Правила виживання улюбленців в літню спеку :: donbass.ua

Вони не носять панамок і не користуються сонцезахисними кремами. Через густий покриву і специфічної системи охолодження організм тварин і птахів переносить літню спеку набагато гірше, ніж холоду. Особливо дістається зніженим декоративним собакам і кішкам, а також птахам в клітинах.
Кореспондент «Донбасу» пропонує любителям тварин запам'ятати поради фахівців Донецького ветеринарного діагностичного центру INVEKA (ДВДЦ INVEKA). Може бути, вони допоможуть вам врятувати маленьке жива істота цього літа!

Може бути, вони допоможуть вам врятувати маленьке жива істота цього літа

...і після.

Мій будинок - моя тінь!

Велику частину часу домашні тварини знаходяться в приміщенні. Тому облаштувати їх щоденний побут в літні дні дуже важливо.
- Для тварин страшна не сама висока температура, а задуха. У більшості з них немає потових залоз, вологу вони випаровують через подушечки на лапах і вентіліруя ротову поверхню. Тому головне правило - вільний доступ свіжого повітря, - пояснює лікар-анестезіолог центру INVEKA Анна Слюсаренко.
А ось протягів слід уникати. Особливо небезпечно це для птахів: під час провітрювання обов'язково прибирайте клітку або накривайте тканиною, щоб вони не захворіли. У клітку поставте ємність для купання: так птахам буде легше підтримувати безпечну температуру тіла.
Коти і собаки повинні мати можливість знайти собі в будинку прохолодне місце, щоб сховатися від палючих променів. Якщо йдете, залишайте кілька мисочок з чистою питною водою на випадок, якщо одна раптом перевернеться. А ось їду прибирайте відразу після того, як тварина закінчило приймати їжу: в спеку корм швидко псується і може стати причиною захворювання.
Особливий ризик. Тварини з укороченою мордочкою: собаки - мопси, бульдоги, пекінеси; коти - перські, екзоти, шотландські. Їх носик не встигає охолоджувати повітря, тому той потрапляє гарячим прямо в легені, що призводить до проблем з диханням і перебоями в серцевої діяльності.
«Господарі шиншил! Зпомніте: якщо ця тварина знаходиться в квартирі без кондиціонера, то достатньо двох днів при температурі повітря 27-28 градусів для виникнення незворотних наслідків і летального результату. У минулі роки, коли стояла сильна спека, їх привозили до нас в клініку десятками - але, на жаль, уже вмирати », - попереджає фахівець INVEKA по екзотам Валентина Полякова.


Менше навантажень, більше кисню
На вулиці теж потрібно дотримуватися певних правил, щоб спека не затьмарила вам і вихованцеві радість прогулянки.
- Відправляйтеся ближче до водних об'єктів: там не так відчувається висока температура. І перенесіть час прогулянок: найкраще вигулювати собаку до 8 і після 18 годин. У саме пекло не змушуйте собаку активно рухатися: серце хворих, літніх тварин і цуценят може не витримати таких навантажень. Обов'язково візьміть з собою пляшечку води, частіше пропонуйте тварині попити, - радить фахівець Донецького ветеринарного діагностичного центру INVEKA.
Якщо збираєтеся відправитися в подорож (наприклад, на дачу) з котом або пташкою, подбайте, щоб автомобіль добре провітрювався: перебуваючи в клітці або перенесенні, вихованці не можуть самостійно знайти комфортне місце в тіні і врятуватися від перегріву. Птахи, наприклад, гинуть, коли температура тіла «перевалює» за 46 градусів. У собак і котів катастрофічні наслідки настають при температурі тіла 42 градуси.
Особливий ризик. Тварини темного забарвлення гірше інших переносять прямі сонячні промені. Їм на прогулянці потрібно особливу увагу.
Безпека і краса
Зоопсихолог і грумер Донецького ветеринарного діагностичного центру INVEKA Оксана Галан розповіла ще про одну сторону турботи про тварин:
- Для ряду порід собак і кішок регулярна стрижка обов'язкове. Так що з настанням літа рекомендую обговорити можливі стрижки з урахуванням діяльності вашої тварини (полювання, виставкова кар'єра).
Постарайтеся, щоб ця процедура сприймалася вихованцем як приємне дію. І взагалі, в спеку потрібно стежити за емоціями тварин: перезбудження і гнів сприяють перегріву.
Особливий ризик. Страждають від палючих променів «лисі» коти і собаки. Та й неправильний грумінг може привести до сумних наслідків: перестаравшись зі стрижкою, господарі залишають вихованців зовсім без шерсті, тому тварини можуть обгоріти на сонці.


Допоможемо тим, хто без господаря
Звернення товариства захисту тварин, г. Донецк:
«На вулиці стоїть сильна спека. Бездомні тварини в «асфальтових джунглях» неймовірно страждають від нестачі води! У наших силах їм допомогти: потрібно ставити в затишних місцях, біля сміттєвих баків (там, де збираються бездомиші) воду. Дуже добре для цієї мети підходять пластикові 5-літрові бутлі з відрізаною верхньою частиною. І не забувайте щодня підливати свіжу воду в таку «поїлку», це не займе багато часу, але збереже життя багатьом бездомним «хвостиком»! Поясніть сусідам і двірникам, навіщо ви ставите ємності, щоб вони їх не викидали: адже навіть серед диких звірів під час посухи оголошувалося перемир'я! »


Єлизавета Гончарова.Інфографіка Тетяни Толстих.

Теги: Донецьк , Донбас , Донецька область , тварини , собаки , ветеринар , літо , спека

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация