Привиди Північної столиці

  1. Біла дама
  2. безіменний привид
  3. безголовий скелет
  4. привид ченця
  5. Дама у вуалі
  6. Зінаїда Юсупова
  7. Пікова дама
  8. Парасковія Жемчугова
  9. Шишига (Чорна дама)
  10. п'яний могильник
  11. Приведення Нарвских воріт
  12. Софія Перовська
  13. Григорій Распутін
  14. Огюст Монферран
  15. Відлуння декабристів
  16. Ксенія Блаженна
  17. Імператор Павло I
  18. Імператор Микола I
  19. Імператор Петро I
  20. Інтерактивна карта

опис:

Привиди живуть не тільки в старих англійських або німецьких замках. Удосталь вони живуть і на невських берегах.
За триста з гаком років існування міста привидів теж зібралося чимало.
Петербург - місто таємничий і містичний. Овіяний туманом, він приховує чимало темних, загадкових історій, всю правду про яких можуть розповісти тільки примари ... Де з ними побачитися?

Біла дама

Також, як і Павло I, мешкає в Михайлівському замку Також, як і Павло I, мешкає в Михайлівському замку. Ночами влаштовує гучні бали з веселим застіллям і гучною музикою. Сама пані в білому бальному платті і золотих туфельках з'являється серед гостей рівно опівночі.

безіменний привид

Живе під склепіннями Смольного собору Живе під склепіннями Смольного собору.
За однією легендою, це один з помічників архітектора або будівельник, який наклав на себе руки у вівтарній частині.
За іншою версією, це провізор, власник аптеки поблизу монастиря. Багато років він піднімався на дзвіницю і полював за голубами. Їх кров йшла на приготування деяких ліків. Одного разу аптекар оступився, впав з величезної висоти і розбився.

безголовий скелет

Мешкає в Кунсткамері Мешкає в Кунсткамері. Виїзний лакей Петра I Микола Буржуа був найвищою людиною свого часу. Його зріст становив 226,7 см. У 1724 році велетень помер, і його скелет був переданий в Кунсткамеру. Одного разу під час пожежі в музеї череп експоната пропав. Відразу після цього доглядачі музею і охоронці стали пошепки і з тремтінням у голосі розповідати, що ночами по коридорах музею бродить привид скелета і шукає свій череп!
З цим привидом неодноразово стикалися багато працівників Кунсткамери, в тому числі і її директор, нині покійний Рудольф Итс. На питання про безголовому скелеті він відповідав, що така істота дійсно є, і побачити його може, в принципі, кожен бажаючий. При цьому він підкреслював, що характер у привиди досить миролюбний, а до людей воно відноситься байдуже.
Однак комусь, мабуть, що бродить по ночах скелет діяв на нерви, і проблему вирішили досить оригінальним способом: до скелету приєднали чужий череп!
Примарі це сподобалося, і він припинив свої нічні блукання і пошуки.

привид ченця

Охороняє скарб в палаці Бобринського на Галерній вулиці Охороняє скарб в палаці Бобринського на Галерній вулиці.

Дама у вуалі

З'являється в залах Російського музею З'являється в залах Російського музею. Жінка в чорній сукні тихо стоїть, притулившись до стіни, і спостерігає за людьми. Якщо подивитися на неї в упор, розчиняється в повітрі.

Зінаїда Юсупова

Особняк Юсупової на Ливарному проспекті, 42 також претендує на звання Будинки Пікової дами Особняк Юсупової на Ливарному проспекті, 42 також претендує на звання "Будинки Пікової дами". За деякими легендами, княгиня Зінаїда Юсупова в старості стала прообразом героїні пушкінської повісті. Якщо довго вдивлятися у вікна другого поверху особняка, на тлі старовинних віконних рам можна розгледіти струнку стару.

Пікова дама

Будинок 10 по Малій Морській, де жила княгиня Наталія Голіцина, назавжди в історії міста залишився Будинком Пікової дами Будинок 10 по Малій Морській, де жила княгиня Наталія Голіцина, назавжди в історії міста залишився "Будинком Пікової дами".

Парасковія Жемчугова

Увійшла в історію не тільки російського театру, а й в родову біографію графів Шереметьєвих Увійшла в історію не тільки російського театру, а й в родову біографію графів Шереметьєвих. Сучасні мешканці Шереметьєвського палацу час від часу зустрічають тінь колишній кріпак актриси, що стала дружиною графа і обер-камергера двору Його Імператорської Величності Шереметьєва.

Шишига (Чорна дама)

З'являється в районі Благовіщенського мосту З'являється в районі Благовіщенського мосту. Її можна дізнатися по чорній пелерині і дивним черевикам. Голосить, або безмовно плаче, проходячи повз випадкових перехожих. Чий це привид і хто його образив - невідомо.

п'яний могильник

Олександро-Невської лаври ночами краще обходити стороною Олександро-Невської лаври ночами краще обходити стороною. Кажуть, в цей час доби тут можна зустріти приведення, яке в народі охрестили «П'яним могильником»: воно пристає до випадкових перехожих і просить випити. У разі відмови може огортає лопатою.

Приведення Нарвских воріт

Нарвские тріумфальні ворота прикрашають фігури богів, геніїв слави і воїнів Нарвские тріумфальні ворота прикрашають фігури богів, геніїв слави і воїнів. Кожен день рівно опівночі одне з статуй оживає і, побачивши перехожого, піднімає руки в привітальному жесті.

Софія Перовська

У 1881 році керувала замахом на Олександра II У 1881 році керувала замахом на Олександра II. Стоячи на мосту, помахом хустини подала сигнал до бомбометання. Разом з іншими терористка Софія Перовська була повішена.
З тих пір щороку в березні на Ново-Конюшенної мосту з'являється привид терористки.

Григорій Распутін

Людина-загадка ХХ століття, Распутін і за життя, на думку багатьох, мав відношення до нечистої сили Людина-загадка ХХ століття, Распутін і за життя, на думку багатьох, мав відношення до нечистої сили. Не дивно, що після смерті його дух не бажає йти на спочинок. Можливо тому він регулярно з'являється у своєму будинку 64 на Гороховій вулиці, намагаючись спілкуватися з відвідувачами. До речі сказати, спілкування відбувається здебільшого тактильне.
Він жив тут на початку минулого століття. Тут після його загибелі в невеликій квартирі в дворовому флігелі невтішна імператриця Олександра Федорівна нібито збиралася відкрити меморіальний музей.

Огюст Монферран

Є темними ночами на ступенях Ісаакіївського собору Є темними ночами на ступенях Ісаакіївського собору. Тінь архітектора в темному сюртуку тихо прогулюється, то з'являючись, то ненадовго ховаючись за гранітними колонами.

Відлуння декабристів

Ходять чутки, що ночами тут же, на території Петропавлівської фортеці, лунають оглушливі стогони і крики Ходять чутки, що ночами тут же, на території Петропавлівської фортеці, лунають оглушливі стогони і крики. Співробітники музею вважають, що це неупокоенний душі п'яти страчених декабристів, яких повісили в 1826 році. За радянських часів вчені навіть проводили дослідження, намагаючись з'ясувати природу дивних звуків, однак конкретного пояснення їм так і не знайшли.

Ксенія Блаженна

Є людям в різних життєвих обставинах і в різних місцях Є людям в різних життєвих обставинах і в різних місцях. У роки війни вона допомагала бійцям, які навіть про неї ніколи не чули. Образ Ксенії зазвичай попереджає про смертельну небезпеку.

Імператор Павло I

Напевно, найвідоміший привид міста Напевно, найвідоміший привид міста.
Вперше невисоку людину в трикутному капелюсі і ботфортах, який з'являвся нізвідки, крокував по коридорах Михайлівського замку і погрожував комусь кулаком помітили в 1819 році. Цілком логічно, що Павло після своєї жахливої ​​загибелі не знайшов заспокоєння і досі бродить по Інженерного замку в пошуках змовників.
Це підтверджують численні історії очевидців - схоже, привид тут зустрічав мало не кожен другий відвідувач.
Кажуть, в 70-е зі столиці сюди таємно надсилали команду вчених, яка намагалася розібратися в дивний феномен.

Імператор Микола I

Є ночами в коридорах Ермітажу Є ночами в коридорах Ермітажу. Сторожа дізнаються його по прямій поставі, золотим еполетам і холодного погляду.
До спілкування з простолюдинами государ, до речі, не опускається.

Імператор Петро I

Якщо говорити про приведення міста на Неві, то почати варто з примари його засновника - Петра I Якщо говорити про приведення міста на Неві, то почати варто з примари його засновника - Петра I. Кажуть, зустріч з ним віщує нещастя.
Судіть самі: за легендою, петровскую тінь бачив ще Павло I. Прогулюючись, нащадок Петра Великого порівнявся з найвищою людиною, закутаний в усі чорне. «Бідний ... бідний Павло!» - почув він фразу, що стала страшним пророцтвом. Обурившись, Павло обернувся, але фігура на очах розчинилася в повітрі.
Відзначився привид і в XIX столітті. Дивну фігуру часто бачили у Мідного вершника, а поліцейські зведення повнилися повідомленнями про вбитих з пробитими головами, знайдених неподалік від копит імператорського коня.
В наш час, за словами очевидців, привид особливо полюбив гуляти вздовж петербурзьких каналів.

Інтерактивна карта

Карту можна рухати, збільшувати, зменшувати, а об'єкти на мапі відгукуються на натискання.

Залишити відгук

Де з ними побачитися?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация