Прем'єр Південної Кореї: "Для об'єднання КНДР повинна відмовитися від боєголовок"

Кім Хван Сік: "12 громадян України отримали корейське громадянство", фото Посольства Південної Кореї

Прем'єр Південної Кореї: "Для об'єднання КНДР повинна відмовитися від боєголовок" Ірина Ковальчук https://cdn.segodnya.ua/img/article/2686/31_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/2686/ 31_tn.jpg 2011-09-30T07: 12: 17 + 03: 00 Інтерв'ю Республіка Корея вимагає, щоб КНДР взяла на себе відповідальність за провокації.

Сьогодні завершиться візит в Київ прем'єр-міністра Республіки Корея. Він зустрівся з нашими президентом і прем'єром, обговорив спільне освоєння космосу, складання поїздів і відкриття авіарейсу "Сеул-Київ". Глава уряду також відповів на питання "Сегодня".

- Які цілі вашого візиту?

- Україна - велика європейська країна, друга за площею після Росії. Вона має родючі поля, передові космічні та авіаційні технології і, в загальному, має величезний потенціал. Я вважаю, що між Кореєю та Україною можливо довгострокове співробітництво в сільському господарстві, будівництві, космічних технологіях. В Україні дуже високий рівень фундаментальних наук, а в Кореї непогано розвинені можливості комерціалізації технологій, тому якщо наші країни тут об'єднають свої зусилля, це буде взаємовигідна співпраця. З такими ідеями я прибув в Україну, щоб провести переговори з президентом Віктором Януковичем, прем'єр-міністром Миколою Азаровим і спікером парламенту Володимиром Литвином.

- На якій стадії знаходиться проект з постачання в Україну сучасних поїздів до Євро-2012?

- Зараз йде виробництво 90 вагонів (10 складів по 9 вагонів), про які домовилися компанія Hyundai Rotem і підприємство "Південна залізниця". Сума угоди - 300 мільйонів доларів. Сподіваємося, що поставки швидкісних поїздів почнуться з березня 2012 року. Найближчим часом Hyundai Rotem планує провести переговори з адаптації цих поїздів до місцевих умов.

Зараз йдуть переговори про будівництво в Україні спільного заводу зі складання електропоїздів або про організацію виробництва електропоїздів в партнерстві з місцевими підприємствами. Ми сподіваємося, що цей проект активізує інвестиції в інфраструктуру України. У перспективі розглядаємо співпрацю в таких галузях, як виробництво екологічно чистої відновлюваної енергії, інтелектуальних мереж енергопостачання, рідких кристалів, виробництво і переробка продукції сільського господарства, будівництво сховищ для зрідженого природного газу ...

- Які зусилля докладає ваш уряд для об'єднання Південної та Північної Кореї?

- Ми здійснюємо політику з мирного об'єднання Корейського півострова, шляхом поліпшення відносин між Північчю і Півднем і встановлення миру в нашому регіоні. Ця політика була конкретизована президентом Лі Мен Баком в серпні 2010 року в "Плані по об'єднанню шляхом партнерства в трьох сферах" - мирної, економічної і національної. І першим її етапом має стати вирішення ядерної проблеми Північної Кореї, запобігання військових провокацій і встановлення довіри між військовими. Потім планується поступове нарощування обсягів економічного співробітництва і просування до економічного об'єднання, а на остаточному етапі - створення юридичних і системних інструментів для відновлення єдності корейського народу.

Але перш за все наш уряд вимагає від КНДР взяти на себе відповідальність за два випадки військових провокацій в минулому році і зробити конкретні кроки для підтвердження наміру про ядерне роззброєння. Ми запропонували КНДР, що, в разі відмови від ядерної зброї, ми будемо активно сприяти економічному розвитку Північної Кореї і прикладати зусилля для поліпшення рівня життя її населення.

Для успіху такої політики необхідні не тільки зусилля уряду Республіки Корея, а й підтримка міжнародної спільноти, в першу чергу інших країн-учасниць шестисторонніх переговорів з ядерної проблеми КНДР (Республіки Корея, КНДР, КНР, США, Росії та Японії).

- Скільки українців працює в корейських корпораціях?

- Я переконаний, що для плідної і взаємного розвитку відносин між різними країнами перш за все необхідна активна мобільність населення. За даними на вересень, в Південній Кореї перебувало 914 українців, включаючи 61, які перебувають тут нелегально. Українці старанно працюють в Кореї, і 12 з них вже отримали корейське громадянство. Ваші громадяни вчаться в навчальних закладах Кореї, працюють в корейських компаніях, займаються дослідницькою роботою, а також зайняті в торгівлі, промисловості, шоу-бізнесі, сфері мистецтв.

А в Україні постійно проживає близько 30 тисяч етнічних корейців. Вони виконують роль моста, який служить для поліпшення відносин між нашими країнами, тому ми сподіваємося на теплоту і турботу про них з боку українського народу.

- Як Республіці Корея вдалося мінімізувати збитки, понесені в результаті світової фінансової кризи?

Для реагування на світову фінансову кризу уряд Республіки Корея на початку 2009 року створило Надзвичайний економічний уряд і здійснювало активну фінансову політику і термінових заходів для стабілізації фінансового і валютного ринків. Завдяки перегляду бюджету, розширення бюджетних витрат, раннього виконання бюджету і скорочення податків для сприяння інвестиціям та іншим активним фінансовим заходам було загальмовано скорочення внутрішнього попиту. Збільшення бюджету за період з 2008 по 2010 рік склав 66,7 трильйона вон (66,7 мільярда доларів США) (у 2008 році ця сума становила 6,5% від ВВП). Раннє виконання бюджету склало в 2008 році 49,6%, в 2009 році 64,8%, в 2010 році 61%. За допомогою зниження процентної ставки, пропозиції ліквідності, установи фонду стабілізації ринку облігацій були заздалегідь перекриті небезпечні точки фінансової системи, а за допомогою обмінів валютами (валютних свопів) була підвищена ліквідність валюти.

У період з жовтня 2008 року по лютий 2009 року базова процентна ставка була знижена на 325 bp, а пропозиція ліквідності збільшено на 27,9 трильйона вон (27,9 мільярда доларів США). 30 жовтня 2008 роки було проведено валютний своп з США в розмірі 30 мільярдів доларів, 12 грудня 2008 року - з Японією в розмірі 20 мільярдів доларів і Китаєм в розмірі 180 мільярдів юанів. Для стабілізації життя населення була збільшена субсидування для створення робочих місць і поділу робочих місць, а також забезпечено допомогу з безробіття і розширена система соціального захисту. Кількість субсидованих робочих місць становила в 2009 році 800 тисяч, в 2010 році - 580 тисяч, в 2011 році - 560 тисяч. Для якнайшвидшого реагування на кризу були засновані Рада з надзвичайних економічних заходів і Надзвичайний економічний штаб, і таким чином був соверен перехід до надзвичайної економічної системі. В результаті цього в 2009 році, коли розвинені країни мали негативні показники зростання, Корея досягла більш швидкого відновлення економіки, ніж розвинені країни, а саме позитивного зростання в 0,3%, а в 2010 році показник зростання становив 6,2%.

В ПРЕМ'ЄРИ З ВЕРХОВНОГО СУДУ

Ім'я: Кім Хван Сік

Народився: 9 серпня 1948 року в Кореї

Нинішній прем'єр Південної Кореї за освітою - юрист. Він закінчив Марбурзький університет (ФРН) і Сеульський нацуніверситет. З 1972 року працював суддею, а в 2005-08 роках був суддею Верховного суду, потім - головою комітету з аудиту та інспекцій. 16 вересня 2010 президент Південної Кореї Лі Мен Бак висунув кандидатуру Кім Хван Сіка на посаду прем'єр-міністра, і парламент її затвердив.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Які цілі вашого візиту?
На якій стадії знаходиться проект з постачання в Україну сучасних поїздів до Євро-2012?
Які зусилля докладає ваш уряд для об'єднання Південної та Північної Кореї?
Скільки українців працює в корейських корпораціях?
Як Республіці Корея вдалося мінімізувати збитки, понесені в результаті світової фінансової кризи?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация