Правнук Джона Юза зібрався відреставрувати його будинок

Нащадки валлійського промисловця - двоюрідний правнук Девід Чарльз Мандер і його син Чарльз Вільгельм - вперше відвідали засноване ним місто

Британські гості встигли зробити в Донецьку безліч справ. Здійснили прогулянку по місту з оглядом місць, що збереглися з часів Юзівки. Побували на Донецькому металургійному заводі. Зустрілися із заступником Донецького міського голови Олександром Волковим. І, звичайно ж, не пропустили пивоварню, названу на честь їхнього родича. Втім, зварене там пиво нагадало їм швидше німецьке, ніж англійське.
- Ми знали, що Джон Юз зробив великий внесок в розвиток цього міста, але такої уваги і до нашого предка, і до нас самих зовсім не очікували, - зізнався Чарльз Вільгельм. - Я чув, що в Донецьку є готель, названа на честь мого прапрадіда. Але був здивований, побачивши і паб, і безліч музеїв, і навіть пам'ятник - ваше місто відноситься до свого засновнику з вражаючим увагою і повагою. Одне те, що з нами побажав зустрітися один з людей, які керують містом, вже багато про що говорить.

Чарльз Вільгельм Мандер запропонував своєму батькові здійснити подорож до Донецька після того, як дізнався, що це місто заснував його предок.

У родині не було культу знаменитого діда - щось згадувалося, але без особливих подробиць. Девід Чарльз пам'ятає, що його батьки ще підтримували відносини з іншими нащадками Джона Юза, але згодом зв'язок загубилася. Сам він дізнався, наскільки значною фігурою був прадід, тільки в 1980 році, коли відвідав його музей в Кардіффі.

Сам він дізнався, наскільки значною фігурою був прадід, тільки в 1980 році, коли відвідав його музей в Кардіффі

Девід Чарльз Мандер показує сімейне фото. У центрі - його мати, уроджена міс Юз.

Ідея відвідати Донецьк виникла, коли приятель Чарльза Вільгельма був призначений на посаду виконавчого директора страхової компанії в Україні. Він запросив друга приїхати в гості, і тут Чарльз згадав, що чув, ніби його родич заснував місто в цій країні. Перевірив в Вікіпедії - виявилося, що так і є! Тоді він запропонував батькові разом здійснити подорож до цього міста. Плануючи поїздку, Чарльз і Девід познайомилися з шотландцем Джоком Мендозою-Вілсоном, який працює в Донецьку в компанії СКМ, а той допоміг їм з організацією візиту і навіть виніс його на офіційний рівень.
Єдиним розчаруванням для британців став будинок Джона Юза, який, як відомо, знаходиться в жахливому стані і розвалюється буквально на очах. Ці ганебні руїни і постали поглядам нащадків того, хто цей будинок побудував. Втім, замість того, щоб турбуватися, Девід Чарльз, який до виходу на пенсію все життя пропрацював інженером-проекти-ровщіком, задумався над реконструкцією будівлі.

«Ого, як тепер виглядає найстаріша газета Юзівки!» - захоплено вигукнув Девід Чарльз Мандер.

- Я побачив, що несучі стіни стоять міцно, проте вся верхня частина будинку відсутній. Мені здається, будинок можна відреставрувати. Судячи з того, що я побачив на архівних фотографіях, це був дуже гарний будинок. Якби вийшло його відновити, був би чудовий проект. Безумовно, це потребуватиме певних фінансових вкладень. Але якщо ви візьметеся провести реставрацію, я постараюся надати посильну фінансову підтримку, - пообіцяв він.
Крім того, під враженням від Донецька Девід задався метою дізнатися, де похований Джон Юз, і відвідати його могилу, а також відновити втрачені зв'язки з іншими нащадками. А його син повідомив, що 18-19 квітня в Лондоні пройде Міжнародний інвестиційний саміт, на якому один з вечорів буде присвячений Джону Юзу. Чарльз має намір відвідати цей захід і розповісти його учасникам про свою подорож до Донецька.


Аліса Сопова.Фото Ольги Кононенко.

Теги: Донецьк , Донбас , Великобританія , Донецька область , Юзівка , пиво , Олександр Волков , ДМЗ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация