Президентом Єгипту обраний один з лідерів руху "Брати-мусульмани" Мохаммед Мурсі

Президентом Єгипту один з лідерів руху "Брати-мусульмани" Мохаммед Мурсі. Він набрав понад 51 відсотки голосів. Колишній прем'єр-міністр Єгипту Ахмед Шафік набрав 48 відсотків голосів виборців. Президентом Єгипту один з лідерів руху Брати-мусульмани Мохаммед Мурсі

Другий тур президентських виборів в Єгипті пройшов 16-17 червня. Треба зауважити, що явка на виборах була не надто високою - вона ледве перевищила 50 відсотків (у першому турі, правда, було і того менше - близько 46 відсотків).

Відразу після виборів обидва претенденти на пост глави держави оголосили про свою перемогу. Весь тиждень, поки підбивалися підсумки голосування (процес сильно гальмувався через численні скарги кандидатів), наростало напруження. Прихильники Мурсі зібралися на площі Тахрір і не розходилися аж до оголошення результатів голосування.

Читайте також: Ісламісти Єгипту готові взяти владу

Закономірне питання - що ж далі? З одного боку, Мурсі отримав на Заході докторську ступінь. З іншого, він не приховував, що має намір ввести в Єгипті норми шаріату.

Потрібно ще враховувати той факт, що переможець президентських виборів є головою Партії свободи і справедливості, яка об'єднує не тільки "Братів-мусульман". І, крім цього, військові з політичної сцени в Єгипті йти не збираються ...

На міжнародному рівні перемогу Мурсі під сумнів ніхто не ставить. У коментарях з цього приводу говориться про повагу вибору народу Єгипту і містяться заклики до нового президента країни дотримуватися прийнятих колишнім керівництвом Єгипту міжнародні зобов'язання. Сам Мурсі, втім, вже запевнив, що не збирається відмовлятися від їх виконання.

Хоча на неофіційному рівні, звичайно, чути голоси політиків і експертів, які побоюються радикалізації Єгипту після перемоги "Братів-мусульман".

Читайте також: Вирок Мубараку розколе Єгипет

Експерт Інституту стратегічних оцінок і аналізу Сергій Демиденко не схильний драматизувати результати президентських виборів в Єгипті. "По-перше, підсумки виборів не такі похмурі, як їх зараз підносять багато видань", - сказав він "Правде.Ру".

"Насправді, ісламісти в Єгипті не перемогли. Переміг досить широкий союз громадянських сил, які об'єднані рамками Партії свободи і справедливості (ПСС) під егідою організації" Брати-мусульмани ". В Партію свободи і справедливості входять не тільки" Брати ", в неї входять і ліві, і праві, і правозахисники, і хто завгодно. тобто, з одного боку, перемогу Мурсі в Єгипті варто розглядати як якусь перемогу громадянського суспільства над військовою диктатурою ", - зазначив він.

"Але в той же час необхідно враховувати, що цивільному президенту Єгипту буде надзвичайно важко здійснювати реформування країни або якісь зусилля по налагодженню економіки, тому що в будь-якому випадку він буде стикатися з серйозною опозицією військових", - підкреслив експерт.

"Так, Мурсі переміг, є у Єгипту цивільний президент. Але Вища рада збройних сил Єгипту на чолі з маршалом Тантаві теж нікуди не подівся і теж має досить серйозні позиції. На мій погляд, зараз в Єгипті може утворитися двовладдя, коли цивільний президент буде гнути свою лінію, а військові - свою. військові згуртовані, мають гроші, мають силу. а тому будуть здорово обмежувати Мурсі ", - сказав Сергій Демиденко.

Читайте також: Єгипетська революція повторюється?

Є ще один важливий момент, зазначив експерт. "Партія свободи і справедливості не має ніякої програми реформування країни. Вони багато говорять про те, що Єгипет загруз в корупції, що соціально-економічний проект Мубарака себе вичерпав і т. Д. Але виразної програми реформування країни у ПСС не існує.

Її програма - це гасла. Про те, що насправді буде робити Мурсі, куди він поведе країну в умовах досить жорсткого протистояння з військовими (а там ще є і салафіти - третя досить серйозна сила, яка впливає на внутрішньополітичну ситуацію), зараз сказати складно ", - підкреслив політолог. тому, як сказав Демиденко, "говорити про те, що зараз для Єгипту настане пора реформування, не можна".

Відносно можливих змін у зовнішній політиці країни після перемоги Мурсі, політолог зауважив, що "Єгипет не відійде ні від яких принципів, які були закладені ще з часів Анвара Садата".

"Він буде тримати курс на співпрацю із Заходом, він не буде воювати з Ізраїлем і надавати якесь деструктивний вплив на обстановку на Близькому Сході", - сказав Демиденко.

Читайте найцікавіше в рубриці " світ "

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация