Прислів'я про здорове харчування: приказки, афоризми

  1. Приказки про користь здорового харчування
  2. Афоризми про те, як правильно харчуватися
  3. Чому нас вчать прислів'я і афоризми

Ми зібрали для вас найкращі приклади народної мудрості - прислів'я, приказки та афоризми про користь здорового харчування. Вони допоможуть вам налаштуватися на схуднення і зайвий раз нагадають, що люди, які правильно харчуються залишаються здоровими і довше живуть.

«Я їм, щоб жити, а деякі живуть, щоб їсти», - слова давньогрецького філософа Сократа. Чи замислювалися ви про значення висловлювання? Харчування займає важливу частину життя, але не є сенсом існування.

Не обов'язково відмовлятися від улюбленої їжі: шматочка пирога або різдвяної запеченої курочки. Якщо людина розуміє, що продукти, які вживає в їжу, потрібні для вилучення необхідних поживних речовин, то хвилюватися нема про що.

Але частіше ми забуваємо про призначення їжі і з'їдаємо в кілька разів більше, ніж потрібно організму. Це стосується святкових застіль, які переповнені всілякими стравами, і ми неодмінно пробуємо кожне.

Щоб залишатися в тонусі знайдіть для себе мотивацію. Читайте книги про користь здорового харчування, статті, дивіться художні або документальні фільми.

Приказки про користь здорового харчування

Прислів'я та приказки - це вираження, відточені століттями. Кожне з них пройшло ряд метаморфоз, переродившись в коротку, але влучну істину. Прислів'я - квінтесенція народної життєвої мудрості і досвіду. Значення приказок і прислів'їв відрізняються. Прислів'я несуть в собі якусь мудрість, а приказки частіше вживаються «для красного слівця».

  • Якщо багато з'їси, то і мед гірким здасться.

Сенс цього прислів'я говорить про основний принцип здорового харчування - не переїдати. Коли з'їси занадто багато, то будь-яка солодкість або просто улюблені ласощі втратить свою принадність.

  • Сніданок з'їж сам, обідом поділися з другом, а вечерю віддай ворогові.

Перша частина прислів'я як ніколи актуальна в нашому темпі життя. Часто ми не приділяємо належної уваги сніданку. Причин цьому може бути безліч: брак часу, вранці ви просто не хочете їсти і так далі.

Сніданок є основним джерелом сил і енергії на цілий день, тому нехтувати легкої ранкової трапезою ні в якому разі не можна.

На противагу сніданку, за вечерею не рекомендується багато є. Організм, переварюючи їжу уві сні, не відпочиває, а значить, ви прокинетеся розбитим і не виспався. Кількість їжі за вечерею найкраще обмежити мінімумом.

  • Як жуєш, так і живеш.

Вченими доведено, що чим ретельніше ти пережовувати їжу, тим більше користі вона приносить. Це здається неймовірним, але насправді так і є. Ретельно пережована їжа легше перетравлюється, і організм отримує максимальну кількість поживних речовин.

Переповнений великими шматками їжі шлунок тисне на діафрагму, що негативно позначається на серці.

  • Не всі в рот, що око бачить.

Сенс приказки говорить про шкоду переїдання (буквально - не їж все, що бачиш).

  • Немає поганих продуктів - є погані кухарі.

Сенс цього прислів'я в правильному приготуванні їжі. Будь-який продукт, навіть якщо ви його не їли, тому що не подобається смак або запах, при правильному приготуванні виявиться смачним і корисним.

Вам не подобається вівсяна каша , Корисне для шлунка страва? Спробуйте вівсянку з фруктами або горіхами, і нелюба з дитинства каша придбає новий смак.

  • Немає нічого гіршого остигнула їжі, крім їжі розігрітій.

Їжа приготована, охолола і потім знову розігріта втрачає смакові якості і більшу частину поживних і корисних властивостей. Готуйте кількість їжі з розрахунком на один прийом їжі. Краще витрачати трохи більше часу на приготування страви, але вживати їжу завжди свіжою і корисною.

  • Лягаючи спати з порожнім шлунком, прокинешся бадьорим.

Уві сні організм потребує відпочинку. Якщо ви наїдаєтеся перед сном, то замість відпочинку, шлунок продовжує роботу. Це негативно позначається на загальному самопочутті вранці.

  • Яблуко в день, і лікар не потрібен.

Сенс цієї відомого прислів'я варто сприймати буквально. Яблука - природне джерело заліза і комплексу вітамінів, легко засвоюваних організмом. Крім цього, яблука допомагають травленню і зменшують кількість холестерину у крові.

Афоризми про те, як правильно харчуватися

Афоризми - закінчена думка, сказана і записана колись людиною. Афоризми часто використовуються в мові, як кращий приклад лаконічно вираженої думки. Дуже часто афоризми беруть за прописні істини.

  • Солодощами, печивом і цукерками не можна виростити з дітей здорових людей. Подібно тілесної їжі, духовна теж повинна бути простою і поживною. Р. Шуман;
  • Краща приправа до їжі - голод. Сократ;
  • Їжа, яку організм не перетравлює, з'їдає того, хто її з'їв. Їж тому в міру. Абу-ль-Фарадж;
  • З тих пір як люди навчилися варити їжу, вони їдять удвічі більше, ніж вимагає природа. Б. Франклін;
  • Якщо хочеш продовжити своє життя, вкороти свої трапези. Б. Франклін;
  • Великі люди завжди були помірними в їжі. Оноре де Бальзак;
  • Ніхто не повинен переступати міру ні в їжі, ні в харчуванні. Піфагор;
  • Є й пити потрібно стільки, щоб наші сили цим відновлювалися, а не придушувалися. Марк Тулій Цицерон;
  • Вставши з-за столу голодним - ви наїлися; якщо ви встаєте наївшись - ви переїли; якщо встаєте переевшім - ви отруїлися. Антон Павлович Чехов;
  • Наші харчові речовини повинні бути лікувальним засобом, а наші лікувальні засоби повинні бути харчовими речовинами. Гіппократ;
  • Любов і голод правлять світом. Фрідріх Шиллер.

Чому нас вчать прислів'я і афоризми

Здорове харчування - запорука здоров'я організму і гарного самопочуття, каже народна мудрість. Якщо ви не довіряєте досвіду поколінь, то хоча б спробуйте застосувати в житті елементарні поради.

Чи не пропускаючи сніданок, не наїдаючись на ніч і не дозволяючи собі надмірне споживання їжі, ви вже в перший місяць відчуєте себе краще. Правильно харчуючись, ви не будете страждати зайвою вагою або надмірно худих .

Прислів'я, приказки, афоризми - це життєвий досвід інших людей, який допомагає не робити помилок, що приносять вам шкоду. Тому дотримуйтесь порад народних мудреців і біжіть здоров'я!

Ваш відгук на цю статтю:

Ваш відгуки, коментарі, питання

Чи замислювалися ви про значення висловлювання?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация