Прийдешнє відкривалося пророку в снах і видіннях

Витлумачивши сон вавилонського царя Навуходоносора, пророк Даниїл передбачив подальший хід світової історії Витлумачивши сон вавилонського царя Навуходоносора, пророк Даниїл передбачив подальший хід світової історії. У його власному сні пророку було дано одкровення про кінець часів і пришестя антихриста. Пророцтва Даниїла почали виконуватися ще за його життя і незабаром після. Бути може, чергове пророцтво почне збуватися вже в наступному році?

початок статті

Головним даром Данила був його пророчий дар, яка проявилася і в його здатності тлумачити сновидіння, і в даному йому одкровенні. Цей дар зробив його останнім великим старозавітним пророком. Вперше Данило проявив цю здатність незадовго після того, як надійшов на службу до вавілонського царя.

Навуходоносора приснився дуже дивний і дуже збентежив його сон, для тлумачення якого він зібрав кращих вавилонських мудреців і волхвів, але так і не отримав від них відповіді. Тільки Данило зміг витлумачити царський сон, значення якого було відкрито йому після молитви до Господа в нічному баченні. Навуходоносор побачив величезного страшного бовдура, голова якого була золотою, груди і руки - срібною, тулуб - мідним, ноги - залізні, а ступні - глиняні. Потім з гори відірвався камінь, вдарив в ноги бовдура і розбив його вщент, а потім збільшився і став горою, яка покрила всю землю.

Данило витлумачив Навуходоносора цей пророчий сон, в якому була зашифрована подальша історія світу. Так, приснився царю бовдур символізував чотири язичницькі царства, які прийдуть на зміну одна одній, перше з яких - золоте - і є царство Вавилонське. Камінь, що зірвався з гори і зруйнував бовдура, символізував Месію, а виросла з нього гора - засноване Їм п'ятий царство Боже, яке знищить всі царства земні і пошириться по всьому світу. "Так Великий Бог об'явив цареві те, що буде після всього" - завершив своє тлумачення Данило. А приголомшений Навуходоносор встав, вклонився пророку до землі і сказав: "Воістину Бог ваш Він Бог богів і Пан над царями!". Пророцтво Данила виповнилося в точності: слідом за царством вавилонським було ухвалено три язичницьких царства, які володіли іудейським народом - перське, греко-македонське і римське. Під час римського царства на землю з'явився Христос і заснував Свою царство, всесвітнє і вічне - християнську Церкву.

З плином часу, приблизно на 37-му році царювання, Навуходоносора знову приснився дивний і дуже збентежив його сон, який знову не зміг витлумачити ніхто з вавилонських мудреців, крім пророка Даниїла. Уві сні Навуходоносор побачив величезну, яка досягала небес, дерево, на якому росли прекрасні листя, яке буяло плодами, під яким ховалися всілякі птахи і тварини. Але тут з'явився якийсь Святий і гучним голосом наказав зрубати дерево, обрубати його гілки, розкидати його плоди, прогнати сидять під ним звірів. Але головний його корінь залишити в залізних і мідних кайданах в землі, на зеленій польовій траві. Завершувався сон дивними словами про те, що серце людське буде відібрано від нього і замінено на серце звірине, і пройдуть над ним сім часів. Данило пояснив цареві, що дерево, побачене їм, символізує самого царя, велич якого стало настільки величезним, що досягло небес і всіх країв землі. Але, як не великий він, тільки Всевишній над людським царством, доля будь-якого царства - в Його руках, і Він дає його, кому забажає. І далі він передбачив, що, згідно з сну, царство його, як головний корінь дерева, залишиться при ньому; але настане час, коли він буде відлучений від нього на сім часів і буде як звір харчуватися травою. Данило бачив причиною насувається на царя біди в його непомірною гордині і сказав йому наостанок: "спокутувати гріхи твої правдою і беззаконня твої милосердям до бідних". І, як мине рік, коли Навуходоносор походжав по своєму палацу і захоплювався своєю могутністю, з неба пролунав голос: "Тобі кажуть, цар Навуходоносор: царство відійшло від тебе!". Після чого у царя затьмарився розум і він впав в лікантроп - душевний розлад, при якому людина ототожнює себе з твариною, в зв'язку з чим, цар був віддалений від людей в пустелю, де жив як тварина, як і було передбачено йому уві сні. Після закінчення призначеного терміну Навуходоносор видужав і прославив Царя Небесного, "Який сильний упокорити ходять гордо". І незабаром після цього, процарствовав 43 роки, великий вавилонський цар помер +

Наступне пророцтво було зроблено Данилом вже п'ятого наступнику Навуходоносора, що запанувала через 7 років після його смерті - Валтасару Наступне пророцтво було зроблено Данилом вже п'ятого наступнику Навуходоносора, що запанувала через 7 років після його смерті - Валтасару. Причому, пророцтво це було зроблено в останній рік його царювання, напередодні перського завоювання Вавилонського царства в 539 році до Р. Х. В останній рік свого царювання, Вальтасар безтурботно бенкетував в Вавилоні і наказав принести і святі речі, які були викрадені з Єрусалимського храму Навуходоносором, і дозволив собі і всім присутнім з них пити. Хоча навіть сам Навуходоносор свого часу не наважився осквернити цю святиню і помістив їх в царській скарбниці. Раптово в повітрі з'явилася рука і написала на стіні нікому не зрозумілі слова. Вальтасар жахнувся і наказав прочитати написане своїх вавилонських мудреців, але ніхто з них не зміг цього зробити. Тоді цар послав за пророком Даниїлом, який прочитав слова "Мене, мене, текел упарсін" і витлумачив їх: воно означало, що порахував Бог це царство і поклав йому кінець; зважив царя і знайшов дуже легким; розділив це царство і віддав мідянам і персам. Це пророцтво виповнилося до того, як закінчилося це бенкет: в цю саму ніч перські війська вторглися в Вавилон, увірвалися до палацу і вбили Вальтасар, останнього вавілонського царя. У цю ж ніч впала "золоте" царство Вавилонське, а на зміну йому прийшло мидийских-Перській "срібне" царство.

старозавітне Одкровення старозавітне Одкровення

Нарешті, в кінці свого життя пророку Даниїлу було дано бачення, що стосуються подальшої історії світу, приходу Місії, приходу антихриста і кінця світу.

Так, близько 539 року до Р. Х., в перший рік царювання Валтасара, майже вісімдесятирічному пророку Даниїлу приснився незвичайний сон. Він побачив чотирьох звірів: лева з орлиними крилами, ведмедя з трьома іклами, барса з чотирма головами і чотирма крилами і жахливого звіра з десятьма рогами і залізними зубами. У цьому ж сні Данило побачив Самого Бога в образі "Старого днями" - стародавньої людини, а також майбутнього до Нього "Сина Людського". У цьому ж сні пророк отримав його пояснення. Кожен звір, побачений пророком, символізував одне з чотирьох язичницьких царств, після зміни яких настане Божественний суд і вічне Царство Боже. У той же час, останній звір символізував і поява в кінці часів антихриста і його царства. Через кілька років, близько 534 року до Р. Х., під час царювання Кіра, старця Даниїла на березі річки Тигр було дано пророцтво про подальшу історії земних царств, в тому числі про трьох наступників царя Кіра, про Ксеркса і Олександра Македонського, а також про знехтуваному царя Єпіфаній і допущеної їм "гидота спустошення". А також ще одне одкровення про кінець світу, коли настане "час утиску", "багато хто з тих, що сплять у земному поросі, збудяться" і врятуються тільки "записані в книзі". Важко не помітити, що дуже подібні описи і звіра-антихриста, і кінець світу, повторяться в іншому пророцтві, яке з'явиться тільки через 600 років - в Апокаліпсисі Іоанна Богослова.

Приблизно в цей же час пророк Даниїл отримає ще одне одкровення про час першого пришестя Месії і підстави його Царства. Воно буде дано пророку самим архангелом Гавриїлом, який позначив число в "сімдесят седмиць", які пройдуть з моменту звільнення ізраїльського народу і повернення його в Єрусалим - до приходу і спокутування світу Спасителем. За тлумаченням пророка Даниїла, "сімдесят седмиць" - це період в 490 років, який почнеться наказом про будівництво Єрусалимського храму, а закінчиться його повторним руйнуванням. Надалі саме так все і станеться, і здійсняться ці пророцтва почнуть ще за життя Данила. Згідно з переказами, він сам покаже Перської царю Кіру пророцтва про те, що він звільнить іудейський народ, залишені близько двохсот років тому пророком Ісаєю. І вражений цим пророцтвом, цар видав указ про звільнення євреїв з вавилонського полону, котрий тривав рівно 70 років, і видав едикт про будівництво Єрусалимського храму в 536 році, з якого і почався відлік передбачених пророку Даниїлу "сімдесяти седмиць".

Про останній період життя пророка Даниїла не збереглося практично ніяких відомостей. Його пророче служіння тривало близько 70 років, приблизно з 600 по 533 рік до Р. Х., аж до його смерті, яка настала в глибокій старості. А до складу Старого Завіту увійшла дивовижна "Книга пророка Даниїла", перша, історична частина, якої описує події з життя пророка Даниїла та історії вавилонського і Перської царства; а друга - пророча частина - містить опис і роз'яснення всіх, зроблених пророком Даниїлом, тлумачень і прогнозів і отриманих одкровень. У зв'язку з тим, що цілий ряд одкровень пророка Даниїла стосувався кінця світової історії, приходу антихриста, другого пришестя і страшного суду, "Книга пророка Даниїла" по аналогії з Одкровенням Іоанна Богослова, отримала назву старозавітного Апокаліпсису.

Пророк Даниїл помер найімовірніше в Сузах або Екбатанах. Серед місць поховання пророка називають Вавилон і Сузи - сучасне місто Шустер. А частина його останків - а саме рука пророка - нині зберігається в Самарканді, перенесена туди з Месопотамії який повертався з військового походу в XIV столітті Аміром Темуром. За переказами кінь, яка перевозила останки, зупинилася на цьому місці і не бажала рухатися далі, від удару її копита раптом забило цілюще джерело, після чого було прийнято рішення поховати мощі святого в цьому місці. Гробниця пророка Даниїла протягом декількох століть добудовувалася; а на початку XX століття над нею був споруджений Мавзолей. Поруч з мавзолеєм пророка Даниїла б'є джерело святої води і зростає 500-літній фісташкове дерево. Протягом довгого часу воно було абсолютно сухим, і в 1996 році зовсім раптово розквітло після відвідування гробниці пророка Даниїла і її освячення Патріархом Московським Алексієм II.

В наші дні ім'я старозавітного пророка Даниїла, його шанування, вивчення його житія і пророчих текстів виявилося нерозривно пов'язане з працями ієрея Данила Сисоєва , Що вшановує старозавітного пророка як свого небесного покровителя. Їм було складено, прочитаний і випущений курс лекцій, присвячений Книзі пророка Даниїла і тлумачення містяться в ній пророцтв.

Працями батька Данила в 2003 році, з благословення Патріарха Алексія II, в Москві була створена громада імені пророка Даниїла на Кантемировской, а незадовго до мученицької кончини, в 2009 році - Місіонерський рух імені пророка Даниїла Працями батька Данила в 2003 році, з благословення Патріарха Алексія II, в Москві була створена громада імені пророка Даниїла на Кантемировской, а незадовго до мученицької кончини, в 2009 році - Місіонерський рух імені пророка Даниїла. Також їм був розроблений архітектурний проект великого собору на честь пророка Даниїла, на місці якого в 2006 році був освячений невеликий храм на честь апостола Фоми. Планувалося, що в майбутньому ця маленька церква стане одним з прибудов великого храму. Дуже хотілося б, щоб після події в 2009 році на цьому місці вбивства батька Данила Сисоєва храм в честь його небесного покровителя, який одночасно стане і храмом-пам'ятником самому батюшки, обов'язково був побудований.

У новому 2011 році залишайтеся з рубрикою " релігія "!

Бути може, чергове пророцтво почне збуватися вже в наступному році?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация