Призупинення або денонсація: в МЗС розповіли, що може очікувати Договір про дружбу з РФ

За словами речника МЗС, зовнішньополітичне відомство розглядає різні варіанти щодо подальшого майбутнього цього договору, остаточне рішення приймає президент. За словами речника МЗС, зовнішньополітичне відомство розглядає різні варіанти щодо подальшого майбутнього цього договору, остаточне рішення приймає президент

У МЗС зазначили, що розглядається призупинення повністю або частково, а також денонсація / фото УНІАН

Міністерство закордонних справ України підготувало різні пропозиції, що стосуються Договору про дружбу, співробітництво і партнерство України з Росією, серед яких передбачається можливою припинення договору частково або повністю.

Про це в коментарі УНІАН повідомила прес-секретар МЗС Мар'яна Беца.

Дипломат розповіла, що стосовно Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною, зовнішньополітичне відомство підготувало кілька варіантів щодо цього договору.

Читайте також Кримські татари не будуть голосувати на виборах президента Росії - Чубаров

«МЗС підготував ряд пропозицій і аналіз щодо можливого призупинення самого Договору, або частково, або повністю. Це дозволяється міжнародним правом і самим договором. Тобто можна призупинити повністю або частково, або його денонсація. Тобто кілька варіантів », - заявила Беца.

При цьому вона сказала, що цим переліком можливі варіанти не вичерпуються.

«Ми не прийняли якогось остаточного рішення, оскільки остаточне рішення приймає президент. Це договір від імені України », - підкреслила дипломат.

Також вона сказала, що МЗС працює над можливими опціями за цим договором і «здійснює подальший аналіз».

Окремо, кажучи про Співдружність Незалежних Держав, дипломат нагадала, що Україна не є членом цієї організації, тому що не ратифікувала статут СНД.

Вона сказала, що Україна «не приймає участі зараз після агресії в засіданнях вищих органів СНД». «І ми завжди виходили з того, що наша мета - це вихід з СНД. Це пострадянська модель, яка вичерпала себе. Але ми робимо інвентаризацію також договорів, які для нас важливі. Вихід з СНД не означає автоматично вихід з багатосторонніх угод. Для нас важливі деякі угоди », - зазначила Беца.

Також вона додала, що до цих угод відносяться угоди про соціальне та пенсійне забезпечення.

Довідка УНІАН. Договір про дружбу , Співробітництво і партнерство між Росією і Україною, який назвали «Великим договором», був підписаний президентами двох країн 31 травня 1997.

Країни офіційно визнали кордони один одного і закріпили принципи стратегічного партнерства і поваги територіальної цілісності.

Після анексії Криму і початку конфлікту на Донбасі в Україні неодноразово звучали заклики розірвати цей договір через порушення Росією територіальної цілісності України.

Як відомо, Україна не ратифікувала Статут СНД, тому формально вважається тільки спостерігачем в цій організації, а не її членом.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация