Правління князя Володимира

  1. Урок 7. ПРАВЛІННЯ КНЯЗЯ ВОЛОДИМИРА-ХРИСТИЯНИНА. Володимир правил 9 років будучи язичником і 26 років...
  2. 4. Духовне єднання
  3. Святкуючи річницю своєї перемоги над печенігами, Володимир споруджує біля Києва великий храм. На його...

Урок 7. ПРАВЛІННЯ КНЯЗЯ ВОЛОДИМИРА-ХРИСТИЯНИНА.

Володимир правил 9 років будучи язичником і 26 років - християнином. За цей час він заслужив в народі славу і повагу. Ось найголовніші справи Володимира-християнина:

1. Зміцнення православ'я

Для цього Володимир влаштовував школи при церквах. За свої заслуги в справі поширення православ'я він був названий Рівноапостольним і був зарахований до лику святих.

2. Об'єднання слов'ян

Як до прийняття хрещення, так і після, Володимир дбав про об'єднання всіх слов'ян. Коли поляки захопили російські землі біля річки Сан, Володимир пішов на них війною і розбив військо польського князя Болеслава Хороброго у м Кракова і повернув землі у р. Сана російським. Він також успішно воював з дунайськими і волзькими болгарами. Волзьких болгар він змусив дати російським право вільно торгувати на річці Волзі.

Пам'ятник Рівноапостольному св
Пам'ятник Рівноапостольному св. Великому князю Володимиру в Києві

3. Турбота про бідних

Володимир багато дбав про бідних. По неділях і святкових днях він скликав їх на трапезу до Києва на свій княжий двір. Крім їжі і пиття, бідним також видавалися гроші, щоб ті могли купувати собі все необхідне і в інші дні. Проявляючи турботу про бідних людей похилого віку, які не могли приходити на ці трапези, Володимир влаштовує обоз, який розвозить їм їжу по місту.

4. Духовне єднання

Ще більше дбав Володимир про духовне об'єднання всіх східних слов'ян в єдиний російський народ. Робити це було надзвичайно важко, так як Русь була величезною державою і люди з далеких місць ніколи не зустрічалися один з одним. Важко було довести в'ятичів на річці Оке і белохорвату в Карпатських горах, що вони належать до одного народу.

Щоб зблизити людей, Володимир влаштовує великі свята, здебільшого церковні, на які запрошує старійшин і кращих людей з усієї держави. Вже тут ми бачимо зачатки російської монархічної демократії, так як кращі люди, що запрошуються Владимиров на святкування до Києва, були народними представниками.

Вже тут ми бачимо зачатки російської монархічної демократії, так як кращі люди, що запрошуються Владимиров на святкування до Києва, були народними представниками

Святкуючи річницю своєї перемоги над печенігами, Володимир споруджує біля Києва великий храм. На його освячення він скликає безліч людей з усіх, навіть найвіддаленіших, околиць Русі. Зібравшись всі разом, ці люди ходять до храму на різні богослужіння і вісім днів бенкетують з Володимиром і його наближеними. За цей час вони знайомляться один з одним, а також дізнаються про потреби і завдання всього російського держави, слухають мови старійшин з різних кінців руської землі і починають переконуватися в тому, що вся Російська Земля - ​​земля одного народу, що має одну віру і говорить на однією мовою. Вони також бачать, що все разом російські та інші, що живуть серед російських, племена, представляють силу, з якою повинні рахуватися навіть найсильніші вороги.

Важливість цих зборів була відзначена народом в численних піснях про Володимира, в яких оспівуються бенкети князя Червоного Сонечка: Володимир увійшов в історію під цим, даним йому народом, ім'ям. У цих піснях особливо наголошується ділове значення цих бенкетів.

5. Зміцнення оборони Русі

Володимир багато зробив для оборони Русі від кочівників-печенігів на сході і від поляків - на заході. За час правління Володимира одних тільки великих набігів печенігів було п'ять, а між великими набігами відбувалися постійні напади на російські кордони. Часто поляки і печеніги нападали одночасно і російським доводилося вести війну на два фронти відразу. Для захисту від печенігів Володимир побудував укріплення вздовж кордону з печенігами і поселив там кращих (храбрейших) людей з словен, кривичів, чуді і в'ятичів.

( Подивитися карту )

6. Смерть Володимира

В останні роки правління Володимира його син Святополк, одружений на польській княжні, дочки Болеслава Хороброго, задумав змінити батькові і підпорядкувати Русь собі, а російську церкву - папі римському. Хоча Святополку допомагали поляки і печеніги, Володимир відстояв Руську Землю.

Незабаром після цього Володимир захворів і помер 15 липня 1015 р Народ гірко оплакував свого князя, похованого в Десятинної церкви. Після його смерті, протягом чотирьох років, тривала боротьба його синів за великокнязівську владу.

Питання. Правління Володимира-християнина.

    1. Скільки років Володимир правил як язичник? Як християнин?
    2. Як Володимир зміцнював православ'я?
    3. Як Володимир об'єднував руські землі?
    4. Як Володимир об'єднував слов'ян духовно?
    5. Яке було значення бенкетів Володимира з точки зору російської православної монархії?
    6. Що Володимир робив для оборони Русі?
    7. Яке горе спіткало Володимира в кінці його життя?
    8. Що почалося після смерті Володимира в ______ році?

Що почалося після смерті Володимира в ______ році

--------------------------------------

Відкрити наступний урок

На початок

На початок

Скільки років Володимир правил як язичник?
Як християнин?
Як Володимир зміцнював православ'я?
Як Володимир об'єднував руські землі?
Як Володимир об'єднував слов'ян духовно?
Яке було значення бенкетів Володимира з точки зору російської православної монархії?
Що Володимир робив для оборони Русі?
Яке горе спіткало Володимира в кінці його життя?
Що почалося після смерті Володимира в ______ році?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация