Приїжджав Гітлер в Москву? Частина 1. ФОТО

Виявлено повний список делегації Ріббентропа

Однією з найбільш гаряче обговорюваних сьогодні історичних тем є початок Великої Вітчизняної війни. З приводу завершення війни питань набагато менше, там все очевидно: ми не могли не перемогти, тому що ворог повів війну на знищення нашого народу, і перемогли - Червоний прапор на Рейхстагу 30 квітня 1945 року, Акт беззастережної капітуляції фашистської армії 8 травня і кинуті до підніжжя Мавзолею німецькі прапори 24 червня вельми красномовно про це свідчать. Але що ж трапилося в перший день війни - чорний 22 червня 1941 - року і наступні за цим дні і тижні?

Ось уже 69 років, як відповідь на цей абсолютно законний питання не дано. 1200 (за німецькими даними - 1800) радянських літаків були знищені в перший день, більшість з них - на землі. Найсильніша в світі Червона Армія з незрозумілих причин не змогла дати відсічі ворогу і покотилася в глиб країни. У лічені дні ми зазнали колосальних втрат танків і артилерії, а також втратили половину запасів прикордонних округів - боєприпасів, пального, продуктів (значна частина яких була захоплена ворогом). Протягом 10 днів були здані столиці трьох союзних республік: Каунас - 24 червня, Мінськ - 28 червня, Рига - 1 липня. У полон потрапило нечувану кількість бійців і командирів Червоної Армії: за шість місяців 41-го року - 3,8 млн. Чоловік ... Формулу сталося нещодавно дав нарешті президент Академії військових наук генерал армії М.А.Гареев, приблизно так: "Червона Армія мала найвищу боєздатність, але мінімальну боєготовність ". Це дуже точно і дуже правдиво. Залишилося зрозуміти - в чому конкретно це проявлялося і що було тому причиною.

Адже все, що сталося на початку війни було не «тимчасовими невдачами її початкового періоду", як це завжди пояснювалося, а наслідком жахливого розгрому 22 червня, справжня причина і обставини якого ретельно приховуються досі, тому що він був результатом не бойових дій нашої армії, а програної передвоєнної стратегії Сталіна. Давно треба було зробити те, що зробили недавно з таємницею Катині, - дати команду архівів підібрати матеріали про цей день, історикам узагальнити їх і, ставлячи одну-єдину мету - відновити істину, без всяких оцінок розповісти суспільству про те, що трапилося 22 червня 1941 року і що стало причиною цього. Адже факти часом виявляються сильнішими найпотужнішою пропаганди, тим більше що майже в кожній нашій родині в ту війну загинули батьки і матері, діди і бабусі, брати і сестри, дядьки й тітки. А якщо не буде нарешті сказана правда про початок тієї страшної війни, можуть коли-небудь загинути і наші діти, внуки і правнуки, бо наша величезна, багатюща країна завжди буде здаватися комусь ласим шматочком.

Я багато працював, намагаючись зрозуміти, що ж сталося 22 червня, написав дві монографії о 22-й червня 1941 - "Велика таємниця Великої Вітчизняної. Нова гіпотеза початку війни "(вийшла у видавництві" Час "в 2007 і 2008 рр.) І" Велика таємниця Великої Вітчизняної. Ключі до розгадки "(вийшла там же в січні 2010 р). За моєю гіпотезою в 2007 р було знято повнометражний документальний фільм "Таємниця 22 червня" (сценарій написаний мною в співавторстві з режисером фільму Сергієм Головецько). Зараз працюю над завершальною книгою документальної трилогії про 22 червня - "Велика таємниця Великої Вітчизняної. Тільки документи ", основу якої складатимуть архівні документи, багато з яких раніше не публікувалися (до речі, фільм" Таємниця 22 червня "повністю складається з вітчизняної та зарубіжної хроніки, виявленої в Красногорському кінофотоархіву і архиве" Держфільмофонду "в Білих стовпах, частина якої була використано при написанні цієї статті).

Роль архівних документів сьогодні різко зростає, причому виявилося, що у вітчизняних архівів є одне абсолютно очевидна перевага перед закордонними - в умовах авторитарного режиму, коли найменший відступ від команди зверху могло коштувати людині свободи, а то і життя, все посадові особи запасалися "папірцями" , які в кінці кінців накопичувалися в архівах.

Сьогодні я хочу показати лише один знайдений мною архівний документ, який публікується вперше: список складу делегації Ріббентропа - міністра закордонних справ Німеччини, який вперше прилетів до Москви 23 серпня 1939 року, де від імені свого уряду за 24 години погодив зі Сталіним і Молотовим і підписав з керівником радянського уряду - головою Раднаркому СРСР В. М. Молотовим - Договір про ненапад між Німеччиною і СРСР.

Парадокс, на мій погляд, полягає в тому, що саме цей абсолютно мирний договір став однією з головних причин катастрофи 22 червня 1941 Справа в тому, що з часів Версальської угоди (1919 р), який завершив Першу світову війну, наші країни не мали спільного кордону, тому Німеччина не могла раптово напасти на СРСР. Так що "раптовість" німецького нападу, на яку потім завжди посилалися радянські пропагандисти, пояснюючи події 22 червня, "подарував" нам саме цей договір. І загрозу війни він не ліквідував - пожежа війни спалахнув рівно через тиждень після його підписання і, цілком очевидно, не міг не докотитися до нашої країни. А якщо додати до цього повне неприйняття цього договору комуністичними і робочими партіями світу, подив і страх у демократичних країнах, пізніше стали учасниками антигітлерівської коаліції, негативний результат цього договору для СРСР очевидний. І головний козир в його захист пропагандистів і, на жаль, багатьох сучасних істориків - то, що нібито він на два роки віддалив нам війну і дав до неї підготуватися, - теж вельми сумнівний, тому що Захід тоді вів "дивну війну", і гітлерівська промисловість теж отримала два роки, які активно використовувала для випуску найновішою і потужної військової техніки.

Однак повернемося до списку складу німецької делегації 1939 року. Він був виявлений мною в Архіві зовнішньої політики МЗС РФ у фонді секретаріату наркома в двох варіантах - на німецькому (Ф-ПРО6, Оп. 1 Папка 8, Справа 74, л. 33-35) і російською (Ф-ПРО6, Оп. 1 папка 8, Справа 74, арк. 36-37) мовами. На ньому відсутні підпис укладача і дата, з чого випливає, що або до нього було супровідний лист, залишений в фонді наркома, або воно було передано нарочним з рук в руки (такі випадки мали місце, наприклад, їх передавав під час прийому зам. Наркома закордонних справ посол Шуленбург або радник посла Хильгер).

Через відсутність дати неможливо визначити, відноситься цей список до прильоту делегації в серпні або у вересні, або він загальний на весь період роботи делегації (опублікований раніше документ "Повноваження ...", підписаний Гітлером, дає Ріббентропу право "для підписання як Пакту про ненапад , так і інших угод, які є результатом цих переговорів "і не обмежується ніяким строком). У списку делегації 38 чоловік, включаючи Ріббентропа, ця цифра вже неодноразово називалася. Вивчення списку показало, що власне делегація складається з 17 осіб, а також ескорту: супроводжуючих - 8 осіб (з яких 7 охоронці і 1 камердинер), які обслуговують - 4 людини і льотного персоналу - 9 осіб.

Однак в радянській пресі у серпні 1939 р публікувалося лише 6 імен: Ріббентроп, д-р Гаусс, Дернберг, П.Шмідт, Г.Гофман, д-р Шнурре; а у вересні 1939 р - 9 імен: Ріббентроп, Форстер, д-р Гаусс, Шнурре, Кордт, Генку, фон Галем, Шульце, Штейнбікель (з яких 4 - Форстер, Кордт, фон Галем, Штейнбікель - відсутні в списку делегації) . Всього було опубліковано 12 імен, в т.ч. 8 зі списку членів делегації, а імена 9 членів делегації не були опубліковані.

ЧЛЕНИ ближнього КОЛА ФЮРЕРА У СКЛАДІ ДЕЛЕГАЦІЇ

Проведений аналіз складу делегації Ріббентропа показав, що вісім її членів були з найближчого особистого оточення Гітлера. Припустимо, ще можна припустити, що свого особистого пілота Ганса Баура разом з літаком "Кондор" FW-200 фюрер виділив Ріббентропу для забезпечення максимальної швидкості і безпеки цього найважливішого польоту (є відомості, що "Кондор" мав найсучасніші засоби навігації, що місце фюрера в ньому було обладнано засобами для парашутування і т.п.), а свого особистого фотографа і друга Г.Гофмана фюрер послав, щоб він зробив знімки, що дають повне уявлення про загадкове російською диктатора. Але дуже важко пояснити, навіщо ж Гітлер включив до складу делегації Ріббентропа його постійного представника при собі Хевел, своїх особистих: ад'ютанта Шульце, офіцера-ординарця Вюнш, лікаря Брандта, стенографіста-хронографа Шмідта - людей, практично невідлучно і безперервно, завжди знаходилися біля нього.

Якщо ж додати до цього опинилися в кремлівському кабінеті осіб - геополітика К.Хаусхофера і генерала В.Кейтеля, дуже близьких Гітлеру головних його радників, а також наявність в списку членів делегації вищезгаданої "фройлен Едіт Крюгер", найбільш імовірною причиною включення в делегацію Ріббентропа настільки значної частини свити Гітлера виявиться не що інше, як ... таємне участь в ній самого фюрера ...

(Закінчення в наступному номері)

* Вживання великої літери дан текст з документа "Делегація", пров. з нім. (АВП Ф-06, Oп.1, папка 8, справа №74, л. 33-35). Німецький текст додається (там же, арк. 36-37). Буквою "а" відзначено виявлене участь в серпневому візит, буквою "с" - у вересневому.

СПИСОК ДЕЛЕГАЦІЇ Ріббентропа * (російською мовою)

СПИСОК ДЕЛЕГАЦІЇ Ріббентропа * (російською мовою)

1. МІНІСТР ЗАКОРДОННИХ СПРАВ Йоахім фон Ріббентроп а, з (1893-1946 рр)., Обергрупенфюрер СС, радник Адольфа Гітлера по зовнішній політиці).

, Обергрупенфюрер СС, радник Адольфа Гітлера по зовнішній політиці)

2. ПОМІЧНИК СТАТС-СЕКРЕТАРЯ ФРИДРИХ ГАУС (а, с) (1881-1955 рр., Начальник юридичного відділу МЗС, посол з особливих доручень).

, Начальник юридичного відділу МЗС, посол з особливих доручень)

3. ПОСЛАННИК 1-го КЛАСУ ФОН Дернберг (а, с) (Барон Олександр фон Дернберг, 1901-1983 рр., Начальник протокольного відділу МЗС).

4
4. ПОСЛАННИК 1-го КЛАСУ ПАУЛЬ ШМІДТ (а) (1899-1970 рр., Голова секретаріату МЗС, особистий перекладач і особистий стенографіст-хронограф Гітлера. Російської мови не знав, перекладав англійську та французьку. Немає жодного його фото або кінокадру, зробленого в Москві).

5. ТАЄМНИЙ РАДНИК Д-Р КАРЛ Шнурре (а, с) (1898-1990 рр., Керівник економічного відділу МЗС, глава німецької економічної делегації в CССР, до початку війни відповідав за економічні зв'язки з СРСР).

, Керівник економічного відділу МЗС, глава німецької економічної делегації в CССР, до початку війни відповідав за економічні зв'язки з СРСР)

6. ТАЄМНИЙ РАДНИК Гевель (Отто Вальтер Хевел, 1904-1945 рр., Постійний представник міністра закордонних справ Ріббентропа при Гітлері, бригадефюрер СС, найближчий співробітник Гітлера - прапороносець під час "пивного путчу" 1923 р сидів з Гітлером в одній камері в Ландсбергській в'язниці, де проводив коректуру тексту його книги "Майн кампф". За свідченням Шпеєра, Хевел був найбільш близькою людиною до Гітлера, "персона гратіссіма". його емоційна прив'язаність був очевидна всім оточуючим. "з плином часу він встановив з Гітлером ос бие відносини, що нагадували відносини сина до батька ... "Немає жодного його фото або кінокадру, зробленого в Москві).

Немає жодного його фото або кінокадру, зробленого в Москві)

7. ТАЄМНИЙ РАДНИК ПАУЛЬ ШМІДТ, (а) (Пауль Карл Шмідт, 1911-1997 рр., Начальник відділу преси МЗС, згодом письменник Пауль Карель, автор книги "Східний фронт" і ін. Немає жодного його фото або кінокадру, зробленого в Москві). *

*

8. ТАЄМНИЙ РАДНИК АНДОР Генк, (с) (1895-1984 рр., Помічник статс-секретаря МЗС. Був радником німецького посольства в Москві, консулом в Києві. Був членом німецько-радянської прикордонної комісії).

Був членом німецько-радянської прикордонної комісії)

9. ПРОФЕСОР ГЕНРІХ ГОФМАН, (а) (1885-1957 рр., З початку 20-х років особистий фотограф і особистий друг Гітлера).

, З початку 20-х років особистий фотограф і особистий друг Гітлера)

10. Д-Р МЕДИЦИНИ КАРЛ БРАНДТ (1904-1948 рр., Рейхскомісар охорони здоров'я і особистий лікар, т. Н. "Супроводжуючий лікар фюрера". Немає жодного його фото або кінокадру, зробленого в Москві).

11. РАДНИК ЕДУАРД БРЮКЕЛЬМЕЙЕР (Відомостей не виявлено, ймовірно, це псевдонім, під яким ховався невідомо хто).

12. СЕКРЕТАР Бернд ГОТТФРІЗЕН, (а, с) (Рід. В 1911 р, особистий секретар Ріббентропа).

13. РЕДАКТОР Гельмут Рауса (Відомостей не виявлено, Швидка всього це спотворене ім'я особистого фотографа Ріббентропа - Хельмута Лаукс, рід. В 1911 р, про участь якого в делегації пише в своїх мемуарах Гофман. Немає жодного його фото, зробленого в Москві) .

Немає жодного його фото, зробленого в Москві)

14. АД'ЮТАНТ МАКС Вюнш (1914-1995 рр., Особистий офіцер-ординарець Гітлера. Немає жодного його фото або кінокадру, зробленого в Москві).

Немає жодного його фото або кінокадру, зробленого в Москві)

15. АД'ЮТАНТ РІХАРД ШУЛЬЦЕ (а, c) (1914-1987 рр. Ад'ютант Ріббентропа на радянсько-німецькі переговори, після загибелі на фронті брата Ганса-Георга Шульце - особистого ад'ютанта Гітлера - замінив його і був беззмінним ад'ютантом фюрера від СС в 1941 1944 рр.).

16. Г-ЖА ЕДІТ КРЮГЕР, (а) (Відомостей не виявлено. У німецькому варіанті списку делегації зазначено: "фройляйн Едіт Крюгер". Це багатозначне "фройляйн" замість посади наводить на думку, що таке могли зробити лише для однієї жінки в Третьому рейху - для пасії фюрера Єви Браун. Дівоче прізвище її матері Кронбургер, яку могли при включенні в список членів делегації скоротити до "Крюгер". Слід також врахувати, що з весни 1938 Гітлер став випускати Єву в закордонні поїздки, іноді запрошуючи її з собою . Вона побувала з ним у Відні, Пра е, Римі, без нього їздила до Венеції. Супроводжували її подруга Герда, а також особистий лікар Гітлера д-р Брандт, особистий фотограф Гофман і хтось із ад'ютантів. Всі ці люди виявлені в складі делегації Ріббентропа. Її фото під час перебування в Москві немає, нижче розглянуті виявлені кінокадри з її участю).

17. СЕКРЕТАРКА Гільдії ФОН ЗЕЕФ, (а) (Відомостей не виявлено. Можливо, під цим ім'ям ховалася сестра Єви Ільзе Браун, яка незадовго до цього стала секретаркою улюбленого архітектора фюрера Шпеєра *. Фото немає, нижче - кінокадри з її участю).

* "Ільзе вирушила разом з нею в Берлін. На прохання Єви Альберт Шпеєр запропонував її старшій сестрі посаду своєї секретарки. Гітлер дещо пом'якшив режим секретності, тому дозволив собі запросити обох молодих жінок на напівофіційний вечерю в рейхсканцелярию. Коли подали десерт, Гітлер запитав Ріббентропа: "Якщо ви не проти, я відкрию таємницю?" Міністр закордонних справ тільки гордовито посміхнувся у відповідь. Тоді Гітлер привселюдно заявив: "Ніякої великомасштабної війни не буде. Сьогодні вночі Ріббентроп вилітає в Москву. Ми підписуємо з російськими договір ". У ці передують початок найбільшої в новітній історії війни фатальні годинник Єва невідступно перебувала поруч з Гітлером. Її альбом містить вражаючі аматорські знімки, але ще більш приголомшуюче враження справляють підписи під ними ... "Н.Ган" Єва Браун: життя, любов і доля ".

З Про П Р О В О Д А Д А Ю Щ І Е

18. ЧЛЕН ОХОРОНИ Віппера

19. ЧЛЕН ОХОРОНИ ГАНС Вернер

20. ЧЛЕН ОХОРОНИ Конрад ШНАЙДЕР

21. ЧЛЕН ОХОРОНИ ЕРГАРД Феттер

22. ЧЛЕН ОХОРОНИ ФРІЦ ЗІКЕР

23. ЧЛЕН ОХОРОНИ ФРІЦ РАМ

24. ЧЛЕН ОХОРОНИ КУРТ підступи

25. камердинера ПАУЛЬ Бонк

Про Б З Л У Ж І В А Щ І Е


26. ФРИДРИХ Лєсков

27. РІХАРД Завада

28. Ерхард ШМІДТ

29. АЛЬФРЕД ВОЙТШ


Л Е Т Н И Й П Е Р С О Н А Л


30. КАПІТАН-ЛЬОТЧИК ГЕЙМ (Відомостей не виявлено, схоже, це льотчик ескадрильї Гітлера - Людвіг Гайм).

31. КАПІТАН-ЛЬОТЧИК Вальтер ОППЕНБЕРГ (Відомостей не виявлено, ймовірно, це псевдонім).

32. СТАРШИЙ МАШИНІСТ-ЛЬОТЧИК Вільгельм ВОЛЬШКЕ (авіамеханіком. Відомостей не виявлено).

33. СТАРШИЙ радист Вальтер Коберг (Відомостей не виявлено, ймовірно, це псевдонім).

34
34. КАПІТАН-ЛЬОТЧИК Йоганном БАУЕР, (а, с) (Це спотворене ім'я особистого шеф-пілота Гітлера Ганса Баура, 1897-1993 рр. Немає жодного його фото або кінокадру, зробленого в Москві).

35. КАПІТАН-ЛЬОТЧИК КЛІЕР (Не виявлено, схоже, це спотворене ім'я, в своїх мемуарах Г.Баур стверджує що пілотом другого літака був Лір).

36. СТАРШИЙ МАШИНІСТ-ЛЬОТЧИК МАКС ЦІНТЛЬ, (а, с) (Ст. Бортмеханік екіпажу Г.Баура).

37. СТАРШИЙ радист КАРЛ ЛЕЦІЕВСКІЙ, (а, с) (Старший радист екіпажу Г.Баура, в мемуарах Г.Баур називає його льотчиком).

38. радист ФРАНЦ ГЕРМАН (Відомостей не виявлено).

ЧЛЕНИ ДЕЛЕГАЦІЇ, ІМЕНА ЯКИХ НЕ БУЛИ ВКАЗАНІ У СПИСКУ, АЛЕ БУЛИ ОПУБЛІКОВАНІ В РАДЯНСЬКИХ ГАЗЕТАХ У 1939 РОЦІ.

Форстер Альберт, (с) (1902-1952) - партійний діяч, обергрупенфюрер СС, гауляйтер Данцига (з 1930 р). З 26.10.1939 по 08.05.1945 гауляйтер Данцига - Західної Пруссії і імперський намісник Західної Пруссії.

Кордтом, (c) (Еріх Кордт - німецький дипломат. Народився в 1903 р З 1934 р працював в німецькому міністерстві закордонних справ у підпорядкуванні у Йоахіма фон Ріббентропа, очолював бюро міністра. Брав участь у важливих переговорах і нарадах на вищому рівні).

ФОН Галеме, (c) - заступник начальника протокольного відділу МЗС
ФОН Галеме, (c) - заступник начальника протокольного відділу МЗС.

ФОН Галеме, (c) - заступник начальника протокольного відділу МЗС

ШТЕЙНБІКЕЛЬ (c) (можливо, Отто Штайнбрінк - 1888 р.н., один з керівників німецької металургійної промисловості та "фюрерів" військової економіки). Фото початку 20-x рр.)

Невпізнаних ОСОБИ, брав участь у переговорах, МОЖНА ПОДИВИТИСЯ В ФОРМАТІ PDF ТУТ

Але що ж трапилося в перший день війни - чорний 22 червня 1941 - року і наступні за цим дні і тижні?
Коли подали десерт, Гітлер запитав Ріббентропа: "Якщо ви не проти, я відкрию таємницю?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация