Про звуці, сенс життя і уваги до наших дітей, або "Про що думає той хлопець, який сидить навпроти вас, в маршрутці". ⋆ Папкин дочка

  1. Про звуці, сенс життя і уваги до наших дітей, або "Про що думає той хлопець, який сидить навпроти вас,...

Про звуці, сенс життя і уваги до наших дітей, або "Про що думає той хлопець, який сидить навпроти вас, в маршрутці".

Джеймс Дуглас Моррісон.

Сьогодні видався чудове тепле квітневого ранку. О сьомій ранку, як зазвичай, я поспішав на роботу і за звичаєм слухав дорогою музику. Як то кажуть - від класики до модерну.
Я перемикав пісню за піснею, в пошуках тієї самої музики, що називається, для моменту. А в цей момент думки ковзали вздовж зрізу однієї як суспільної так і особистісної парадигми: сенс життя. Сенс і відсутність оного, тупик і вихід з глухого кута, бажання і небажання жити, суїцид або маніфест .. Фрейд, Юнг, Герман і Патрік, Ерос і Танатос .. І так само, як я не міг знайти підходящу музику, так і не міг зрозуміти і знайти те саме зерно, яке мені хотілося б знайти у всіх цих складних питаннях. Ось, дійсно: заради чого варто жити? Заради сім'ї, дітей? Добре. А як бути тим, хто один як перст і не має сім'ї? Заводити? А, якщо він втратив сім'ю, або не може мати сім'ю? Багато різних випадків, адже буває .. Прикордонних станів, які не виліковних хвороб і т.д. І, що ще більш незбагненно: багато людей не хочуть жити і самі чітко не можуть пояснити ні собі, ні іншим - в чому справжня і значуща причина нелюбові до життя .. Просто вони хочуть жити по-іншому і все ..
Сьогодні видався чудове тепле квітневого ранку


Чому я розмірковував на цю тему з самого ранку? Просто, на роботі розповіли одну трагічну історію вчора, а вранці це вилилося у внутрішній монолог.
Тут я раптом згадав, що багато років не слухав групу The Prodigy. Ця музика деструктивна на 99%, але, ось ми слухали її в юності і для нас вона була атрибутом маніфесту. І суїцид буває найчастіше акцією особистісної маніфестації. Так дивно: заявити і довести, за допомогою своєї смерті, своє бажання і своє право на життя іншу. За допомогою смерті доводити право на життя .. Парадокс.

Я включив пісню Poison все тих же The Prodigy, додав «низів», як годиться. І був неприємно здивований. У цифровому звуці в навушниках від Apple, звук був, м'яко кажучи, ніякої ...

Звук не передає чогось важливого, звук, якому чогось не вистачає. Як погана пародія на хороше кіно. Так дивно: технології летять вперед семісотмільнимі, вже, кроками і стрибками, а ось, що стосується звуку .. Ми збирали стереосистеми з японських магнітофонів, плюс радянські підсилювачі, плюс радянські ж колонки, бажано - потужніший (хай вибачать нас сусіди, жили тоді поруч з нами, а нині вже, багато, покійні). Перепоювати входи і виходи для проводів. Моно і стерео .. Включали аудіокасети, бувало, що й перезапис з касети на касету, а звук був краще, напевне! Може, тих самих шумів і легкого шипіння плівки і не вистачає? І наше вухо, просто, «зіпсовано» цими сторонніми звуками? Не знаю ... Можу висловити лише свою суб'єктивну думку, сформований, чисто, емпірично: будь-яка музика звучить краще на тих носіях і звукових трансляторах, до якого часу вона відноситься.

https://papkinadochka.ru/wp-content/uploads/2018/05/the-prodigy-poison.mp3

Я чув, як звучить вініл, як звучить плівка, аудіокасета, CD і, нарешті, цифра.
На зупинці в маршрутку сіла молода мама, з нею хлопчик років чотирьох. Мама посадила малюка на сидіння, влаштувалася сама поруч і, як ви думаєте, що вона зробила? Я думаю, ви вже здогадалися - дістала смартфон і наразилася на нього, кидаючи на протязі всієї поїздки (зупинок сім) односкладові відповіді на питання сина і даючи короткі команди, як собачці: "Не крутись", "не соватися», «сиди спокійно» , «заспокойся», «скоро приїдемо».
Начебто, фізично, мама з синочком були поруч і в той же час - дуже далеко один від одного, самі по собі.
Якби не мої екзистенційні думки, я б, напевно, не надав такого значення цій сцені. Адже правда - це можна спостерігати сьогодні повсюдно: дорослі зайняті гаджетами більшою мірою, ніж спілкуванням зі своїми дітьми. І Боже збав - я не маю права засуджувати цю молоду жінку, немає у мене такого морального права, адже, я і сам часто ставав активним (або пасивним?) Учасником таких мізансцен, що уособлюють батьківську безпечність та байдужість. Зараз я намагаюся виключати таке недалекоглядне поведінку і намагаюся бути «включеним» в життя дочки кожну хвилину, коли вона поруч.
Адже, ось ми сидимо, такі серйозні, з серйозними «справами» в інтернеті, а наша дитина в цю секунду, саме в цю саму секунду потребує нашої уваги, слові, посмішці, заохочення, роз'ясненні. А у нас справи, «важливіші» ... Так зароджується відчуження. Тут бере початок безодня. Тому що, питання і інтереси дитини тільки дорослим здаються нісенітницею, а для нього вони важливі, важливі в цей момент і цінні вашим в них участі. Пам'ятаєте фільм «Ефект метелика», де розкривається теорія хаосу? «Помах крил метелика символізує дрібні зміни в первісному стані системи, які викликають ланцюжок подій, що ведуть до великомасштабних змін. Метафора «ефект метелика» в теорії хаосу висловлює, що хаос - це передбачувана випадковість ».

Так, у вихованні дітей дрібниць не буває.
Мені пощастило, за часів нашого дитинства не було інтернету, не було гаджетів. І мені пощастило з батьками, у мене спогади нерозривно пов'язані з самим щільним спілкуванням з мамою і татом, з бабусями і дідусями. Йшли ми куди-небудь, їхали чи - мені завжди щось розповідали, щось пояснювали, мене слухали. Показували, що мене цінують, що мене вчать, з моєю думкою рахуються, що я цінний для дорослих як особистість. Коли я навчився писати друкованими літерами з помилками (ще до школи), я попросив блокнот, щоб записувати свої думки і бажання і зі мною охоче продовжували займатися листом і малюванням. А якщо я хотів побути один на один зі своїми записами в блокноті - мені надавали цю можливість. Якщо мені було погано і сумно, я забирався до мами на ліжко і ми пошепки «секретом». Мене слухали, зі мною розмовляли, мені давали можливість самовираження. Я вже півшляху життєвого протупав, а все так само можу писати що захочу в свій «блокнот» і можу «посекретничати» з мамою, якщо стане зовсім погано. Такого, звичайно, не відбувається, але знати, що можна ось так «посекретничати» з матір'ю - це велике підкріплення духу в момент важких випробувань. Це один з якорів, що утримують нас від кроків в безодню.
Отже, які висновки можна зробити з цієї замітки ..
Головні висновки:
1. Будьте доступні для своїх дітей завжди, в будь-який момент, коли б і за яким би питання ви не знадобилися їм.
2. Будьте з ними завжди в контакті, як тактильному так і ментальному.
3. Розмовляйте з дітьми, вмійте їх слухати. Годуєте їх душу і розум хорошою їжею.
4. Діти не турбують нас «по всяку нісенітницю». Будь-який запит дитини важливий для нього і важливий саме зараз, ставитеся уважно і з повагою до маленької особистості.
5. Прибирайте подалі гаджети і використовуйте їх тільки по необхідності, коли з вами ваше чадо. Пам'ятайте: коли прийде час звернутися за увагою до ваших дітей, цей ваш запит до потомству сприйметься і спрацює настільки міцно і чітко, наскільки сильно ви питали і зміцнювали зв'язок з вашими дітьми.
Супутні висновки:
1. Музика звучить краще, якщо відтворюєш її на тому носії і на тій техніці, до часу якої належить її народження. Так, рок-н-рол краще звучить на вінілі і стрічці, The Prodigy, наприклад, - на аудіокасеті, Christina Novelli і інший trance- на «цифрі», а джаз, кантрі, альтернативу і класику краще слухати в живу.

https://papkinadochka.ru/wp-content/uploads/2018/05/gareth-emery-feat-christina-novelli-concrete-angel-acoustic-.mp3

2. Розмірковуючи на тему «сенс життя», я не ступив далі всіх тих мудреців, які тисячократно більше мого замислювалися над цими питаннями в усі часи, але можу сформулювати свій афоризм на цю тему.
Читайте більше:
Сказ про папку і його блозі.
Про бабусь і відповідальності
Про рекламу, літературі, латині і про користь читання і написання листів
Perfect day.
Виховання дочки.
Читання дитини, або як привчити дочку читати ..
Казкарі батьки.
Дитяча мода для дівчаток
Спілкування з бабусями заборонити не можна дозволити

Ось, дійсно: заради чого варто жити?
Заради сім'ї, дітей?
А як бути тим, хто один як перст і не має сім'ї?
Заводити?
А, якщо він втратив сім'ю, або не може мати сім'ю?
Чому я розмірковував на цю тему з самого ранку?
Може, тих самих шумів і легкого шипіння плівки і не вистачає?
І наше вухо, просто, «зіпсовано» цими сторонніми звуками?
Мама посадила малюка на сидіння, влаштувалася сама поруч і, як ви думаєте, що вона зробила?
Або пасивним?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация