Право на приватну власність в Україні

З поняттям «власність» ми стикаємося з самого народження

З поняттям «власність» ми стикаємося з самого народження. Поняття «власність» виникло задовго до утворення першої держави. У стародавні часи люди мали чітке уявлення про власність. Оскільки вони народжувалися, росли і виховувалися через пояснення суті права власності. Дитина з дитинства усвідомлює сенс присвійних займенників мій, твій, його, наш, їх. Вони здаються такими природними. Життя і власність дані нам Богом і природою. Вони єдині і неподільні. «Моє» і «чуже». Різницю цих двох прикметників ми розуміємо з дитинства. Цьому вчать нас батьки. Якщо це «моє», я розпоряджаюся цим за своїм бажанням. Я можу це подарувати, зламати, викинути, обміняти. З поняттям «чуже» все по-іншому. Якщо хочеш отримати чужу річ необхідно запитати дозволу власника.

Власність дозволяє мені жити так, як я хочу. Маючи власність, я незалежний і несу відповідальність за свій вибір і вчинки. Власність - це основа, фундамент життя і шлях до щастя. Розмова йде не тільки про матеріальні речі, а й духовних: вміння, знання, досвід. Володіючи цим, людина грає значну роль для держави. Він має цінність для суспільства. Ця цінність може виражатися не тільки в матеріальних благах: квартирі, землі, машині. Людина може бути цінний і корисний своїми знаннями, здібностями, вміннями. Право власності - це право, дане нам Богом і природою. Так як з десяти біблійних заповідей три присвячені захисту прав приватної власності: не вкради, Не пожадай й не убий. Тобто не лишай людини того, що тобі не належить.

Яке відношення нації до прав приватної власності, яке уявлення про приватну власність має наш народ? Що таке права приватної власності? Що ми знаємо про це право і какправіло приватної власності впливають на заборону втручання в особисте і сімейне життя, недоторканність житла в Україні?

Право на приватну власність - одне з основних прав людини. Деякі правознавці відносять право на приватну власність до економічних прав; У Франції визнано одним з основних особистих прав з часів Великої французької революції.

Міжнародне законодавство

Загальна декларація прав людини (Стаття 17) передбачає, що кожна людина має право володіти майном як одноосібно, так і спільно з іншими і ніхто не може бути безпідставно позбавлений свого майна.

Стаття 1 Протоколу № 1 до Європейської конвенції з прав людини від 20.03.1952 р передбачає, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти свого майна. Ніхто не може бути позбавлений свого майна інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права . При цьому вказується, що попередні положення не применшують права держави вводити в дію такі закони, які вона вважає за необхідне, щоб здійснювати контроль за користуванням майном відповідно до загальних інтересів або для забезпечення сплати податків або інших зборів або штрафів .

національне законодавство

Цивільний кодекс України регулює право приватної власності. У кодексі перераховуються суб'єкти права приватної власності. Суб'єктами права приватної власності в Україні є громадяни України, громадяни інших радянських республік, іноземні громадяни та особи без громадянства. Громадяни інших радянських республік, іноземні громадяни та особи без громадянства користуються правами і несуть обов'язки щодо належного їм на території України майна нарівні з громадянами України, якщо інше не передбачено законодавчими актами України. Іноземним громадянам та особам без громадянства земельні ділянки у власність не передаються. Підставою виникнення права приватної власності є праця громадян, який вважається основою створення і примноження їх власності. Громадянин набуває права власності на доходи від участі в суспільному виробництві, індивідуальної праці, підприємницької діяльності, вкладення коштів у кредитні установи, акціонерні товариства, а також на майно, одержане внаслідок успадкування або укладення інших угод, не заборонених законом. Що стосується об'єктів права приватної власності, то Закон вказує не є вичерпним перелік: житлові будинки, квартири, предмети особистого користування, дачі, садові будинки, предмети домашнього господарства, продуктивна і робоча худоба, земельні ділянки, насадження на земельній ділянці, засоби виробництва, вироблена продукція, транспортні засоби, грошові кошти, акції, інші цінні папери, а також інше майно споживчого і виробничого призначення. Об'єктами права власності громадян є твори науки, літератури і мистецтва, відкриття, винаходи, корисні моделі, промислові зразки, раціоналізаторські пропозиції, знаки для товарів і послуг та інші результати інтелектуальної праці. Склад, кількість і вартість майна, яке може бути у власності громадян, не обмежується, крім випадків, передбачених законом.

Законодавчими актами України може бути встановлено спеціальний порядок набуття права власності громадянами на окремі види майна, а також види майна, яке не може перебувати у власності громадян.

Закон говорить про те, що громадяни мають право використовувати належне їм майно для ведення господарської та іншої не забороненої законом діяльності. Громадяни мають право передавати належне їм майно у тимчасове користування іншим громадянам, юридичним особам і державі. Громадяни мають право відчужувати належне їм майно. Умови і порядок відчуження національних, культурних та історичних цінностей встановлюються спеціальним законодавством України.

Право приватної власності може бути передано у спадщину громадянам, юридичним особам, державі.

Варто вивчити правозастосовчу практику, щоб зробити відповідні висновки. Думаю, що без права на власність неможливі всі інші права. Права - це умови існування, яких вимагає природа людини для його виживання.

Право на приватну власність - одне з основних прав людини .

За останній рік Україна, як і в попередні роки, мала багато проблем, пов'язаних з гарантіями прав приватної власності, а також з незаконним обмеженням цього права з боку держави. Влада часто неефективно реагували на різні порушення прав власності. Існує важлива проблема невиконання рішень національних судів на користь захисту власності. Число випадків недотримання законного вироку суду щорічно збільшується, і, відповідно, державний борг зростає. Європейський суд з прав людини підкреслив, що наявність цієї проблеми є прикладом у справі «Юрій Миколайович Івановпротів України», де суд дає Україні один рік, щоб вирішити цю проблему, але до кінця другого року рішення залишається практично невиконаним.

Ці та багато інших проблем з правами власності в Україні показують, що люди в нашій країні як і раніше не можуть розраховувати на те, що їх право володіти, користуватися і розпоряджатися майном не має поваги і захисту, яке забезпечується державою, щоб власники відчували себе повноправними господарями.

Слід зазначити, що порушення прав власності надзвичайно поширені в Україні. Таким чином, єдиний державний реєстр судових рішень містить більше 420 тисяч судових рішень про порушення права власності (у тому числі більше 180 000 є рішеннями, прийнятими в 2010-2011 роках, тобто менш ніж через вісімнадцять місяців до Єдиного державного реєстру судових рішень включено близько 200 тисяч випадків різних порушень права власності). І це далеко не повні дані, оскільки тільки частина рішень зареєстрована.

Але люди до сих пір не в повній мірі зрозуміли, що значить бути власником, і що їх власність є недоторканною, тобто ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Для захисту прав на приватну власність Україні варто побажати поліпшення захисту прав власників землі, створення механізмів протидії силовому захопленню цих земель, прийняти законодавство, що регулює основні аспекти ринку землі. Забезпечити прозорість і спрощення процедур для розвитку житлового будівництва та забезпечення прав інвесторів в цій області. Поліпшити законодавче регулювання акціонерних товариств з метою запобігання незаконного захоплення підприємств і організацій в Україні, а також виникнення корпоративних конфліктів. Усунути перешкоди в реалізації права на використання свого майна для бізнесу, в тому числі використання життєвого простору для інших цілей, крім житла.

Дискутуючи про права приватної власності, деякі колеги міркують про власність як невід'ємної частини капіталізму. І це виправдано, так як саме власність в капіталізмі приватна. Обговорюючи тему капіталізму і права приватної власності, сформував наступне бачення. Країна має технологічне відставання, втрату конкурентоспроможності, ізоляцію від зовнішнього світу, руйнування сотень тисяч робочих місць, вимушену трудову еміграцію. Це провал. Немає людей, вони тікають з країни. Наївні й мудрі, сильні і слабкі, красиві і так собі, віруючі й атеїсти, спортивні фанати, чиновники, артисти, лікарі, вчителі, військові, міліція - ми всі потребуємо в одному і тому ж. Для всіх настає ранок, все снідають, одягаються і їдуть на роботу. Працюють на себе і на державу. Думають про дітей, щоб вони потім думали про батьків. Дбають про старих. Пам'ятають хороше, намагаються забути погане. Це життя. Це любов і турбота один про одного. Все це можливо при наявності приватної власності. Ось цінності капіталізму. Капіталізм - це система, яка заснована на визнанні індивідуальних прав, включаючи право власності, в якій вся власність - приватна.

Захист прав на приватну власність, цінності капіталізму, плюралізм, справедливість, солідарність, відповідальність перед іншими, слід покласти в основу системи універсальних людських цінностей і всесвітніх громадських акцій, але досягти всього вище перерахованого можна, але тільки шляхом встановлення верховенства права.

Правова держава, на мій погляд, це тяжка праця. Він включає загальновідомі цінності рівності і свободи. Праця заради прав людини варто зусиль, завдяки цьому ми зможемо будувати своє майбутнє, дізнатися і розвивати себе як особистостей і соціум, встановлювати відповідальність за свою долю і долю інших в межах нашого сьогодення. Ми маємо право будувати своє майбутнє, ми маємо право на приватну власність.

Роман Тітoff

Яке відношення нації до прав приватної власності, яке уявлення про приватну власність має наш народ?
Що таке права приватної власності?
Що ми знаємо про це право і какправіло приватної власності впливають на заборону втручання в особисте і сімейне життя, недоторканність житла в Україні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация