Приклад твору 15.3 «Що таке самовиховання?» По тексту В.А.Каверіна

На мій погляд, самовиховання - це формування особистості за допомогою волі і бажання самої людини

На мій погляд, самовиховання - це формування особистості за допомогою волі і бажання самої людини. Для того щоб досягти заповітної мети, частіше за все необхідно серйозно попрацювати над собою. Шлях самовиховання дуже складний, але тільки він веде до виконання мрії.

У тексті В.А.Каверіна розповідається про героя, захопленість авіацією. Оповідач розуміє, що для вступу в льотну школу треба наполегливо тренуватися. Приховуючи свій намір від інших, хлопчик щодня «робив гімнастику по системі Анохіна і холодне обтирання по системі Мюллера» (пропозиція 34). Мені здається, що героя чекає успіх, так як він виховує в собі необхідні для льотчика якості: рішучість, силу характеру, наполегливість.

В якості ще одного аргументу приведу приклад з власного життя. Мій друг Олексій ніколи не любив читати, тому часто отримував по літературі незадовільні оцінки. Але коли він дізнався, що для вступу в коледж йому потрібно здавати іспит з цього предмету, Льоша вирішив подолати свою лінь і став приділяти читання годину в день. Спочатку було важко, але поступово мій друг став розбиратися в літературі. Зараз Олексій легко виконує екзаменаційні завдання. Це стало можливим тільки завдяки самовихованню.

Таким чином, самовиховання - це процес, необхідний для розвитку особистості людини. Без самовиховання неможливо подолати труднощі і досягти успіху в житті.

Читайте інші приклади творів 15.3 на ОГЕ з російської мови

Оригінальний текст (варіант 1 зі збірки під ред. І.П.Цибулько): *

(1) Ще в ті роки, коли я захопився Амундсеном, мені прийшла в голову проста думка. (2) Ось вона: на літаку Амундсен добрався б до Південного полюса в сім разів швидше. (3) З якими труднощами він просувався день за днем ​​по нескінченній сніжної пустелі! (4) Він йшов два місяці слідом за собаками, які, врешті-решт, з'їли один одного. (5) А на літаку він долетів би до Південного полюса за добу. (6) У нього не вистачило б друзів і знайомих, щоб назвати всі гірські вершини, льодовики і плоскогір'я, які він відкрив би в цьому польоті.
(7) Кожен день я робив величезні виписки з полярних подорожей. (8) Я вирізав з газет замітки про перші польоти на північ і вклеював їх в стару конторську книгу. (9) На першій сторінці цієї книги було записано: «» Вперед »- так називається його корабель.» (10) »Вперед», - говорить він і справді прагне вперед. (11) Нансен про Амундсеном ». (12) Це було моїм девізом. (13) Я подумки пролетів, а літаку за Скоттом, за Шеклтоном, за Робертом Пірі. (14) За всіма маршрутами. (15) А раз в моєму розпорядженні знаходився літак, потрібно було зайнятися його пристроєм.
(16) Згідно з третім пункту моїх правил: «Що вирішено - виконай», я прочитав «Теорію літакобудування». (17) Ох, що це була за мука! (18) Але все, чого я не зрозумів, я про всяк випадок вивчив напам'ять.
(19) Кожен день я розбирав свій уявний літак. (20) Я вивчив його мотор і гвинт. (21) Я обладнав його новітніми приладами. (22) Я знав його як свої п'ять пальців. (23) Одного тільки я ще не знав: як на ньому літати. (24) Але саме цього я і хотів навчитися.
(25) Моє рішення було таємницею для всіх. (26) У школі вважали, що я розкидаюся, а мені не хотілося, щоб про мою авіації говорили: «(27) Нове захоплення». (28) Це була не забавка. (29) Мені здавалося, що я давно вирішив стати льотчиком, ще в Енську, в той день, коли ми з Петькой лежали в соборному саду, розкинувши руки хрестом, і намагалися днем ​​побачити місяць і зірок, коли сірий, схожий на крилату рибу літак легко обійшов хмари і пропав на тій стороні Піщинки. (30) Звичайно, це мені тільки здавалося. (31) Але все ж недарма так запам'ятався мені цей літак. (32) Має бути, і справді тоді я вперше подумав про те, що тепер займало всі мої думки.
(32) Отже, я приховав свою таємницю від усіх.
(34) Щоранку я робив гімнастику по системі Анохіна і холодне обтирання по системі Мюллера. (35) Я мацав свої м'язи і думав: «(36) А як не приймуть?» (37) Я перевіряв очі, вуха, серце. (38) Шкільний лікар говорив, що я здоровий. (39) Але здоров'я буває різний - адже він не знав, що я збираюся в льотну школу. (40) А раптом я нервовий? (41) А раптом ще що-небудь? (42) Зростання! (43) Проклятий зростання! (44) За останній рік я виріс всього на півтора сантиметра.
- (45) Приймуть, - рішуче відповів я.

(За В.А. Каверіна)

* ОГЕ. Російська мова: типові екзаменаційні варіанти: 36 варіантів / під ред. І.П.Цибулько. - М .: Видавництво «Національна освіта» 2017.

на Ваш сайт.

Я мацав свої м'язи і думав: «(36) А як не приймуть?
А раптом я нервовий?
А раптом ще що-небудь?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация