Про прокуратуру області

До складу Російської держави Астраханське ханство увійшло ще за часів Івана IV Грозного, але найважливіші віхи в історії краю пов'язані з ім'ям Петра Великого. 22 листопада 1717 цар-реформатор створив своїм указом Астраханської губернії, територія якої раніше входила до складу губернії Казанської. А п'ять років потому, в рік створення Російської прокуратури, Петро Перший прибув в Астрахань особисто для підготовки Перської походу.

У необхідності і своєчасності створення "ока государева" імператор переконався з перших же днів, коли на його ім'я хлинув з усіх губерній потік прохань, чолобитних і скарг на сваволю місцевої адміністрації. Багато з них так і осіли без відповіді в архівах канцелярії, але на деякі цар дав власноручний відповідь. А в подальшому саме прокурорам на місцях було доручено наглядати за дотриманням законів чиновниками, в тому числі і самого вищого рангу. В архівах збереглося свідоцтво того, як астраханський прокурор доповідав генерал-прокурору, що губернатор В.Н.Татищев незаконно видав перського послу тисячу рублів казенних грошей.

У 1780 році Астраханська губернська прокуратура складалася з прокурора і двох стряпчих у кримінальних і казенним справах. А введення інституту мирових суддів в ході судової реформи 60-70-х років ХІХ ст. створило в губернії цікаву ситуацію: разом співіснували два прокурора - "дореформений" Астраханський губернський прокурор і прокурор Астраханського окружного суду, чия посада вводилася судовою реформою. Їх функції були однакові: нагляд за дотриманням законів установами, посадовими особами та населенням. Ця проблема була вирішена лише в 1894 р, коли посаду Астраханського губернського прокурора було скасовано.

Адміністративний термін "Астраханська область" вперше виник в 1785 р, коли вона була виділена поряд з Кавказької областю в складі "Кавказького намісництва". Однак уже в 1802 році Астраханській землі було повернуто статус губернії.

Після революції і утворення СРСР в 1928 році був утворений Астраханський округ (інакше "міжрайонні"), який в 30-40-х роках ХХ століття входив послідовно в Нижньо-Волзький, а потім в Сталінградський край. Прокурорський нагляд на цій території здійснювався прокуратурою Астраханського округу, яка входила до складу Сталінградської обласної прокуратури.

Указом Президії Верховної Ради СРСР "803/1 від 27 грудня 1943 року була знову відновлена ​​Астраханська область як самостійна адміністративно-територіальна одиниця в складі РРФСР. Тоді-то і була утворена прокуратура Астраханській області в її нинішньому статусі.

Конституцією Росії 1993 року Астраханська область визнана повноправним суб'єктом Федерації, і сьогодні цей найважливіший форпост на півдні країни грає все більш значну роль в Прикаспійському регіоні. Тут перетинаються Каспийские морські і Волжские річкові шляхи з залізничними та автомобільними трасами Росії, а також проходить найкоротший шлях, що зв'язує Європу через Росію з країнами Західної і Середньої Азії, Індією і Пакистаном.

За дотриманням законності на території цього стратегічно важливого регіону на півдні країни наглядає прокуратура Астраханській області. Сьогодні до її складу входять 17 територіальних прокуратур і 2 спеціалізовані: Аксарайськая прокуратура з нагляду за додержанням законів на Аксарайськая газоконденсатному комплексі, прокуратура з нагляду за додержанням законів у виправних установах. В органах прокуратури Астраханської області працюють 269 осіб.

Сучасна Астрахань, місто більш ніж 120 націй і народностей - найбільший промисловий і культурний центр, де сплелося безліч культур і архітектурних стилів. Збережені історичні будівлі, особливий архітектурний малюнок міста перетворюють його в музей під відкритим небом. В одному з найкрасивіших місць Астрахані - на березі одного з численними каналів цієї "Південної Венеції", біля Храму св. князя Володимира - пам'ятки історії та архітектури XIX століття, розташована будівля прокуратури області.

Але все ж прокуратура - це, перш за все, люди, які присвятили своє життя служінню закону. Саме їхніми долями написані кращі сторінки історії Астраханської прокуратури.

Першим обласним прокурором в 1944 році був призначений Михайло Маратович Кругліков, який працював до цього у Верховному суді РРФСР.

У різний час прокуратуру області очолювали

Кругліков Михайло Мартович

1944-1946 р.р.

р

Панков Дмитро Назарович

1947-1950 р.р.

Кавешніков Михайло Андрійович

1950-1954 р.р.

Аргасцев Олександр Павлович

1954-1965 р.р.

Єгорушкін Микола Петрович

1965-1983 р.р.

Малицький Аксентій Степанович

1983-1988 р.р.

Параскун Юрій Федорович

1988-1991 р.р.

Орєхов Віктор Сергійович

1991-2002 р.р.

Єрьомін Сергій Миколайович

2002-2004 р.р.

Ус Олександр Дмитрович

2004 р

Волколупов Євген Васильович

2004 - 2009 р.р.

Дупак Олег Володимирович

2009- 2015 р

Личагіна Олександр Геннадійович 2015 р.-по теперішній час

В даний час в прокуратурі Астраханській області працюють не менш кваліфіковані фахівці. За заслуги в зміцненні законності, багаторічну сумлінну працю та зразкове виконання службового обов'язку ряду працівників прокуратури Астраханської області присвоєно почесне звання "Заслужений юрист Російської Федерації": начальник управління із забезпечення участі прокурорів у розгляді кримінальних справ судами Шамайло А.Г., старший помічник прокурора області Кравцова Т.К. Кілька працівників нагороджені нагрудним знаком "Почесний працівник прокуратури Російської Федерації": начальник відділу державних обвинувачів Мухамеджанова Р.А., начальник відділу по забезпеченню участі прокурорів у арбітражному і цивільному процесі Осадчук І.К., прокурор Трусовского району г.Астрахані Іванченко В.А ., Нагрудним знаком "за бездоганну службу" нагороджена начальник касаційного-наглядового відділу управління по забезпеченню участі прокурорів у розгляді кримінальних справ судами Веселова В.М. Наказами Генерального прокурора Російської Федерації заступники прокурора області Таліпов Д.Х., Александрін В.І. і прокурор Камизякского району Даудов В.Л. нагороджені іменною вогнепальною зброєю.

Не можна тут не згадати ветеранів, які віддали більшу частину свого життя службі в прокуратурі. Це "Заслужені юристи РФ", які отримали гарт на війні: Хамід Абдрахімовіч Чішіев, який пропрацював першим заступником прокурора області 23 року, і Віктор Михайлович Баранов - учасник знаменитого Параду Перемоги 1945 року, що має двадцятирічний стаж роботи на посаді прокурора району.

У цьому ряду ветеранів прокуратури чимало жінок. Лідія Миколаївна Уклістая - одна з небагатьох жінок-прокурорів, яка десять років (1982-1992 рр.) Очолювала прокуратуру Ленінського району м Астрахані. Стільки ж пропрацювала на посаді заступника прокурора цього району Людмила Михайлівна Маскаєва (1968-1978 рр.). Пропрацювала 24 роки на посаді заступника прокурора Трусовского району г.Астрахані Віра Олександрівна Макарова нагороджена орденом "Знак Пошани". Зої Михайлівні Зіміної, яка пропрацювала 29 років слідчим прокуратури, присвоєно почесне звання "Заслужений юрист Української РСР". Зараз всі вони на заслуженому відпочинку.

Версія для друку

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация