Про знаку «Армія Росії»

19 червня управління прес-служби і інформації Міністерства оборони Росії повідомило, що керівництво відомства затвердив новий знак армії. Офіційна презентація знака «Армія Росії» пройшла 21 червня на підмосковному полігоні Алабіно. Знак виконаний у вигляді червоно-синьої зірки з білою серцевиною.

Не можу не поділитися своїми думками з приводу цієї емблеми.

Не буду говорити про те, що вона схожа на емблему американської армії. Не буду говорити, що вона виглядає вкрай незвично для очей жителів Русского мира. Що в ній спробували поєднати російський триколор і радянську Червону зірку.

Я хочу сказати про інше. У кожної спроби поліпшення чого б то ні було повинен бути своя межа. Межа розумного. Коли бачиш подібне ставлення до найважливіших, фундаментальних символів держави, то в пам'яті спливає безліч слів, але всі вони мають нецензурні. Якщо ж висловити ті ж емоції в рамках пристойності, то вони будуть звучати так: чи вистачить креативити!

Ми вже бачили спроби «креативу» щодо символу Сталінграда - Батьківщини-матері . Адміністрація міста на Волзі порахувала, що образ Батьківщини-матері ... відлякує туристів. І оголосила конкурс проектів, запросивши до участі всіх, у кого є свіжі креативні ідеї та бачення нового образу рідного міста і краю.

тоді обурена громадськість швидко поставила «креативників» на місце , І прекрасний пам'ятник скульптора Е. В. Вучетича і інженера Н. В. Нікітіна, я впевнений, назавжди залишиться головним символом міста на Волзі.

Або інший приклад, коли в кінці 2012 року Громадська палата РФ направила в Міноборони, Держдуму і адміністрацію президента пропозицію замінити в тексті військової присяги слово «клянусь» на «обіцяю» . І тоді громадськість здраво розсудила, що клятва вірності країні і народу важливіше Громадської палати.

Що таке знак «Армія Росії»? Це символ, який повинен не тільки позначати приналежність бойової техніки до Російської армії. Головне завдання такого символу - викликати повагу перед попередніми поколіннями воїнів Росії, які віддавали свої життя, захищаючи Батьківщину.

Це означає, що ця емблема повинна бути овіяна славою попередніх перемог і славних подвигів. І такі емблеми у Росії є.

Це Червона зірка, з якою наша армія розгромила найсильнішу військову машину людства і дійшла до Берліна.

З Червоної зіркою наша армія пройшла весь Китай, половину Кореї, висадилася на Курильських островах і повернула нам другу половину Сахаліну.

З Червоної зіркою радянська армія всі роки після Великої Вітчизняної війни готувалася обороняти рубежі країни. Десятки мільйонів чоловіків з Радянського Союзу служили під прапорами з Червоної зіркою і готувалися померти, якщо ворог знову нападе на Батьківщину. Не їхня провина, що продажні політикани на кшталт Горбачова і Єльцина знищили нашу спільну батьківщину.

Червона зірка - це безумовний символ російської, російської армії.

Точно таким же безумовним символом доблесті наших дідів і прадідів є двоголовий орел. Він осяяв прапори нашої армії протягом декількох століть, коли було повалено і розгромлені найсильніші європейські та азіатські армії.

Двоголовий орел майорів на наших штандарти, коли при Катерині Великій до складу Російської імперії увійшов Крим. Коли була знищена армія Наполеона Бонапарта, коли наші козаки напували своїх коней в Сені.

За те, щоб двоголовий орел Російської імперії майорів над нашої безкрайньої територією, вмирали російські солдати під Порт-Артуром і на полях битв Першої світової війни.

Третій безумовний символ нашої армії - це триколірний прапор - триколор (розмови про його «Власовському» походження - від незнання або невігластва. Трьохколірний прапор Росії став державним прапором задовго до народження зрадника. Біло-синьо-червоний прапор був офіційно затверджений як державний напередодні коронації Миколи II в 1896 році, хоча широко використовувався і раніше).

Кожен з вищезгаданих символів политий кров'ю і овіяний славою перемог, тому користуються заслуженою повагою. Саме ці символи і повинні використовуватися для позначення приналежності до нашої армії. Не потрібно нічого вигадувати. Більш того, не можна нічого вигадувати.

На війні люди повинні віддавати своє життя, а символ, під яким вони йдуть в бій, повинен викликати безумовну повагу віру в Перемогу.

Червона зірка, двоголовий орел, триколірний прапор є саме такими символами. А які перемоги і подвиги були здійснені під знаком нової креативної зірки? Ніякі.

Роботу креативних дизайнерів, які створили цей знак, подвигом назвати складно, а перемогою - і зовсім неможливо. Або ви хочете нової масштабної війни, щоб «обкатати» новий знак і наповнити сенсом перемог нові намальовані символи?

Не тільки марно, але й шкідливо вигадувати те, що давно існує. Не треба й «схрещувати» між собою вже наявні символи перемоги. Кожен з них заслуговує окремого використання. І Червона зірка поруч з триколором на фюзеляжі бойового літака ні у кого не викличе нарікань.

А спроби поєднати їх в одному знакові викликатимуть і вже викликають подив, обурення і протест.

Коли на країну нападають, на фронт відправляються майже все чоловіче населення країни. На фронт відправляються багато жінок. Що залишилися в тилу - трудяться в ім'я спільної перемоги. Тому кожен громадянин Росії має право висловити свою точку зору з приводу того, яким повинен бути символ нашої армії.

Чи проводилося всенародне обговорення символу, який 21 червня 2014 року презентувався як знак «Армія Росії»? Ні. Тому що будь-яке обговорення, я переконаний, покаже повну неспроможність цього знака. Його непотрібність і навіть шкідливість. Моя думка така - презентований кратівщікамі символ не повинен стати знаком російської армії.

Червона зірка. Двоголовий орел. Триколор. Символи наступності нашої історії незалежно від державного ладу і назви.

Тепер мої статті можна прочитати і на Яндекс.Дзен-каналі.

Що таке знак «Армія Росії»?
А які перемоги і подвиги були здійснені під знаком нової креативної зірки?
Або ви хочете нової масштабної війни, щоб «обкатати» новий знак і наповнити сенсом перемог нові намальовані символи?
Чи проводилося всенародне обговорення символу, який 21 червня 2014 року презентувався як знак «Армія Росії»?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация