Празька весна-1968. Наступні «Братська» допомогу Кремля.

У 1968-му Кремль для боротьби з інакомисленням направляв танки і полчища «визволителів» від згубного впливу Заходу. У 2014-му та ж доля спіткала Україну. У 1968-му Кремль для боротьби з інакомисленням направляв танки і полчища «визволителів» від згубного впливу Заходу

У липні глави компартій СРСР, НДР, Болгарії, Угорщини та Польщі попередили керівників Чехословаччини, що проводяться ними реформи обернуться «контрреволюцією». На зустрічі, що проходила з 29 липня по 2 серпня в місті Чієрна-над-Тисою, радянське керівництво зажадало від Дубчека згорнути розвивається процес реформ. Але політичний тиск не дало очікуваних результатів і 21 серпня на територію Чехословаччини п'ятьма країнами, учасницями Варшавського договору, були введені війська. Фактично, керівництво КПЧ було заарештовано і доставлено в Москву. Там їх змусили підписати угоду про розміщення на постійній основі радянських військ на території Чехословаччини. Після повернення до Праги А.Дубчек протягом деякого часу ще зберігав свій пост, але поступово він і його однодумці були відсторонені від влади. Почалася чистка рядів КПЧ. Надалі багато реформаторів і представники творчої інтелігенції такі як З.Млинарж, М.Форман, Я.Прохазка, П.Когоут і ін. Змушені були емігрувати з країни. Таким чином перервана «празька весна» поховала надії щодо можливого реформування соціалізму тих часів. Весь демократичний світ рішуче засудив введення військ Варшавського договору до Чехословаччини.

Демонстрація 25 серпня 1968 року, також звана «демонстрацією сімох», була проведена групою з семи радянських дисидентів на Червоній площі і висловлювала протест проти введення в Чехословаччину військ СРСР та інших країн Варшавського договору, виробленого в ніч з 20 на 21 серпня для припинення суспільно політичних реформ в Чехословаччині, які отримали назву «Празької весни». Стала однією з найбільш значущих акцій радянських дисидентів.

Лобне місце

Демонстрація була сидячій і відбувалася у Лобного місця. Вісім демонстрантів - Костянтин Бабицький, Тетяна Баєва, Лариса Богораз, Наталія Горбаневська, Вадим Делоне, Володимир Дремлюга, Павло Литвинов і Віктор Файнберг - рівно о 12 годині дня розгорнули плакати з гаслами «Ми втрачаємо найкращих друзів», «At 'žije svobodné a nezávislé Československo! »(Ать жійе свободне а незавісле Ческословенско! -« Хай живе вільна і незалежна Чехословаччина! »),« Ганьба окупантам! »,« Руки геть від ЧССР! »,« За вашу і нашу свободу! »,« свободу Дубчеку! ». Демонстрація була сидячій і відбувалася у Лобного місця

Протягом декількох хвилин демонстранти були заарештовані патрулювали Червону площу співробітниками міліції і КДБ в штатському, побиті і доставлені у відділення міліції.

Під час слідства учасники мітингу заявили слідчим, що Тетяна Баєва не брала участі в акції, а просто випадково опинилася поруч. В результаті Баєву звільнили. Існує версія, що після арешту сім демонстрантів умовили 21-річну Тетяну Баєву відмовитися від подальшої участі у цих заходах: вона заявила, що перебувала з демонстрантами випадково, і була відпущена (надалі продовжила дисидентську діяльність).

Демонстранти були віддані під суд (суддя - Валентина Лубенцова). Суду не вдалося встановити, хто з демонстрантів тримав якийсь плакат, і все плакати демонстрантів були кваліфіковані як наклепницькі. Зусилля демонстрантів і адвокатів переконати суд у відсутності складу злочину в діях демонстрантів виявилися марними; сучасники вважають, що вироки у таких справах були готові ще до суду.

Віктор Файнберг був направлений на психіатричну експертизу, визнаний неосудним і підданий примусовому лікуванню. УКДБ СРСР виникла складність: В. Файнбергу при затриманні на Червоній площі вибили всі передні зуби, і демонстрація його в суді була визнана небажаною. Вихід був знайдений у відправці В. Файнберга в спецпсихлікарні (таке рішення могло бути винесене судом без присутності особи і без права оскарження у вищестоящому суді).

В результаті Файнберг був визнаний неосудним і направлений в Ленінградську спецпсихлікарні, де знаходився 4 роки - з січня 1969 по лютий 1973 року.

Наталія Горбаневська була визнана неосудною. Горбаневської, звинуваченої за статтею 190.1 КК РРФСР за демонстрацію на Червоній площі проти введення радянських військ до Чехословаччини, був поставлений діагноз «уповільнена шизофренія» - за висновком професора Лунца, «не виключена можливість уповільненої шизофренії», «повинна бути визнана неосудною і поміщена на примусове лікування в психіатричну лікарню спеціального типу ».

Решта учасників демонстрації були засуджені 9-11 жовтня 1968 року по статтях КК РРФСР 190-1 ( «поширення наклепницьких вигадок, що ганьблять радянський суспільний і державний лад») і 190-3 ( «групові дії, що грубо порушують громадський порядок»): Делоне до 2 роки і 10 місяців позбавлення волі; і Дремлюга - до трьох років, Бабицький, Богораз і Литвинов - до різних термінів посилання.

за матеріалами https://ru.wikipedia.org

Введення військ до Чехословаччини (1968), також відомий як Операція «Дунай» або Вторгнення до Чехословаччини - введення військ Варшавського договору (крім Румунії) до Чехословаччини, що почався 21 серпня 1968 року і поклав край реформам Празької весни.

Найбільший контингент військ був виділений від СРСР. Об'єднаним угрупуванням (до 500 тис. Чол. І 5 тис. Танків і БТР) командував генерал армії І. Г. Павловський.

Павловський

Ми в соц.сетях: «OmTV». Наш сайт: www.ominform.com.ua. З питань розміщення реклами: [email protected]

На прохання наших глядачів вказуємо інформацію для фінансової підтримки проекту. Оскільки канал не є комерційним, - будь-який, навіть найменший внесок, має для OmTV величезне значення.
Приват 24 - 5168 7423 5104 9584
Perfect Money - U8015053
WebMoney (в рублях) - R123935437951
WebMoney (в гривнях) - U131985834699

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация