Прізвище дитини після розлучення батьків

Стаття на тему: розлучення, Спори про дітей

Відповідно до Сімейного кодексу РФ, прізвище дитини визначається прізвищем батьків.

При різних прізвищах батьків дитині, за згодою батьків, привласнюють або прізвище батька, або прізвище матері, або подвійне прізвище.

Якщо трапилося так, що батьки розлучилися, і дитина залишилася жити з одним з батьків, може виникнути питання про зміну прізвища дитини.

У більшості випадків жінки при укладенні шлюбу беруть прізвище чоловіка, хоча законодавством передбачено право залишитися на дошлюбних прізвищах, а також право чоловіка взяти прізвище дружини.

При розлученні кожний з них може залишити собі прізвище, яку носив у шлюбі або повернути собі дошлюбне прізвище.

Прізвище дитини не змінюється, незалежно від того, чиє прізвище (батька чи матері) він носить.

Зверніть увагу

Якщо дитина після розлучення батьків залишається, наприклад, з матір'ю, а вона вирішила повернути собі дівоче прізвище, вона може змінити прізвище і своїй дитині. Але тільки за згодою другого з батьків.

Органи опіки, які дають дозвіл на зміну прізвища дитини, зобов'язані враховувати думку другого з батьків.

Щоб змінити прізвище дитині, слід звернутися до органів опіки та піклування за місцем проживання. Прізвище дитини можна поміняти в залежності від інтересів дитини. Але на це обов'язково потрібна згода другого з батьків, якщо він не позбавлений батьківських прав і не є недієздатним.

Органи опіки та піклування дають згоду на зміну прізвища дитини і в випадках, коли один з батьків, який проживає окремо, не платить аліменти, не бере участі в вихованні, не забезпечує свою дитину.

Це формулюється як ухилення від виховання та утримання дитини без поважних причин. Але слід знати, що батько може оскаржити це рішення, якщо приведе суду докази, що не міг забезпечити дитині належної уваги з поважних причин.

Якщо обоє батьків згодні на зміну прізвища, це робиться по їх спільною заявою в органи опіки та піклування. Слід знати, що прізвище дитини, якій вже виповнилося 14 років, можна змінити лише за згодою самої дитини.

Зверніть увагу

Бувають ситуації, коли батько «забуває» про колишню сім'ю, і мати виходить заміж. У дитини з'являється вітчим, якого малюк із задоволенням називає татом. Бажання змінити прізвище дитини на прізвище вітчима є резонним і цілком законним.

Але, на жаль, для цього часто необхідно позбавити батька прав на дитину. Процедура складна, і не дуже приємна по своїй суті. Справитися з нею допоможе адвокат по сімейних справах . Звернувшись до нього за консультацією, ви отримаєте відповіді на всі правові питання, які стосуються зміни прізвища дитини і позбавлення батьківських прав.

Якщо той з батьків, який проживає окремо, ухиляється без поважних причин від виховання сина або дочки, не платить аліменти, візьміть у судових приставів документ, що підтверджує цей факт. У ньому має бути вказаний термін несплати і підсумкова сума, яку батько заборгував своїй дитині.

Додатково до органів опіки та піклування потрібні свідоцтво про народження дитини (оригінал і копія), ксерокопія свідоцтва про розірвання шлюбу та оригінал цього документа, який відразу повертається. Якщо є свідоцтво про вступ в новий шлюб, прикладіть і його копію.


Інші статті на тему: розлучення, Спори про дітей
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация