Прекрасні картини Айвазовського: Дивимося і насолоджуємося

  1. Дев'ятий вал (1850)
  2. Бриг «Меркурій», атакований двома турецькими кораблями (1892)
  3. Зустріч рибалок на березі Неаполітанської затоки (1842)
  4. Буря на морі вночі (1849)
  5. Ніч. Блакитна хвиля (1876)
  6. Огляд Чорноморського флоту в 1849 році (1886)
  7. Штиль (1885)
  8. Наваринский бій
  9. Російська ескадра на Севастопольському рейді (1846)
  10. Сцени з каїрської життя (1881)
  11. На човні по Кумкапи в Константинополі (1846)
  12. Велика Піраміда в Гізі
  13. Хрещення вірменського народу. Григір-просвітитель (IV в) (1892)
  14. Зішестя Ноя з гори Арарат (1889)
  15. Зимовий пейзаж (1876)
  16. Ісаакіївський собор у морозний день
  17. Млин (1874)

Всі ми знаємо як красиві морські пейзажі! Зображення різноманітних морських станів і стихій, піднятих хвиль можуть схвилювати нас, а блакитний берег і морської штиль призводять нас в стан спокою й умиротворення. Не дарма кажуть, якщо хочеш побути наодинці з самим собою - йди до моря. Говорячи про морських пейзажах, на думку спадає лише одне ім'я - Іван Костянтинович Айвазовський.

Говорячи про морських пейзажах, на думку спадає лише одне ім'я - Іван Костянтинович Айвазовський

Походження художника ...

Той, хто цікавиться живописом знає, що художник - мариніст Іван Костянтинович Айвазовський відбувається зі знатної вірменської родини і справжнє ім'я живописця - Ованнес Айвазян. Народився Ованес 17 липня 1817 року в місті Феодосія, звідки і народилася велика любов до моря у майбутнього художника.

Найзнаменитіші картини Айвазовського

Дев'ятий вал (1850)

Дев'ятий вал (1850)

Легендарна робота Айвазовського під назвою «Дев'ятий вал» заворожує і дивує відразу. Сюжет картини розповідає про те, як група людей, які пережили аварію корабля на маленькому уламку судна намагається врятуватися від розігрувався шторму, але величезна хвиля нещадно наздоганяє своїх жертв і ось-ось вкриє в морській безодні. Морський пейзаж дуже реалістично зображений і захоплює грою фарб, тіней і світла. Яскраво-червоний захід і блакитні хвилі немов грають з нами в хованки то ховаючись, то знову виринаючи з дна морського.

Бриг «Меркурій», атакований двома турецькими кораблями (1892)

Бриг «Меркурій», атакований двома турецькими кораблями (1892)

Це одна з моїх найулюбленіших картин Івана Айвазовського. Дана робота художника, який любить зображати розбурхане море, корабельної аварії і шторми, навпаки дуже світла, чиста і на перший погляд спокійна. На ній зображений бриг «Меркурій», атакований двома турецькими кораблями, але незважаючи на це, здається, що нічого не віщує біди. Море трохи хвилюється, прозоро блакитне, небо усипане білими перинами, і лише з одного боку видно сірі хмаринки, а вітрила всіх трьох кораблів - білосніжні.

Зустріч рибалок на березі Неаполітанської затоки (1842)

Зустріч рибалок на березі Неаполітанської затоки (1842)

Робота несе в собі розчулення, ніжність і позитив, адже майстер пензля зобразив радість зустрічі рідних людей, які не бачилися довгий час. Нарешті, морський цар і покровитель мореплавців - Нептун відпустив їх на сушу, де їх уже зустрічають сім'ї, в даному випадку - дружина і діти одного з рибалок. Айвазовський завжди працював з маслом і картини його виходили як живі, яскраві, барвисті і соковиті. Художник намалював цю зустріч не де-небудь, а на одній з частин Тірренського моря, на західному березі Італії, що надає їй якийсь романтизм.

Буря на морі вночі (1849)

Буря на морі вночі (1849)

А цей полотно мариніста 19 століття, я б назвала - найпохмурішим, трагічним і сумним серед робіт Івана Айвазовського, а роблять його таким темні фарби, тьмяні тони гра світла, і навіть, яскравий місяць не рятує ситуацію. Бурхливий, темне, майже чорне море жадає захопити в свої мережі маленьке судно, так стійко намагається втриматися на величезних хвилях. Одинокий корабель відчуває свою долю, потрапивши в шторм вночі, і лише яскравий місяць - єдина його супутниця, і подруга.

Ніч. Блакитна хвиля (1876)

Блакитна хвиля (1876)

Синя блакить морських хвиль немов злилася в одну плавну лінію з горизонтом, а сила водної стихії качає нахилений турецька вітрильник, втомлений дрейфувати в безкрайніх просторах морських, і здається, вже отдавшийся на волю долі.

Огляд Чорноморського флоту в 1849 році (1886)

Огляд Чорноморського флоту в 1849 році (1886)

Це дивовижна робота Айвазовського! Мова йде не тільки про сюжет, а й про майстерність. Подивіться як все детально зображено, а намалював її майстер пензля всього за одну добу, особливо приділяючи увагу лише морю, а не кораблям, як можна подумати, не віриться, правда? Але це факт. Кажуть, що Айвазовський завжди малював по пам'яті і ніколи з натури, така тоді у нього була феноменальна пам'ять. Чіткість ліній і натуральність всіх деталей, гра світла, поєднання фарб і вміння правильно колоріровать малюнок вражають і захоплюють. Не дарма весь світ знає Айвазовського як мариніста, а його картини зберігаються в музеях і приватних колекціях по всьому світу, і їх у нього більше шести тисяч.

Штиль (1885)

Штиль (1885)

Серед безлічі картин, де живописець морських стихій зображує бурхливу водну стихію, знайшлося місце і картині, на якій зображений тихий і спокійний бірюзовий штиль. Дивлячись на цю роботу, хочеться потрапити на той самий блакитний берег і насолодиться теплими променями сонця, ніжачись і спостерігаючи за дрейфуючим красенем-вітрильником, праворуч оточеним горами, а зверху облямовані ніжними, небесно-чистими хмарами.

У художника є й іншого роду пейзажі ...

батальні сюжети

Художник-пейзажист обожнював історію рідного краю, тому в його колекції є ціла серія художніх робіт під назвою батальні сюжети, де Айвазовський зображує хід історичних морських битв і боїв. Ось кілька прикладів ...

Наваринский бій

Наваринский бій

Найвідоміший бій російської флотилії 1770 року під час російсько-турецької війни, який закінчився взяттям російськими турецької фортеці Наварин. Полотно дихає небезпекою і пахне порохом, повалені кораблі тонуть в морській безодні, все навколо в сірих тонах і тумані, а море, на подив, тихе і спокійне, його сині води вже готові прийняти свої перші жертви. Художник розповідає нам про цю подію у своїй роботі - достовірно, граціозно і гордовито, а ще яскраво, барвисто і натурально.

Російська ескадра на Севастопольському рейді (1846)

Російська ескадра на Севастопольському рейді (1846)

Дуже красива і важлива картина в колекції Івана Костянтиновича, адже він дуже любив і цінував Росію, яка була його Батьківщиною, тому кожен успіх і перемогу брав на свій рахунок і пишався як своєї. Він хотів показати всю міць і красу російського флоту, і у нього вийшло просто чудово.

Східні сюжети Айвазовського

Так, Айвазовський Іван Костянтинович усе своє життя писав в одному жанрі, тобто зображував море, море і ще раз море, але мало хто знає, що в його колекції картин є й інші пейзажі, наприклад, східні сюжети. Автор народився в Криму і був вихідцем з давнього вірменського роду. Картини, передають життя східного народу, також гідні нашої уваги.

До речі, на сайті most-beauty.ru є цікава стаття про найкрасивіші місця Криму .

Сцени з каїрської життя (1881)

Сцени з каїрської життя (1881)

Цю роботу мариніст Айвазовський написав спеціально до урочистої події, а саме, до відкриття Суецького каналу в Єгипті в 1869 році, куди автор морських пейзажів був делегований в складі спеціальної групи російських представників. Його завданням було відобразити подію світового масштабу, що у нього геніально вийшло. Єгипет і все його чудеса вразили пейзажиста-мариніста, що після цієї роботи він написав ще пару картин на східну тематику, забувши на деякий час про улюблене море.

На човні по Кумкапи в Константинополі (1846)

На човні по Кумкапи в Константинополі (1846)

Життєві підвалини і традиції Сходу так вплинули на Івана Костянтиновича, в результаті чого в його фантазії, а пізніше і на полотні, з'явилася картина під назвою «На човні по Кумкапи в Константинополі», на якій ми бачимо східних жінок і чоловіків в традиційному вбранні, що пливуть по річці Кумкапи кудись у своїх справах. На задньому фоні видно будинок, за яким видніється купол мечеті . У цих роботах художник використовує нові для себе кольори і відтінки, крім добре відомих йому синіх, білих і зелених, з якими він теж відмінно справляється.

Велика Піраміда в Гізі

Велика Піраміда в Гізі

Як не парадоксально, але геній морських пейзажів був вражений красою і величчю єгипетських пірамід, і не зміг втриматися, щоб їх не намалювати. Він зобразив сьоме чудо світу теж в море, але не води, а в море піску, що охороняється казковим сфінксом - вічним охоронцем мертвих піщаних дюн. Картина виконана в пастельних тонах, червоно-коричневих кольорах в достатку світла. За пірамідами видно яскраво-червоний захід, що висвітлює всю пустелю.

А про найвідоміших древніх пірамідах світу Ви можете прочитати нашу статтю !

вірменські сюжети

Як справжній вірменин, художник торкнувся у своїй творчості вірменську історію, релігію. Культуру і християнські теми писав у формі біблійних сюжетів.

Хрещення вірменського народу. Григір-просвітитель (IV в) (1892)

Григір-просвітитель (IV в) (1892)

Найголовніша подія в релігії вірменського народу - це його перехід в християнську віру, яке здійснив Григор-Просвітитель в четвертому столітті нашої ери. Саме це біблійне таїнство зобразив Айвазовський, по-моєму, вийшло дуже релігійно, урочисто і таємниче.

Зішестя Ноя з гори Арарат (1889)

Зішестя Ноя з гори Арарат (1889)

Найвідоміший старозавітний біблійний епізод, коли Ной, втомлений після довгого перебування в ковчезі, повертається додому на землю після Всесвітнього потопу, спускаючись з гори Арарат разом зі своєю сім'єю і тваринами, які врятувалися.

Зимові пейзажі Айвазовського

Живучи в сонячному і теплому Криму, Іван Костянтинович обожнював снігову і сувору зиму, любив в дитинстві розглядати візерунки на вікнах, намальованих морозом, обожнював дерева, покриті інеєм, і величезні кучугури. Ось це все і зображував він на своїх полотнах, звичайні сільські зимові пейзажі. Погляньте самі ...

Зимовий пейзаж (1876)

Зимовий пейзаж (1876)

Снігова стежка чи в лісі, чи то в парку, по якій походжають люди, а по обидва боки стоять запорошені снігом величезні дерева, які немов мовчазні слухачі знають всі, про що говорять перехожі. А як красиво на картині зображений білий і сірий кольори! Скільки існує відтінків білого кольору, я й уявити собі не могла! А ви?

Ісаакіївський собор у морозний день

Ісаакіївський собор у морозний день

Санкт-Петербург - культурна столиця всієї Росії, і саме тут Айвазовський побачив цю чудову зимову картину, яку пізніше відтворив маслом на полотні. Ісаакіївський собор у всій красі блищить від снігу в морозний день, а біля нього білі запряжені трійки з бубонцями катають дам і кавалерів на санях - найпоширеніше розвага того часу.

Млин (1874)

Цей малюнок в жанрі етюду виконаний в чорно-білому кольорі грифельну олівцем
Цей малюнок в жанрі етюду виконаний в чорно-білому кольорі грифельну олівцем. Старий млин давно стоїть без діла, і тільки сніг красиво намалював на її величезних лопатях красиві візерунки. Повз, на санях і пішки, проходять перехожі, на вулиці похмуро і темно і немов сумно на душі у цих перехожих. Чіткі і точні лінії роблять ескіз досконалим і красивим. Правду кажуть, талановита людина - талановита в усьому ...

На закінчення

Ім'я вірменського художника - Івана Костянтиновича Айвазовського - навік відображене в історії російської жівопісі.Его внесок просто неоціненний, а його роботи, яких налічується близько шести тисяч.

Шедеври Айвазовського досі дуже популярні і продаються на різних аукціонах за великі гроші. Красиве та якісне мистецтво ніколи не втратить свою цінність і не вийде з моди, в чому можна переконатися, дивлячись на картини геніального пейзажиста-мариніста.

А повний список його картин у високій роздільній здатності Ви зможете подивитися на сайті Вікіпедії , Пройшовши за посиланням.

А повний список його картин у високій роздільній здатності Ви зможете подивитися на сайті   Вікіпедії   , Пройшовши за посиланням

Автор статті: Вікторія Копівская

Подивіться як все детально зображено, а намалював її майстер пензля всього за одну добу, особливо приділяючи увагу лише морю, а не кораблям, як можна подумати, не віриться, правда?
А ви?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация