Прес-дайджест - світові ЗМІ про вибори президента Грузії

  1. Al Jazeera пояснює, що нинішні президентські вибори в Грузії - це «прелюдія перед вирішальним протистоянням...
  2. Про проведення другого туру президентських виборів в Грузії пише і Reuters. Агентство відзначає,...
  3. Deutsche Welle в своєму матеріалі говорить про порушення, які були зафіксовані під час недільного...
  4. Британський таблоїд Daily Mail розповідає про президентські вибори в Грузії в добірці фото.

ТБІЛІСІ, 29 жовтня - Новини-Грузія. Вибори п'ятого за рахунком президента Грузії - в центрі уваги світових ЗМІ. Про необхідність проведення другого туру голосування і драматичній боротьбі двох основних кандидатів пишуть Al Jazeera, Reuters, Deutsche Welle та інші авторитетні видання.

Жоден з претендентів на пост президента Грузії на виборах глави держави не подолав необхідний для перемоги в першому турі бар'єр в 50% голосів. Згідно з останніми даними ЦВК, Саломе Зурабішвілі, підтримувана на виборах правлячою партією «Грузинська мрія», набрала 38,66%, за неї проголосувало близько 615 тисяч виборців. У другому турі їй протистоятиме кандидат, якого представляють об'єднання 11 опозиційних партій «Сила в єдності», член колишньої правлячої партії «Єдиний національний рух» Григол Вашадзе, який набрав близько 600 тисяч голосів, або 37,7%.

Al Jazeera пояснює, що нинішні президентські вибори в Грузії - це «прелюдія перед вирішальним протистоянням правлячої та опозиційної партій на парламентських виборах, запланованих у 2020 році».

«Вибори вважаються критичним випробуванням для все більш непопулярною партії« Грузинської мрії ». Крім того, це останні вибори, коли президент обирається шляхом всенародного голосування », - йдеться в статті Al Jazeera.

Автор матеріалу намагається пояснити причини, через які підтримувана правлячою партією Зурабішвілі не змогла перемогти в першому турі.

«Зурабішвілі колишній французький дипломат. Вона може стати першою жінкою-президентом не тільки в Грузії, але на всьому пострадянському просторі за межами Балтії.

Дочка грузинських іммігрантів, Зурабішвілі була послом Франції в Грузії. У грузинську політику вона потрапила на запрошення президента Михайло Саакашвілі. Він призначив її міністром закордонних справ країни в 2004 році, але звільнив через рік.

Хоча Зурабішвілі і позиціонує себе як незалежний кандидат, вона підтримується партією «Грузинська мрія». Її прихильники впевнені: 66-річний кандидат зможе зміцнити міжнародний статус Грузії на посаді президента, позиції якого були ослаблені через конституційних змін.

Проте, Зурабішвілі кілька спірна фігура. Вона піддається критиці за заяви про те, що в 2008 році війну з Росією почала Грузія, а також за ксенофобські зауваження про меншини.

Її слабке знання грузинської мови, на якому вона говорить з акцентом, також часто висміюється її критиками. У 2013 році Зурабішвілі також хотіла брати участь у виборах президента Грузії, проте не змогла через подвійного громадянства. Нещодавно вона відмовилася від свого французького громадянства.

В ході передвиборної кампанії Зурабішвілі критикував партію Саакашвілі за передбачувані порушення прав людини в роки перебування при владі.

Головний противник Зурабішвілі - Георгій Вашадзе, висунутий нещодавно сформованої платформою з 11 опозиційних партій. Як і Зурабішвілі, 60-річний Вашадзе в минулому був міністром закордонних справ Грузії.

Він одружений на всесвітньо відомій прима-балерини Ніно Ананіашвілі, яка вважається однією з найбільших танцівниць всіх часів.

Його кандидатура заручилася великою підтримкою з-за зростаючого невдоволення населення урядом, яке не впоралося з проблемою бідності. В ході своєї кампанії Вашадзе часто засуджував елітарну корупцію і передбачуване політичне втручання в судову систему.

Він також критикував «неформальне правління олігарха» Бідзіна Іванішвілі, мільярдера, найбагатшої людини країни і лідера партії «Грузинська мрія», який пішов з поста прем'єра в 2013 році, через рік після призначення. Вважається, що всі наступні роки він керує країною з населенням в 3,7 мільйона чоловік з-за лаштунків ».

Про проведення другого туру президентських виборів в Грузії пише і Reuters. Агентство відзначає, що повноваження п'ятого президента будуть обмежені, однак підсумки голосування все ж важливі як для Грузії, так і для регіону.

«Конституційні зміни послабили владу президента і розширили повноваження канцелярії прем'єр-міністра. Однак пост президента як і раніше вважається важливим для іміджу за кордоном Грузії - країни, орієнтованої на Захід і боїться Росії, яка десять років тому вторглася туди і підтримує сепаратистів в двох відкололися регіонах.

Недільні вибори були останніми, на яких президент обирався шляхом всенародного голосування. В майбутньому президента обиратиме колегія вибірників.

Країна з населенням в 3,7 мільйона чоловік є стратегічним союзником Вашингтона в Кавказькому регіоні, між Чорним і Каспійським морями. Грузія сподівається стати членом ЄС і НАТО. Трубопроводи, що транспортують каспійську нафту і газ в Європу, проходять через її територію ».

Трубопроводи, що транспортують каспійську нафту і газ в Європу, проходять через її територію »

Deutsche Welle в своєму матеріалі говорить про порушення, які були зафіксовані під час недільного голосування. Видання наводить коментар голови делегації ПАРЄ, спрямованої в Грузію перед виборами.

«Колишній посол Франції Саломе Зурабішвілі, яку підтримує правляча партія« Грузинська мрія », отримав менше 39% голосів на виборах за результатами підрахунку понад 98% бюлетенів. Її основний конкурент Григол Вашадзе, висунутий опозицією наблизився до 38%. Решта 23 кандидата сильно відстають. Це означає, що до 1 грудня буде призначений другий тур виборів.

Під час голосування Вашадзе говорив про численні скарги. За повідомленнями ЗМІ, жителі деяких високогірних сіл на півночі кавказької республіки не змогли брати участь у виборах, оскільки перевезення мобільних урн для голосування в регіони була неможлива через снігопад.

Спостерігач від Німеччини і німецький депутат Андрій Хункі стурбований необхідністю повторного голосування. «Напруженість в країні буде набагато більше», - сказав лівий політик, керівник делегації ПАРЄ в Грузії. Він нагадав про заяви Вашадзе під час передвиборної кампанії про помилування колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі в разі перемоги ».

Агентство Bloomberg виявилося одним з небагатьох західних ЗМІ, яке відзначило, що кандидат від партії «Європейська Грузія» Давид Бакрадзе, який посів на виборах третє місце, заявив про готовність підтримати Вашадзе в другому турі.

«Партія« Європейська Грузія », чий кандидат Давид Бакрадзе посів третє місце з приблизно 10%, заявила, що в наступному раунді підтримає Вашадзе.

Примітно, що власний екзит-пол партії «Грузинська мрія» гарантував Зурабішвілі достатньо голосів для перемоги в першому турі.

Всього в недільному голосуванні брало участь 25 кандидатів, у тому числі і колишній міністр закордонних справ Зурабішвілі. У разі перемоги вона може стати першою жінкою-президентом, обраної в колишній радянській республіці за межами країн Балтії.

Вашадзе також працював міністром закордонних справ, а Бакрадзе з партії «Європейська Грузія» посів друге місце в президентських перегонах 2013 року ».

Британський таблоїд Daily Mail розповідає про президентські вибори в Грузії в добірці фото.

Дві дівчини читають газету на балконі штаб-квартири кандидата в президенти Саломе Зурабішвілі в Тбілісі під час президентських виборів. Фото: AP Photo / Shakh Aivazov

Фото: AP Photo / Shakh Aivazov

Віруючі запалили свічки в церкві в Тбілісі під час президентських виборів в Грузії в неділю, 28 жовтня 2018 року. Фото: AP Photo / Shakh Aivazov

Фото: AP Photo / Shakh Aivazov

Чоловік виходить з кабіни для голосування і готується віддати свій бюлетень. Фото: AP Photo / Shakh Aivazov

Фото: AP Photo / Shakh Aivazov

Кандидат в президенти від партії «Європейська Грузія» Давид Бакрадзе голосує на виборчій дільниці в Тбілісі. Фото: AP Photo / Shakh Aivazov

Фото: AP Photo / Shakh Aivazov

Президент Грузії Георгій Маргвелашвілі готується подати свій виборчий бюлетень. Фото: AP Photo / Shakh Aivazov

Фото: AP Photo / Shakh Aivazov

Президент Грузії Георгій Маргвелашвілі дає інтерв'ю журналістам після голосування. Фото: AP Photo / Shakh Aivazov

Фото: AP Photo / Shakh Aivazov

Кандидат в президенти від партії «Європейська Грузія» Давид Бакрадзе виступає перед ЗМІ за межами виборчої дільниці в Тбілісі. Фото: AP Photo / Shakh Aivazov

Фото: AP Photo / Shakh Aivazov

Саломе Зурабішвілі віддає свій бюлетень на виборчу ділянці в Тбілісі. Фото: AP Photo / Shakh Aivazov

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация