Привітання з днем ​​народження Володимира Лебедєву! »Tuva.Asia

Сьогодні відзначає день народження доктор геолого-мінералогічних наук, директор тувинського інституту комплексного освоєння природних ресурсів СО РАН Володимир Лебедєв Сьогодні відзначає день народження доктор геолого-мінералогічних наук, директор тувинського інституту комплексного освоєння природних ресурсів СО РАН Володимир Лебедєв. Він народився 30 жовтня 1935 року в родині сільських учителів д. М. Матвуево Яранськ району Кіровської області, росіянин.

Трудову діяльність розпочав в 1953 році в якості робочого геологорозвідувальних і гірничодобувних підприємств Карелії і Казахстану. У 1954-1957 роках проходив військову службу в якості навідника знаряддя - помічника командира вогневого взводу зенітного полку Рогачевський гвардійської дивізії в Білоруському окрузі.

У 1957-1962 роках - студент геологорозвідувального факультету Ленінградського гірничого інституту ім. Г.В. Плеханова, з 1962 по 1975 рр. - геолог, старший геолог, начальник геолого-знімальних і тематичних партій Тувинської геологорозвідувальної експедиції.

У 1964-1969 роках - аспірант-заочник кафедри родовищ корисних копалин Ленінградського гірничого інституту ім. Г.В. Плеханова з захистом кандидатської дисертації на тему "Умови освіти і закономірності розміщення арсенідних кобальтових жив Хову-Аксинского рудного вузла".

З 1975 року працює в системі Сибірського Відділення АН СРСР = СО РАН: 1975-1979 роки - старший науковий співробітник Тувинської економічної лабораторії Інституту економіки та організації промислового виробництва СО АН СРСР; 1979-1986 роки - старший і провідний науковий співробітник Тувинської геологічної лабораторії Інституту геології і геофізики СВ АН СРСР; 1986-1988 роки - завідувач лабораторією, директор тувинського комплексного відділу СО АН СРСР = СО РАН, з 1995 року - директор тувинського інституту комплексного освоєння природних ресурсів СО РАН.

Докторську дисертацію на тему "Рудно-формаційний аналіз, умови освіти і закономірності розміщення кобальтових родовищ Центральної Азії" захистив у Спеціалізованому докторському раді Інституту геології і геофізики СВ АН СРСР в 1986 році.

Науково-організаційна діяльність Лебедєва В.І. пов'язана з розвитком академічної науки в Туві і становленням тувинського інституту комплексного освоєння природних ресурсів СО РАН. Під його науковим керівництвом виконані фундаментальні і прикладні дослідження, Науково-організаційна діяльність Лебедєва В результатами яких є: обгрунтування перспектив нарощування мінерально-сировинного потенціалу Туви по кольоровим, рідкісним і благородних металів; оцінка і прогноз освоєння родовищ корисних копалин регіону; розробка технологій екологічно безпечної переробки арсенідно-кобальтових руд, техногенних відходів кобальтового і азбестового виробництва, добування золота та інших благородних металів з первинних руд, алювіальних розсипів і техногенних відходів старательського золотодобування, отримання вуглецевих адсорбентів, моторних палив та іншої товарної продукції з кам'яного вугілля Улуг- Хемского басейну; обгрунтування варіантів структурного реформування господарського комплексу Республіки Тива з пріоритетним розвитком гірничодобувної галузі і транспортної інфраструктури, що забезпечує розвиток зв'язків і торгових відносин з Монголією і Китаєм на довгострокову перспективу.

Особистий внесок Лебедєва В.І. пов'язаний: з виявленням закономірностей розміщення і локалізації гідротермальної кобальтового арсенідного і інших типів ендогенного зруденіння в Центральній Азії і Північній Африці; геоекологічних прогнозом можливих наслідків антропогенного впливу на природне середовище в процесі промислового освоєння мінерально-сировинних ресурсів Туви, суміжних регіонів Сибіру і Монголії. Він автор і співавтор понад 290 наукових робіт, в тому числі 28 монографій і монографічних оглядів, 19 винаходів.

Вітаємо від щирого серця Володимира Ілліча і бажаємо йому подальших успіхів!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация