Пристрій запальнички Zippo - уроки анатомії

Запальничка Zippo відома в усьому світі. Її вибирають завзяті курці і колекціонери, прихильники активного способу життя і любителі екстремальних видів спорту. Всі знають, що Зіппо - це найнадійніша запальничка, яка працює навіть при сильному вітрі, завдяки вітрозахисної кришці. Тому, вирушаючи на природу, не забудьте взяти з собою не тільки засіб від комарів ThermaCell , Але і вірну запальничку Zippo.

Але як саме вона працює? Чи було вам коли-небудь цікаво дізнатися, що у неї всередині? У дитинстві багато хто з нас любили розбирати ті чи інші предмети, виявляючи зайві деталі при подальшій збірці. Давайте згадаємо дитинство, розберемо запальничку на складові і подивимося, як вона влаштована.

Всю анатомію запальнички Zippo ви можете бачити на малюнку. Кожна запальничка, незалежно від її дизайну і матеріалу, з якого виготовлений корпус, складається з 22 обов'язкових елементів. Всього лише 22 деталі, гармонійно підігнані один до одного, забезпечують бездоганну роботу запальнички. Давайте вивчимо кожен елемент окремо і розберемося, як вони пов'язані один з одним.

Запальничку можна умовно розділити на дві частини - зовнішня і внутрішня. Зовнішню частину ми можемо спостерігати постійно - вона являє собою корпус з кришкою.

Корпус запальнички (brass bottom case) зазвичай виготовляється з латуні. Блискучий срібний колір досягається шляхом гальванізації. Але латунь - не єдиний матеріал, який застосовується для виготовлення запальничок. Можна, можливо купити запальничку Зіппо в срібному або золотому корпусі з різними прикрасами, гравіюванням і навіть дорогоцінними каменями. Дуже важливий елемент корпусу - кришка (brass lid), яка кріпиться до корпусу за допомогою надійних петель (hinges) на п'яти шарнірах і осі (hinge pin).

А ось під кришкою знаходиться все найцікавіше!

Вся «начинка» запальнички поміщена у внутрішній корпус (inside case). Усередині нього знаходиться бензин - паливо для запальнички. Вітрозахисний кожух знаходиться у верхній частині внутрішнього корпусу. На передній і задній стороні внутрішнього корпусу оригінальних запальничок завжди можна побачити текст, який попереджає про необхідність обережного поводження з небезпечним предметом. Внутрішній корпус (по-іншому інсерт) закривається невеликою кришкою, яка називається верхньою панеллю або пластиною (top plate). У ній розташовано два отвори: одне призначене для гніту, інше - для кремінної трубки.

Гніт (wick). Одна з найважливіших деталей. Для виготовлення гніту запальнички Зиппо використовується спеціальний полімерний матеріал, в який вплітається тонка металева нитка.

Вушко для гніту (eyelet). Маленьке металеве колечко, іменоване вушком або петелькою, служить для протягування гніту. При заміні вам буде потрібно акуратно протягнути новий гніт крізь вушко, щоб він надійно тримався.

Кулачок (cam). Головна фішка компанії Zippo! Саме кулачок забезпечує зіппо-клік - фірмовий клацання, який лунає при використанні запальнички. Як бачите, це дуже простий пристрій, що має штифт і пружину.

Пружина для кулачка (cam rivet). Незважаючи на свою назву, ця деталь на пружину зовсім не схожа. Вона виконана у формі довгастої пластини, яка проходить від штифта до самого гніту. Цікаво, що компанія Zippo випускає запальнички з платинами двох типів: з традиційними або зрізаними кутами.

Штифт кулачка (cam spring) - заклепка, що забезпечує надійне кріплення кулачка.

Коліщатко кременю (flint wheel). Це коліщатко кріпиться на вітрозахисних кожусі запальнички. До слова, уважне вивчення коліщатка допоможе відрізнити справжню Zippo від підробки. У оригінальних запальничок на ньому є косі насічки, які схрещуються під кутом 30 ?. Клацаючи коліщатком, ви приводите в дію систему запалювання, в результаті чого спалахує полум'я.

Ось коліщатка кременю (flint wheel rivet) - невелика заклепка, що відповідає за роботу коліщатка.

Система запалювання - серце запальнички

Трубка (tube) - тонка кремнієва трубка стає одним з ключових елементів системи запалювання. Вона проходить через весь внутрішній корпус запальнички.

Всередині трубки знаходиться кремінь (flint). Внизу знаходиться кремнієва пружина (flint spring) з наконечником (spring tip) у верхній частині (наконечник відповідає за правильність встановлення всієї конструкції). Між кремнём і внутрішніми стінками трубки є спеціальний вкладиш (tube insert), що забезпечує зміцнення трубки. У нижній частині внутрішнього корпусу знаходиться повстяна прокладка (felt pad), яка перешкоджає протіканню палива. Бензинова запальничка Zippo легко заправляється вручну, але під час заправки необхідно підняти повстяну прокладку. Про це навіть написано на її поверхні: розглянувши прокладку, ви побачите напис: «Lift to fill», що буквально перекладається як «Підніміть, щоб заправити». Крізь прокладку проходить невеликий болт (screw), який забезпечує кріплення деталей.

Усередині запальнички є спеціальні кульки з вати або повсті (ravon balls). Вони просочуються бензином. Якщо термін служби ватних кульок закінчується, їх можна замінити звичайною якісної аптечної ватою.

Ось і вся анатомія улюбленої запальнички. Чи не порівняєш з людської! І ніяких зайвих деталей! Все на своєму місці, і кожен елемент - частина єдиного цілого. Навіть сама крихітна деталь відіграє важливу роль в роботі всього механізму. Побачити і детально вивчити внутрішній устрій Зіппо може кожен, так чому інші виробники не можуть повторити успіх запальнички? Це залишається загадкою.

Поради з обслуговування запальнички Zippo

При самостійної заправці запальнички дотримуйтесь осторжность. Вийміть внутрішній корпус із зовнішнього, підніміть повстяну прокладку і просочіть ватяні або повстяні кульки бензином. Найкраще працювати в рукавичках, щоб паливо не потрапляло на шкіру. Зберіть запальничку і ретельно протріть її, щоб не залишилося слідів бензину. Перевіряти запальничку варто через кілька хвилин, коли всі сліди палива випаруються.

Якщо ви давно користуєтеся запальничкою, і гніт пошарпаний, його можна акуратно підтягти вгору за допомогою пінцета і обрізати разлохматіть кінчик. Можна навіть повністю замінити гніт, якщо в цьому буде необхідність.

Замінити гніт дуже просто, необхідно лише виконувати цю роботу максимально акуратно. Розкрийте запальничку, видаліть старий гніт, акуратно витягніть повстяну прокладку і бавовняні кульки, помістіть всередину новий гніт, протягнувши його через вушко, покладіть старий або новий наповнювач на місце і зберіть запальничку. Але при використанні якісного бензину «рідний» гніт Зіппо служить роками і зберігає первозданний вигляд, адже при використанні запальнички горить не він, а пари бензину. Якщо ви все ж вирішили підтягнути або замінити гніт, ви можете відрегулювати його довжину. Чим довше гніт, тим вище буде полум'я.

Якщо ви хочете, щоб запальничка прослужила вам без малого все життя, варто купити Zippo . Вона стане вашим вірним супутником в будь-яких походах і поїздках, як і відлякувач комарів ThermaCell .

Але як саме вона працює?
Чи було вам коли-небудь цікаво дізнатися, що у неї всередині?
У оригінальних запальничок на ньому є косі насічки, які схрещуються під кутом 30 ?
Побачити і детально вивчити внутрішній устрій Зіппо може кожен, так чому інші виробники не можуть повторити успіх запальнички?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация