Правила внутрішнього трудового розпорядку 2019 зразок скачати

  1. Про правила внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР)
  2. Чи обов'язкові ПВТР для ТОВ та ВП
  3. Чи потрібно знайомити з ними співробітників
  4. Завантажити зразок правил внутрішнього трудового розпорядку в 2019 зразок для ТОВ та ВП
  5. Процес прийому на роботу і звільнення
  6. Права і обов'язки співробітників
  7. Права і обов'язки роботодавця
  8. Час роботи і час відпочинку
  9. Заохочення за досягнення в роботі
  10. Відповідальність кожного боку трудових відносин
  11. Порядок видачі зарплати
  12. Заключні положення
  13. Як затвердити ПВТР
  14. Як внести зміни в ПВТР

Яким чином працює господарський суб'єкт визначається в прийнятому на підприємстві локальному акті, який називається правила внутрішнього трудового розпорядку. Цей документ встановлює режими праці і відпочинку в компанії всіх її співробітників. У його створенні беруть участь різні фахівці компанії, після чого акт затверджується адміністрацією фірми.

Про правила внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР)

ТК РФ визначає, що правила внутрішнього трудового розпорядку це локальний акт, фірми, що оформляється господарюючим суб'єктом відповідно до законодавства ТК РФ визначає, що правила внутрішнього трудового розпорядку це локальний акт, фірми, що оформляється господарюючим суб'єктом відповідно до законодавства.

Він відображає розпорядок функціонування господарюючого суб'єкта, режими роботи і відпочинку його співробітників, а також питання нарахування зарплати.

Правила внутрішнього трудового розпорядку реалізують норми законодавства в кожному підприємстві, вони ні в якому разі не повинні умови праці працівників робити гірше в порівнянні з нормативними. Цей документ бажано розробляти всім суб'єктам бізнесу, у яких існують трудові контракти .

Інспектори, які проводять перевірки підприємств, часто запитують даний локальний норматив. Правила трудового розпорядку повинні бути у кожної організації, в іншому випадку до неї можуть бути застосовані заходи адміністративного впливу.

Увага! Цей документ може бути на підприємстві самостійним актом, або ж включений в колективний договір або інший норматив як додаток. Доступ до Правил повинен бути у працівників в будь-який час робочого дня.

Чи обов'язкові ПВТР для ТОВ та ВП

Правила внутрішнього трудового розпорядку розробляються відповідно до ТК РФ в господарюючих суб'єктах в обов'язковому порядку. Це необхідно робити всім організаціям, в тому числі і ТОВ, а також підприємцям, виступаючим роботодавцями.

Дані акти можуть не складати тільки суб'єкти бізнесу, які відносять за певними критеріями до мікропідприємств (наприклад, з числом працівників до 15 осіб). ПВТР вони складають за бажанням.

Для таких підприємств дозволено повністю або частково відмовитися від своїх нормативних актів. Але обов'язок по визначенню умов і режиму праці за ними зберігається, тому дану інформацію вони повинні включати в кожен договір, що оформляється при працевлаштуванні.

Чи потрібно знайомити з ними співробітників

Як локальний нормативний акт, він повинен бути наданий для ознайомлення всім працюючим на підприємстві людям. ТК РФ встановлює, що адміністрація повинна знайомити з його змістом всіх співробітників обов'язково. підписуючи лист ознайомлення з ним, працівники зобов'язуються дотримуватися передбаченого в ньому режим роботи.

Увага! Крім цього, ознайомча розпис співробітника, дозволяє довести його провину, якщо він буде не дотримується правил, встановлених цим актом. Адже тільки його віза свідчить, що він знав ці правила і навмисно порушив їх. При її відсутності співробітника не можна притягнути до дисциплінарної відповідальності, якщо він порушив внутрішній трудовий розпорядок.

Завантажити зразок правил внутрішнього трудового розпорядку в 2019 зразок для ТОВ та ВП

Що повинні містити правила внутрішнього розпорядку в 2019 році

загальні положення

Тут вказується, які саме питання розглядаються даним документом, а також яким чином проводиться ознайомлення з ним усіх працівників. Якщо компанія приймає на роботу віддалених працівником і надомників, то також тут має бути зазначено, як саме фірма надає їм копію правил, і як вони підтверджують ознайомлення з ними.

Процес прийому на роботу і звільнення

У цей розділ входить опис процедури прийому нового співробітника на роботу, або звільнення наявного У цей розділ входить опис процедури прийому нового співробітника на роботу, або звільнення наявного.

У розділі можна вказати список документів, який новий працівник повинен надати в кадрову службу при оформленні. Однак в цьому випадку потрібно пам'ятати, що закритий перелік документів встановлюється ТК, і вимагати щось поверх нього адміністрація не має права.

Також в цьому розділі можна зафіксувати завдання, які прийнятий працівник повинен виконати перед прийомом на роботу.

Тут же відбивається процес проходження випробування, встановлення окладу, порядок ознайомлення з внутрішніми документами. З усіма ними потрібно знайомити кожного співробітника під розпис. З бланками, які тут не будуть згадані, знайомити не треба.

У цьому розділі може бути обумовлена ​​процедура повного або тимчасового переведення на іншу посаду, процес зміни умов трудового договору.

Увага! При описі процедури звільнення необхідно розписати порядок і перелік документів, які йому ніжно видати, а також вказати спосіб звіту по отриманому на зберігання або використання майна.

Права і обов'язки співробітників

В цей розділ крім основних положень, можна включити додаткові гарантії, якими можуть скористатися працівники - отримання додаткової освіти, забезпечення гарячим харчуванням, оплата проїзду і т. Д.

В обов'язки адміністрація фірми може включити всі ті пункти, які вважатиме важливим - від дисципліни до дотримання фірмового стилю одягу.

Права і обов'язки роботодавця

Сюди повинні вноситися ті обов'язки, які включені в діючі федеральні закони, а також трудове законодавство. Ці положення повинні стосуватися забезпечення умов праці, безпеки на виробництві та інших.

У цей розділ також можна включити порядок надання гарантій, які були вказані в правах співробітників - це оплата проїзду, оплата телефонних переговорів по стільниковому зв'язку і т. Д.

Час роботи і час відпочинку

В цей розділ потрібно внести тривалість робочого дня в компанії, час початку роботи і закінчення В цей розділ потрібно внести тривалість робочого дня в компанії, час початку роботи і закінчення. Якщо від працівника потрібно виходити на роботу у вихідний день, або за будь-якою особливому графіку, це також повинно бути вказано тут.

Також в розділ вноситься тривалість обідньої перерви, його час початку і завершення. Якщо згідно із законом співробітникам необхідно надавати додатковий час відпочинку, це також вказується тут.

Далі в розділ вноситься перелік посад, для яких встановлюється режим ненормованого робочого дня. Тут же можна записати, на яких умовах можна перейти на роботу на неповний день, працівники яких посад можуть це зробити, яким чином це оформляється.

Також тут можна визначити принципи, на яких складається табель обліку робочого часу, хто є відповідальним за це, обумовити будь-які особливі випадки. До останніх може ставитися відмітка в табелі запізнення працівника, відображення роботи в режимі неповного дня і т. Д.

Ще в цьому розділі потрібно описати за яким принципом визначається черговість права вибору відпустки, хто із співробітників володіє переважним правом. Такі категорії визначаються як на законодавчому рівні, так і можуть визначатися самою адміністрацією.

Увага! У правилах можна встановити період часу, протягом якого потрібно подати заяву на відпустку, якщо працівник його запитує поза розробленого графіка відпусток . При цьому він повинен становити не менше трьох днів, щоб у бухгалтерії був час на розрахунок і перерахування відпускних.

В окремому порядку повинен бути зазначений процес надання додаткової відпустки, а також яким категоріям працівників він лежав. Для кожної з них тут же повинна бути вказана тривалість додаткової відпочинку.

Заохочення за досягнення в роботі

У цьому розділі можна описати які заохочення може отримати співробітник за сумлінне виконання обов'язків, а також критерії, необхідні для отримання. Тут же можна розписати перелік досягнень, за які може послідувати уявлення до нагороди.

Відповідальність кожного боку трудових відносин

У цьому розділі можна вказати можливі порушення, які можуть допустити в своїй роботі як співробітник, так і роботодавець. Тут же встановлюється ступінь відповідальності за ці порушення.

Допускається, що перелік порушень трудової дисципліни, які може допустити працівник, будуть винесені в окремий розділ, із зазначенням покарань за кожен проступок.

Порядок видачі зарплати

У ТК зазначено, що точні дати, коли відбувається видача авансу і основної частини зарплати, обов'язково прописуються в правилах внутрішнього розпорядку. Якщо ж при перевірці з'ясується, що це в документі не вказано, то за понесене порушення на організацію і відповідальних осіб буде накладено штрафи згідно КОАП.

Згідно із законом, в правилах повинні бути проставлені саме дати, а не проміжки, коли організація може зробити виплати. Також згідно із законом між цими двома датами не може бути більше 15 днів, а решта зарплати не може виплачуватися пізніше 15-го дня з моменту початку місяця.

Увага! Для нових працівників, які тільки влаштовуються в компанію, рекомендується на перших порах встановлювати індивідуальний графік виплат, згідно з яким з моменту прийому і до першої виплати проходило б не більше 15 днів.

Крім дат і процесу видачі зарплати, в цьому розділі також можна вказати порядок видачі розрахункових листків, перерахування лікарняних і відпускних і т.д.

Заключні положення

У цьому розділі потрібно вказати, як саме буде в подальшому проводитися внесення змін до документа, і за допомогою якого процесу затверджуються правила.

Як затвердити ПВТР

При розробці правил до процесу зазвичай залучаються широкий ряд фахівців компанії. В їх число обов'язково повинні входити економісти, юристи і співробітники кадрової служби. При цьому вони в своїй роботі має враховувати всю специфіку підприємства, галузі, що випускається або послуги.

Після складання проект документа повинен бути переданий представникам профспілки на ознайомлення. Цей крок закріплений законодавчо. Їм на розгляд документа відводиться п'ять днів. Думка, висловлена ​​органом може бути як позитивним, так і негативним.

В останньому випадку повинен проводитися процес узгодження, який може займати тривалий час. Однак адміністрація, якщо протягом тривалого часу сторони не досягнуть згоди, може затвердити правила внутрішнього трудового розпорядку організації і в такому вигляді.

Якщо цей локальний нормативний акт включений в колективний трудовий договір, то правила потім необхідно в термін до семи днів зареєструвати в інспекції праці.

Завершальним етапом є випуск наказу про затвердження правил трудового розпорядку по підприємству, який і введе документ в дію. Підписувати його має право особа, наділена необхідними повноваженнями, як правило, це директор.

Наказ про затвердження правил внутрішнього трудового розпорядку завантажити зразок

Увага! Прийняті правила в подальшому використовуються при складанні трудових контрактів з співробітниками.

Як внести зміни в ПВТР

З плином часу в основні законодавчі акти можуть вноситися зміни і поправки, а в роботу підприємства вводитися нові організаційні і технологічні процеси. Для того щоб раніше прийняті правила внутрішнього трудового розпорядку були завжди актуальними, в них потрібно своєчасно вносити корективи.

Необхідність внесення змін оформляється службової або доповідною запискою на ім'я адміністрації фірми. Після цього розпорядчим актом повинні бути призначені особи, які відповідатимуть за розробку нової версії правил.

Оскільки процедура внесення змін в законах ніде не обмовляється, то рекомендується при розробці та прийнятті нової версії правил розпорядку дотримуватися процедури, здійснюваної при первинному процесі.

бухпроффі

Важливо! Після прийняття нової версії документа всіх працівників компанії потрібно ознайомити з ним під розпис.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация