Прийом на роботу громадян України зі статусом тимчасового притулку в 2019 році

  1. Прийом на роботу
  2. Необхідні документи
  3. трудові податки
  4. Страхові внески в пенсійний фонд
  5. Введення обов'язкового медичного страхування
  6. Фонд соціального страхування
  7. ПДФО
  8. Як знайти роботу
  9. відкриття ІП

Як правило, іноземцям в Росії для того, щоб почати трудову діяльність, необхідно отримати дозвіл на роботу. але статус тимчасового притулку дає більше свободи в даному питанні. Свої особливості є, але прийом на роботу не сильно відрізняється від основної маси співробітників.

Прийом на роботу

Громадяни України, які отримали тимчасовий притулок, не повинні додатково отримувати дозвіл на роботу, воно автоматично входить в отриманий статус. Роботодавцям теж не потрібно робити ніяких запитів на прийом іноземних громадян. Просто йде прийом чергового співробітника, без всяких квот і зайвих паперів.

Цивільний паспорт вилучається при отриманні статусу і знаходиться на зберіганні у відділенні УФМС, тому особистість підтверджується свідоцтвом про надання тимчасового притулку. На території Росії воно буде виконувати роль паспорта.

Проте, прийняття на роботу людей з наданим тимчасовим притулком вимагає від роботодавця певних знань закону. Тимчасовий притулок - статус особливий, ніяких додаткових паперів для роботи від українців не потрібно, немає потреби повідомляти органи УФМС про їх прийомі на роботу. Але необхідно відправити повідомлення в податкову службу про те, що на робоче місце прийнятий громадянин іншої країни. Хоча саме стягування податків від цього не змінюється.

Хоча саме стягування податків від цього не змінюється

Приклад свідоцтва про надання тимчасового притулку

Роботодавцям також варто ознайомитися і зі списком вакансій, на які заборонено приймати іноземних громадян, у тому числі українців. Так іноземців не можна брати для роботи в аптеках. Крім того, не можна використовувати іноземну працю для торгівлі поза магазинного павільйону, це стосується як відкритих лотків, так і наметів.

Необхідні документи

Зі статусом тимчасового притулку купується і право на роботу. При цьому для громадян України немає особливих обмежень на займані посади. Плюс, в порівнянні з приїжджими з інших країн в тому, що немає мовного бар'єру. При прийомі на роботу необхідні документи:

  1. Посвідчення особи, в даному випадку це свідоцтво про надання тимчасового притулку.
  2. Медична комісія, якщо цього вимагає трудовий кодекс, деякі фірми самостійно оплачують медичне обстеження для своїх співробітників.

    Зразок лікарського свідоцтва про стан здоров'я іноземного громадянина

  3. Трудова книжка. Якщо людина вперше влаштовується на роботу в Росії, її повинен оформити роботодавець.
  4. Для підтвердження кваліфікації працівник повинен представити документи про освіту. За договором між Росією і Україною отримані дипломи та наукові ступені на території України, вважаються еквівалентними російським аналогам. Що стосується людей, які отримали тимчасовий притулок, може піти в залік і отриманий на батьківщині досвід роботи. Трапляється так, що країна покидає в поспіху, і документи залишилися вдома. У таких випадках часто йдуть на зустріч і виявляють кваліфікацію на співбесіді або на випробувальному терміні.
  5. Довідка про відсутність судимостей. Потрібно не всюди, тільки в тих місцях, де заборонено брати на роботу людей із судимістю або кримінально переслідуваних. Довідку можна отримати в будь-якому регіональному відділі МВС.
  6. Якщо термін трудового договору більше 6 місяців, на працівника оформляється свідоцтво обов'язкового пенсійного страхування. Для контрактів терміном менше півроку це не обов'язково.

    Зразок свідоцтва обов'язкового пенсійного страхування

Свідоцтво ІПН не є обов'язковим для прийому на роботу.

трудові податки

Як і інші робочі Росії, все отримали тимчасовий притулок теж виплачують податки.

Страхові внески в пенсійний фонд

З заробітної плати іноземних працівників також утримуються страхові пенсійні внески, розмір цих внесків той же, що і у російських громадян. Пенсійні відрахування не проводяться, якщо термін контракту або трудового договору менше 6 місяців. З заробітної плати іноземних працівників також утримуються страхові пенсійні внески, розмір цих внесків той же, що і у російських громадян

Введення обов'язкового медичного страхування

Згідно із законом всі отримали тимчасовий притулок мають право на надання безкоштовної медичної допомоги, а значить, підлягають обов'язковому медичному страхуванню. Виплати заробітної плати, відповідно, також обкладаються податком на користь страхових внесків.

Фонд соціального страхування

В рамках соціального страхування українці з отриманим притулком мають право на всі соціальні виплати, так само як і російські громадяни, тому при влаштуванні на роботу цей податок вилучається із заробітку. У разі декретної відпустки або тимчасової непрацездатності через хворобу вони так само можуть претендувати на отримання допомоги.

У кожному трудовому договорі прописана страховка на випадок виробничої травми і захворювань, пов'язаних з професією. Відповідно до цих пунктів договору, податок до ФСС від виробничих травм також утримується з заробітної плати.

Відповідно до цих пунктів договору, податок до ФСС від виробничих травм також утримується з заробітної плати

ПДФО

Податок на доходи з фізично осіб утримується із зарплати кожного працівника Росії. Стандартна ставка - 13%, але з іноземних громадян, які працюють в Росії, утримується 30% протягом 183 днів.

Починаючи з 2014 року всі українці, які отримали статус тимчасового притулку, відразу прирівнюються до податкових резидентам. Це означає, що податок на доходи стягується відразу в розмірі 13%, що є великою перевагою.

Як знайти роботу

Громадяни України, особливо кваліфіковані фахівці, легко можуть знайти роботу на території Росії . Прийом на роботу громадян із свідоцтвом про надання тимчасового притулку не вимагає від роботодавця додаткових дозволів. Також немає квот на прийом таких працівників.

Якщо є час, можна взятися за пошук роботи самостійно. Процедура пошуку роботи однакова у всіх країнах: пошук підходящої вакансії, дзвінок, співбесіду. Тим більше, дозвіл на роботу не потребують, а значить, не має бути ніяких зайвих витрат і паперової тяганини.

Коли власних коштів для існування немає, і пошук роботи стає питанням виживання, резонно звернутися в центр зайнятості населення. Посібники іноземним громадянам не дозволяється, зате можна швидко отримати список вільних вакансій і отримати хоча б тимчасову, нехай і не дуже бажану роботу.

відкриття ІП

За законами Російської Федерації відкрити ІП на території країни може як російський, так і іноземний громадянин. Згідно із законом про біженців, особи, які отримали статус біженця в Росії або тимчасовий притулок мають право на території країни працювати і займатися підприємництвом. Отже, з боку закону немає ніяких перешкод для оформлення документів на відкриття індивідуального підприємства.

При державної реєстрації фізичної особи як індивідуального підприємця в реєструючий орган представляються:

  1. Заява за встановленою формою. Зразок можна знайти на офіційному сайті податкової служби, там же є зразок заповнення.

    Зразок заяви про реєстрацію ІП

  2. Ксерокопія посвідчення особи, в даному випадку це посвідчення тимчасового притулку.
  3. Квитанція про оплату державного мита на відкриття ІП.
  4. Копія документа, що підтверджує дозвіл на перебування в країні (дозвіл на тимчасове мешкання в Російській Федерації або посвідку на проживання в Російській Федерації).

Копія документа, що підтверджує дозвіл на перебування в країні (дозвіл на тимчасове мешкання в Російській Федерації або посвідку на проживання в Російській Федерації)

приклад РВП

Заковика у відкритті ВП тимчасового притулку криється якраз в останньому пункті. Потрібно РВП або ВНЖ в Росії . Ця невелика поправка часто стає перепоною, хоча і суперечить закону про біженців.

У різних регіонах країни справи з відкриттям ІП осіб з тимчасовим притулком йдуть по-різному. Часто все залежить безпосередньо від особи, яка приймає документи.

У багатьох випадках вигідніше вихід оформити РВП і тільки потім звертатися за відкриттям ВП.

Крім того РВП - це вже крок до отриманню російського громадянства , А значить, не доведеться кидати свій відкритий бізнес, якщо зникнуть обставини на надання тимчасового притулку.

Громадянам України, які мають статус тимчасового притулку на території РФ, не потрібні додаткові документи для влаштування на роботу. Що стосується робочого законодавства, вони повністю прирівнюються до жителів Росії, мають ті ж права і обов'язки на робочому місці. Так само як і з інших робочих, з них утримуються податки, але за рахунок цього вони отримують всі соціальні гарантії.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация