Правила поведінки в гостях для дітей

  1. Правила поведінки в гостях для самих маленьких Візит в гості з дитиною передбачає веселе і невимушене...
  2. Готуємося до візиту
  3. Етикет за столом

Правила поведінки в гостях для самих маленьких

Візит в гості з дитиною передбачає веселе і невимушене проведення часу. З іншого боку, дитині слід поводитися пристойно, адже правила етикету ніхто не відміняв. Як навчити його цим премудростям? І що повинен знати дитина, відправляючись в гості?

З дитинства

З дитинства

Важливо, щоб правила поведінки дітей в гостях не стали для вашого чада новиною. Закладати основи ввічливості має сенс з перших років життя. Уже в однорічному віці малюки чуйно вловлюють інтонації. Тому, подаючи дитині тарілку з кашею, потрібно ласкаво сказати: «Смачного, їж на здоров'я!» А якщо малюк простягає вам іграшку, з посмішкою подякувати йому. З 2-3 років можна приступати до навчання хорошим манерам докладно: розучувати ввічливі слова, пояснювати, як правильно розмовляти з дорослими і однолітками, як вести себе в незнайомому місці і т. Д.

Освоювати ази етикету зручно за допомогою казок і мультфільмів. На прикладі різних персонажів можна дохідливо пояснити, як правильно чинити в конкретних ситуаціях. Ще краще, якщо повчальні історії ви придумаєте з малюком разом або розучите вірші і прислів'я, присвячені етикету. Найбільш наочно все вчитися правилам хорошого тону в ігровій формі. Розвиваючі настільні ігри можна знайти в будь-якому дитячому магазині. Якщо дозволяє час, зробіть самі картонні картки із зображенням прикладів хорошого і поганого поводження, після чого розіграйте з дитиною рольові ситуації, в ході яких докладно поясніть йому, як слід поводитися.

Психологи запевняють, що розуміння елементарних принципів етикету формує у дітей правильне уявлення про відповідальність, сумління і моральності в подальшому.

Готуємося до візиту

Готуємося до візиту

Дорослим теж не завадить засвоїти кілька простих уроків ввічливості, вирушаючи в гості. Про свій візит друзів або знайомих варто попередити заздалегідь, особливо якщо ви маєте намір захопити з собою улюблене чадо. Якщо це домашнє торжество, з'явитися варто точно в призначений час. В крайньому випадку, допустимо запізнення на 5-10 хвилин. Більш тривала затримка, як і ранній прихід, свідчать про неповагу. Йти в гості з порожніми руками не прийнято ні в одній країні світу. Невеликий тортик, коробка солодощів або фрукти цілком підійдуть на роль гостинця. Дозвольте дитині самій вибрати частування, і він назавжди засвоїть цю нехитру істину.

Крім цього, заздалегідь обговоріть з ним кілька важливих моментів. Поясніть дитині, що в незнайомому будинку ні в якому разі не можна вередувати, голосно розмовляти чи сміятися, носитися з криками по квартирі, брати без дозволу чужі речі, заглядати в закриті приміщення, шафи і ящики. Нагадайте дитині про правила мовного етикету. Якщо йому вже виповнилося 3 роки, важливо, щоб слова «здрастуйте», «дякую», «будь ласка», «вибачте», «дозвольте» міцно увійшли в лексикон малюка, щоб він чітко розумів їх значення і вмів вчасно використовувати.

Етикет за столом

Етикет в гостях для   дітей   за столом - окрема глава кодексу хороших манер
Етикет в гостях для дітей за столом - окрема глава кодексу хороших манер. Якщо ваш малюк з раннього віку має звичай розмазувати кашу по столу або розкидати її на всі боки, від цієї звички потрібно терміново позбуватися. Поясніть йому, що робити це неприйнятно, так само як і розмовляти з набитим ротом, стукати ложкою об чашку або безцеремонно брати їжу з чужої тарілки.

Дитина повинна обов'язково засвоїти, що перед їжею завжди потрібно мити руки. За столом слід сидіти спокійно, не розгойдуватися на стільці, не базікати ногами і не ставити лікті на стіл. Їсти потрібно акуратно: не поспішати, чи не плямкати, не бруднити одяг і скатертина. При необхідності губи або руки слід витерти чистою серветкою, а якщо її немає під рукою, ввічливо попросити у господарів.

Так само варто вчинити, якщо захотілося спробувати якусь страву, поставлене далеко. Не потрібно тягнутися за ним через весь стіл, зачіпаючи склянки або штовхаючи інших гостей. Якщо малюк все ж перекине або ненароком розіб'є щось, він ні в якому разі не повинен лякатися. У цьому випадку досить ввічливо попросити вибачення і більше не загострювати увагу на маленькому казус.

Якщо дитина вже досить впевнено тримає ложку в руках, він може самостійно покласти собі їжу на тарілку. Головне, не лізти в загальне блюдо своїм приладом, а використовувати для цього спеціальну велику ложку або лопатку. При цьому порція не повинна бути занадто великою. По-перше, скупитися непристойно. По-друге, їжа може просто не сподобатися і не доторкнутися до неї буде проявом неповаги.

Запропоновані страви потрібно їсти з допомогою ложки або виделки, а не руками, навіть якщо це тістечко або шматочок торта. А в кінці трапези малюк обов'язково повинен подякувати господарям вечора за частування і проявлену увагу.

І, мабуть, найважливіше - дитина ніколи не засвоїть дитячі правила етикету в гостях і де б то не було без особистого прикладу власних батьків. Адже хороший приклад, як відомо, заразливий.

Як навчити його цим премудростям?
І що повинен знати дитина, відправляючись в гості?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация