Правила перебування громадян Молдови в Росії в 2019 році

  1. порядок в'їзду
  2. порядок перебування
  3. Як продовжити термін перебування в РФ
  4. міграційна амністія

Постійне збільшення потоку нелегальних мігрантів - основна причина посилення міграційного закону. Не став винятком і 2015 рік, який приніс нові зміни в правила перебування громадян Молдавії в Росії. Щоб уникнути непорозумінь, які можуть виникнути вже на кордоні, необхідно не просто знати про подібні приписах, а й суворо їх виконувати. Постійне збільшення потоку нелегальних мігрантів - основна причина посилення міграційного закону

порядок в'їзду

З початку 2015 року на всіх вихідців з країн, що входять до складу СНД, які ще не є учасницями Митного Союзу, поширюється правило перетину російського кордону виключно на підставі закордонного посвідчення особи. У список цих держав увійшли:

  • Таджикистан;
  • Азербайджан;
  • Туркменістан;
  • Молдавія;
  • Узбекистан.

При цьому візу для в'їзду отримувати необхідності немає. Як і раніше перетин кордону по внутрішнім документом можливо тільки для жителів країн-учасниць ЄАЕС - Вірменії, Казахстану, Білорусії, Киргизії. У зв'язку зі сформованою на сході України ситуацією в'їхати на свій загальногромадянської паспорту можуть і українські громадяни.

Оскільки для перетину кордону віза молдаванам не потрібно, обов'язковою процедурою на кордоні є заповнення карти мігранта.

порядок перебування

Перебування громадян Молдови в Росії тепер обмежена деякими термінами. Згідно з новими правилами, допустимий період перебування на російській території не повинен перевищувати 90 днів протягом кожного півріччя. Це означає, що якщо раніше мешканці безвізових держав могли просто виїхати за межі Росії і в той же день в'їхати назад, то тепер зробити це можна не раніше, ніж через три місяці. Перебування громадян Молдови в Росії тепер обмежена деякими термінами

Більш того, якщо громадянин Республіки Молдова порушить міграційне припис, йому загрожує заборона на в'їзд в РФ протягом найближчих декількох років. Для того щоб продовжити період свого перебування в країні, необхідно отримати законне на те дозвіл - РВП або ВНЖ.

Крім цього, підставою для більш тривалого візиту є отримання освіти в російському навчальному закладі, працевлаштування або лікування в медичній установі. Кожна з цих причин потребують наявності спеціального підтверджуючого документа.

Обов'язковим етапом перебування в рамках РФ є реєстрація в Москві для громадян Республіки Молдова.

Зробити це необхідно в семиденний термін з моменту перетину кордону. Хоча сьогодні це поняття вже замінили іншим терміном - «постановка на міграційний облік».

Зверніть увагу, що в інших регіонах, якщо ваш візит не затягнеться довше покладених 90 днів, здійснювати реєстрацію не потрібно. Якщо ж ви плануєте затриматися, тоді термін оформлення реєстрації також обмежений 7 днями.

Проходити процедуру потрібно за місцем фактичного проживання в відділенні міграційної служби. Відповідальність за даний процес покладається на приймаючу сторону. Для цього від гостя столиці знадобиться всього два документи:

Для громадянина Росії, який приймає молдавського гостя, необхідно буде підтвердити свою особу, громадянство та факт володіння нерухомим майном. Подавши документи для постановки на облік, мігрант отримує відривний талон, який стане в нагоді в процесі отримання трудового патенту.

Як продовжити термін перебування в РФ

Важливо пам'ятати, що порушення міграційного закону суворо карається. Так, наприклад, якщо ви перевищили ліміт більш ніж на 180 днів, заборона на в'їзд на російську територію буде для вас введений на строк 5 років. Якщо ж ви прострочили більше 280 днів, тоді приїхати наступного разу в Росію ви зможете тільки через 10 років.

Але не можна забувати, що існує можливість продовжити терміни перебування громадянина Молдови в Росії. Для цього необхідно легалізувати свій статус.

Варіантів у цьому випадку може бути кілька:

  • отримання РВП з подальшим правом оформлення ВНЖ;
  • отримання патенту на роботу.

Обидва варіанти автоматично продовжують період перебування на російській території. Важливим нововведенням в процесі легалізації тепер, однак, є проходження тесту на знання російської мови. Без сертифікату про успішне його проходження не можна буде отримати жоден із зазначених документів. Перевага в цьому питанні мають тільки ті особи, які отримали диплом про освіту в Російській Федерації або в колишньому СРСР.

Ще одним важливим моментом є процедура дактилоскопування, яка належить кожному мігранту у разі прийняття позитивного рішення по його питанню.

Патент на роботу видається іноземцям на період від 1 до 12 місяців, далі його чекає продовжити, максимальний термін пролонгації - 12 місяців. В цілому він дозволить перебувати в Росії не більше 2 років.

РВП видається на три роки з обов'язковим щорічним підтвердженням перебування на території Федерації. Наступним етапом стане ВНЖ, який дає можливість жити в російських межах протягом п'яти років з правом подальшої пролонгації.

міграційна амністія

В ході проведеної в 2019 р зустрічі президентів Російської Федерації та Республіки Молдова була досягнута важлива домовленість щодо 148 тисяч молдавських громадян, які порушили положення ст. 26 частини 4 і 8, Федерального закону «Про порядок виїзду з Російської Федерації та в'їзду в Російську Федерацію», а також 13 тисяч громадян, які порушили положення ст. 27 частини 12, 13 і 14 того ж Закону.

По, з 1 січня по 24 лютого 2019 році оголошена міграційна амністія для громадян Республіки Молдова. Згідно з досягнутими домовленостями, молдавські громадяни, які перевищили терміни перебування, зможуть з 1 січня 2019 року безперешкодно виїхати на батьківщину і повернутися в РФ. Заборона на в'їзд в відношенні них прийматися не буде.

Крім того, будуть скорочені терміни заборони на в'їзд тим, хто зробив в Росії адміністративні правопорушення і перебував з порушенням встановленого законом порядку перебування. Однак для того, щоб потрапити під амністію таки громадянам необхідно виконати умови: покинути Росію в термін з 1 січня по 24 лютого 2019 року.

Про правове становище іноземних громадян у РФ: Відео

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация