Президентська бібліотека Республіки Білорусь

Фонди Президентської бібліотеки Республіки Білорусь налічують близько 2 млн. Одиниць зберігання. До їх складу входять книги, періодичні та продовжувані видання, технічні нормативні правові акти та інші види видань білоруською, російською та іноземними мовами.

За змістом фонд бібліотеки універсальний, з переважанням літератури по праву, економіці, політиці, державному управлінню, парламентаризму.

Основне документосховищі знаходиться за адресою вул. К. Маркса, 38 (4 під'їзд) і нараховує понад 1 млн. Одиниць зберігання. Для нього створені всі необхідні умови: вологість, температурний режим, освітлення.

Для отримання документів необхідно попередньо замовити їх в електронному каталозі бібліотеки.

Фонд стародруків та рідкісних видань - особлива гордість Президентської бібліотеки Республіки Білорусь.

Фонд стародруків та рідкісних видань - особлива гордість Президентської бібліотеки Республіки Білорусь

Самі старовинні книги, що зберігаються в бібліотеці, - 12 кириличних стародруків XVII-XVIII ст., В тому числі - «Служебник» (М., 1601-1602), «Aнфологіон» (Київ, 1619), «Тріодіон» (Львів, 1664). Бібліотека по праву може пишатися колекцією Білоруської національної книги. Лише 9 книг видано копіевіцей (цивільної печаткою) в Білорусії в XVIII столітті. Одна з них знаходиться в нашій колекції. Це «Словник юридичний» Ф. Лангаса виданий в Полоцької єзуїтській колегії в 1791 році. Він містить звід російських законів до 1786 року зі доповненнями законодавчих актів Білорусії і нових російських законів до 1791 року. Більше 200 видань налічує колекція російської «Копіевіци» (1725-1825гг.) Вона представлена ​​прижиттєвими виданнями М. Ломоносова, А. Сумарокова, М. Херсакова. Бібліографічними рідкостями є «Царствений літописець» (1772), «Російський атлас із сорока чотирьох карт» (1792), «Вісник Європи» (1827), «Сучасник» (1857-1866), «Північні записки» (1913-1917).

Серед творів художньої літератури багато прижиттєвих видань Ф. Богушевич, Я. Купали, Я. Коласа, М. Богдановича. Колекцію білоруських книг 1917-1946 років складають видання Білоруської Народної Республіки, Західної і Радянської Білорусії, праці В. Ігнатовського, А. і І. Луцкевич, Я. Лесика, «Коротка історія Білорусі» В. Ластовського (1910), «Білорусь» А . Цвікевіча (1919), «Білоруський лемантар» С. Некрашевича (1922).

Серед книг на іноземних мовах найстаріші - книги XVIII століття латинською та французькою мовами, представлені прижиттєвими виданнями І. Гете, Е. Бернштейна, Е. Ожешко, Р. Рільке, Ф. Шлоссера. Цікаві перші видання «Сповіді» Ж. Ж.Руссо (1782), «Земля і люди. Загальна географія »Ж. Ж. Елізе Реклю. В особливі колекції виділені частина бібліотеки Несвіжський Ординації Радзивілів (близько 200 екземплярів), частина бібліотеки Супрасльського монастиря, частина Тургенєвській бібліотеки в Парижі (близько 500 екземплярів).

Велику цінність представляють «Білоруський архів старовинних грамот» (1824), «Збір старовинних грамат міст Мінської губернії» (1848), «Статут Великого князівства Литовського 1588 року» (1854). Колекція листівок включає документи, що розповсюджувалися на території Білорусі в різні історичні періоди. Серед них листівки Другої світової війни, зображення яких представлені у віртуальній колекції «Лістоўкі апошняй Вайни».

Президентська бібліотека Республіки Білорусь має унікальним зібранням білоруських газет, що виходили в 1905-1945 роках, що налічує понад 300 назв. Це переважно малотиражні відомчі і районні видання, що дивом уціліли в Велику Вітчизняну війну. Вони відображені в Електронному каталозі бібліотеки. Періодичні видання національно-демократичного спрямування представлені виданнями «Беларуская рада» (Мінськ), «Беларуская школа у Латвii» (Рига), «Калосьсе» (Вільно) і багато інших.

Президентська бібліотека Республіки Білорусь пропонує скористатися унікальною електронною колекцією «Старі газети» , Представленої у вільному доступі в мережі Інтернет. Даний проект включає повні тексти понад 1500 назв газет, що видавалися в дореволюційній Росії і на території Радянського Союзу в різні історичні періоди. Ми зберігаємо минуле для майбутнього!

Сторінками старих книг

У відділі стародруків та рідкісних видань ведеться велика робота з виявлення та вивчення книг, що мають особливе історичне, наукове, культурне значення. Серед десятків тисяч видань, що зберігаються в Президентській бібліотеці Республіки Білорусь, знайдеться чимало примірників з незвичайною історією. Серед таких книг - документи, безпосередньо пов'язані з життям і спадщиною видатних діячів, нерідко з їх автографами та різного роду владельческими записами. Трапляється, ми можемо досить точно простежити шлях, який пройшла книга перш ніж встати на бібліотечну полицю, і, часом, історія цього шляху не менш захоплива, ніж зміст самої книги.

стратегеми

Автограф Льва Йосиповича Петражицького

"Il Birraccino" - довідник нотаріуса епохи Відродження

уявне інтерв'ю

Юридичний словник XVIII століття

Фонд іноземних видань.

Фонд сектора має сучасну англомовною літературою з юриспруденції, економіці і політології найбільших зарубіжних видавництв: Cambridge University Press, Oxford University Press, LexisNexis, Kluwer Law International, Routledge, Proquest, Wiley, Emerald, Sweet & Maxwell, Palgrave, Hart Publishing.

Для створення колекції документів, що відповідає вимогам юристів-практиків і вчених-правознавців, особлива увага приділяється виданням по праву. До складу колекції входять монографії, законодавчі акти зарубіжних країн, а також коментарі до них. Поряд з однотомник фонд містить і великі багатотомні видання, такі як: International encyclopaedia of laws, Annual digest of public internatioinal law cases, Competition law in Western Europe and the USA.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация