Принципи життя найстарішого хірурга Росії - Алли Лёвушкіной

  1. Про дитинство
  2. Про війну і Перемозі
  3. Про надходження в медичний
  4. Про вчителів і «хрещенні в хірурги»
  5. Про перші операціях
  6. Про хворих і вірі в Бога
  7. Про улюблених філософів і незрозумілою Маркса
  8. Про реформу медицини, борг лікаря і любові

Аллі Іллівні Лёвушкіной вісімдесят сім років. Але вона до сих пір - вже понад 65 років - оперує. З кореспондентом «Правміра» хірург-проктолог Рязанської міської лікарні №11, лауреат премії «Покликання» була строга і відразу попередила, що поговорити зможе між половиною дванадцятого і годиною. «Тому що з восьми у мене прийом в поліклініці, а потім я на операціях». З Аллою Іллівною Лёвушкіной ми говоримо про довоєнний дитинстві, виборі професії, незрозумілому Маркса, лікарський борг і про любов.

Про дитинство

Я родом з Рязані, мої батьки рязанські. Моя мама була вчителькою, а потім рахунковим працівником. Вона була дуже віруючою людиною, тому, коли за радянських часів стали з дітей знімати хрести, вона перейшла на лічильну роботу. Потім була рахівником, бухгалтером.

А батько - лісівник. Закінчив лісовий інститут. Працював в Рязані, їздили ми і по інших містах.

А ще у мене був брат, він помер. Він би поетом, у нього видано збірник віршів. Він жив в Рязані, потім в Архангельську.

Пам'ятаю, жили ми дуже дружно. Ще у мене був брат двоюрідний. Вони з мене як над дівчинкою, звичайно, в дитинстві знущалися. Але так завжди жили дружно. Любили тварин - у нього був кіт, у мене кішка.

Нас взагалі вільно виховували. Робили ми, що хотіли, а нічого поганого не робили. Ми жили на Волзі, ходили купатися, і все завжди було нормально. Притому, що за нами особливо не стежили.

І за тим, як ми вчилися, теж особливо не стежили. Кожен сам за себе, займався, чим хотів. І випускні вечори були, і пізно приходили. Нам давали всі можливості: як ми хотіли, так і жили.

Нам давали всі можливості: як ми хотіли, так і жили

Про війну і Перемозі

Я пам'ятаю оголошення війни. У нас двадцять другого червня як раз був випускний вечір. Я тоді закінчувала сьомий клас, а мій брат - десятий. І ось ми з дівчатами дуже довго гуляли, я прийшла додому годині о дванадцятій - на першу годину. А брат повернувся майже під ранок.

І ось я прийшла, а мама знала, що ми гуляємо, вона і каже: «Ну, давай, лягай спати». Я лягла і заснула. І раптом вранці чую - оголошують війну. Мені стало так страшно. Дуже я злякалася.

Потім прийшов Анатолій, він теж гуляв дуже довго. Але вони вже почули про війну, прийшли такі збуджені. Збиралися хоч зараз йти воювати, ось таке було настрій.

В евакуації ми не були, жили в Рязані, просто поїхали в ліс. Там батько був лісничим і, коли вже німці підходили до Рязані, він нас відвіз.

Там ми і жили, голодували, звичайно. Голодували дуже сильно. Але ми вчилися, і в війну вчилися, я десятий клас з відзнакою закінчила в війну.

День Перемоги пам'ятаю, як же. Роком раніше я не змогла вступити до медичного. У мене рік пропав, я вступила до педагогічного. Брат теж навчався в Рязанському університеті.

І ось ми відпочивали, спали. Брат чомусь теж був удома, не пам'ятаю. Мама влітає: «Що ви спите? Перемога! »Ми так зраділи. І всі побігли в інститут. Взагалі суцільна радість була. Цілувалися, співали, веселилися. Потім вже зібралися там, потім у нас сиділи за столом ...

Про надходження в медичний

Взагалі, у мене впертий характер. І ще я читала Вересаєва «Записки лікаря», це мене підштовхнуло. Пам'ятаю, всю ніч читала.

А потім, коли ми закінчили школу, нам сказали: «Поїдьте в Москву і чиніть». Я поїхала і стала ходити по інститутах.

Прийшла в геологорозвідувальний, мені сказали: «Подавайте документи, будете геологом». «Добре, я подумаю», - кажу. Потім пішла в університет на біологічний факультет. Там теж сказали: «Подавайте документи». Потім я потрапила у Другій московський мед. А там кажуть: «Ні, ми не приймаємо без московської прописки». І тут почалася моя мука - мені захотілося тільки в медичний.

Потім прописалася і поступила, але вже в сорок п'ятому році.

Фото: Ілля Питалєв / Коммерсант

Про вчителів і «хрещенні в хірурги»

Викладачів пам'ятаю. Але у нас були дуже старі доктора. Попов - судово-медична експертиза. Потім, дай Бог пам'яті, Синай - мікробіологія. Фізіологія нормальна, не знаю, забула вже. Треба подивитися.

А з третього курсу я стала займатися хірургією, ходити в хірургічний гурток. Так, Петровський у нас викладав, приїхав з війни. Потім він вже став міністром. А до війни завідував кафедрою загальної хірургії. Вів хірургічний гурток, ми все ходили на гурток до нього.

Пам'ятаю першу операцію: він взяв мене як асистента, і я у нього зробила. Ну, тобто він робив, я йому допомагала. Я була просто щаслива.

Якраз перша операція була дуже цікава. Рак молочної залози, і там кровотеча почалася. Кров бризнула мені в обличчя, а він каже: «Ну, ось, я охрестив вас в хірурги».

Потім Петровський став міністром, і ми з ним зустрілися, коли я вже була лікарем. Була конференція. Я до нього підійшла і кажу: «А, я пам'ятаю ваш гурток». Адже він тільки повернувся з армії, коли став у нас викладати. І, по-моєму, в Будапешті до цього був.

Овчинников був по хірургії. Ось це я, звичайно, пам'ятаю.

Ось це я, звичайно, пам'ятаю

Про перші операціях

А потім по хірургії у мене був випадок, але це так вийшло якось. Я дуже довго працювала в Рязані хірургом санавіації. І ось мене викликали на самостріл. Це не одна з перших операцій, це я вже давним-давно оперувала.

Ми приїхали на самостріл. Там в сараї лежав хворий з розірваної грудною кліткою. Ми з анестезіологом приїхали, а практично нічого зробити було не можна. І ми його зашили майже без анестезії. І серце і легені. А потім його транспортували. Я не пам'ятаю його долю.

А, найперша моя операція була в Туві - кишкова непрохідність. Запам'ятала, треба ж.

Про хворих і вірі в Бога

Зі своїм хворим завжди маєш зовсім інший контакт. Коли я починаю лікувати людину, для мене особисто він вже робиться близьким. Я вже за нього переживаю.

Але я ніколи на себе не беру всю відповідальність. А по дуже важким хворим я зараз замовляю молебень, навіть не кажучи їм про це. І всім, коли вони мені дякують, кажу: «Ви Бога дякуйте». Завжди хворим кажу так.

За ці роки через мої руки багато людей пройшло. Багато, звичайно, пам'ятають, вітають, навіть коли по вулиці йдеш.

У храмі у мене багато дуже людей. Я - віруюча людина, постійно ходжу в храм, дотримуюся всі свята, пости, все як треба. Зараз ось Великий піст.

Так, до віри я прийшла не відразу, була завзятою атеїстом. У мене мама була дуже віруюча, а я - атеїст. І у мене постійно були з нею конфлікти. Вона хворіла на туберкульоз і все одно постилась в Великий пост. І якийсь вплив це на мене справляло, але я воювала.

І якийсь вплив це на мене справляло, але я воювала

Фото: Ілля Питалєв / Коммерсант

А потім я познайомилася з таким священиком, отцем Петром, зараз він в нашому храмі настоятель. І він протягом двох років мучився зі мною. Я ходила до нього додому, з його сім'єю познайомилася. І ось ми з ним все розмовляли, розмовляли, потім він каже: «Досить, треба піти і причаститися». І причастив мене.

Отець Петро говорив, що за мене мама моя молилася. Вона весь час за мене молилася, і її сестри віруючі були. І брат мій щодо віруючий був. Навіть ходив причащатися в Єлоховському храм, коли в інституті письменників навчався.

А зараз я так вдячна, що стала віруючою людиною. Життя має зовсім іншого забарвлення. Я, звичайно, чи не воюю. Але це дуже допомагає жити.

Про улюблених філософів і незрозумілою Маркса

Ось я в сім'ї одна така атеистка була, тому що я філософію дуже любила. Я філософією займалася мало не з сьомого чи восьмого класу. У мене є антологія світової філософії, тільки я зараз не читаю, мені ніколи читати.

Улюблені філософи були, так. У мене був Кант. Я довго дуже не могла зрозуміти «річ у собі», але потім все-таки до мене дійшло. Гегеля я любила, хоч і була матеріалістом. Але мені дуже подобався Енгельс, «Походження видів» - це його робота, коли мені було цікаво, я читала. А ось Маркса я терпіти не могла, він жахливий.

«Капітал» - це кошмар взагалі ... Ми вивчали «Капітал», але справа закінчилася тим, що я закинула книжку мало не в двері, сказала: «Він незрозуміло написав». А Енгельс дуже добре писав.

А Енгельс дуже добре писав

Фото: Ілля Питалєв / Коммерсант

Про реформу медицини, борг лікаря і любові

Я вважаю, що зараз живу тільки завдяки Богу. Хто мені дав стільки можливостей - жити і в вісімдесят сім років працювати, і оперувати ще?

Я кажу, що я - як скаковая кінь. Входжу в операційну, і тут же з'являються сили і бадьорість, і я починаю оперувати. А так ходжу як шкапа.

Реформа медицини на моїй роботі? Ну, звичайно, відбивається! Ліки подорожчали, у хворих грошей менше, все це відбивається. Я і так намагаюся якомога менше з хворих брати і як можна більше їм віддавати. А взагалі я живу за принципом християнського: що віддав - те твоє.

Розмовляти з хворими? Зрозумійте, мені ніколи з ними розмовляти. Якщо у мене великий прийом, то - швидше, швидше, швидше. Я обмежена часом. І все одно розмовляю іноді - на релігійні теми і на життєві. Нормально, як з усіма.

В роботі лікаря найголовніше, я вважаю, знання і любов до людей. І виявлятися любов повинна нормально. Дієво. Не треба жаліти, коли вони кричать, що їм боляче. Треба намагатися робити не боляче. Треба виконувати свій обов'язок.

Мама влітає: «Що ви спите?
Хто мені дав стільки можливостей - жити і в вісімдесят сім років працювати, і оперувати ще?
Реформа медицини на моїй роботі?
Розмовляти з хворими?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация