Презентація на тему «Олександр Грін« Червоні вітрила »»

  1. Олександр Грін «Червоні вітрила»
  2. факти біографії
  3. З дитинства Грін любив книги про мореплавців, подорожах, мріяв піти
  4. Під час громадянської війни він друкує свої твори в журналі
  5. Грін обмірковував і писав «Червоні вітрила» серед смерті, голоду і тифу
  6. Феєрія (франц
  7. Події роману Олександра Гріна «Червоні вітрила» розгортаються в
  8. Грін переніс дію в місто Каперну, в назві якого
  9. В Євангелії Капернаум - «Селище Наума» на березі Галілейського моря
  10. Ця повість стала кульмінацією грінівського романтизму, мрії, казки,
  11. Особливості сюжету і композиції
  12. Це романтична історія про кохання і про те, що навіть самі нездійсненні
  13. Згадайте, з чого починається твір
  14. Маленька Ассоль, знедолену дитя, вихована добрим і люблячим батьком
  15. Грін показує, як мудрими шляхами двоє людей, створені друг
  16. 1. Як ставилися до Ассоль навколишні
  17. У повісті Олександра Гріна "Червоні вітрила" чітко проглядається
  18. Контрастом невинної душі героїні служить грубість і приземленість
  19. Яке з визначень вірне
  20. світ природи
  21. Чому здійснилася мрія Ассоль
  22. Фінал на перший погляд здається несподіваним, проте він немов пов'язаний
  23. Мрія Ассоль перетворилася в реальність: «... Одного разу вранці в морській далині
  24. Олександра Гріна називають останнім романтиком

зміст презентації «Олександр Грін« Червоні вітрила ».ppt»

№ Слайд Текст 1 № Слайд Текст 1

Олександр Грін «Червоні вітрила»

«Ставте своїх героїв в найважчі і хитромудрі положення, а потім змушуйте їх виходити. Тільки тоді вони почнуть у вас жити, діяти і говорити - цікаво, повчально, з відкритою душею ... Адже найкраще пізнаєш людину, коли він в деякому сум'ятті ». А.Грін

2 2

факти біографії

Грін, Олександр Степанович (1880-1932), наст. прізвище Гриневський, російський прозаїк, поет. Народився 11 (23) серпня 1880 у Слобідській Вятської губернії. Його батько Степан Овсійович Гриневський (1843-1914) був засланим поляком (потомствений дворянин Дісненского повіту Віленської губернії), учасником національно-визвольного повстання 1863 року. Мати Олександра (російська) померла, коли хлопчикові було 13 років.

3 3

З дитинства Грін любив книги про мореплавців, подорожах, мріяв піти

в море матросом. Рухомий цією мрією, робив спроби втекти з дому. У 1896 р після закінчення чотирикласне Вятського міського училища поїхав в Одесу. Деякий час жебракував в пошуках роботи. Влаштувався матросом на судно, що курсував за маршрутом Одеса - Батумі - Одеса. Незабаром вирішив залишити кар'єру моряка. Перепробував багато професій - був рибалкою, чорноробом, лісорубом, золотошукачів на Уралі., Артистом.

4 4

Під час громадянської війни він друкує свої твори в журналі

«Полум'я». У революційні роки в Петрограді Грін почав писати «повість-феєрію» «Червоні вітрила» (опублікована в 1923 році). Ця повість є найвідомішим його твором. Вважається що праобразом Ассоль, є дружина Гріна, Ніна Миколаївна.

5 5

Грін обмірковував і писав «Червоні вітрила» серед смерті, голоду і тифу

Світло і спокійна сила цієї книги непідвладні словами, крім тих, що обрані самим Гріном. Досить сказати, що це - історія про диво, яке двоє людей зробили один для одного. А письменник - для всіх нас ...

6 6

Феєрія (франц

feerie, від fee - фея, чарівниця), 1) Жанр театральних вистав, в яких для фантастичних сцен застосовуються постановочні ефекти. Виник в Італії в XYII в. 2) Циркова вистава з використанням різних ефектів. 3) Чарівне, казкове видовище.

Яке з цих визначень мав на увазі автор?

7 7

Події роману Олександра Гріна «Червоні вітрила» розгортаються в

невеликому селищі Каперни. Дійові особи роману - Лонгрен, колишній матрос, його дочка Ассоль, капітан Артур Грей. Роман складається з семи частин: розповідь ведеться від імені автора.

8 8

Грін переніс дію в місто Каперну, в назві якого

літературознавці згодом знаходили співзвуччя з євангельським Капернаумом. Історія кохання Ассоль та Грея, їх осуществившейся мрії, була заснована на переконанні, висловленому Гріном: "Я зрозумів одну нехитру істину. Вона в тому, щоб робити чудеса своїми руками ..."

9 9

В Євангелії Капернаум - «Селище Наума» на березі Галілейського моря

Співзвуччя і схожість одного і іншого міста безсумнівно малося на увазі Гріном. Капернаум в Євангелії - місце проповіді Спасителя, місто, де Їм було створено безліч чудес.

10 10

Ця повість стала кульмінацією грінівського романтизму, мрії, казки,

перемоги над грубістю і скептицизмом.

11 11

Особливості сюжету і композиції

Сюжет будується на екстремальних ситуаціях і обставинах, в яких проявляється справжня людська сутність героїв.

12 12

Це романтична історія про кохання і про те, що навіть самі нездійсненні

мрії можуть стати реальністю. Головна героїня повісті - Ассоль - марить про казкового принца, який коли-небудь припливе за нею на кораблі з червоними вітрилами ...

13 13

Згадайте, з чого починається твір

14 14

Маленька Ассоль, знедолену дитя, вихована добрим і люблячим батьком

живе відокремленим життям. Її відштовхують однолітки, недолюблюють дорослі, переносячи на дівчинку нелюбов до її батька. Одного разу в лісі її зустрічає дивна людина, розповідає казку про кораблі з червоними вітрилами, і з цієї хвилини доля починає свою роботу. Ассоль повірила в казку, зробила її частиною своєї душі. Дівчинка була готова до дива - і диво знайшло її.

15 15

Грін показує, як мудрими шляхами двоє людей, створені друг

для одного, йдуть до зустрічі. Грей живе в зовсім іншому світі. Багатство, розкіш, влада дано йому по праву народження. А в душі живе мрія не про коштовності і бенкетах, а про море і вітрилах. Наперекір сім'ї він стає моряком, плаває по світу, і одного разу випадок приводить його в таверну селища, де живе Ассоль.

16 16

1. Як ставилися до Ассоль навколишні

2. Чому дівчина вірила в свою мрію? 3. Як ви ставитеся до неї?

17 17

У повісті Олександра Гріна "Червоні вітрила" чітко проглядається

різкий поділ людей на два світи. Це світ мрійниці Ассоль і світ обивателів, що її оточують. Ассоль рано втратила матір, а батько її почав заробляти на життя виготовленням і продажем іграшок. Світ іграшок, в якому жила Ассоль, природно, формував її характер. А в житті їй довелося зіткнутися з плітками і злом.

18 18

Контрастом невинної душі героїні служить грубість і приземленість

звичаїв жителів приморського селища. Знаменна розмова маленької Ассоль зі казкарем Еглем, який говорить їй: «Я люблю казки і пісні, і просидів я в селі тієї цілий день, намагаючись почути що-небудь ніким не почуте. Але у вас не розповідають казок. У вас не співають пісень.

19 19

Яке з визначень вірне

Герой живе і діє в екстремальних обставинах, в світі грізному, що несе небезпеку. Герой - сильна людина, він мужній, здатний ризикувати і протистояти небезпеці. Герой - справді благородна людина, здатна подолати в собі дрібне, егоїстичне, зле.

20 20

світ природи

Автор любить екзотику. Природа в його зображенні постає грізної, величної, вона несе небезпеку. У цьому світі можуть існувати тільки сильні духом. Перед нами романтичний пейзаж (згадайте розповіді М. Горького).

21 21

Чому здійснилася мрія Ассоль

22 22

Фінал на перший погляд здається несподіваним, проте він немов пов'язаний

незримими нитками з початком оповіді.

23 23

Мрія Ассоль перетворилася в реальність: «... Одного разу вранці в морській далині

під сонцем блисне червоне вітрило. Сяюча громада червоних вітрил білого корабля рушить, розсікаючи хвилі, прямо до тебе ... тоді ти побачиш хороброго красивого принца: він буде стояти і протягувати до тебе руки. «Здрастуй, Ассоль! - скаже він. - Далеко-далеко звідси я побачив тебе уві сні і приїхав, щоб відвезти ... ».

24 24

Олександра Гріна називають останнім романтиком

Його романтизм - це здатність творити чудеса своїми руками, це - віра в мрію, в свої червоні вітрила, це - вміння любити. У сюжеті «Червоних вітрил» немає нічого казкового, нічого чарівного. Все тут - бувальщина. Все високе, прекрасне, все, що часом здається нездійсненним, «по суті так само збутової і можливо, як заміська прогулянка». «Червоні вітрила» - це трепетна, щира поема про кохання, про силу мрії. «Червоні вітрила» - поема, яка стверджує силу людського духу, просвічена наскрізь, як ранковим сонцем, любов'ю до життя, до душевної юності і вірою в те, що людина в пориві до щастя здатний своїми ж руками творити дива. У кожного свої вітрила.

«Олександр Грін« Червоні вітрила »»

Яке з цих визначень мав на увазі автор?
2. Чому дівчина вірила в свою мрію?
3. Як ви ставитеся до неї?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация