Пришвін М. М. - ТОП книг

  1. Біографія Михайла Пришвіна
  2. Твори Пришвіна на сайті Топ книг
  3. Михайла Пришвіна список книг

Пришвін Михайло Михайлович; СРСР, Москва; 23.01.1973 - 16.01.1954

Твори Пришвіна вже давно стали зразком літературного жанру про природу. Його розповіді увійшли в світовий фонд дитячої літератури, а Пришвіна розповіді перекладені багатьма мовами світу. Деякі твори Пришвіна внесені в навчальну програму шкіл в багатьох країнах, а деякі з них навіть екранізовані. Завдяки цьому місце письменника в нашому рейтингу топ 100 кращих авторів досить закономірно. А високе місце гарантовано і в подальших рейтингах.

Біографія Михайла Пришвіна

Михайло Пришвін народився в Орловській губернії в родовому маєтку Хрещево-Левшин Михайло Пришвін народився в Орловській губернії в родовому маєтку Хрещево-Левшин. Батько письменника був купцем і як Іван Тургенєв пристрасним мисливцем. Але одного разу він сильно програвся в карти, через що довелося закласти майже все майно. Не в силах витримати цього він помер, і мати Пришвіна залишилася одна з п'ятьма дітьми. Проте, жінці вдалося не тільки відвоювати маєток, але і дати дітям хорошу освіту. Так в 9 років Михайла віддали в сільську школу, а через рік перевели в Єлецькому гімназію. Провівши там 6 років, Пришвін посварився з одним з вчителів і був змушений закінчувати навчання в Тюменському училище.

У 1893 Михайло Пришвін надійшов в Ризький політехнічний технікум. Тут він прийняв марксистські ідеї, за що був заарештований і три роки провів в ув'язненні. Після звільнення в 1900 році виїхав навчатися аграрному справі в Лейпцизький університет. У 1905 повернувся в Росію і почав працювати агрономом і навіть написав одну статтю з агрономії. Але це було не його. Пришвіна завжди приваблювала література. Тому вже через рік перший розповідь Пришвіна читати можна в місцевій газеті. Після цього майбутній письменник залишає агрономію і переключається на журналістську діяльність.

Жага подорожей бере свій в житті Пришвіна в 1907 році. Він вирушає збирати народні сказання на європейську частину півночі Росії, а потім, обігнувши Скандинавію, Жага подорожей бере свій в житті Пришвіна в 1907 році повертається до Петербурга. Під час цієї подорожі він все більше захоплюється фотографією і його власний громіздкий фотоапарат дозволяє зняти численні епізоди життя в глибинці, а також краси природи півночі. Нариси, написані під час цієї подорожі, дозволили йому стати помітною фігурою в літературних колах, і познайомиться з Максимом Горьким , А також отримати нагороди географічного товариства Росії.

З початок Першої світової війни Пришвін відправляється військовим журналістом на фронт. Жовтнева революція викликає в ньому суперечливі почуття. Але, незважаючи на суперечки з Олександром Блоком і свій арешт він її приймає. При цьому він не припиняє писати, що виливається в цілий перелік мисливських оповідань для дітей. У 30-х роках він відправляється на Далекий Схід, що виливається в нарисах «Берендеева хащі» і «Корабельна гущавина».

З початком Другої світової війни він спочатку евакуюється в Ярославську область, але вже в 1843 повертається до Москви. Тут він працює над новими творами аж до самої смерті від раку шлунка в 1954 році.

Твори Пришвіна на сайті Топ книг

У нашому рейтингу топ кращих книг Михайло Пришвін представлений розповіддю «Комора сонця». Інтерес до цього твору Пришвіна досить стабільний і воно ще не раз може з'явитися в рейтингах нашого сайту. Крім того Пришвіна розповіді «Подвійний слід», «Лісова крапель», «Вискочка» і деякі інші також мають непогані шанси на потрапляння в наш рейтинг книг за жанрами.

Михайла Пришвіна список книг

  1. Біличі пам'ять
  2. білий ожерёлок
  3. Вася Веселкін
  4. вискочка
  5. гаечки
  6. ковток молока
  7. Хто говорить грак
  8. подвійний слід
  9. дідусів валянок
  10. їжак
  11. Журка
  12. Золотий луг
  13. винахідник
  14. винахідник
  15. Кадо
  16. Як Ромка переходив струмок
  17. Як я навчив, своїх собак горох є
  18. комора сонця
  19. Кіт
  20. Курка на cтолбах
  21. Лада
  22. Лісова крапель
  23. лісовий господар
  24. Лисичкін хліб
  25. лосі
  26. Лугівка
  27. ведмідь
  28. Моя Батьківщина
  29. Наш сад
  30. острів порятунку
  31. відображення
  32. Полювання за метеликом
  33. перша стійка
  34. Пікова дама
  35. зрадницька ковбаса
  36. Хлопці та каченята
  37. Сват
  38. синій лапоть
  39. бурулька
  40. Терентій
  41. Філін
  42. хромка
  43. поверхи лісу
  44. Ярик

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация