Президентські вибори 2014: Що Україні пообіцяють кандидати

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

25 березня 2014 року, 7:11 Переглядів:

Адміністрація Президента. Документи приймають до 4 квітня. Фото: Юрій Кузнєцов

Залишилося 10 днів до завершення реєстрації кандидатів в президенти. Після 4 квітня ЦВК документи не прийме. Поки зареєструвався екс-заступник голови ГПУ Ренат Кузьмін. Які заявили про себе Юлія Тимошенко, Віталій Кличко, Михайло Добкін, Олег Ляшко і Дмитро Ярош зволікають. Конкуренцію їм, на думку експертів, можуть скласти Олег Тягнибок, Петро Порошенко, Сергій Тігіпко та Олександр Вілкул. Як тільки завершиться реєстрація - стартує виборча кампанія. Ми оцінили, як зміняться передвиборні програми кандидатів під впливом Майдану і конфлікту з РФ.

Юля: нова Рада і газова незалежність

Головні тези своєї передвиборчої кампанії кандидат від "Батьківщини" Юлія Тимошенко озвучила під час першого після звільнення виступу: повернення Криму, дострокові вибори до ВР восени і газова незалежність від РФ (правда, опоненти явно будуть нагадувати Юлії Володимирівні її незручний газовий контракт. - Авт. ). Пункт про "партнерство з Росією" з програми, з якою "Батьківщина" йшла на парламентські вибори-2012, судячи з усього, зникне. "Я переконана, що через місяць Путін буде просити демократичний світ сісти за стіл переговорів. Але не факт, що вони за цей стіл сядуть", - сказала Юля.

УДАР: курс в НАТО і економічне зростання

Лідер УДАРу Віталій Кличко, судячи з усього, зробить "удар" на можливість вступу України в НАТО. У програмі партії-2012 пункту про це немає. "Але позаблоковий статус продемонстрував, що це було великою помилкою. Якби Україна була членом НАТО, ситуації з Кримом не було б ", - сказав" Сегодня "Кличко. На думку політологів, зважаючи на нинішню ситуацію, зникне або трансформується в передвиборчій програмі пункт про" рівноправних і взаємовигідних відносинах з РФ і СНД ". Але точно залишаться пункти про стійке економічне зростання і подолання корупції.

Ярош: з прицілом на місце в парламенті

Офіційно заявив про себе і лідер "Правого сектора" Дмитро Ярош: після суботнього з'їзду вони вирішили зареєструватися як партія і висунути кандидата в президенти. Передвиборної програми поки немає, але публічно "Правий сектор" виступає проти вступу в ЄС і НАТО. На думку політолога Вадима Карасьова, гаслом Яроша стане: "Мочить влада і воювати з Росією". Інші вважають його метою парламентські вибори. "Шансів на перемогу у Яроша мало. Він йде на президентські вибори, щоб підвищити популярність і пройти в Раду", - вважає професор кафедри політології НаУКМА Олексій Гарань.

Симоненко: проти олігархів і з Росією

Ще одним кандидатом, на думку політологів, може стати лідер КПУ Петро Симоненко. Офіційно він не заявив про участь у виборах: зараз Симоненко бойкотує засідання Ради і зустрічається з осередками КПУ в регіонах. У передвиборчій програмі лідера комуністів, якщо він піде в президенти, залишаться гасла про боротьбу з олігархічними кланами і підвищення соцстандартів для народу. "Але з пунктом про співпрацю з РФ ситуація неоднозначна. Є два шляхи: бути проросійськими, тоді зараз вони не пройдуть, але є шанс в майбутньому, або ж проукраїнськими. Але в останньому випадку їм ніхто не повірить", - вважає Вадим Карасьов.

Самовисуванці: Донбас і федералізація

Підуть на вибори і самовисуванці. Уже зареєструвався в ЦВК екс-заступник голови ГПУ Ренат Кузьмін. Головним гаслом його кампанії, на думку політологів, може стати: "Боротьба з націоналістами і припинення полювання на відьом". Екс-губернатор Харківщини Михайло Добкін (участь підтвердив, але документи не подавав), ймовірно, зробить акцент на розвитку промислового потенціалу Донбасу, і може підняти питання про федералізацію. А ось програма Петра Порошенка, якщо він буде балотуватися (ще не підтвердив своєї участі) не буде сильно відрізнятися від гасел Тимошенко, Кличко і кандидата від "Свободи".

"Свобода": Затяті революціонери і борці за люстрацію

Найскандальнішої на виборах-2012 була програма "Свободи". Пункти про "денонсацію Харківських угод", "заборону видачі кредитів в іноземній валюті", "заборону всиновлювати наших дітей іноземцями", "введення в паспорті графи" національність "," вступ до НАТО "," відновлення ядерного статусу України ", - викликали чималий резонанс. І, на думку політологів, багато ці гасла цілком можуть залишитися в програмі "Свободи". Але головна проблема, з якою вже зіткнулася "Свобода", - конкуренція з "Правим сектором". "Вони борються за звання" Крутого спецназу Майдану " . Це буде конкуренція дій, а не гасел: хто більш видовищною потягати за краватки чиновників минулої влади. А найкрутіші будуть тягати за краватки представників теперішньої влади. Але, на відміну від "Правого сектора", у "Свободи" є ідеологічна програма. На президентських виборах вони будуть виступати затятими революціонерами і виконавцями волі Майдану, підтримуючи продовження радикальної революції: даєш люстрацію і розрив відносин з РФ ", - вважає політолог Володимир Фесенко.

Регіонали: Критика "папередніков" і двомовність

Непростими будуть вибори для ПР. Їх екс-лідер Віктор Янукович втратив підтримку електорату, через що постраждав і рейтинг партії, вважають політологи. Тому на майбутній з'їзд членам партії доведеться попрацювати на поліпшення іміджу: висунути єдиного кандидата в президенти, ймовірно, провести кадрові ротації верхівки партії і написати нову передвиборну програму. На думку політологів, критикувати своїх вічних "папередніков" регіонали не перестануть. Але в пункті про "діях представників" помаранчевого "правління, які довели країну, слово" помаранчевого "можуть замінити Януковичем. Далі все залежить від того, хто піде в президенти." Якщо Сергій Тігіпко, він зробить ставку на економічне відродження, ставши альтернативою нинішній влади. Якщо підуть Олександр Єфремов або Нестор Шуфрич, вірогідні заяви про можливу федералізацію ", - вважає Фесенко. Якщо висунутий Олександра Вілкула, то він буде просувати свій варіант компромісу Заходу і Сходу, позиціонуючись, як нове обличчя регіоналів. На думку Карасьова, до всіх слоганів може додатися і традиційна для ПР ідея двомовності країни.

Єдина країна і сильна армія

На думку політологів, загальними гаслами для кандидатів стануть: 1. Збереження єдиної країни; 2. Повернення Криму; 3. Потужна армія; 4. Люстрація влади (з упором на те, що вже зроблено); 5. Децентралізація влади - реформа місцевого самоврядування. 6. Стабільне економічне зростання. А більшість, але не всі, ймовірно, додадуть: можливий вступ в НАТО і зближення із Заходом.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

газ , Росія , вибори , президент , Тимошенко , НАТО , Партія регіонів , Крим , Порошенко , Симоненко , Кличко , Тягнибок , Дмитро Ярош

Ви зараз переглядаєте новина "Президентські вибори 2014: Що Україні пообіцяють кандидати". інші Новини політики дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Зеленюк Христина

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация