Призовник - значить, здоровий! або Чи піде ваш син в армію?

  1. Хто не підлягає призову в армію?
  2. Чи можуть призовники вибирати, в які війська піти?
  3. Поради військовослужбовцям та їхнім батькам
  4. Які скарги найчастіше надходять до Комітету солдатських матерів?
  5. Як часто допустимі візити родичів до військовослужбовця?

Роки йдуть, сини підростають, і ось уже мами все частіше починають тривожно замислюватися про армію. Одні сподіваються у що б то не стало, будь-якими шляхами «відкосити». Інші прислухаються до відгуків подруг, чиї сини недавно відслужили, і прикидають, що все не так уже й погано, «дідівщини» більше немає, частини стали пристойніше і взагалі служити-то хлопчикові всього рік. Треті всерйоз турбуються через сина, що має проблеми зі здоров'ям (або впевнені, що вже йому-то армія не загрожує, але як ви побачите зі статті, ця впевненість найчастіше невиправдана). І лише деякі з дитинства виховують хлопчика як майбутнього захисника Вітчизни.

Як насправді йдуть справи у нинішніх призовників? Кого звільняють від служби в армії? З якими проблемами стикаються хлопці на призовних пунктах і що можна порадити підростаючим хлопчикам і їх батькам? Портал Материнство допоможе розібратися в цих питаннях.

Хто не підлягає призову в армію?

Російська армія за звітами виглядає здоровою, проте на ділі це не зовсім так. Все залежить від критеріїв, за якими оцінюється стан військовослужбовців.


З кожним роком в армію приходять все менш здорові новобранці. Хлопців, які мають першу групу здоров'я - буквально одиниці. Список захворювань, які роблять призовника не придатним до служби, постійно скорочується, а вимоги до здоров'я пом'якшуються.
існує постанову Уряду номер 565 , Яке встановлює критерії для визначення категорій придатності до військової служби. Два роки тому було прийнято поправки, згідно з якими критерії пом'якшилися, на жаль, не на користь призовників. Наприклад, раніше хлопці, що мали плоскостопість другого ступеня, звільнялися від армії; після прийняття поправки відведення став даватися тільки при плоскостопості третього ступеня.

«У наприкінці 2015 року було зроблено ще поправки, що стосуються захворювань хребта», - розповідає Андрій Миколайович Курочкін, заступник голови загальноросійської громадської організації «Комітет солдатських матерів Росії». - «Тепер з грижею хребта, сколиозами до 18 градусів, різних протрузіях звільняють від армії тільки при порушенні всіх функцій - статичної, динамічної і захисної. Тобто, грубо кажучи, крім цього захворювання ще повинен бути радикуліт. Це буває вкрай рідко, тому дуже багато хлопців з хворою спиною потрапляє в армію. А в армії ці захворювання, на жаль, ігноруються: солдат, значить терпи ».

Повний список хвороб, з якими громадянин не підлягає призову на військову службу, можна побачити на сайті Комітету солдатських матерів Росії .

Ще одна проблема, на яку вказав А. Н. Курочкін, виступаючи перед журналістами на прес-конференції в «АіФ» 29 вересня, - це ігнорування скарг на здоров'я. Якщо молода людина звертається до лікарні з головним болем, зі стрибком тиску, його стан навмисно визнається менш важким. Як тільки лікарі дізнаються, що він призовник, відразу ж ставиться діагноз, який підходить під категорію придатності до військової служби. Таким чином «одужує» значне число хлопців призовного віку.

«У нас надійшло близько десятка скарг буквально за один тиждень. Приходить він з напрямком - а, ти призовник, значить, у тебе плоскостопість не тре, а другого ступеня. Призовник - значить здоровий », - ділиться Курочкін.

У ряді випадків є корупційна складова, коли лікар з медкомісії військкомату направляє призовника на обстеження до самого себе (або до свого сина, колезі і т.д.) Тут виникає грунт для зловживань (заплатиш - отримаєш потрібний діагноз, немає - діагноз тобі «занизять »).

Абсолютно здорових, тобто підпадають під категорію придатності «А1» зараз одиниці. Наявність сколіозу першого ступеня передбачає вже категорію «Б» - тобто він не може проходити службу в «Спецназ», в ВДВ і так далі, але може служити в сухопутних військах, працювати зв'язківцем.

З 2008 року право на відстрочку від армії за сімейними обставинами мають особи, зайняті постійним доглядом за близьким родичем (якщо за ним більше нікому доглядати, і експертиза встановила, що йому необхідна постійна допомога), а також є опікуном неповнолітнього брата або сестри. Крім того, відстрочка надається особам, які мають двох і більше дітей, або дитину-інваліда віком до 3-х років, або самотні батьки, які виховують дитину без матері. Важливо: оформляти відстрочку від призову на військову службу за сімейними обставинами повинен сам призовник, а не його родичі, інакше призовник може потрапити в списки тих, хто ухиляється.

Чи можуть призовники вибирати, в які війська піти?

Є деякі спеціальності, наприклад, музиканти, скрипалі, хірурги, для яких потрапляння в армію означає фактично втрату професії. На жаль, військкомати часто це не враховують. Надалі питання про переведення в інший рід військ вирішується довго і важко.

У той же час є і позитивні зрушення. В останні роки збільшилася кількість наукових рот. Хлопцям, які мають освіту, надається можливість більш якісно проходити службу. Таких наукових рот спочатку було 4, зараз їх кількість збільшилася до 12.

Збільшилася кількість хлопців, які проходять альтернативну службу. Якщо в 2014 році за весь рік було закликало 24 людини, то за минулий рік уже було покликане більше 200 чоловік.

Діє програма по переходу на контрактну службу. За штатним розкладом в частинах вже до 50% контрактників. Тепер хлопці, які мають вищу освіту, буквально на наступний день після випуску з інституту можуть укласти контракт. Їм дається право вибору: або рік за призовом, або два за контрактом.

Їм дається право вибору: або рік за призовом, або два за контрактом

Чи багато зараз ухильників?

З точки зору Кримінального кодексу, ухиленням від військової служби вважається ситуація, коли призовник прийшов у військкомат, пройшов медичний огляд, його визнали придатним за станом здоров'я, і ​​призовна комісія прийняла рішення про призов його в армію. Він, не подавши ні заяви в суд, ні скарги до вищої призовну комісію, просто ухилився, тобто не пішов в армію. Такі люди вважаються справжніми ухильниками, але їх одиниці. Фактів відбування ними покарання в колоніях або в тюрмах - немає, всюди призначаються штрафи, приблизно від 40 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У побуті ухильником називають того, хто систематично не ходить за повістками. Так надходить приблизно кожен другий. Відносно цієї категорії громадян існує додатковий розділ в Положенні про призов громадян на військову службу, в якому сказано, що громадяни, які перебували, або змушені були перебувати на військовому обліку, не мали відстрочки від армії і досягли віку 27 років, отримують довідку про те , що вони не проходили військову службу. Ця довідка до недавнього часу обмежувала працевлаштування на державні та муніципальні підприємства. Але є рішення суду, що визнають цю норму незаконною, такою, що порушує права громадян. Хоча цей каральний інструмент вже не працює, багато підприємств при прийомі на роботу все ж дотримуються тренда на обов'язкове проходження служби.

Поради допризовникам, призовникам та їх батькам

Є дві категорії хлопчиків - ті, які будуть служити в армії, і ті, хто служити не буде.

Якщо є якесь серйозне захворювання, виникають проблеми з постановкою діагнозу, або військкомат ігнорує скарги, то треба розуміти, що молода людина потрапить в дуже важку атмосферу, де будуть і фізичні, і психологічні навантаження. Якщо буде ризик втрати здоров'я при попаданні в армію, то, звичайно, потрібно відстоювати свої права будь-яку ціну.

Тим, хто здорові, або мають не дуже серйозні захворювання, Комітет солдатських матерів рекомендує готуватися фізично, а крім того, зміцнювати дух . Це не менш важливо, адже можна бути фізично витривалим, але слабким духом.

Таким чином, першої категорії потрібно захищати свої права і свободи, другий - мати загальну фізичну підготовку.

Програми підготовки допризовників до подальшого проходження служби має ДОСААФ . Хлопці, які мають настрій для подальшої служби в ВДВ, можуть заздалегідь пройти підготовку в підрозділах цієї організації. Там намагаються виявити допризовників, що мають відповідний настрій і стан здоров'я, допомагають їм пройти фізичну підготовку, щоб вони прямо з навчальних парт не потрапили під підвищені навантаження в військах.

ДОСААФ Росії на базі своїх автошкіл і автодромів щорічно готує понад 100 тисяч призовників з військово-обліковими спеціальностями для Збройних сил РФ. Зі стін оборонних організацій виходять хлопці, абсолютно підготовлені до служби в армії як морально, так і фізично. За час навчання вони повністю освоюють професію, яка стане в нагоді їм не тільки в рядах Російської армії, але і в житті, освоюють ази військової справи та медичної підготовки, вчаться правильно поводитися в екстремальних ситуаціях. Навчання громадян з військово-обліковими спеціальностями проходить абсолютно безкоштовно.

Поради військовослужбовцям та їхнім батькам

На жаль, не в кожній частині є психологи, є також дефіцит хороших офіцерів. Якщо у солдата виникають проблеми, він не знає, куди піти і як на себе звернути увагу, щоб йому допомогли. Іноді доходить до того, що він ріже собі вени, щоб на нього просто звернули увагу.

Тому дуже важливо, щоб батьки були на зв'язку зі своїми дітьми. Важлива відвертість, важливо чути своїх дітей, зрозуміти, що він хоче сказати, навіть між рядків. Найчастіше відмахуються: «Ти чоловік, ти служиш в армії, вирішуй сам свої проблеми».

Якщо з'являються смс-ки від сина: «Мама, переведи мені 500 руб., Мені на щось не вистачає», то, швидше за все, хтось починає з нього тягнути гроші. Таких випадків, звичайно, не так багато, і далеко не в кожній частині таке трапляється. Проблеми є, але, в порівнянні з 1990-ми, звичайно, їх стало менше, і це добре.

Куди дзвонити в разі порушення прав (Комітет солдатських матерів Росії):

Гаряча лінія для призовників (скоро буде цілодобовою) - (499) 394-69-11

Військовослужбовці можуть звертатися також за телефоном 8 (926) 797-11-48

Які скарги найчастіше надходять до Комітету солдатських матерів?

  • В першу чергу - на те, що ігноруються скарги на стан здоров'я, присвоюється категорія А чи Б при наявності яких-небудь захворювань.
  • В окремих випадках скаржаться на неналежне поводження. Особливо цим славиться Тушинський військкомат, на нього часто скаржаться з приводу брутального ставлення, триповерхового мату на адресу призовників.
  • Що стосується військовослужбовців, то часто вони, перебуваючи в госпіталі, не отримують якісного лікування. Нагляд за цим здійснює Головне військово-медичне управління Міністерства оборони, в тому числі можна звернутися в Медичну службу військового округу. Це вищестояща організація, яка здійснює нагляд за госпіталями і може оперативно втрутитися, якщо комусь терміново потрібна допомога.
  • Ще одна проблема - відсутність профільних фахівців. Наприклад, якщо в госпіталі немає психолога, то хлопців, які потребують психологічної допомоги, направляють в психіатричне відділення.

За станом здоров'я комісія з військових частин приблизно 0,1% призовників, тобто одна людина з тисячі. Але примітно, що 40% з них, ті, хто спочатку скаржився на проблеми з хребтом, з нирками і т.д., комісія з психіатрії - тобто ігнорується основне захворювання. Якщо раніше на першому місці серед причин звільнення від служби стояли плоскостопості, сколіози, захворювання суглобів, то тепер на перше місце виходять захворювання нервової системи.

Дуже багато хлопців при появі болю в спині та інших скарг по здоров'ю відправляються чомусь на обстеження до психіатра. А буває і так, що офіцери, щоб позбутися від проблемного солдата, самі вмовляють його лягти на обстеження в психіатричне відділення.

Як часто допустимі візити родичів до військовослужбовця?

Ніякого регламенту в цьому відношенні немає, командиру частини важливо тільки, щоб певний відсоток солдатів знаходився в частині. Тут можуть теж виникати зловживання: хтось ні разу в звільнювальні не був, а хтось за 2-3 тисячі рублів ходить регулярно.

Але буває і так, що офіцер не відпускає солдата у звільнення, щоб відрізати його від тієї компанії, в якій він обертався до призову. На жаль, в армію все частіше проповзають наркотики, і це теж велика проблема. Часом їх привозять батьки - «продаси». У такій ситуації солдату краще залишатися в частині і взагалі не стикатися з зовнішнім світом.

У той же час кімната побачень є в будь-якій частині, тому побачитися можна, коли є вільний час.

Фото - фотобанк Лорі

Дата публікації 01.10.2016

Автор статті: Материнство.ру

Хто не підлягає призову в армію?
Чи можуть призовники вибирати, в які війська піти?
Як часто допустимі візити родичів до військовослужбовця?
Як насправді йдуть справи у нинішніх призовників?
Кого звільняють від служби в армії?
З якими проблемами стикаються хлопці на призовних пунктах і що можна порадити підростаючим хлопчикам і їх батькам?
Хто не підлягає призову в армію?
Чи можуть призовники вибирати, в які війська піти?
Чи багато зараз ухильників?
Як часто допустимі візити родичів до військовослужбовця?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация