Православні школярі зможуть вивчати буддизм та іслам

У громадській раді Міністерства освіти і науки РФ обговорили підсумки апробації комплексного навчального курсу «Основи релігійних культур і світської етики» (ОРКСЕ) і запропонували скорегувати програму навчання

У громадській раді Міністерства освіти і науки РФ обговорили підсумки апробації комплексного навчального курсу «Основи релігійних культур і світської етики» (ОРКСЕ) і запропонували скорегувати програму навчання. У кожен «конфесійний» модуль передбачається ввести уроки, присвячені основам інших релігійних культур.

Наприклад, в «буддійському» модулі на вивчення буддизму відведено 28 годин. З них 6-8 буде переорієнтовано на розповіді про православ'я, іслам і іудаїзм. Таким чином буде виховуватися толерантність, яка, на переконання членів громадської ради, при лінійному побудові курсу недосяжна.

«У Чечні 99,9% сімей вибрали основи ісламу - а через 5-6 років ці чеченські хлопці приїдуть до Москви. Потрібно, щоб вони знали про традиції російських православних », - міркували в міністерстві. Саме переляк перед «іншими» ( «вони не так одягаються, святкують не ті свята, їдять не ту їжу») породжує протистояння, які виводять молодь на Манежну площу, вважають експерти.

Однак частина з них сумнівається, що за два уроки в 4-5-му класі можна вивчити основи світових релігій. Член громадської ради при Міносвіти та мати учениці 4-го класу, журналістка Світлана Сорокіна вважає введення в курс ОРКСЕ уроків по інших релігій половинчастою мірою: краще дітям разом вивчати різні релігії - одну за одною.

Поки, як заявлялося на засіданні громадської ради, дітям пропонується дізнаватися про «інших» релігіях під час екскурсій, свят, а також в заключні п'ять годин курсу. Цей останній блок називається «духовні традиції багатонаціонального народу Росії».

Міністр освіти і науки Андрій Фурсенко повідомив громадській раді, що в разі розвитку курсу ОРКСЕ навчальний план може не обмежитися 34 годинами: «Те, що стоїть на кону, цінніше, ніж додаткові 15-20 уроків».

Як повідомляє Міносвіти, в ході апробації курсу в 21 регіоні Росії з 242 902 четвероклассников основи світської етики вивчали 42%, основи православної культури - 30%, основи ісламської культури - 9%, основи буддійської культури - 1% і менше 1% - основи іудейської культури.

Серед проблем, які супроводжують апробацію ОРКСЕ в школі, - розбіжності в учительському співтоваристві про можливість викладання курсу без проставлення відміток і про те, чи повинні його вести педагоги початкової школи або вчителі-предметники; забезпечення свободи вибору модуля для сільських шкіл з малою наповнюваністю класів; неприйняття будь-яких форм знайомства з релігією з боку деяких батьків (зокрема, належать до релігійної організації «Свідки Єгови»).

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация