти тим, хто сам виявив бажання відвідати захід (виняток становлять випадки, коли на поминки прийшла людина, явно бажає зіпсувати траурний захід).

Багатьох цікавить питання про те, чи можна влаштовувати поминки раніше фактичного настання річниці. Церква дає на це дозвіл. Наприклад, якщо річниця смерті випадає на робочий день тижня, то краще проводити поминки напередодні в вихідний день. Не всі родичі знають, чи можна влаштовувати поминальний обід під час посту. Це допустимо з умовою, що на столі буде присутній тільки пісна їжа.

Якщо такий варіант не влаштовує, то поминки краще організувати раніше - до початку посту.

Відвідування церкви і кладовища

Християнський обов'язок живих - молитися за душі померлих родичів. Тільки по щирим молитвам поминаються людина може бути прощений на небесах. Саме тому на рік з дня смерті людини родичі обов'язково повинні відвідати церкву, поставити свічки за упокій душі і замовити спеціальну молитву - панахиду. У храмі служиться літургія, перед якою родичі подають записку з ім'ям померлої людини. Відвідати церкву потрібно обов'язково вранці. Якщо людина відвідує храм в перший раз, йому необхідно дізнатися у настоятеля про те, як правильно замовити молебень і поставити свічки.


Після походу в храм родичам рекомендується відвідати могилу поминають людину, особливо якщо на вулиці літо. Якщо на могилу запрошений священик, то він може прочитати акафіст і зробити літію. Проведений обряд - це теж частина поминання, за який людині прощаються гріхи. Родичі повинні вимовляти добрі слова, подумки просити вибачення у покійного. На кладовищі рекомендується приносити живі квіти. Священнослужителі категорично забороняють нести на могилу продукти харчування, алкогольні напої і сигарети. На місце поховання краще принести свічки і лампадки. Є і випивати на могилі - язичницький обряд. Це сприяє розведенню усілякого сміття на кладовищі.

За християнськими традиціями могили покійних повинні міститися в чистоті.

Для того щоб якомога більше людей пом'янули людини, вимовивши добрі слова, через рік після смерті рекомендується роздавати милостиню. Цей обряд дозволяє живим людям зробити добру справу, результатом якого є поліпшення загробного життя покійного. Роздають милостиню зазвичай тим, хто її потребує - бідним людям. Родичі можуть почастувати чимось смачним колег, друзів або віднести невеликий поминальний пайок в будинок для людей похилого віку або дитячий будинок. Через рік вже можна віддати нужденним особисті речі покійного.

поминальний обід

Сервірувати стіл для поминального обіду слід скромно. Необхідно приготувати перша страва, друга, закуски, кутю. Коливо краще освятити в церкві або самостійно окропити святою водою - такі правила. Рекомендується виключити спиртні напої. У виняткових випадках можна поставити на стіл горілку, коньяк або кагор. Ігристі вина будуть недоречні. Якщо день поминок випадає на пост, то на столі переважно повинні знаходиться пісні страви. Як десерт підійде будь-яка випічка.

Якщо обід організований в кафе, рекомендується виключити звучання розважальної музики, телевізора і проведення інших розваг.

Багатьох цікавить питання про те, чи можна вимовляти тост. Під час обіду зібралися доречно говорити добрі слова про покійного людині. Вірші, теплі слова в прозі - це те, що говорять на поминках. Припустимо ділитися своїми спогадами. Не слід перетворювати річний поминальний обід в свято, де люди пліткують, розважаються, вимовляють слова, очорняти пам'ять померлої людини.

Один рік з того моменту, як пройшли похорони людини, - дуже важлива траурна дата. Підготуватися до проведення поминального обіду слід заздалегідь. Однак потрібно пам'ятати про те, що головна мета обіду і відвідування кладовища - поминання покійного людини, молитва про його душі. Не варто організовувати поминки тільки для того, щоб догодити оточуючим людям. Якщо з якихось причин влаштувати поминки, відвідати храм і цвинтар немає можливості, то можна просто подумки згадати людини і помолитися про нього.

Схожі статті

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация