Пристрасті по VAB Банку: НАБУ накопало компромат на Бахматюка

  1. Суперечливі заяви Олега Бахматюка
  2. Справу про розтрату рефінансування: кому VAB Банк Бахматюка повернув великі депозити?
  3. Звідки у Олега Бахматюка борги

14:22 (Оновлено 17.09.2018 о 14:23)

Тепер вже офіційно доведено: поки VAB Банк видавав вкладникам по 1 тис. Грн в день, Олег Бахматюк виводив сотні мільйонів в родинні структури.

Детективи НАБУ розслідували фінансові махінації власника UkrLandFarming і агрохолдингу «Авангард» Олега Бахматюка . Йдеться про виведення сотень мільйонів гривень з ПАТ «ВіЕйБі Банк» (VAB Банк), напередодні визнання фінустанови неплатоспроможним 20 листопада 2014 р Гроші виводилися, звичайно ж, в родинні структури. Нагадаємо, що в цей же період вкладникам VAB Банку видавали на руки обмежену суму - по 1 тисячі гривень на добу.

Подробиці вдалося добути в рамках кримінального провадження № 12016100000001664. Ці дані йдуть врозріз із заявами Бахматюка, який звинувачував у банкрутстві банку Валерію Гонтареву, на той момент займала пост глави Нацбанку.

Суперечливі заяви Олега Бахматюка

«У нинішніх умовах тиск на банки - дурість. Так само, як і введення тимчасової адміністрації в VAB Банк. Був підписаний меморандум між Кабінетом міністрів, НБУ і нами про докапіталізацію банку. Ми досягли домовленості, що ми докапіталізіруем банк, і держава через Міністерство фінансів увійде в капітал банку в обсязі 4 млрд гривень. А тепер, після введення тимчасової адміністрації, зобов'язання держави через Фонд гарантування виросли до 8 млрд гривень ... З VAB Банком я зробив все, що можна », - так по гарячих слідах коментував ситуацію зі своїм банком Бахматюк в листопаді 2014 року.

В одному зі своїх інтерв'ю він розповідав, що навіть привіз до Адміністрації президента 200 мільйонів доларів. Але Гонтарева нібито відмовилася вкладати їх у фінансову установу, і ввела тимчасову адміністрацію в банк. Багато питань у цій історії, в тому числі абсурдних. Наприклад, як Бахматюку вдалося привезти 200 мільйонів доларів? Вага однієї купюри долара США, незалежно від номіналу, складає 1 грам. Якщо це були купюри по 100 доларів, багаж банкіра повинен був скласти 2 тонни.

Коли банки почали масово лопатися, а вкладники залишилися ні з чим, проводити фінансові майдани було вже пізно. Тому що Олег Бахматюк - не єдиний хитрий бізнесмен, який створив банк під свій бізнес. Він в числі тих банкірів, хто за рахунок депозитів профінансував свій бізнес. Безумовно, люди несли гроші в його банк, оскільки вклади обіцяли високу процентну ставку. На вкладені гроші він видавав своїм же родинним структурам кредити. У підсумку - планово кинув людей. Адже банк «раптово» став банкрутом. Сьогодні це вже не домисли, а реальні факти і цифри, які легко простежити з 2011 року, коли Бахматюк тільки придбав VAB Банк. Тоді це був невеликий банк, але через два роки ситуація змінилася - його кредитний портфель збільшився на 13,4 млрд грн.

Справу про розтрату рефінансування: кому VAB Банк Бахматюка повернув великі депозити?

Бахматюк неодноразово говорив, що вкладає гроші в банк і готовий продовжувати це робити, що проводить «оптимізаційні процеси», а на ділі вийшло те, що він вивів з-під застав Національного банку 3,4 млрд грн. Сталося це за останні 6 днів до введення тимчасової адміністрації - від 14 і до 20 листопада 2014 го.

14 листопада 2014 року VAB Банк Бахматюка повернув депозити двом великим клієнтам. Це компанії, підконтрольні бізнесменові Бахматюку. Тобто, банк провів повернення коштів, хоча діяла постанова НБУ про заборону дострокового повернення пов'язаним особам банків. Тростянецький м'ясокомбінат отримав 110 млн грн, а шкіряне підприємство «Світанок» - 266,445 млн грн.

20 листопада 2014 го на рахунок Quickcom Limited, яка володіла 86,8% акцій ПАТ «ВіЕйБі Банк», VAB Банк повернув кредит на суму 45 млн доларів. Це було дострокове погашення кредиту на вимогу кіпрської компанії, оскільки кредит банк Бахматюка взяв тільки в квітні 2014 року.

20 листопада 2014 го наглядову раду VAB Банку схвалив залік часткових зустрічних однорідних вимог на суму 681,573 млн гривень, що виникли у його боржників - «Старовірскій птахокомплекс», «Агроуніверсал ЛТД», «Інвестиційна компанія« Агросоюз РП »і« Мульти Фінанс », за рахунок коштів Quickcom Limited. Одна тільки компанія «Мульти Фінанс» заборгував банку понад 560 млн гривень.

За документами «Мульти Фінанс» не пов'язана з Олегом Бахматюком. Нібито не пов'язана. Власник компанії - кіпрська Proskar Trading Limited. Вона ж, у свою чергу, не розкриває реального вигодоодержувача. Але видає реального власника місце реєстрації компанії: вул. Коновальця 7/9 в Києві (колишня вул. Щорса). Приміщення за цією адресою належать івано-франківської компанії «Імперово фудз» Олега Бахматюка. Крім того, тут був розташований центральний офіс іншого банку Бахматюка - банку «Фінансова ініціатива». У нього, як відомо, також була введена тимчасова адміністрація.

Звідки у Олега Бахматюка борги

Як відомо, Олег Бахматюк потрапив в топ-3 найбільших боржників України : Він в загальній сумі заборгував 5,345 млрд дол.

Одні тільки VAB Банк і банк «Фінансова ініціатива» заборгували Нацбанку 10,9 млрд грн. З цієї суми за зобов'язаннями на 8,5 млрд грн регулятор має персональні гарантії, особисту поруку Бахматюка.

«Людина при здоровому розумі поручився всім своїм майном - не тільки« Укрлендфармінгом », а й своїм будинком, машиною, годинами», - розповідала Валерія Гонтарєва.

Разом з тим, відзначала вона, Бахматюк навіть не намагався реструктуризувати борги : «У нас немає від нього жодної офіційної пропозиції».

З огляду на величину боргу самих перед вітчизняними та іноземними банками, іншими кредиторами (включаючи зобов'язання перед Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), а також особисті фінансові поручительства перед НБУ за кредитами, чиста вартість особистого статку Бахматюка становить -5,207 млрд дол.

Наприклад, як Бахматюку вдалося привезти 200 мільйонів доларів?
Справу про розтрату рефінансування: кому VAB Банк Бахматюка повернув великі депозити?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация