Православ'я в Альберті • Форум про Канаду і імміграції в Канаду

Кот wrote:

У чому саме різняться - на побутовому, так би мовити, мирському рівні? Або чимось відрізняється від саме в Богослужінні? До речі, все проходить російською або англійською? ... у нас Євангеліє батюшка читає як зазвичай, а потім ще й англійською, іноді на датському ...


Я спробую акуратно пояснити складність ситуації в міру свого розуміння. Я спробую акуратно пояснити складність ситуації в міру свого розуміння
Спочатку, невеликий екскурс в історію. Дуже загальний і не претендує на особливу точність, але щоб ситуацію точно пояснити тут цілий трактат може вийти і все одно незрозуміло буде ...))))))))
Після революції, іммігрантська церква, ставилася до Московського Патріархату (МП), на якомусь етапі від нього як би відокремилася, помітивши за деякими ознаками, що тодішній Патріарх перебуває у владі атеїстів-КГБістів і всі розпорядження, від нього виходять, жорстко цензуруються.
Коротше кажучи, з огляду на "тимчасового" відділення деяких парафій від МП і з'являється Російська Православна Церква Закордоном (РПЦЗ).
До 2006-го року ці Церкви існували, як би, порізно. Причому, обмінюючись взаємними докорами.
Зокрема, РПЦЗ звинувачувало Москву у співпраці зі злочинною безбожною владою, а МП картав РПЦЗ в тому, що вона майже свавільно відкололася і не хоче повертатися.
В кінцевому підсумку, церкви досягли згоди і об'єдналися ... ем ... як би це правильно сформулювати? ... на "літургійному рівні", але деякі парафії були ідейно проти і, на місцях, де-не-де, до сих пір МП не шанують, хоча офіційне об'єднання визнали. Мабуть, не бажаючи становитс розкольниками.
Зокрема, один наш батюшка як би ідейно в деякій опозиції, а другий - раніше сам служив в МП, тому, природно, його і визнає.
А так - обидва батюшки служать звичайні, нормальні Православні служби. В одній церкві - російською, у другій російською і деякі моменти повторюються англійською. Єдина істотна відмінність - один батюшка не згадувати під час служби в молитві Росскійского Патріарха як главу нашої Церкви, а відразу починає з Нью-Йоркського.
А ось ті назви церков, що я Вам написала раніше, я знайшла на сайті "патріарших парафій в Канаді" http://www.orthodox-canada.com/ru/category/news/ . Це парафії, які до РПЦЗ взагалі не належать, а належать напярмую до МП. Ось як, наприклад, Храм Св. Варвари в Едмонтоні.

Або чимось відрізняється від саме в Богослужінні?
До речі, все проходить російською або англійською?
К би це правильно сформулювати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация