призначення | Печатки: знак статусу і влади

Кільце-печатку може носити як чоловік, так і жінка, але все ж більше до таких прикрас тяжіють чоловіки. Жіноча печатка - всього лише аксесуар, в той час як чоловіча - це ще й певний імідж, завершальним штрихом якого є кільце.

З давніх часів печатки були не стільки прикрасою, скільки знаком влади, і носити їх могли далеко не всі. Спочатку печатки були привілеєм королів, вищих воєначальників, глав цехів і вищого духовенства. Ними не просто запечатувала листи та цінні папери, вони виступали в ролі факсиміле. У деяких випадках для того, щоб документ був визнаний юридично дійсним, був необхідний відбиток особистої печатки - це підтверджувало волю власника.

Такі факсимільні печатки передавалися у спадок, їх передачу обумовлювали в заповіті окремо, а іноді звичайна передача печатки з рук в руки означала, що спадкоємець обраний, і була знаком вступу в права спадкування. До речі сказати, саме цей звичай обігрується Дюма в найвідомішому романі «Десять років по тому»: сцена, коли Араміс приймає перстень з рук вмираючого генерала ордена, причому, не просто перстень, а печатку, гравірування на якій позначає ранг власника.

Гравірування могла позначати не тільки ранг. Малюнки і написи на печатках служили підписами в самому прямому сенсі, це було щось на зразок сучасного штампа. Наприклад, Єлизавета Воронцова було подаровано Пушкіну чарівне кільце з сердоліком: «велике золоте кільце кручений форми, з великим каменем червонуватого кольору і вирізаної на ньому східній написом». Вважається, що вірш Пушкіна «Бережи мене, мій талісман», присвячене саме цій печатці. Поет дійсно вірив, що напис на камені - чудодійні слова, але згодом з'ясувалося, що написано на сердолік було всього лише: «Симха, син поважного раби Йосипа старця, нехай буде його пам'ять благословенна». Тобто, ця печатка була звичайною іменний печаткою, очевидно - особистою печаткою торговця.

До наших днів збереглася віра в таємничі властивості деяких печаток. Мало не магічними якостями наділяються масонські персні -печаткі із зображенням Адамової голови. Череп і схрещені кістки - це символ безстрашності перед обличчям смерті. Вільні каменярі використовували подібні кільця в якості перепусток на свої таємні збори. У музеї Льва Толстого знаходиться такий масонський перстень, який належав батькові письменника. Цей же символ був використовував під час другої світової війни: кільце отримало назву «Тотенкопфрінг» ( «Мертва голова»), представляло собою вінок з дубового листя з зображенням рун і Адамової голови. Вручали таке кільце, як нагорода, особливо відзначилися офіцерам вермахту від імені рейхсфюрера СС Генріха Гіммлера, на внутрішній стороні кільця гравірувалося ім'я власника, дата вручення відзнаки та підпис Гіммлера. Дивує не те, що в 1944 році Гіммлер наказав припинити виробництво таких кілець - Німеччина програвала війну, разюче, що вже виготовлені кільця рейхсфюрер наказав поховати під гірським обвалом. Схоже, що Гіммлер дійсно вірив в те, що ці кільця володіють якимись невідомими властивостями.

сучасні печатки

Найвідоміша на сьогоднішній день печатка в світі - «перстень Рибака», тобто, печатка Папи Римського. Починаючи з 1265 року знову обраному Папі під час коронації підноситься золоте кільце-печатка, на якому зображений Петро, ​​закидають мережу з човна. На печатці також викарбувано ім'я Папи, і вона підтверджує статус намісника Святого Петра. Після смерті Папи кільце знищується, вважається богохульством носити кільце померлого Папи Римського.

Вже не потрібно засвідчувати свою особистість за допомогою печатки, не ставляться друку на розплавленому сургучі і воску, але печатки так і не вийшли з моди (за одним винятком - жінки практично повністю віддали печатки чоловікам), залишившись знаком статусу і гарного смаку.

Сучасні печатки - це персні з візерунком у вигляді відбитка. Вони можуть бути інкрустовані дорогоцінним та напівдорогоцінним камінням, емаллю і перламутром. Візерунком може бути гравірування - ім'я власника, «рядок мудрості» (на зразок знаменитого персня Соломона з написами «Все проходить» і «І це пройде»), малюнок і так далі. Візерунком може бути наплавлений малюнок. Слід зауважити, що класичні старовинні печатки завжди мали малюнок, втиснутий у печатку, а не опуклий - для того, щоб відбиток був опуклим. Найчастіше і написи були зображені дзеркально - справа наліво, таким чином на відбитку була цілком читається напис - зліва направо. Сучасні печатки, звичайно, вже не виконуються з подібним малюнком, так як немає необхідності запечатувати ними листи або залишати відбиток, що підтверджує особу власника. А ось «рядки мудрості» все ще зображуються на печатках. Особливо це популярно у мусульман: вони вважають за краще печатки з сердоліком і вигравіруваним на камені рядком з Корану - таке кільце носив пророк Мухаммед.

В основному сучасні печатки прикрашені малюнками і візерунками. Золота масивна печатка з діамантом - прекрасне доповнення іміджу керівника вищої ланки. Срібна печатка з інкрустацією або гравіюванням доповнює імідж молодої людини або творчої, романтичною натури. Срібло найкраще виглядає при демократичному стилі одягу , А ось золото - метал консервативний, тяжіє до ділових костюмів.

Раніше печатки було прийнято носити на мізинці, але тепер обмеження практично немає. Однак вважається, що на вказівному пальці печатка виглядає агресивно, і краще всього одягати кільце на безіменний або середній палець.

Між іншим, психологи стверджують, що про темперамент чоловіка можна судити по тому, на якому пальці він носить рукавичку. Так що будьте пильні. Печатка на великому пальці символізує сексуальність, на вказівному - владність, на середньому пальці носять печатку ті, хто переконаний у своїй красі і привабливості, на безіменному - прихильні сімейних традицій, на мізинці - творчі натури.


Статті по темі

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация