Приморський край

  1. Коротка довідка
  2. Історія Приморського краю
  3. Промисловість Приморського краю
  4. ВНЗ Приморського краю
  5. ЗМІ
  6. посилання
  7. Пам'ятки Приморського краю
  8. "Навколо світу" про Приморському краї
  9. Примітки

Приморський край - суб'єкт Російської Федерації . Знаходиться на півдні далекого Сходу біля берега Японського моря. До складу Приморського краю, крім материкової частини, входять численні острови: Російська, Попова, Путятіна, Рейнеке, Рікорда, Римського-Корсакова, Аскольд, Петрова та інші. [1]

Сусідні суб'єкти РФ: на півночі - Хабаровський край, на сході, за Татарським протокою - Сахалінська область.

Сусідні суб'єкти РФ: на півночі - Хабаровський край, на сході, за Татарським протокою - Сахалінська область

Характерний ландшафт Приморського краю

Сусідні держави: на заході Китай (провінції Хейлунцзян і Цзілінь (Гірін), на південному заході Північна Корея , На сході, за морем - Японія , Мінімальна відстань до берегів якої - 259 км. [2]

Берегова лінія: на півдні і сході - Японське море; протяжність його берегової лінії на території краю становить 1500 км. Загальна протяжність території з півдня на північ 900 км, із заходу на схід - до 430 км. Край має прямий вихід до міжнародних морських шляхів. [3]

Дата освіти: 20 жовтня 1938 [4]

[]

Коротка довідка

  1. Цифровий код регіону - 25 [5]
  2. Адміністративний центр - Владивосток (43 ° 07'с.ш. 131 ° 54 'східної довготи) [6]
  3. відстань від Москви 9259 км (по залізниці, фірмовий поїзд № 002М "Росія" проходить цю відстань за 6 дн. 3 ч. 38 хв. [7] ; літак Іл-62 з аеропорту "Домодєдово" ( Москва ) Долітає до Владивостока (Кневічі) за 8 год. 35 хв. [8] Через те, що літак рухається назустріч обертанню Землі, з Москви у Владивосток він прилітає швидше, ніж з Владивостока в Москву на півгодини.
  4. Місцевий час: московське +7 годин [9]
  5. Площа: 164,7 тис. Км² [10]
  6. Адміністративно-територіальний поділ: край ділиться на 22 адміністративних району (на 1.1.2007) [11] . Всього міст 12 [12] . Великі міста населення в тис. Чол. (Оцінка на 1.1.2010): Владивосток - 578.2, Знахідка - 165.7, Уссурійськ - 152.9, Артем - 101.8, Арсеньєв - 57.2 [13] .
  7. Максимальна висота над рівнем моря: 1932,8 м (гора Аник) [14]
  8. Клімат: помірний, мусонний, вологий. У гірській частині він змінюється з висотою: падає температура, зростає вологість. Взимку переважає суха, морозна погода, весна приходить досить рано, літо вологе і туманне. Часто бувають тропічні циклони - тайфуни. Серпень-вересень - найсприятливіший час року. Середньорічна температура в позитивна: + 4,2 ° C, середньомісячна температура січня -13 ° C (мінімальна -31,4 ° C), середньомісячна температура серпня + 19,4 ° C (максимальна + 34,1 ° C). Середній річний рівень опадів: 799 мм (рекордний максимум опадів за добу: 243,5 мм) [15]
  9. Населення: 1 млн 982 тис. Чол. (На 1.1.2010) [16] , Городяни 75.3% (оцінка на 1.1.2008) [17]
  10. Основні народи: російські 89,9% українці 4,5% удегейці 0,04% нанайці 0,02%, тази 0,01% інші національності 5,6% (за даними перепису-2002) [18]
  11. Телефонний код: 423 [19]
  12. Федеральний округ : Далекосхідний (з центром в Хабаровську) [20]
  13. Військовий округ: Далекосхідний (штаб в Хабаровську) [21]
  14. Глава адміністрації - губернатор Сергій Михайлович Дарькін (з 4 лютого 2005) [22]
  15. Офіційний інформаційний портал: Адміністрація Приморського краю

[]

Історія Приморського краю

[]

Промисловість Приморського краю

Розподіл промислового виробництва: видобуток і переробка поліметалічних і олов'яних руд (Дальньогорськ, сел. Кавалерів); машинобудування і металообробка, в тому числі суднобудування і судноремонт, виробництво суднового устаткування і оснащення, навігаційних приладів, обладнання для рибної, гірничодобувної промисловості, деревообробних верстатів; підприємства авіаційної, радіоелектронної промисловості ( Владивосток , Знахідка, Арсеньєв, Уссурійськ), деревообробна (Лісозаводськ, Владивосток , Дальнєреченськ, Артем, Уссурійськ, Терне), хімічна, легка, харчова промисловість, виробництво будматеріалів. Життєво важливе значення для економіки краю має видобуток вугілля (Партизанськ, Артем). Приморський край є монополістом в Росії з виробництва мікробіологічного агару, плавікошпатового концентрату, свинцевого концентрату, датолітового концентрату, борної кислоти.

Найбільші виробництва: Машинобудування і металообробка

  • Владивосток ) - поставки чорного металопрокату з заводів Росії , України ; реалізація металопрокату, а також металообробка, виготовлення і продаж металоконструкцій.

Аеропорт в селищі Кавалерів Приморського краю

Деревообробна промисловість

  • (П.Пластун) - заготівля деревини, будівництво лісовозних доріг; відтворення, охорона і захист закріплених та орендованих лісів; комплексна переробка деревини, виробництво пиломатеріалів, технологічної тріски; збут лісопродукції.

Нафтовидобуток і нафтопереробка

  • Владивосток ) - виробництво, обробка та реалізація нафтових продуктів, газів, газового обладнання.

  • Владивосток ) - холдингова компанія, що надає широкий спектр послуг на ринках переробки та доставки енергоресурсів (нафтопродуктів, вугілля, природного газу), бункерування флоту, морських перевезень.

Харчова промисловість

  • Владивосток ) - виробництво обладнання для рибної і харчової промисловості.

  • (Г.Уссурийск) - продукція, що випускається: яйце куряче, м'ясо птиці, яєчний порошок.

електроенергетика

  • Владивосток ) - здійснює передачу електричної енергії на території Приморського краю, а також підключення нових споживачів до розподільних електричних мереж компанії.

[]

ВНЗ Приморського краю

[]

ЗМІ

Інформаційні агенції

Інформаційні агенції

Селище Терне, один з райцентрів Приморського краю

газети

телебачення

  • - філія ВГТРК "ДТРК" Владивосток "
  • - офіційний сайт телекомпанії г.Уссурийск

радіо

[]

посилання

Законодавство

Законодавство

Реверс пам'ятної монети із зображенням герба Приморського краю

Офіційна інформація

[]

Пам'ятки Приморського краю

Історико-культурні

Історико-культурні

Сторожовий корабель "Червоний вимпел" (колишній "Адмірал Завойко"), Владивосток

  • ( Владивосток ) - унікальний пам'ятник військово-оборонного зодчества, який не має аналогів в світі, що включає більше ста об'єктів.

  • Сторожовий корабель "Червоний вимпел" (колишній "Адмірал Завойко") [23] ( Владивосток ) - один з перших науково-дослідних суден на Далекому Сході і перший корабель Радянського Військово-морського флоту на Тихому океані .

  • Шайгінское городище [24] (Партизанський район, близько д. Сергіївка) - це найбільш відомий пам'ятник держави чжурчженів, відоме під назвою держава Цзин (XII - XIII століття) - багатий торговий центр того часу.

  • ( Владивосток ) - найстаріший музей далекого Сходу і Східної Сибіру , Розташовується в центральній частині міста, в будинку, що є пам'яткою архітектури XIX ст., Що належав купцеві Бабінцева В.П., керуючому фірмою "Чуріна і Ко", яка побудована в 1904 В радянський період тут довгий час розташовувався Тихоокеанський НДІ рибного господарства та океанографії (ТІНРО), а в 1977 будівлю було передано музею.

  • - найстаріша чернеча обитель Далекосхідного Росії, створена в кінці XIX століття.

ООПТ

ООПТ

Сіхоте-Алінський державний природний біосферний заповідник

  • - охорона малопорушених екосистем хребта Сіхоте-Алінь у всьому їх різноманітті на стику природних зон; а також рідкісних видів фауни Примор'я - в першу чергу амурського тигра (близько половини всієї російської популяції) і горала.

  • Державний природний заповідник "Кедрова падь" - охорона непорушених лісів південного Примор'я (в першу чергу, чернопіхтарніков), а також ряду рідкісних і ендемічних для Примор'я видів флори і фауни (більше 50 видів); заповідник - єдине місце постійного проживання уссурійського леопарда. [25]

  • - збереження і вивчення природних комплексів ліанових хвойно-широколистяних і широколистяних лісів Південного Сіхоте-Аліна; охорона і відновлення популяцій мешкають тут рідкісних і цінних тварин, в першу чергу горала і плямистого оленя.

  • Далекосхідний морський біосферний заповідник - збереження найбільш багатої за складом прибережної фауни, флори і їх природного середовища, а також острівної фауни і флори затоки Петра Великого; проведення науково-дослідної роботи та здійснення просвітницької діяльності в галузі охорони морського природи. [26]

[]

"Навколо світу" про Приморському краї

статті

  • Червень 1995 Кожен рейс - останній. частина II (Про плавання танкерів в період Другої світової війни між США і Владивостоком )

  • Липень 1997 Росії протегує вдалий (Про астрологічну зодіакальною теорії, згідно з якою кожному місту і країні протегує певний знак зодіаку. Наприклад, найбільший вплив Овна відчувається в Ростові-на-Дону , Муромі , Тулі . З Тельцем пов'язані Москва , Саратов , Нижній Новгород , Красноярськ, Тамбов і Ульяновськ . З Близнюками - Суздаль, з Раком - Смоленськ , Зі Львом - Володимир і Владивосток . Під покровительством Діви знаходяться Калуга , Новосибірськ, Перм і Пенза; терезів - Самара (Куйбишев), Іркутськ, Псков; Скорпіона - Твер , Брянськ, Воронеж . На Великі Луки, Магадан, Ярославль , Єкатеринбург і Білгород впливає знак Стрільця, а Козельськ, Ставрополь , Хабаровськ і Кострома підпорядковані Козерогу. Під знаком Водолія знаходяться Архангельськ, Новгород , Вологда, Курськ , Орел, Рязань і Омськ ; під Рибами - Санкт-Петербург , Чита і Астрахань )

  • Жовтень 1995 Мисливці за холодом (140 км запливу Знахідка - Владивосток )

  • Листопад 2003 Секретний вояж (Про похід радянських підводних човнів з Владивостока через Панамський канал в Полярне ( північний флот ) Восени 1942)

  • Квітень 2004 Довге відлуння фатального рейсу (При освоєнні Північного морського шляху пароплав "Челюскін" відправився з Санкт-Петербурга у Владивосток )

  • Вересень 2004 Залізна річка Сибіру (про Транссибірської магістралі )

  • Жовтень 2004 На схід від Єнісею (Кінцева станція Транссибірської магістралі - Владивосток )

  • Лютий 2005 Червоний гаолян (Російська ескадра, що стояла в Порт-Артурі не змогла прорватися в Владивосток )

  • Березень 2005 Цусимский розгром (З 40 судів, що складали Тихоокеанську ескадру в битві біля Цусіми 27 травня (15 травня по старим стилем ) 1905 до мети плавання - під Владивосток - пробилися тільки крейсер "Алмаз" і два есмінця)

  • Січень 2008 І у Росії є край (Найдальша східна точка Росії - Владивосток )

телепрограми

експедиції

путівники

[]

Примітки

Ландшафт Тернейском району Приморського краю

  1. від селища Максимівка Приморського краю () до міста Ребун на острові Ребун, префектура Хоккайдо,
  2. , Таблиця "Чисельність постійного населення Російської Федерації по містах, селищах міського типу та районам на 1.1.2010"; на 1.1.2009: Владивосток - 578.6, Знахідка - 166.7, Уссурійськ - 153.6, Артем - 102.3, Арсеньєв - 57.3:; на 1.1.2008 в тис. чол .: Владивосток - 578.8, Знахідка - 168,5, Уссурійськ - 153.4, Артем - 102.4, Арсеньєв - 58:; на 1.1.2007 в тис. чол .: Владивосток - 580.9, Знахідка - 170, Уссурійськ - 153.9, Артем - 102.3, Арсеньєв - 58.7:
  3. ; на 1.1.2009 - 1988,0:; на 1.1.2007 - 2005,9:
  4. ; на 1.1.2007 - 75.4% городяни:

Цю сторінку 71 949 раз (а).

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация